Mluv s ní

Talk to Her

Hovor s ňou

Drama / Romantický / Komedie

Španělsko, 2002, 112 min

Pohled na vztahy z různých perspektiv dle Almondóvara v jeho nejlepším, nejpřístupnějším a zřejmě i nejupřímnějším snímku.(30.6.2007)

Další skvělá studie vztahů s nečekaným rozuzlením v podání Pedra Almodovára.(10.7.2002)

Docela originálně se rozvíjející zápletka a celkově nápaditý a velice jemně zrežírovaný film, který dokáže rozpoutat diskuse na téma mezilidských vztahů i lidství samotného. Jen se mi zdá, že po první polovině pestrosti trošku ubyde a ukáže se, že ke správnému zážitku je nutný aktivní zájem diváka o danou tematiku... 7/10(16.11.2015)

Obsahovo i formálne vynikajúci Almodóvar. Tradičná réžia tohto pána režiséra skĺbila v jedno poetiku lásky, zúfalstva i filozofiu života. Tak nádherne sa to počas sledovania snímku menilo a prechádzalo jedno v druhé, že i keď sa náhodou vyskytlo slabšie miesto tak som to bral ako vítanú prestávku na dumanie o príbehu a o nadhodených myšlienkach - taký sen o nešťastnej láske a o tom, ako sa niekedy život dokáže zvrtnúť. Almodóvar ma ešte nesklamal. 85/100(13.5.2016)

Když bych oholil film na čistou dějovou línii, zbyde mi něco, co nebezpečně připomíná telenovelu. Pedro a herci filmu dali patřičnou formu, ale postrádal jsem to, co by v tomto případě mělo na diváka zafungovat nejvíc - emoce. Netvrdím, že ve filmu vůbec nejsou, ale mě osobně film jaksi minul, nemluvil se mnou.(23.3.2007)