Nemocnice Chicago Hope (TV seriál)

Chicago Hope

Nemocnica Chicago Hope

Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1994, 141x60 min

Mandy Patinkin, Adam Arkin, Christine Lahti, Mark Harmon, Hector Elizondo, Peter Berg, Jayne Brook, Vondie Curtis-Hall, Thomas Gibson, Roxanne Hart, Peter MacNicol, Stacy Edwards, Eric Stoltz, Barbara Hershey, Carla Gugino, Lauren Holly, Alan Rosenberg, Jamey Sheridan, E. G. Marshall, Rocky Carroll, Roma Maffia, Maya Rudolph, John DiMaggio, April Grace, Charlayne Woodard, Leslie Hope, Jon Favreau, Ed Stone, Chris Penn, Isabella Rossellini, Željko Ivanek, Brooke Langton, Ali Larter, Kim Greist, Jeremy Suarez, Haylie Duff, Brad William Henke, Michael A. Goorjian, Alan Blumenfeld, David Denman, Sandra Bernhard, Todd Louiso, Robert Culp, Tom Wood, Zach Helm, J. August Richards, Azura Skye, Harriet Sansom Harris, Shawn Pyfrom, Stuart Charno, John Finn, Alicia Coppola, Kristin Bauer van Straten, Octavia Spencer, Anna Gunn, Marianne Muellerleile, Yvette Nipar, Neil Giuntoli, Robert Clohessy, Rosalind Chao, Grand L. Bush, Michael Welch, Ken Jenkins, Bobby Garabedian, Neil Flynn, Tasha Smith, Peter Birkenhead, Siena Goines, Brian Leckner, Rob Brownstein, Reggie Lee, Emily Kuroda, Roz Witt, Ted Rooney, Constance Zimmer, Stephen Lee, Susan Ruttan, Lenny von Dohlen, Caroline Lagerfelt, Michael O'Neill, Indigo, Elyse Mirto, Paula Newsome, Johann Carlo, Stephen Tobolowsky, John Ritter, Maria Conchita Alonso, Willie C. Carpenter, Thom Barry, Betsy Brantley, Mike Gomez, Vincent Laresca, Don Franklin, Lily Mariye, Montae Russell, Victoria Dillard, Jose Yenque, Brent Sexton, Randy Oglesby, Tyrees Allen, Andy Umberger, Jim Holmes, Dot-Marie Jones, Jack McGee, Philip Casnoff, Chris Ellis, Judith Hoag, Nick Vallelonga, William Rice, Kristen Johnston, John Ales, Kelli Maroney, Veronica Cartwright, Kathy Najimy, Eric Mabius, Hilary Duff, Tom Dugan, Chelcie Ross, Mia Sara, Giovanni Ribisi, Sam Anderson, Jay Karnes, Amy Ryan, Fyvush Finkel, James Garner, Catherine Dent, Benito Martinez, Wade Williams, Aki Aleong, Kimberly Huie, Gregory Itzin, Benny Urquidez, Anita Barone, Lee Garlington, Alyson Reed, Garrett M. Brown, Bob Clendenin, Julia Nickson, Fredric Lehne, Kevin Tighe, Tim Rhoze, Cathy DeBuono, Cristine Rose, Jenny O'Hara, Finn Carter, Sara Rue, Tom Wright, William Keane, Stephen Root, Stacey Travis, Jeremy Foley, Richard Gant, Tracy Middendorf, Phill Lewis, Jesse Borrego, Richard Romanus, Salome Jens, Barbara Patrick, Charles Cioffi, Deborah Van Valkenburgh, Joe Chrest, Ann Dowd, John F. O´Donohue, Gary Carlos Cervantes, Carlton Wilborn, Marcus Chong, Sean O'Bryan, Scott A. Martin, William O'Leary, Angela Paton, Mackenzie Phillips, Sarah Trigger, Lawrence Monoson, Natalia Nogulich, Barbara Babcock, Maurice Compte, Anne-Marie Johnson, Rosemary Forsyth, Steven Schub, Michael Rogers, Reno Wilson, David Warshofsky, Michael McGrady, Gail Strickland, Richard Pryor, Rosanna DeSoto, Cotter Smith, Anne Ramsay, Christopher Stapleton, Dick Anthony Williams, Richard Libertini, Lucas Black, Dennis Arndt, Mae Whitman, Van Quattro, J.A. Preston, Mike Bacarella, Louis Mustillo, Jeff