Hodně ponuré drama co se jaksi táhlo. 55%(22.12.2010)

Zde musim velmi pochvalit skvely vykon Ivany Chylkove a poctivou rezii Hynka Bocana, ktery vklada do serialu ty spravne emoce v ten spravny cas. Jednoznacne jeden z nejlepsich serialu let devadesatych.(19.3.2006)

Brr, dost sugestivní - a to díky výborným hereckým výkonům a výborně zvládnutému vyvolání atmosféry beznaděje. Až se člověku, který komunismus nezažil nechce věřit, že to takhle chodilo.(31.1.2007)

Tak komunistická basa z pohledu ženské. Zajímavé bylo sledovat tu rozdílnost charakteru řekněme politické trestankyně a obyčejné tuctové zlodějky z ulice. Jejich cesta ke vzájemnému sblížení a porozumění, byla i tady při troše dobré vůle, možná...(6.1.2015)

S Ivanou Chýlkovou jsme se ocitli ve velmi ponurém a neosobním prostředí ruzyňské věznice, kam se její postava dostala za své smýšlení. Člověk měl být tak to zbaven své důstojnosti. Psychický nátlak a nelidské prostředí měly vykonat své. Systém to měl vymyšlené velice dobře. Doba, ve které se seriál odehrává by měla být neustále připomínána. Někteří totiž rádi zapomínají a zapomínat by se nemělo, zvlášť, když se jedná o naši pohnutou minulost. Eva Kantůrková byla vězněna jeden rok ve vyšetřovací vazbě ruzyňské věznice. Její kniha posloužila jako inspirace pro tento seriál.(8.10.2008)

• - Ivana Chýlková byla za tuto roli oceněna Velkou zlatou cenou na televizním festivalu v Cannes. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Helga (Helena Růžičková) v jedné epizodě prozradí, že byla baletkou. Helena Růžičková se též v mládí baletu věnovala. (fiLLthe3DD)