Žraloci si přejí večeřet

• Francie Estouffade à la Caraibe (více)

Willy Kufalt

Tento přímočárý dobrodružný snímek si zanechává v sobě i po letech velmi dobrý spád, už od úvodních titulků mě vtáhl do exotické atmosféry přímořského prosluněného Karibiku a prakticky celou druhou polovinu zde tvoří výhradně akce plná honiček, přestřelek, rvaček a zároveň postupného se dobíjení k prolhaně ukrytému pokladu. Besnardova režie je výborná a umně střídá nadupanou akci s pomalými scénami ve jménu precizního odvádění nebezpečných úkonů. Tiché scény s přeléváním bouřlivé kapaliny mi připomněly legendární přípravu výbušniny ve Friedkinově Mzdě strachu a chvílemi mají v sobě takové napětí, že se u nich zalekněte každého drobného zvuku, který ono hrobové ticho lehce přeruší... Pravdou je, že Dusno v Karibiku končí možná až neuvěřitelně idylicky a předvídatelně, ale také, že podobně vynikající dobrodružné filmy, které mě naplno udrží v napětí i nadšení a takřka bezvýhradně baví po celou dlouhou stopáž, potkávám opravdu spíše výjimečně, nad očekávání mě tento film hodně překvapil a hvězdičkami šetřit nakonec nebudu. Ocenil jsem i výběr herců, kteří alespoň z dnešního / mého pohledu patří k neokoukaným tvářím, a postavu ztvárněnou Paulem Crauchetem. [90%] ()

rivah

DUSNO V KARIBIKU...Sam Morgan, dobrodruh na dovolené je zajat partyzány a přinucen, aby se vydal do jihoamerické země a oloupil tyrana o zlato a věnoval je k boji revolucionářů....Zábavný, lehce napínavý film s předvídatelným koncem.(max.70%) ()