Star Trek: Voyager (TV seriál)

• Česko

Star Trek: Vesmírná loď Voyager

Star Trek: Voyager

Voyager

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA, 1995, 172x45 min

Marvin V. Rush

Kate Mulgrew, Robert Beltran, Roxann Dawson, Robert Duncan McNeill, Ethan Phillips, Robert Picardo, Tim Russ, Garrett Wang, Jeri Ryan, Jennifer Lien, Majel Barrett, Scarlett Pomers, Nancy Hower, Dwight Schultz, Anthony De Longis, Raphael Sbarge, Mark Deakins, Richard Herd, Larry Hankin, Brad Dourif, Lindsey Haun, Rick Worthy, Susanna Thompson, Marina Sirtis, John de Lancie, Brian Markinson, Judy Geeson, Thomas Dekker, Ed Begley Jr., Sarah Silverman, Alan Altshuld, Kurtwood Smith, John Rhys-Davies, Tiny Ron, Danny Goldring, Mark Metcalf, Ray Walston, John Savage, Titus Welliver, Olivia Birkelund, Albie Selznick, Richard Riehle, Ian Abercrombie, Zoe McLellan, Patrick Kilpatrick, Nicholas Worth, James Read, Don Most, John Aniston, Nicolas Surovy, Jerry Spicer, Aaron Lustig, Jerry Hardin, Ronald Guttman, Christopher Neame, Kenny Morrison, Sharon Lawrence, David Graf, John Rubinstein, Aron Eisenberg, Stan Ivar, Richard Fancy, Douglas Spain, Richard Chaves, Gary Graham, Joel Grey, Alan Scarfe, Tom Todoroff, Glenn Morshower, Jonathan Frakes, Gerrit Graham, Rick Gianasi, Bob Clendenin, Chris Johnston, Tahj Mowry, Michael McKean, Thomas Kopache, Carel Struycken, Tom Wright, Michael Bailey Smith, George Takei, Grace Lee Whitney, Don McManus, Robert Pine, James Parks, Dan Shor, Leslie Jordan, Bruce Davison, Eugene Roche, Athena Massey, Becky Ann Baker, Keene Curtis, Parley Baer, Harry Groener, Brent Hinkley, Brad Greenquist, Leigh McCloskey, Harve Presnell, Carlos Carrasco, Steve Kehela, James Horan, Sandra Nelson, Len Cariou, Lori Hallier, David Lee Smith, Tom Towles, Deborah May, Patrick Fabian, Kristanna Loken, Jessica Collins, Rachael Harris, Wendy Schaal, Concetta Tomei, Marshall R. Teague, Kenneth Tigar, Mark L. Taylor, Nathan Anderson, Leland Orser, Mickey Cottrell, David Anthony Marshall, Rosemary Forsyth, Gwynyth Walsh, Wayne Pére, Doug Spearman, Andy Dick, Roger W. Morrissey, Tony Todd, Michael Horton, Michelle Agnew, Virginia Madsen, Wade Williams, Ray Wise, Todd Babcock, Kate Vernon, Zach Galligan, Louis Ferreira, Wallace Langham, LeVar Burton, Christine Harnos, David Clennon, Frank Welker, Willie Garson, Ben Livingston, Mark Harelik, Randy Oglesby, Lori Petty, William Morgan Sheppard, Laura Stepp, Musetta Vander, Charles Rocket, Ned Romero, Jason Alexander, Ron Canada, Lee Arenberg, Scott Thompson, Brian McNamara, Kevin Tighe, Bradley Pierce, John Carroll Lynch, Bruce McGill, Dakin Matthews, Jay Karnes, Jonathan Breck, Karen Austin, Eric Pierpoint, Googy Gress, John Fleck, Mark Moses, Jeff Allin, Robert Knepper, Phil Morris, Victor Bevine, Jan Claire, Daniel Dae Kim, Obi Ndefo, Daniel Zacapa, Kamala Lopez, Paul Williams, Dwayne Johnson, Jeffrey Combs, J.G. Hertzler, Kim Rhodes, Mark Sheppard, Jay Underwood, Tom Morello, Kaitlin Hopkins, Ted Rooney, Kellie Waymire, Tony Amendola, John Schuck, Michael McFall, Brian George, Keith Szarabajka, Scott Alan Smith, John Kassir, Gregory Itzin, Larry Drake, John Franklin, Sharisse Baker-Bernard, Christopher Neiman, Megan Gallagher, Ron Glass, Spencer Garrett, Vanessa Branch, Jeff Kober, Sherman Howard, Robin Sachs, Scott Lawrence, Michael Shamus Wiles, Robert Joy, Jay Harrington, Lorna Raver, Joseph Campanella, Ashley Edner, Autumn Reeser, Robert Curtis Brown, Andy Milder, David Sparrow, Alice Krige, Lisa LoCicero, Amy Lindsay, Elle Alexander, Patricia Tallman, Symba, Paris Themmen, Tim McGrath, Michael Ansara, Rob LaBelle, Neil Norman, Eric Steinberg, Jay Leggett, Michael Ensign, Alan Oppenheimer, Larry Cedar, Henry Darrow, Joseph Ruskin, Irene Tsu, Jim O’Heir, Gregg Daniel, Robert Ito, James Greene, Charles Lucia, Armand Schultz, Paul Willson, Alissa Kramer, David Burke, Sherman Augustus, Tim DeZarn, Jennifer Gatti, John Prosky, Valerie Wildman, Craig Richard Nelson, Jennifer Hammon, Lisa Kaminir, Booth Colman, Brady Bluhm, Tom Virtue, Ian Patrick Williams, Estelle Harris, Jerome Butler, Rebecca McFarland, Joel Polis, Gavan O'Herlihy, Bruce French, Lise Colleen Simms, Adrian Sparks, Mark Bennington, Mark Kiely, Carolyn Seymour, Terrence Evans, Suzie Plakson, Robin Groves, Lindsey Ginter, Carole Davis, Francis Guinan, Kevin McCorkle, Fintan McKeown, Dan Butler, Ray Reinhardt, Charles Esten, Michael Braveheart, John Durbin, Norman Large, Dennis Madalone, Peter Marx, Eve Brenner, Claire Rankin, Jonathan Del Arco, Bertila Damas, Julianne Christie, Mimi Craven, Scott MacDonald, Stephen Rappaport, James Saito, Scott Klace, Michael Wiseman, Olaf Pooley, Noel De Souza, Louis Giambalvo, Mel Winkler, Judson Scott

