Komentáře uživatelů k TV seriálu (82)

Po více než patnacti letech musím konstatovat, že u mě tento seriál opravdu "vyvanul." Nejzávažnějším zjištěním je, že představitel Randalla je podobný Humphreymu Bogartovi a Hopkirk zase Charlesovi Grodinovi :-D Příjemná záležitost, leč často opravdu jednoduchá, až vás napadá, že Jeff by bez toho chlápka v bílém sám snad nic nevyřešil. Humor je podáván po malých dávkách, řekl bych, až moc opatrně. Spraví se to přibližně až v půlce dílů, což je poměrně pozdě. Aspoň, že ta Anette Andre je sexy, jako celá šedesátá léta, i když postava Jeannie má poněkud "trpnou" úlohu. 70%.(3.2.2009)

Klasický detektivní seriál s nepříliš komplikovanými kriminálními zápletkami a solidními hereckými výkony obou hlavních postav. Navíc je děj prokládán i sympatickým humorem, takže se divák docela pobaví.(10.5.2003)

Tohle je pro mě téměř kultovní seriál - detektivka s duchy...a jak zábavná! Škoda, že namísto repríz naše televize uvádějí jen jeho nepodařený remake... (alespoň že existuje stánkový DVD trh...)(2.2.2007)

V TV jsem si je párkrát vychutnala.(2.10.2008)

Předsudek, že v lehkém žánru jsou humor a odlehčenost s nápaditostí nezvanými hosty, je opravdu jen předsudkem. Aby to mohlo platit, znamená to zvládnout určitě řemeslo, nevyhýbat se přemýšlení a nebát se původních nápadů. Také co nejméně opisovat. Tohle všechno má Randall a Hopkirk v náležité míře a pak ještě cosi navíc. Vtip, humor, nadhled, sebeironii, i poněkud potutelnou úsměvnost. To, co dnes zejména v lehčích žánrech chybí až fatálně.(26.7.2008)

• NinadeL

Mě na celém fenoménu zaujal maximálně Rendlík & Hopík: http://chrz.wz.cz/?stranka=308(31.1.2010)

Poměrně vtipný seriál, který ale stačí vidět jednou, nebo dvakrát. Potom však s pauzou několika (desítek) let.(12.4.2012)

• WANDRWALL

Zajímavý nápad. Ale to zastaralé zpracování...(7.8.2010)

Včera sa mi podarilo zohnať po neuveriteľných 20 -ich rokoch tento výborný seríal , spomienku na jedno jesenné obdobie plné nedieľ , kedy ho dávali . Teraz sa ujebávam na tých neskutočných hláškach . Normálne si idem vytvoriť atmosféru , ale narozdieľ od nedele si ho budem púšťať v sobotu :)(10.7.2010)

• kingik

Neskutečně o tom všichni básnili, zejména ze starší generace, jaký to byl fantastický a ohromující seriál. Ano, byl. Ale leda tak pro pamětníky, kteří se v životě nepotkají s moderními postupy kinematografie a jsou rádi co jim úpadkový čt1, který mimochodem nenávidím, nabídne. Ani jeden z dvou hlavních protagonistů mně nebyl sympatický. No dva hnusní a nevzhlední briti, co vám mám povídat, jistě jste někdy nějakého brita v životě viděli. A navíc se mně jména těch dvou kreténů neustále pletla. Stručně řečeno nevím který byl který. Ale to je jedno, protože mě to stejně nezajímalo. A pak ten příběh.Ten byl opravdu "fascinující". A nejlepší byla technická zachovalost seriálu. Zub času na obrazu a spol zahlodal tak vydatně až jsem měl obavu, že se v polovině celuloid rozpadne a tenhle seriál k mé radosti skončí. Neskončil, ale moje sledovanost ano. Pamětníci máte zelenou. Mé hodnocení: 0%(19.7.2013)

