poster

O slavnosti a hostech

 • anglický

  The Party and the Guests

  (festivalový název)

Podobenství

Československo, 1966, 68 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • N.Strauber
  ***

  Viděno v rámci 1. kola přijímaček na filmová studia. Budu-li přijat, přidám čtvrtou hvězdičku. :-)(30.5.2010)

 • Mariin
  ****

  Depresivní podobenství, které ukazuje, jak skupina lidí zlých manipuluje ostatními lidmi. Pomáhá jim v tom skutečnost, že ti, co se nechávají manipulovat, nejsou zakořenění v pravdě nebo jsou prostě hloupí a k těmto otázkám zcela lhostejní. Stávají se tak vlastně spojenci a napomahači teroru, aniž si to uvědomují. Schéma typické pro všechny totalitní režimy, ale setkáváme se s ním i v demokracii (kde ovšem následky odmítnutí „plavat s proudem“ nemusejí být vždy tak kruté, jako v totalitě). Tendenci k něčemu podobnému můžeme zaznamenat v lidské společnosti ve všech obdobích. Film bych charakterizoval jako ukázku tvorby, jejímž hlavním znakem je (židovsko-kafkovská) beznaděj, úzkost a bezvýchodnost.(4.2.2008)

 • bouncer
  ****

  Báječný film, plný symboliky, černého humoru i tragiky dané doby...prostě film natočený tesně před rokem 1968 a v té době přes nepřízeň osudu byla česká kinematografie na vrcholu...Vyjímečný film, který snad ani dnes nezapadne.(19.3.2005)

 • HenryS.
  *****

  - Já taky! - Já samozřejmě taky...(14.9.2007)

 • WANDRWALL
  **

  Přestože ve filmu hraje velké množství postav, tak se celý odehrává na jednom místě. Jde o film krátký, takže kdyby byl delší, tak bychom se o jednotlivých postavách dověděli více. Doba ukázala, že tyhle filmy jsou jen úsměvným viděním lidské společnosti. Ale svého času to mohlo někoho popudit. Ve filmu je několik hezkých replik, ale to je tak vše. Inu každá doba má experimenty, a tenhle film patří k době, kdy se experimentovalo třikrát víc než je běžné.(20.9.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace