Angel (TV seriál)

Angel

Drama / Horor / Akční / Fantasy

USA, 1999, 111x44 min

Ross Berryman

David Boreanaz, Alexis Denisof, J. August Richards, Charisma Carpenter, Andy Hallett, Amy Acker, Glenn Quinn, James Marsters, Vincent Kartheiser, Elisabeth Röhm, Josh Hutchinson, Stephanie Romanov, Julie Benz, Mercedes McNab, Sarah Thompson, Keith Szarabajka, Juliet Landau, Laurel Holloman, Jack Conley, Daniel Dae Kim, Gina Torres, Chris Durand, Eliza Dushku, Adam Baldwin, David Denman, Alexa Davalos, Sarah Michelle Gellar, Alyson Hannigan, Josh Holloway, Jeremy Renner, Eric Larson, John Rubinstein, Vladimír Kulich, Summer Glau, Colby French, Kay Panabaker, Enrique Castillo, Bonita Friedericy, Kal Penn, Christina Hendricks, Justina Machado, Seth Green, Tom Lenk, Reynaldo Gallegos, Joel David Moore, Bradley Stryker, Navi Rawat, Mark Harelik, Joss Whedon, Ken Marino, Roger Yuan, Sunny Mabrey, Darby Stanchfield, Ridge Canipe, Markus Redmond, Kristoffer Polaha, Michael Medico, Sean Gunn, Kara Holden, Deborah Zoe, Christian Kane, Gary Grubbs, Jessica Kiper, Rebecca Metz, Patrick Breen, Justin Shilton, Adrienne Janic, Jeffrey Dean Morgan, Jennifer Slimko, Noel Gugliemi, Mikey Day, Kevin Grevioux, Thomas Kopache, Brendan Hines, Jose Yenque, Cory Hardrict, Brent Sexton, Randy Oglesby, Alec Newman, Andy Umberger, Garikayi Mutambirwa, Jackie Tohn, T.J. Thyne, Adrienne Wilkinson, Ian Anthony Dale, Robert Madrid, Danielle Nicolet, Tamara Gorski, James Calvert, Eyal Podell, Aimee Garcia, Sam Anderson, Jordan Garrett, Rodney Rowland, Nate Dushku, Ron Melendez, Jason Winer, Annie Wersching, Sam Witwer, David Herman, Jaime Bergman, Mike Hagerty, Victor Raider-Wexler, Paul Logan, Josh Randall, Mark Ginther, Patrick Fischler, Eric Lange, Tushka Bergen, Wendy Davis, Robin Atkin Downes, Brigid Brannagh, Tom Irwin, Stacey Travis, Gareth Williams, Kate Norby, Tracy Middendorf, Art LaFleur, Dennis Christopher, Jack Gill, Heather Stephens, Lilli Birdsell, Scott L. Schwartz, Mark Lutz, Darin Cooper, Marissa Tait, Jeff Denton, Tony Denman, Michael Shamus Wiles, Jerry Trainor, William Ostrander, Rance Howard, John Billingsley, John Kapelos, Ken Abraham, Michael Robert Brandon, Edwin Hodge, Maurice Compte, Brittany Ishibashi, Christopher Neiman, Tristine Skyler, Lyle Kanouse, Brody Hutzler, William Utay, Anthony Starke, Scott Donovan, Persia White, Carlos Carrasco, Thomas Rosales Jr., Rib Hillis, Marti Noxon, Dane Northcutt, Marcus Shirock, Alex Craig Mann, Mark Metcalf, Scott William Winters, Jenny Mollen, Pat Healy, Bruno Gunn, Dorie Barton, Kevin Otto, William Stanford Davis, Alastair Duncan, James Pomichter, Heidi Marnhout, Matthew James, Robyn Cohen, Vyto Ruginis, Ray Campbell, Treva Etienne, Will Kempe, Todd Stashwick, Paul Benjamin, Ashley Edner, Camille Mana, Jennifer Roa, Merle Dandridge, Steven W. Bailey, Tom McCleister, Michael Mantell, Daphne Duplaix, Whitney Dylan, Julia Lee, Kam Heskin, Kristin Richardson, W. Earl Brown, Andy Kreiss, Alison Simpson, Kristin Dattilo, Lee Whittaker, Kyle Davis, Kasha Kropinski, Jerry Lambert, Katherine Ann McGregor, Tina Morasco, Jamie McShane, Robert Pescovitz, J. Kenneth Campbell, Alex Nesic, Sal Rendino, Jeffrey Bell, Adoni Maropis, Rob Boltin, Tom Schmid, Evan Arnold, Jack Kehler, David Grant Wright, Darris Love, Brett Rickaby, Joel Polis, Julie Araskog, Bradley Snedeker, Steve Schirripa, Luis Chávez, Tom Kiesche, Steven Roy, Maury Sterling, Brian Reed Garvin, Aliza Washabaugh, Mik Scriba, Simon Templeman, Lindsey Ginter, Carole Davis, Dana Lee, William Newman, Henri Lubatti, Alonzo Bodden, David Meunier, Stephi Lineburg, E.J. Callahan, John Durbin, Tony Pasqualini, Jim Piddock, Peter Breitmayer, Jennifer Griffin, Keith Campbell, Patience Cleveland, Abigail Mavity, David Fury, Elliott Grey, Todd Susman, John Short, Rob Evors, Jesse James, Rich Hutchman, Brian Oerly, Jodi Harris, Ric Sarabia, Scott Klace, Patrick St. Esprit, Susan Lee Hoffman, Candice T. Cain, David Kallaway, John J. Gray, Colin Patrick Lynch, Michael Dempsey, Susan Blommaert, Kevin Will, John Eddins, Nigel Gibbs, Michael Yama, Michael Chinyamurindi, Megan Corletto, Matt Bushell