Nikdy jsem o seriálu neslyšel, neznal a ani jsem si ho nechtěl obstarat, ale pak mě celkem zajímaly ohlasy tak jsem šel do prvního dílu a pak do druhýho a tak dál. No a potěšilo mě to. Ale dávám jenom 3*, protože poslední díly byla už celkem pruda. Celý seriál jsem zkouknul během týdne což si myslím že je hodně krátká doba, a nenudil jsem se ale ani nadšený jsem moc nebyl. Ale jako seriál se mi to líbí.(30.4.2011)

Tento dnes již téměř zapomenutý seriál by měl zůstat v pamětech i dalších generací, proto byl zřejmě u nás několikrát vysílán remake. Nevím z jakou odezvou mezi širokou vrstvou, ale podle mého na tuto klasiku nemá. Je to jeden z těch mála kvalitních (hlavně západních) seriálů, jenž minulá zvůle povolila. Není to však pouze bezduchý sentiment. Ten seriál skutečně obsahoval kvalitní příhody a vyjímečně přesné obsazení, o moc lepší než v remaku. Fakt barvoslepého vidění by mi dnes asi vadil, i tak myslím, že nejsem sám, kdo by tuhle dvojku zase rád v televizi viděl.(17.8.2005)

Svieža ducharina.(25.4.2007)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 19.12.1970+ČST 1 = 31.5.1974, réžia českého znenia (ČST Praha) = BLANKA NOVÁKOVÁ (16.5.2014) - Na úvod zopár faktov. Táto britská séria bola prvou v dejinách ČSSR, ktorá sa dostala na obrazovky ČST rok po tom ako bola nakrútená. Vysielala sa čiernobielo hoci v ostatnom svete ju poznajú vo farbe. Zachovalo sa 17 epizód s pôvodným českým dabingom (František Němec, Václav Postránecký a Jorga Kotrbová) ku ktorým pri obnovenej premiére v roku 1990 pribudla novonadabovaná epizóda zo zákulisia súťaže MISS. Keď som sledoval obnovenú premiéru, bol som nadšený, pretože ide o veľmi zábavný a napínavý počin. Štve ma, že dnes sa programoví pracovníci odvolávajú na rôzne voloviny len aby tento skvost už neuzrel svetlo českých a slovenských obrazoviek. No a tá zlátanina čo si trúfa nazývať sa remakom nestála za nič. (19.10.2004) A potom, že zázraky sa nedejú. Na DVD. REMASTROVANÉ a FAREBNÉ (konečne)! A epizódy ku ktorým sa pôvodný dabing zachoval, ho aj naozaj obsahujú (+originálna stopa samozrejme). ďakujem K&B MUSIC. ĎAKUJEM ! (22.1.2009)(19.10.2004)

Na tenhle seriál mám jen hodně mlhavou vzpomínku, ale vím, že mou dětskou fantazii hrozně fascinoval detektiv duch. A hrozně mě mrzelo, že jsem vždycky musel jít spát a nemohl se na něco tak ohromně zajímavého dívat.(31.10.2008)

Nyní již archaicky působící a v řadě ohledů překonané, nicméně noblesu si uchovávající dílko, které ve své době představovalo naprostou špičku žánru na pomezí krimi a její zlehčující parodie. Vlastně mé prvé setkání s božím anglickým humorem. Remake tohoto malého šperku je pravděpodobně vůbec nejhorší remake čehokoli (...jo, trocha nadsázky...), vyvarujte se záměny!(3.5.2006)

Tohle jsem kdysi strašně žral. 100%(18.3.2013)

Někdy si přeju být neviditelně živá.(29.11.2008)

Britská klasika...skvelý humor a legendárny dabing...hallejuah vyšlo to:-D(20.2.2009)

Většina dílů: Jeffa omráčí a svážou a nějakým způsobem se z toho dostane. Časem tím, že Marty dokáže promluvit i k někomu jinému než k Jeffovi. Docela jednoduché příběhy, ale když jsem byla malá, tak se mi to dost líbilo...(23.12.2008)

<< předchozí 1 2 3 4 5