MacGyver (TV seriál)

• slovenský

MacGyver

Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama

USA / Kanada, 1985, 139x45 min

Richard Dean Anderson, Dana Elcar, Jenette Goldstein, Bruce McGill, Teri Hatcher, Traci Lords, Peter Williams, Roman Podhora, Jackie Earle Haley, Brenda Strong, Sid Haig, Ken Kirzinger, Bruce Abbott, Floyd 'Red Crow' Westerman, Suleka Mathew, Gwynyth Walsh, Anthony De Longis, Holly Fields, Karla Chadimová, Clive Revill, Ernie Reyes Jr., Emily Kuroda, Ned Romero, Daniel Davis, Conan Lee, Kristian Alfonso, Mitzi Kapture, Charles Dierkop, Michael Des Barres, Cuba Gooding Jr., Jason Priestley, Marion Ramsey, Don S. Davis, Christopher Judge, John Anderson, Tia Carrere, Dalton James, Jack McGee, Ruth de Sosa, Robin Mossley, Scott Shaw, Alessandro Juliani, Merrilyn Gann, Lindsay Parker, Audrey Landers, Cary-Hiroyuki Tagawa, Donald Gibb, Marion Ross, Peggy Rea, Paul Bittante, Gery Hetherington, Henry Gibson, Wendy O. Williams, Stanley Kamel, Persis Khambatta, John Vernon, Gregory Itzin, James Karen, Corinne Bohrer, Marshall R. Teague, Jim McMullan, Tom Everett, Sharon Maughan, Antonio Fargas, Mayim Bialik, François Chau, Mark Holton, John Saint Ryan, Enuka Okuma, Lee Purcell, Iris Albanti, Deborah Foreman, Patricia McPherson, Vladimír Kulich, Larry Wilcox, John Pyper-Ferguson, Judy Geeson, Marco Rodríguez, Colm Meaney, John M. Jackson, David Hay, Richard Gant, Constance Towers, Steven Keats, Nana Visitor, Sonny Surowiec, Richard Romanus, Allan Kolman, John Cameron Mitchell, Salome Jens, Dan Shea, Kim Zimmer, Serge Houde, Michael Tucci, Vincent Schiavelli, Robert Dryer, Lynn-Holly Johnson, Kaj-Erik Eriksen, Jeff Kober, Deborah Van Valkenburgh, George Cheung, Don Gordon, Sean O'Bryan, Cliff Potts, Dennis Cleveland Stewart, Al Leong, Rob Youngblood, Christopher Stone, Richard Hatch, Paul Koslo, Deborah Adair, Judith Chapman, John Schuck, Michael Rogers, James Kidnie, Nicholas Worth, Rosemary Dunsmore, Reiner Schöne, Herb Edelman, Duncan Fraser, Randolph Mantooth, Randall 'Tex' Cobb, Thomas Rosales Jr., William MacDonald, John Novak, Vic Tayback, Joe Santos, Jeanette Nolan, Pamela Roylance, Michael Fairman, Harry Caesar, Lance LeGault, Steve Susskind, Jane Merrow, Gregory Sierra, Branscombe Richmond, William Morgan Sheppard, Jerry Wasserman, Keye Luke, Raymond St. Jacques, Carl Ciarfalio, Jesse White, Michael Ensign, Marvin Kaplan, Michael D. Roberts, Michael Benyaer, Steve Franken, Robert Ito, Arthur Malet, Lee Weaver, Wayne Duvall, Tammy Lauren, Alan Fudge, John Dennis Johnston, John Milford, Mike Moroff, Tom Heaton, Milton Selzer, Larry D. Mann, Henry Beckman, Lee Patterson, Diane Robin, Thomas Mikal Ford, Jim Lampley, Joey Aresco, Don Thompson, Stephen E. Miller, Vincent Gale, Kim Kondrashoff, Richard Coca, Vic Polizos, Ron Gilbert, Time Winters, Zoe Trilling, Anthony Pena, Bill Henderson, Adrian Sparks, Dave Florek, Lee de Broux, Jack Colvin, Kent Williams, Leslie Carlson, Don Galloway, June Chadwick, Roger Aaron Brown, G. Gordon Liddy, Michele B. Chan, Lynne Moody, Arlen Dean Snyder, Frederick Coffin, David L. Crowley, Don MacKay, Dana Lee, Ted Cole, Colleen Winton, Michael Champion, David Harris, Gabe Khouth, Tony Perez, Ken Kramer, Bill Dow, Rob Garrison, Brian Knox McGugan, Michael McGuire, Nick Dimitri, Russell Roberts, Sean Campbell, Lyle Alzado, Brenda Crichlow, Leigh Lombardi, Jeff Pomerantz, Scott Wilkinson, Penelope Windust, Jean Bruce Scott, Jack Bannon, Babs Chula, Sheila Moore, David Bloom, Robert O'Reilly, Charles Andrew Payne, Michael Rider, Daniel Faraldo, Gene LeBell, Richard Yee, Codie Lucas Wilbee, Terence Kelly, Ellen Bry, Arsenio 'Sonny' Trinidad, Rebecca Balding, Madison Mason, Andrew Sabiston, James Ingersoll, Robin Curtis, Ricky Paull Goldin, Marty Denkin, Joseph V. Perry, Judd Omen, F. William Parker, Doran Clark, Peter MacLean, James Saito, Ji-Tu Cumbuka, Al Ruscio, Wolfgang Völz (a.z.), Alex Colon, Julie Cobb, Robert Romanus, Alvin Sanders, Zachary Ansley, Malcolm Stewart, Sarah Koskoff, Akiko Morison, Deryl Hayes, Scott Bellis, Johnny Cuthbert, Andrew Johnston, Michael Puttonen, Terry David Mulligan, Lillian Lehman, Gerald Papasian, Karl Held, Matthew Walker, Garry Davey, Frank Charles Turner, Helen Page Camp, Olaf Pooley, Beulah Quo, Clyde Kusatsu, Noel De Souza, John Carter, Sam Scarber, Tommy Lamey, Erik Holland, Rudy Ramos, Buck Young, Dirk Blocker, Tamsin Kelsey, Ron Halder, Danny Wattley, Marie Stillin, Donna White, Laurie Murdoch, Mark Acheson, Andrew Kavadas, Al Fann, Milos Kirek, Wil Calhoun, Miguel Fernandes, Penny Peyser, Sean Hoy, Geno Silva, Rebecca Toolan, Rockne Tarkington, Michael Gregory, Anthony Ulc