Velmi kvalitní Spin-off Buffy, přemožitelky upírů. Angel bojuje se zlem v L.A. a snaží se vykoupit ze svých starých hříchů. Celkově je seriál ponořen do větší "temnoty" než byla Buffy. A když se tu začne ukazovat Spike, tak je o zábavu postaráno! No a ten konec?!!? :-))(5.4.2009)

Začínám koukat... Podobně jako Buffy má tento seriál na ČSFD naprosto směšné hodnocení (a to i od některých "elit", které určitě viděly jenom pár dílů a odvažují se hodnotit), a protože tuším že podobně jako v případě Buffy (ale i třeba Xeny) se v tomto seriálů skrývá mnohé, co není na první pohled vidět. 1 SÉRIE: Seriál začíná celkem vlažně, Angel řeší v každém díle jeden případ. Epizoda se Spikem výrazně vybočuje a je jednoznačně nejlepší. 13. epizoda byla hodně zajímavá, skoro až připomínala Deep Space 9.. ;-) Tak první série je za mnou, občas mě Angel bavil i víc než Buffy. Poslední díl mě pořádně nažhavil na druhou sérii, která věřím, že bude po této rozjezdové daleko lepší. Angel je vlastně, alespoň zatím, takovým odkladištěm postav z Buffy. Překvapivě to ale vůbec nevadí a z velké miry i díky charismatu hlavního hrdiny je hodně koukatelným seriálem... 2. SÉRIE: Do druhé série vlítl Angel po hlavě, konečně je tu větší návaznost mezi jednotlivými díly a atmosféra a napětí houstne... jen tak dál... Byl jsem zvědav na závěr série, protože v paralelně běžící sérii Buffy byl závěr zatím nejlepší se zvšech sérií. A ani Angel nezklamal, někalikadílový výlet do jiného světa byl parádní a přinesl seriálu oživení v podobě nové postavy. 3. SÉRIE: Seriál si drží výbornou úroveň, epizoda Billy měla parádní horrorovou atmosféru. Wesley se mi zamlouvá čím dál víc, od té doby, kdy se poprvé objevil v Buffy, prošla jeho postava velmi zajímavým vývojem. O Cordelii nemluvě. Od sedmé epizody se tato série rozjíždí velmi, velmi zajímavě. Dal jsem tři díly hned po sobě, což se mi snad ještě nestalo... 4. SÉRIE pokračuje v podstatě ve stopách třetí, častěji se ovšem mluví o nějakém velkém zlu, které se blíží. Což už ovšem začalo v 1. sérii, a zatím nic moc... hmm, závěr byl sice fajn, ale na souběžně běžící závěr Buffy to nemělo. 5. SÉRIE už mě nějak nebaví. Nejspíš to bude tím, že Buffy skončila a Angel mě prostě samostatně nebaví? Nevím, on se seriál hodně proměnil, hrdinové vylezli v podstatě z podsvětí a teď si hrají na právnickou firmu? WTF... A teď už je to definitivní. Pátá série je slabá. Až na pár (myslím, že dva) vtipné díly (s plyšákem a v Itálii) jsem to celé dokoukal jenom se sebezapřením. Ale i tak jsem rád, že jsem dal celého Angela, i když Buffy je lepší. Nejvíc se to projevilo na závěru. Zatímco konec Buffy je epický, až monumentální, konec Angela snad ani nestojí za zmínku.(8.1.2010)

Velmi kvlaitní seriál, Joss Whedon nás přesvědčil, že to zvládne ještě líp než v případě Buffy. Samozřejmě, že se v seriálu objevují občas trochu chatrně zpracované efekty, ale pouze velmi výjímečně. Je vilice hezky vykreslen charakter a vývoj postav, zvlášť pak Angel. Navíc se oproti Buffy dozvídáme mnhoho o hrdinově minulosti.(13.6.2007)

Myslím, že tenhle seriál je tak trošku povinností pro ty, jenž tolik milovali / milují Buffy. Já k takové skupině sice nepatřím, ale když jsem byla mladší, tak bych za ten seriál dala ruku do ohně a tudíž mě zajímalo, jak to bude s tímhle spin-offem. David pro mě nikdy nebyl příliš zajímavý, ale seriál nemohu nijak shodit, ptž určitě pro fandy plní svůj účel víc než dobře ..(29.11.2008)

ďalší dôkaz toho, že Joss Whedon umí. a že David Boreanaz je viac než len nahrávač.(11.9.2006)

• - Doyle se celým jménem jmenuje Allen Francis Doyle. Prostřední jméno jeho představitele, Glenna Quinna, je rovněž Francis. (GreatestFan)

• - David Boreanaz, představitel Angela, sám režíroval epizodu „Význam duše“. (AngelusCZ)

• - Herci David Boreanaz (Angel) a Glenn Quinn (Doyle) jsou jediní herci, kteří se v seriálu nikdy neobjevili jako hosté. (GreatestFan)