poster

Záhada hlavolamu (TV seriál)

Dobrodružný / Rodinný

Československo, 1969, 9x25 min

 • flanker.27
  *****

  Prostředí, tajemno a docela strašidelná atmosféra. I když jsem od Foglara četl hodně, tak Rychlé šípy zrovna ne, a nějak se mi ani nechtělo, možná by to nebylo tak ono. Jako dobrodružná věc pro děti naprosto dokonalý seriál.(17.7.2007)

 • Jacinda
  *****

  Rychlé šípy jsou moje. Jako malá i teenager jsem četla skoro všechny "Foglarovky". Některé dívky si četly romány, já vyrostla na napínavých dobrodružstvích chlapců. Seriál mě nezklamal, jen už se na něj odstupem času dívám trochu s úsměvem. Pořád je to ale seriál mého dětství(12.1.2009)

 • Kulmon
  ****

  Je to sice foglarovsky naivní, ale sežral jsem to i s navijákem.(18.4.2012)

 • choze
  ****

  "MIRKU, ALE TADY JSOU JEN ČTYŘI ŠPENDLÍKY..." Knižní předloha je mojí nejoblíbenější dětskou četbou vůbec, takže tenhle seriál nemůžu nemít rád, i když hodně zjednodušený scénář, předpotopní technická stránka (dlouhé záběry, málo střihů, zjevně ateliérová Stínadla), podivné obsazení dospělých herců do rolí Vontů a proměnlivé herecké výkony ještě umocňují naivitu, která bývá předloze vyčítána. Tvůrci se rozhodli propojit obě knihy do jednoho celku s tím, že si z obou vybrali to nejlepší a to nám ve svižném, ne nutně původním sledu servírují, takže třeba Široka se dočkáme už ve druhé epizodě. Spousta věcí se samozřejmě do scénáře nevecpala (psaní Tam Tamů, Bratrstvo Kočičí pracky) a tvůrci odolali i natočení notoricky známého seznámení jednotlivých členů ikonického klubu, třebaže nám na úvod dopřáli několik klasických epizodek z rychlošípáckých komiksů (divadlo, samoletka, lovení bobříka odvahy...). Atmosféra ateliérových Stínadel (z těch kulis měli po natáčení udělat zábavní park) každopádně nemá chybu.(15.12.2009)

 • Davies182
  ****

  Samozřejmě že snaha byla, a docela se to i povedlo, ovšem radši bych ocenil, kdyby Rychlé Šípy nikdy neopustily stránky knih a komiksů. Nicméně smekám před téměř dokonalou podobou hlavní pětice s jejich vzory z "okének".(1.6.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace