Záhada hlavolamu (TV seriál)

Dobrodružný / Rodinný

Československo, 1969, 9x25 min

Kultovka československej tvorby. Herci tu dokázali navodiť takú atmosféru, že si ju človek vybaví bez problémov aj po rokoch. Skutočná seriálová lahôdka z našich končín.(19.2.2011)

Nesmrtelná klukovská klasika. Kdo v mladí nečetl a neviděl rychlé šípy nebyl :P. Tahle stará verze se Skamenem jako Červeňáčkem nemá chybu.(8.5.2003)

Jako neskalnímu příznivci mi více sedla celovečerní podoba Záhady hlavolamu a Vorlova miniatura Rychlé šípy.(28.2.2009)

Naprostá seriálová klasika kterou jsem hltal už od mala. Jen škoda že to trochu přepískli s věkovými kategoriemi členů. Na sešitech Rychlých šípů jsem také vyrůstal a přečetl skoro všechny výtisky.(23.1.2008)

Myslím, že seriálu poněkud uškodila Stínadla postavená ve studiu a třicátníci, kteří hráli třináctileté kluky, ale jinak ze seriálu dýchá Foglarova atmosféra tak, jako z žádného jiného díla předtím ani potom...(27.5.2003)