poster

Záhada hlavolamu (TV seriál)

Dobrodružný / Rodinný

Československo, 1969, 3 h 44 min (Minutáž: 9x25 min)

 • Kothy
  ****

  Známá Foglarova parta luští zahadu ve Stínadlech. "Koho volíš? Losnu nebo Mažňáka? Ale třeba Bahňáka." :D(20.2.2013)

 • Radek99
  ****

  Výborný seriál podle knížek Jaroslava Foglara, takže v našich zemích vysoce kultovní záležitost a až legendární text o životech světců:-) Tedy Mirka Dušína, Jarka Metelky, Červenáčka, Jindry Hojera a Rychlonožky...Rychlé šípy... Klasickému seriálu Hynka Bočana velmi prospěl černobílý filmový materiál a především výběr lokace, stará křivolaká Praha je přímo geniem loci Stínadel, tajemné čtvrti, kam se Rychlé šípy tak rádi vydávají za dobrodružstvím... Příběh Ježka v kleci, legendárního hlavolamu, je příběhem kolektivním, který si prožil nejspíš každý český kluk v dětství. Trochu mi vadil výběr později televizně zprofanovaných známých tváří (proč musel znesvářené vůdce vontovských klanů hrát právě téměř dospělý Krampol se Štěpánkem, to nechápu, o Jaroslavu Satoranském coby Vojtěchu Vontovi nemluvě...mezi těmi zástupy komparzu v dětském věku se vyjímali dosti nepatřičně...) a dost krátká stopáž jednotlivých dílů (25 minut skutečně ulétne jak voda)... Jinak je Záhada hlavolamu důstojnou adaptací Foglarových krásných knížek...(21.12.2007)

 • Webb
  ****

  Naprostá seriálová klasika kterou jsem hltal už od mala. Jen škoda že to trochu přepískli s věkovými kategoriemi členů. Na sešitech Rychlých šípů jsem také vyrůstal a přečetl skoro všechny výtisky.(23.1.2008)

 • Tosim
  ****

  Myslím, že seriálu poněkud uškodila Stínadla postavená ve studiu a třicátníci, kteří hráli třináctileté kluky, ale jinak ze seriálu dýchá Foglarova atmosféra tak, jako z žádného jiného díla předtím ani potom...(27.5.2003)

 • Sifaka
  *****

  Výborný dětský seriál, super atmosféra Stínadel. Atmosféře pomohlo, že to bylo ČB. Vždy se těším na další opakování seriálu.(9.1.2009)

 • - Nejvíce problémů s hledáním vhodného typu měl filmový štáb s postavou Rychlonožky. (Robbi)

 • - Scény bojů na rozdělovací třídě mezi vonty a druhostraníky se natáčely v Olomouci, kde byla použita, na dnes používané tramvajové trati, historická tramvaj DP města Olomouce. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Václav Sloup ztvárnil Mažňáka ve svých 33 letech. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace