poster

Záhada hlavolamu (TV seriál)

Dobrodružný / Rodinný

Československo, 1969, 3 h 44 min (Minutáž: 9x25 min)

 • Aluska88
  ****

  Nezapomenutelné, legendární a geniální Rychlé Šípy. K jejich komiksům a knížkám mě ještě jako mladé dítko přivedl můj starší bráška. A já mu za to velmi děkuji a nikdy mu to nezapomenu. Stínadla se bouří a Tajemství Velkého Vonta. Mirek, Jarka, Jindra, Červenáček a Rychlonožka. Bratrstvo Kočičí pracky v sestavě Dlouhého Bidla, Štětináče a Bohouška:) Jan Tleskač a jeho létající kolo. Podivný Em a záhadný Širokko. Tajemná Stínadla a Vontové. Žluté špendlíky, Žlutý květ a Kostel Sv. Jakuba. A především také ten hlavní, malý a legendární předmět. Ježek v kleci. Jako fanynka Rychlých šípů jsem velmi potěšena, že vznikl takto podařený a notnou dávkou atmosféry a skvělé hudby obdařený seriál, který se tomuto jejich nejdobrodružnějšímu pátrání věnuje. A obrovské množství klasických hlášek, pojmů, postav, spojitostí či významů jsou pro fanouška danou povinností:) Svět by tak strašně moc potřeboval hochy, jako jsou Rychlé Šípy. Jenže by nejspíš stejně v dnešní zkažené době nevydrželi. A i se svými zásadami a vlastnostmi, jako čestnost, boj proti bezpráví a pomoc slabším by v takové převaze zla, špatností a bezohlednosti neměli nejmenší šanci... "Ježek v kleci je můj, jenom já mám na něj právo!", "Jeden z nás zůstane doma." - "A kdo to bude?" - "Ty, Červenáčku." - "Já, proč zrovna já?" - "Protože ty jsi tam byl VČERA!" :)(22.7.2011)

 • Kothy
  ****

  Známá Foglarova parta luští zahadu ve Stínadlech. "Koho volíš? Losnu nebo Mažňáka? Ale třeba Bahňáka." :D(20.2.2013)

 • Beastmaster4
  ****

  Nejlepší zpracování Foglarova díla. Stejně tajemné a ponuré jako kniha. Jako kluk jsem byl ze seriálu naprosto unešený. Novější film už nedosahuje kvalit tohoto starého seriálu. Naprostá klasika plná dnes již zvučných jmen.(25.6.2011)

 • duklak2
  *****

  Měl jsem rád foglarovky. Je to zajímavý seriál s ještě zajímavějším námětem. Mirek Dušín byl mým oblíbencem v dávným dobách mého mládí.(17.6.2008)

 • AngelAngie
  ****

  Výborné i v dnešní době.(17.8.2008)

 • - Režisér Bočan marně usiloval o to, aby se seriál filmoval v reáliích staré Prahy. Nebylo to ale povoleno a jak sám Bočan uvedl, ztratila se tím atmosféra a věrohodnost. (sator)

 • - V dopisu Vonta Vrány scenárista změnil jméno Dymour na David. Protože "Tajemství Velkého Vonta" ještě nebylo napsané, nemohl tušit, že se tato postava v ději v budoucnu zcela klíčově objeví. (melica)

 • - Velká bitevní scéna mezi tábory Machoně (J. Krampol) a Komoura (P. Štěpánek) se točila nedaleko pražského Prokopského údolí. (Robbi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace