Parker Lewis musí vyhrát

• USA Parker Lewis Can't Lose (více)
USA, (1990–1993), 27 h 19 min (Minutáž: 22–23 min)

Corin Nemec, Billy Jayne, Troy W. Slaten, Melanie Chartoff, Maia Brewton, Abraham Benrubi, Taj Johnson, Timothy Stack, Jennifer Guthrie, Mary Ellen Trainor (více)

Série(3) / Epizody(73)

Tento komediální seriál vypráví o středoškolákovi Parkeru Lewisovi (Corin Nemec), který se řídí jedním zásadním pravidlem – "nic není problém a nic není nemožné". On a jeho dva nejlepší kamarádi Mike (William Jayne) a Jerry (Troy Slaten), se někdy s notnou dávkou humoru, ale i úsilí, potýkají s bouřlivými roky puberty a středoškolského studia. Jejich největšími soupeřkami je Parkerova mladší sestra Shelly (Maia Brewtonová), věčně hladový obr Kubiac (Abraham Benrubi) a především ředitelka školy Grace Mussoová a její velmi úlisný a podlézavý asistent Frank. Celá řada skvěle vykreslených situací ze života dospívající mládeže, jejich první lásky a zklamání, problémy ve škole, neshody s rodiči, nás přenesou do těch báječných let, na která ti starší už jenom s nostalgií vesele vzpomínají a ti, kteří je právě prožívají, už by je někdy rádi měli za sebou. (Česká televize)

BOURQUE

Tento teenage seriál zo začiatku 90-tych rokoch so svojimi občas atypickými scénami („zrýchlenie“ – ten kto videl, vie na čo myslím), ktoré sa opakovali v rôznych permutáciách, dokázali pobaviť najmä žiakov druhé stupňa ZŠ, pripravujúcich sa na SŠ prípadne na gymnázium. Trojicu postáv P. Lewis, Mike a Jerry som rýchlo obľúbil. Doplňujúce vedľajšie postavy Grace Mussoová a Larry Kubiac nemali chybu. Dneska podobné ľahké seriály už nie je vidieť. P.S.: A tie košele, čo nosil Parker Lewis – v dobrom zmyslu slova „no comment“! Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

anderson odpad!

Vysoké hodnotenie tejto prapodivnej série ma (najmä u užívateľky Rex Mundi, ktorá nielenže sa štylizuje do úlohy intelektuálne nadradeného jedinca, ale podľa môjho názoru ním v mnohých ohľadoch - aspoň v porovnaní so mnou - aj je) totálne zaskočilo (tým ktorí ma otravujú poznámkami o tom, že sa nemám vo svojich komentároch "obtierať" o iných užívateľov si dovolím informovať o tom, že to budem robiť aj naďalej a ak sa mi niekto chce podobným spôsobom "revanšovať" dávam mu na to voľnú ruku). PARKER LEWIS sa totiž do našich zemepisných šírok dostal koncom 90-rokov kedy jeho "charizma" bola dávno za zenitom. Svojou "poetikou" je "zastydlý" hlboko v rokoch 80-tych, čo znamená, že si z nich vzal to najhoršie čo mohol. Ak sa pamätáte na image indivíduí menom BOY GEORGE či ALISON MOYET, tak toto je ich presná vizuálne hyperbolizovaná kópia. Humor je infantilný až trápny, a hlavný hrdina evidentne podstúpil lobotómiu dutiny lebečnej. Poznámky typu - "veď je to svojrázna paródia" - považujem za scestné, nakoľko x-té zdôraznenie riaditeľkinej drastickej povahy, x-tým rozbitím skla na jej kancelárii mi pripadá prinajmenšom nudné. Nehovoriac o grotesknej vizualizácii záberov pripomínajúcich staručkú televíznu sériu BATMAN s Adamom Westom. Do 6 roku života by som tomu dal aj nejaké hviezdičky, lenže toto malo osloviť tínejdžrov konca milénia ! Skrátka a dobre ODPAD! (11.7.2005) ()

Rex Mundi

Mis-ko ruluje! ....a Parker Lewis neprehráva! ;-) Pre andersona: nikdy som sa necítila ako "tínedžer konca milénia" a v tom čase som sa s koncovkou "-násť" dávno lúčila. Parker Lewis ma zachytil niekedy v prvej polovici 90. rokov, často na rakúskych staniciach, kde som nie každé slovo rozumela, ale zapáčila sa mi na ňom práve tá dokonalá ABSURDITA - od Parkerových havajských košieľ až po lietajúce sklo. K tej som mala svojím spôsobom vždy blízko :-) Človek musí mať zmysel pre absurditu, aby mohol milovať nielen také šuty ako Parker Lewis, ale aj Monty Pythonov či Douglasa Adamsa... ()

andykanadan

Keďže tento seriál vysielala Markíza v dobe, keď som bol stredoškolák, pozeral som to veľmi rád, lebo som mal aspoň trochu predstavu o tom, ako to vyzerá na strednej škole v USA. Bol to dnešným pohľadom lepši priemer, ale ak by to dnes išlo, určite by som si pár dielov rád pripomenul. A hoci to nebýva pri filmoch/seriáloch pravidlom, v tomto prípade mi ani nejak nevadil slovenský dabing... ()

tron

Jeden z mála seriálov, ktorý som ako decko zbožňoval, ale keď som ho uvidel ako veľký, čumel som ako teľa na nové vráta. Naviac, tie strašné, bez štipky nadhľadu natočené záverečné morálne poučenia, no fuj! ()