Perry, Erin Chandler, Mark L. Taylor, Scott Jaeck, John Franklin, Max Gail, Mike Genovese, Wyatt Knight, Kieu Chinh, Tsai Chin, Randee Heller, Lisa Eichhorn, Engelbert Humperdinck, Pat Healy, Deirdre O'Connell, Susan Gibney, Jane Clark, Christopher Lawford, O-Lan Jones, Jon Gries, Dyllan Christopher, Stephanie Faracy, Molly Hagan, Jim Haynie, Joseph Maher, Jessica Alba, Dion Basco, Zahn McClarnon, David Barry Gray, Jamie Rose, Ken Lerner, Marita Geraghty, Michael Bofshever, Rosalind Ayres, Chris D'Elia, Erich Anderson, Stephen Elliott, Angela Oh, Gerald McCullouch, Brooke Bloom, Paul Carafotes, Carla Renata, Robert Mailhouse, Susan Krebs, Tohoru Masamune, Nicholas Pryor, Michael Ensign, Alan Oppenheimer, George Murdock, Jordan Charney, John Davis Chandler, Gregg Daniel, Jim Antonio, Robert Ito, Lee Weaver, Wayne Duvall, Lisa Brenner, Jennifer Aspen, Angela Shelton, Thom Gossom Jr., Nina Siemaszko, Jonathan Slavin, Ping Wu, Antonio David Lyons, Zack Duhame, Dan Bucatinsky, Vincent Berry, David Crosby, Carol Kiernan, Steven Anderson, Sherman Augustus, Allan Rich, Bruce Kirby, John Apicella, John Prosky, Christopher Allport, Walter Olkewicz, Allan Miller, George Wallace, Debra Christofferson, Valerie Wildman, Victor McCay, Ivonne Coll, Jullian Dulce Vida, Shaun Baker, Booth Colman, Arthur Rosenberg, Michael Harney, Maz Jobrani, Tom Virtue, Estelle Harris, Sam Sorbo, Andy Mackenzie, Bobby Edner, Joel Polis, Christine Estabrook, Tom Woodruff Jr., Time Winters, Amzie Strickland, Steve Schirripa, Geoffrey Rivas, Paul Tuerpe, Peter Allen Vogt, Anne De Salvo, Tom Kiesche, John Posey, Ken Narasaki, Mark Kiely, Carolyn Seymour, Judy Prescott, Jack Wallace, Mik Scriba, Barbara Whinnery, Simon Templeman, Lynne Moody, David Margulies, Francis Guinan, Micole Mercurio, Bradford English, JD Cullum, Lily Knight, McNally Sagal, Jordan Lund, Jeffrey Marcus, Richard Whiten, Larry Joshua, Les Podewell, Kathleen Nolan, Maxine Stuart, Matt Winston, James Harper, Peter J. Lucas, Ron Dean, Myra Turley, Dion Anderson, A.J. Johnson, Chip Heller, Ellen Bry, Jack Rader, Scott Michael Campbell, Donzaleigh Abernathy, Melinda Culea, Eve Brenner, Freda Foh Shen, John Livingston, Claire Rankin, Margot Rose, Carlease Burke, Patience Cleveland, Kavi Raz, Chris Jaymes, Gerald S. O'Loughlin, Alec Smight, Jerry Levine, Anne Haney, Rebecca Staab, Jessika Cardinahl, Jesse James, Rich Hutchman, Susan Chuang, Scott MacDonald, Charles C. Stevenson Jr., Doran Clark, Doris Belack, Matt O'Toole, Scott Klace, Tegan West, Earl Billings, Michael DeLano, Julie Cobb, Alexandra Bokyun Chun, Cassi Davis, Karen Landry, Sarah Koskoff, Wayne Tippit, Alison Martin, Brandon Maggart, Lillian Lehman, Damon Hines, Vito D'Ambrosio, Beulah Quo, Robert Noble, Nicholas Kusenko, Gerry Black, Luck Hari, Daniel Beer, Nigel Gibbs, Michael Chinyamurindi, Megan Corletto, Mariclare Costello, J. Michael Oliva, Moira Walley-Beckett, Michelle Wolff, William Allen Young, Hildy Brooks, Stephen Caffrey, Gary Hershberger, James Sutorius, Steven Gilborn, Mark Lonow, Charlie Dell, Sally Murphy, Julie Ariola, Shavar Ross, Sean Lawlor, H. Richard Greene, Darnell Williams

