poster

Záhada hlavolamu (TV seriál)

Dobrodružný / Rodinný

Československo, 1969, 9x25 min

 • Zazie
  *****

  Nejen výborná adaptace románu, ale i skvělý seriál pro děti se srávně odměřenou strašidelnou atmosférou. Pozdější barevný celovečerák je jen hodně slabý odvar. Jen by mě zajímalo: - Proč chodili Rychlé šípy do Stínadel jen za tmy? Podle oblečení to nebylo v zimě, takže kvůli odpolednímu vyučování asi ne. - Kde byli dospělí a holky ve Stínadlech? Po ulicích chodí jen Vontové, pár dospělých je uvnitř domů, holka nikde žádná.(20.7.2007)

 • Lateef
  *****

  Prvně je třeba říci, že všechna dobrodružství kolem Ježka v kleci si v mé hlavě vyryla několikeré nesmazatelné paměťové stopy. Foglarovkami jsem jako kluk žil a zejména Záhada hlavolamu, Stínadla se bouří a Tajemství Velkého Vonta jsem přečetl nesčetněkrát a vždy jsem si vše živě představoval. Musím přiznat, že jako malému mi seriál naháněl občas nefalšovaný strach. Samozřejmě mluvím o Širokkovi, který svým antré každý díl seriálu otvíral. Ta jeho bezforemná bílá šraboška s výřezy pro oči byla prostě hrůzu nahánějící. Ale i všechno další bylo jaksi tajemné a záhadné. Hlas Radoslava Brzobohatého, tajuplná čtvrt Stínadla a její nespočetné uličky, zákoutí, plácky, dvory a pavlače. Obdivoval jsem Rychlé šípy a chodil na odpolední toulky za město se švihadlem obtočeným kolem pasu. Nejvíc jsem jim ale záviděl to, že můžou prozkoumávat tak nepřístupnou část města, jakou Stínadla byla. Že přišli na kloub něčemu, o čem ani místní vontové neměli potuchy, že byli nebojácní, ale zároveň čestní. A že se dokázali postavit Širokkovi, co má ruce jako svěráky...(30.7.2011)

 • BoPo
  ****

  Kultovka československej tvorby. Herci tu dokázali navodiť takú atmosféru, že si ju človek vybaví bez problémov aj po rokoch. Skutočná seriálová lahôdka z našich končín.(19.2.2011)

 • - Záhada hlavolamu se poprvé vysílala od 24. prosince 1969 do 7. ledna 1970. Poté ovšem seriál skončil na dlouhých devatenáct let v trezoru. Podruhé tak mohli diváci vidět seriál až v prosinci roku 1989. (Stocki)

 • - V jednom ze záběru, kdy jdou kluci od Rychlých šípů obousměrnou ulicí, jsou auta zaparkovaná na pravé straně. Za první republiky se však jezdilo vlevo, a tudíž i tak parkovalo. (chleba24)

 • - Václav Sloup ztvárnil Mažňáka ve svých 33 letech. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace