V osmém díle se přesvědčíme, že koně Maděrovi skutečně pomohli. Hejl pokračuje ve svých intrikách: domnívá se, že svou další past proti lučinským sklapne díky semínkům na anglické trávníky. Jenže jeho škodolibé těšení na vítězství nebude mít dlouhého trvání: na křtinách Maděrova a Ilončina vnuka na Slovensku se najde pro naše hrdiny záchranné lano. Nejhůře se povede v tomto dílu Ivance Maděrové. Eda se rozhodne, že ji o své lásce přesvědčí. Ale nebude to Radek, kdo se jí zastane. Rytíř smutné postavy Harry sice už miluje Jelenu, ale ví, co Edovi dluží. (Česká televize)

topi80

Hezky se nám to proplétá. Doktor Bill uvažuje o vstupu do strany, zatímco hostí chartistu vyhozeného z práce u sebe ve vile. Ivana Maděrová myslí láskyplně na estébáka, co chtěl její rodinu dostat do basy. A politický vězeň, který má za sebou 10 let v lágru, zprostředkovává pomoc svému JZD u slovenských tajemníků a ministerských náměstků. A zatímco agronom se zakládáním Brigády socialistické práce snaží udržet JZD pohromadě, ti, kterým je to ku prospěchu a jsou rádi, že si za ně zavdá někdo jiný, mu za to skoro nadávají. Možná ode mě toto shrnutí vyzní ironicky, ale není to tak. Doba pokročila a tohle prostě přináší život. A seriál to bez patosu a moralizování v tomto dílu zobrazil. ()