Viděla jsem pár dílů ze začátku série a cítím se povinována říct, že Mandy Patinkin by udělal koukatelnou záležitost i z reklamy na mast proti hemoroidům, nejen z příběhů lékařů a pacientů z nemocnice v centru města. K tomu musím připočíst i Petera MacNicola a Hectora Elizonda, protože postavy Geigera, Birche a Watterse jsou přesvědčivé, zábavné a skvěle napsané. Zbytek mě nijak zvlášť nebral, takže jsem s tím zakrátko skončila. Potom jsem čistě náhodou viděla část epizody z kdovíkolikáté řady a nestačila se divit, do jakých hloubek klesla kvalita. Se zjištěním, že dva z těch tří jsou pryč, jsem se divit přestala.(1.9.2007)

Tento seriál dokáže rozhodně zaujmout. Čas od času tu máme velmi zajímavé nemocniční případy. Někdy ovšem nastane nuda. Herecké obsazení je na tom tak průměrně, někdo trochu zaujme, někdo vůbec. Takže ve finále dostáváme lepší průměr. 59% = ***(15.2.2013)

• Darth Sidious

áááááá.....bez debat.... ztráta času po dobu 60 minut ve 141 zpracováních..... Ale ten obsah mě drtí :-D...."Vteřiny, které rozhodují o životě a smrti. Personál nemocnice musí být připraven, osobní problémy jdou stranou. Nad vším bdí nesmlouvavý ředitel"......já snad změním hodocení..Tomu není třeba se smát.. to se musí brát vážně!...................................... :-D:-D(15.10.2011)

Plně souhlasím s hodnocením kolegy "Golfisty". Nemám , co bych k tomu dále dodala až na to, že dochází stále na má slova, že film nebo seriál tvoří osobnosti a jim dané do úst vynikající scénáře, které si mnohé mega hvězdy i samy vhodně upravují. A v tom je celá popularita filmu nebo seriálu.(3.5.2013)

Před pár lety moc dobrých seriálů v telce nebylo a tak tenhle byl jeden z těch mála, co mě bavil, ale když odešel můj oblíbený právník, tak jak tady už pár uživatelů píše, pak už to nebylo to pravé ořechové, ovšem ten čtverec si v každém případě zaslouží.(22.9.2013)

• - Mandy Patinkin (Dr. Jeffrey Geiger) opustil seriál ve 2. sérii, protože nezvládal být tak daleko od své rodiny. Natáčelo se v Los Angeles a rodinu má herec v New Yorku. (Bube1)

• - Herec Ken Jenkins si v seriálu zahrál dvakrát epizodní role a pokaždé se jednalo o jinou postavu. Nejprve byl hlavním hygienikem, který na čas zavřel nemocnici kvůli rozšiřující se bakterii (ve 20. epizodě 1. série - ''The Virus'') a poté hrál strojvůdce lokomotivy, který se nakazil TBC (ve 12. epizodě 6. série - ''Letting Go''). (Bube1)

• - Spoiler: V 19. epizodě 2. série "The Son Also Rises" si společně zahráli skutečný otec a syn Alan Arkin a Adam Arkin role otce a syna, když Aaron Shutt (Adam Arkin) zjistil, že jeho zemřelý otec byl nevlastní a jeho pravým otcem je sochař Zoltan Karpathein (Alan Arkin). (Bube1)