Angel (TV seriál)

Angel

Drama / Horor / Akční / Fantasy

USA, 1999, 111x44 min

Ross Berryman

David Boreanaz, Alexis Denisof, J. August Richards, Charisma Carpenter, Andy Hallett, Amy Acker, Glenn Quinn, James Marsters, Vincent Kartheiser, Elisabeth Röhm, Josh Hutchinson, Stephanie Romanov, Julie Benz, Mercedes McNab, Sarah Thompson, Keith Szarabajka, Juliet Landau, Laurel Holloman, Jack Conley, Daniel Dae Kim, Gina Torres, Chris Durand, Eliza Dushku, Adam Baldwin, David Denman, Alexa Davalos, Sarah Michelle Gellar, Alyson Hannigan, Josh Holloway, Jeremy Renner, Eric Larson, John Rubinstein, Vladimír Kulich, Summer Glau, Colby French, Kay Panabaker, Enrique Castillo, Bonita Friedericy, Kal Penn, Christina Hendricks, Justina Machado, Seth Green, Tom Lenk, Reynaldo Gallegos, Joel David Moore, Bradley Stryker, Navi Rawat, Mark Harelik, Joss Whedon, Ken Marino, Roger Yuan, Sunny Mabrey, Darby Stanchfield, Ridge Canipe, Markus Redmond, Kristoffer Polaha, Michael Medico, Sean Gunn, Kara Holden, Deborah Zoe, Christian Kane, Gary Grubbs, Jessica Kiper, Rebecca Metz, Patrick Breen, Justin Shilton, Adrienne Janic, Jeffrey Dean Morgan, Jennifer Slimko, Noel Gugliemi, Mikey Day, Kevin Grevioux, Thomas Kopache, Brendan Hines, Jose Yenque, Cory Hardrict, Brent Sexton, Randy Oglesby, Alec Newman, Andy Umberger, Garikayi Mutambirwa, Jackie Tohn, T.J. Thyne, Adrienne Wilkinson, Ian Anthony Dale, Robert Madrid, Danielle Nicolet, Tamara Gorski, James Calvert, Eyal Podell, Aimee Garcia, Sam Anderson, Jordan Garrett, Rodney Rowland, Nate Dushku, Ron Melendez, Jason Winer, Annie Wersching, Sam Witwer, David Herman, Jaime Bergman, Mike Hagerty, Victor Raider-Wexler, Paul Logan, Josh Randall, Mark Ginther, Patrick Fischler, Eric Lange, Tushka Bergen, Wendy Davis, Robin Atkin Downes, Brigid Brannagh, Tom Irwin, Stacey Travis, Gareth Williams, Kate Norby, Tracy Middendorf, Art LaFleur, Dennis Christopher, Jack Gill, Heather Stephens, Lilli Birdsell, Scott L. Schwartz, Mark Lutz, Darin Cooper, Marissa Tait, Jeff Denton, Tony Denman, Michael Shamus Wiles, Jerry Trainor, William Ostrander, Rance Howard, John Billingsley, John Kapelos, Ken Abraham, Michael Robert Brandon, Edwin Hodge, Maurice Compte, Brittany Ishibashi, Christopher Neiman, Tristine Skyler, Lyle Kanouse, Brody Hutzler, William Utay, Anthony Starke, Scott Donovan, Persia White, Carlos Carrasco, Thomas Rosales Jr., Rib Hillis, Marti Noxon, Dane Northcutt, Marcus Shirock, Alex Craig Mann, Mark Metcalf, Scott William Winters, Jenny Mollen, Pat Healy, Bruno Gunn, Dorie Barton, Kevin Otto, William Stanford Davis, Alastair Duncan, James Pomichter, Heidi Marnhout, Matthew James, Robyn Cohen, Vyto Ruginis, Ray Campbell, Treva Etienne, Will Kempe, Todd Stashwick, Paul Benjamin, Ashley Edner, Camille Mana, Jennifer Roa, Merle Dandridge, Steven W. Bailey, Tom McCleister, Michael Mantell, Daphne Duplaix, Whitney Dylan, Julia Lee, Kam Heskin, Kristin Richardson, W. Earl Brown, Andy Kreiss, Alison Simpson, Kristin Dattilo, Lee Whittaker, Kyle Davis, Kasha Kropinski, Jerry Lambert, Katherine Ann McGregor, Tina Morasco, Jamie McShane, Robert Pescovitz, J. Kenneth Campbell, Alex Nesic, Sal Rendino, Jeffrey Bell, Adoni Maropis, Rob Boltin, Tom Schmid, Evan Arnold, Jack Kehler, David Grant Wright, Darris Love, Brett Rickaby, Joel Polis, Julie Araskog, Bradley Snedeker, Steve Schirripa, Luis Chávez, Tom Kiesche, Steven Roy, Maury Sterling, Brian Reed Garvin, Aliza Washabaugh, Mik Scriba, Simon Templeman, Lindsey Ginter, Carole Davis, Dana Lee, William Newman, Henri Lubatti, Alonzo Bodden, David Meunier, Stephi Lineburg, E.J. Callahan, John Durbin, Tony Pasqualini, Jim Piddock, Peter Breitmayer, Jennifer Griffin, Keith Campbell, Patience Cleveland, Abigail Mavity, David Fury, Elliott Grey, Todd Susman, John Short, Rob Evors, Jesse James, Rich Hutchman, Brian Oerly, Jodi Harris, Ric Sarabia, Scott Klace, Patrick St. Esprit, Susan Lee Hoffman, Candice T. Cain, David Kallaway, John J. Gray, Colin Patrick Lynch, Michael Dempsey, Susan Blommaert, Kevin Will, John Eddins, Nigel Gibbs, Michael Yama, Michael Chinyamurindi, Megan Corletto, Matt Bushell, Jeff Yagher, Mark Kelly, Zitto Kazann, Tom Beyer, Patricia Bethune
  • Kothy

