Znovu se objeví Rikerův dávno ztracený otec; Worfa trápí jeden rituál. (SkyShowtime)

Ironfood

Škoda, že se díl nesoustředil pouze na Worfa, protože Rykerovská linka mi přišla hodně otravná, navíc vyvrcholila téměř komediálním soubojem připomínajícím nějakou japonskou reality-show. Taktéž je trochu škoda, že součástí klingonského rituálu nebylo sežrání nejotravnějšího člena posádky.... ()

sirien

Dát odpad by byla nefér reflexe osobního nechutenství k podobným zápletkám, ale pocitově by to asi odpovídalo. Díl o ... ničem, kde si Riker vyřikává dřív nijak nepředeslané rodiné drama tim nejtrapnějšim způsobem podle té nejohranější šablony s tim nejvíc předvídatelnym a nejtrapnějšim možnym rozuzlenim - zatimco bokem je nějaká Worfova side story s nějakym primitivně vykreslenym Klingonskym rituálem skutečný dospělosti. ADD: plus to "bojový umění" - ehm, lol. ()

PKD

Další epický přešlap. Aspoň že ten srandovní sport Anbo-jyutsu se ftypně objevil v LD. Linka otec/syn je prostě strašlivá i díky přítomnosti nesympatického M.Ryana v roli Rikera sr., který docela obstojně hrál hajzla v Halloween 6. Zde bych mu ovšem rozbil obličej ihned po 1. setkání. Nebo ho rovnou zabil. To je taky možnost. A nebo na něj poslal Marinerovou. Ta by mu ukázala. Linka s Worfem to zachraňuje od skoroodpadu. ()

majo25

Epizóda bez priameho, dokonca aj nepriameho ohrozenia. Viac sentimentálna, kde dochádza hlavne k vzťahovým problémom. Linka s Worfom bola ešte slabšia, ako keby len na vyplnenie času. ()