Opět skvost Star Trek vesmíru. O proti Hlubokému vesmíru 9 a Nové generaci musím ocenit, že nedochází k pomalému rozjezdu a správné tempo chytá hned od začátku. Postavy jsou opět vynikající, všechny role, charaktery nezaostávají od předchozích sériích a co do kvality naprosto srovnatelné. Možná chybí postava podobná Kvarkovi, ale to už je jen můj subjektivní názor. Možná mě osobně chyběli lepší záporáci nebo to, že tempo seriálu si drželo pořád stejnou nadstandardní úroveň, narozdíl od předchozích seriálů, kdy od pátých sériích docházelo ke stupňování. Poslední tři díly umí zatlačit na emoce a zakončení je velmi povedené. Například Epizoda jako Rok pekla je jedním ze skvostů celého universa, zdali nejlepší. Jo už nyní cítím smutek nad loučením se s posádkou Voygeru. Hold hurá na Enterprise......8/10(23.11.2016)

Ne a ne a ne, nejde mi to. Už nikdy nebudu fanda seriálů Star Trek. Já jim nevěřím. Miluju Star Trekové filmy, ale tohle ne a ne pojmout.(17.5.2011)

Po mnoha a mnoha týdnech jsem se zase musela rozloučit s další startrekovskou posádkou. Kdybych musela srovnávat s předchozími posádkami, tak by z toho Voyager nevyšel příliš dobře. I když je pravda, že mnoho dílů bylo nezapomenutelných, většinou pokud v nich figuroval v hlavní roli doktor nebo Seven, nejlépe oba dva zároveň. K ostatním si sice člověk vytvoří určité sympatie, ale postavy se často chovají tak iracionálně a nepřesvědčivě, že člověk čeká, že z nich za chvíli vylítne ufoun v podobně světýlka a jejich chování se tím vysvětlí, jenže většinou se tak nestane. Ale i přesto 7/10.(4.2.2013)

Pro mě pořád nejsympatičtější a nejlépe obsazený, zahraný a vytvořený SST (seriál Star Trek :-)(23.8.2003)

Z celého Star Treku mám sice nejradši Novou Generaci, ale Voyager považuji za CELKEM důstojného pokračovatele. Main Theme od Jerryho Goldsmithe je, troufám si říct, nepřekonatelné, protože doposud držela startrekovský hudební primát titulní melodie z Deep Space Nine, a kdopak ji asi složil?;) "Borgovské" díly jsou tradičně nejlepší a to hlavně díky Sedmé z Devíti (a nejenom proto, že do Jeri Ryan bych se zamiloval i bez té přehnaně upnuté uniformy:)). V horší náladě bych byl schopen i říct, že nemít Star Trek Borg(y), tak Voyager pěkně vyhoří. Nějak takhle - Voyager přišel, chvíli pobyl, nebylo nám s ním zle, a pak odešel a nikdo se kvůli tomu nevěšel. Narozdíl od TNG a DS-9...prostě ode mě pro seriál jako celek...ale jo, 70%.(31.1.2003)

• - Každé ze tří sérií Star Treku po původním Star Treku (1966) má díly s cameo rolemi postav z předchozích sérií v otvírací epizodě. Star Trek: Nová Generace (1987) měla Spocka, doktora McCoye a Scottyho, "Star Trek: Hluboký vesmír devět" (1993) kapitána Picarda a "Star Trek: Voyager" má Quarka. V jiných dílech Voyageru se objevili také William Riker, Deanna Troi, Reg Barclay, Geordi LaForge a Hikaru Sulu. (Galadriel)

• - Mnohokrát se v seriálu objevuje číslo 47 – na obrazovkách počítačů, vstupních k´dech, datech apod. Tuto tradici začal scénárista a koproducent Joe Menosky a brzy ji vzal za svou i zbytek produkčního týmu. Menosky řekl, že vybral právě toto číslo, protože když studoval na Pomona College, jejich profesor matematiky, Donald Bentley, v legraci dokázal, že všechna čísla jsou rovna 47. (Galadriel)

• - Těsně před začátkem Voyageru se objevil Tim Russ (Tuvok) jako člen posádky na Enterprise B ve filmu Star Trek VII: Generace (1994). Také hrál člena teroristického gangu, který kradl výbušniny z Enterprise D v 18. epizodě šesté série Star Trek: Nová Generace (1987). (Galadriel)