Další blbost typu Buffy. Na tyhle seriály fakt nejsem. To není pro mě... I když je to od Josse Whedona.(21.6.2014)

Po třetí sérii se cesty Buffy a Angela rozcházejí a vzniká seriál Angel. A jak to dopadlo? Problém Angela je, že proti Buffy vlastně nepřináší nic moc nového - ano, jde bezesporu o povedený seriál, ale chybí nějaké větší množství scén, které byste chtěli znovu vidět, vyjímečné epizody, které byste si chtěli znovu pustit. Nic nového nedokázal Angel přinést ani co se týče postav. Všechny zajímavé charaktery známe už z Buffy - Angela, Spika, Wesleyho, Cordelii, Harmony, Darlu, Faith.. pravda, že u vývoje Wesleyho a Cordelie předvedli scénáristi zatraceně dobrou práci, protože jejich přeměna z nic netušícího trouby a lehce arogantní a sebestředné "highschool queen" v Angelovu pravou ruku a zkušeného bojovníka ve Wesleyho případě a v uvědomělou, obětavou ženu a morální základ týmu v Cordeliině, byla zkrátka famózní. Nové postavy už toho ale moc nepředvedli - Lorne byl koncipován jako jednorozměrná vedlejší postava a tak měl i zůstat a Gunn i Fred byli příliš nevýrazní. Zajímavá byla Gwen, ale bohužel dostala prostor jen v pár epizodách a Illyria, která se dostala ke slovu také jen na pár epizod - škoda, protože obě postavy mohly být pro seriál velikým přínosem. Hlavní výhodou Angela je vyrovnanost sérii, takže velké výkyvy kvality jejimž jsme byli svědky v Buffy tu více méně nejsou. Takže závěrem - pro fanoušky Buffy asi povinnost, pro ty co jí hodnotí průměrně je Angel zbytečnost a Buffyversem netknutí jedinci by Angelem určitě začínat neměli. Série 1,2,3,4 - 80%, Série 5 - 90%.(24.1.2013)

Mám tam Davida, co víc si přát.. no asi Buffy.. A právě původní seriál, Buffy, mě bavil díky tomu, že zde byla absolutně krásně vykreslená zakázaná láska mezi ní a Davidem. Není to špatný seriál, ale není zde to gró, které se mi na tom tak líbilo..(12.4.2011)

• daEmoNickY

Spike a Angel - "If You Were Gay!!!" http://www.youtube.com/watch?v=sUDJLM4KdnY . Spike utírá Twilight - http://www.youtube.com/watch?v=BmtAWCIetyk (jeho první výstup v Angelovi). `Spike & Angel "So What"` http://www.youtube.com/watch?v=PytJvwlvEgU .(14.3.2010)

• hellstruck

Za zmínku stojí jen pár epizod,kde si zahrála výborná Eliza Dushku.Navzdory zdejšímu hodnocení je Buffy pořád o něco lepší..většina dílů mi připadala jako nějaké podivné nudné slátaniny,pro mě je to zkrátka směsice blbosti a trapnosti a to říkám i když jsem ještě před pár lety představitele Angela doslova žrala.David je sympaťák,ale zbytek jeho týmu alá Angel Investigations mi nesedl.Ale za těch pár epizod a znělku dávám 2*.(3.3.2011)

• - Herci Davidu Boreanazovi vadila paruka, kterou musel nosit kvůli roli Angeluse Liama. Choval k ní vyložený odpor. (AngelusCZ)

• - Lindsey (Christian Kane) je vedle Angela (David Boreanaz) jedinná postava, která se objevila jak ve vůbec první, tak ve vůbec poslední epizodě. (GreatestFan)

• - V 1. epizodě 2. série "Soud" je v baru Caritas vidět ten samý telepatický démon bez úst, který už v 18. epizodě 3. série "Na doslech" v Buffy, přemožitelka upírů (od r. 1997) nakazil Buffy (Sarah Michelle Gellar) telepatií. (GreatestFan)