Vzpomínám si, že mě tento seriál kdysi velice bavil :-)(28.7.2012)

Oblíbený seriál Petty a Selmy jsem si osobně až tak neoblíbil. Ale když my bylo sedm....Však to znáte - jako by všechny seriály byly tvořeny pro děti :-)(1.9.2007)

Dodneška si pamatuju, jak MacGyver lepil čokoládou prasklinu v nádrži s unikající kyselinou nebo použil mapu jako písečné sáně:-D. Při sledování tohohle seriálu jsem byla ve správně naivním věku, takže se mi docela líbil (a taky R.D. Anderson samozřejmě:-)). Pravda, občas jsem si místo hrdinova vymýšlení udělátek přála pořádnou rvačku a střílení, navíc spousta dílů byla nehorázně sračkovitých i na můj tehdejší pokleslý vkus. Dnes už bych MacGyvera nemohla brát jinak než jako trapnou komedii, ale sentiment je všemocný, nemůžu jít tedy pod 3*. 51%(28.4.2009)

Nezapomenutelný dětský kult, na který jsem denně spěchal uřícený ze školy, abych mohl vidět, jak se svázaný hlavní hrdina pomocí izolepy a větráku dostane ze stoprvní přísně střežené továrny na zbraně. A abych vlastně viděl stojedenkrát to samé a přitom jsem věděl, že další den budu spěchat znovu.(22.5.2005)

• gudaulin

Poněkud naivní seriál určený spíše dětem nebo dospělým s dětskou mentalitou a rozhledem. Vysoké hodnocení je způsobeno tím, že nynější jádro uživatelů CSFD bylo v době uvedení seriálu v tom správném věku a nyní pracuje osvědčená nostalgie. Dnes by tenhle kousek zaznamenal nejspíš střízlivější ohlasy. Celkový dojem: 25 %.(19.4.2008)

• - V poslednom diely druhej série s názvom "For Love or Money", ktorý sa odohráva na pôde vtedajšieho Československa, môžeme počuť od hercov lámavú češtinu. Od MacGyvera (Richard Dean Anderson) si môžeme vypočuť frázy ako "Běžte ven" alebo "Vítejte". (Lukoh)

• - V sedmé řadě v epizodě Coltonové hraje záměrně MacGyver jen v úvodní a závěrečné scéně. Tento díl měl být pilotní k případnému novému seriálu týkající se právě rodiny Coltonovi. Měl tehdy nahradit již končící seriál MacGyver. Bohužel se tak nestalo. Bohužel pro fanoušky MacGyvera, protože Mac se měl občas objevit ve vedlejší roli jako se objevovali Coltonové v MacGyverovi... (A.MacGyver)

• - V epizodě, kde MacGyver (Richard Dean Anderson) závodí v Mini Cooperech, se objevuje několik záběrů z filmu Italian Job (1969). (MekGajvr)