V žáru královské lásky

Flames of Royal Love, The

Komedie

Československo, 1990, 87 min

• NinadeL

Jan Němec? Jan Němec. Ale projekce na Cable Plus po roce 1995 měla větší kouzlo, než dnešní primetime na CSF.(20.10.2009)

Velmi bizarní podívaná při které jsem na mnoha místech vybuchoval smíchy. V některých momentech sice občas nudné, ale většinou se hned stane nějaká šílenost, která rozproudí krev. Také mě celkem bavilo porovnávat s Mechanickým pomerančem, hlavně příbytek pana knížete byl barevným provedením velice podobný. 60%(10.12.2012)

• Crocuta

Jako klímovská adaptace podprůměr, herecky průměr, opravdu mne zaujal jen expresivně hrající Pavel Landovský v roli Démonina otce. Jinak stojí za zmínku snad jen celkem zajímavá moderní stylizace snímku, ale Klímu tu čtenář jeho knih hledá marně...(11.9.2007)

Polistopadová adaptace Ladislava Klímy v duchu Krále Ubu. Estetika záměrného neumětelství, kýče a hnusu. Ti, kdo četli Klímovu předlohu (Utrpení knížete Sternenhocha), by od toho raději moc čekat neměli. Němcovu subverzivní estetiku lze buď přijmout nebo odmítnout úplně.(17.3.2009)

• Nick Tow

Z Klímovho textu na nás dýcha nefalšované /autorovo/ šialenstvo, krížené s cynizmom a sebairóniou. Je to v každom riadku. Němcov film sa naopak bezradne topí v povrchnom, až ordinárne "chcenom" excentrizme, ktorý okolo vás presviští ako lacný ohňostroj, spustený babráckym pyrotechnikom.(12.9.2006)