Star Trek: Voyager (TV seriál)

• Česko

Star Trek: Vesmírná loď Voyager

Star Trek: Voyager

Voyager

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA, 1995, 172x45 min

Marvin V. Rush

Kate Mulgrew, Robert Beltran, Roxann Dawson, Robert Duncan McNeill, Ethan Phillips, Robert Picardo, Tim Russ, Garrett Wang, Jeri Ryan, Jennifer Lien, Majel Barrett, Scarlett Pomers, Nancy Hower, Dwight Schultz, Anthony De Longis, Raphael Sbarge, Mark Deakins, Richard Herd, Larry Hankin, Brad Dourif, Lindsey Haun, Rick Worthy, Susanna Thompson, Marina Sirtis, John de Lancie, Brian Markinson, Judy Geeson, Thomas Dekker, Ed Begley Jr., Sarah Silverman, Alan Altshuld, Kurtwood Smith, John Rhys-Davies, Tiny Ron, Danny Goldring, Mark Metcalf, Ray Walston, John Savage, Titus Welliver, Olivia Birkelund, Albie Selznick, Richard Riehle, Ian Abercrombie, Zoe McLellan, Patrick Kilpatrick, Nicholas Worth, James Read, Don Most, John Aniston, Nicolas Surovy, Jerry Spicer, Aaron Lustig, Jerry Hardin, Ronald Guttman, Christopher Neame, Kenny Morrison, Sharon Lawrence, David Graf, John Rubinstein, Aron Eisenberg, Stan Ivar, Richard Fancy, Douglas Spain, Richard Chaves, Gary Graham, Joel Grey, Alan Scarfe, Tom Todoroff, Glenn Morshower, Jonathan Frakes, Gerrit Graham, Rick Gianasi, Bob Clendenin, Chris Johnston, Tahj Mowry, Michael McKean, Thomas Kopache, Carel Struycken, Tom Wright, Michael Bailey Smith, George Takei, Grace Lee Whitney, Don McManus, Robert Pine, James Parks, Dan Shor, Leslie Jordan, Bruce Davison, Eugene Roche, Athena Massey, Becky Ann Baker, Keene Curtis, Parley Baer, Harry Groener, Brent Hinkley, Brad Greenquist, Leigh McCloskey, Harve Presnell, Carlos Carrasco, Steve Kehela, James Horan, Sandra Nelson, Len Cariou, Lori Hallier, David Lee Smith, Tom Towles, Deborah May, Patrick Fabian, Kristanna Loken, Jessica Collins, Rachael Harris, Wendy Schaal, Concetta Tomei, Marshall R. Teague, Kenneth Tigar, Mark L. Taylor, Nathan Anderson, Leland Orser, Mickey Cottrell, David Anthony Marshall, Rosemary Forsyth, Gwynyth Walsh, Wayne Pére, Doug Spearman, Andy Dick, Roger W. Morrissey, Tony Todd, Michael Horton, Michelle Agnew, Virginia Madsen, Wade Williams, Ray Wise, Todd Babcock, Kate Vernon, Zach Galligan, Louis Ferreira, Wallace Langham, LeVar Burton, Christine Harnos, David Clennon, Frank Welker, Willie Garson, Ben Livingston, Mark Harelik, Randy Oglesby, Lori Petty, William Morgan Sheppard, Laura Stepp, Musetta Vander, Charles Rocket, Ned Romero, Jason Alexander, Ron Canada, Lee Arenberg, Scott Thompson, Brian McNamara, Kevin Tighe, Bradley Pierce, John Carroll Lynch, Bruce McGill, Dakin Matthews, Jay Karnes, Jonathan Breck, Karen Austin, Eric Pierpoint, Googy Gress, John Fleck, Mark Moses, Jeff Allin, Robert Knepper, Phil Morris, Victor Bevine, Jan Claire, Daniel Dae Kim, Obi Ndefo, Daniel Zacapa, Kamala Lopez, Paul Williams, Dwayne Johnson, Jeffrey Combs, J.G. Hertzler, Kim Rhodes, Mark Sheppard, Jay Underwood, Tom Morello, Kaitlin Hopkins, Ted Rooney, Kellie Waymire, Tony Amendola, John Schuck, Michael McFall, Brian George, Keith Szarabajka, Scott Alan Smith, John Kassir, Gregory Itzin, Larry Drake, John Franklin, Sharisse Baker-Bernard, Christopher Neiman, Megan Gallagher, Ron Glass, Spencer Garrett, Vanessa Branch, Jeff Kober, Sherman Howard, Robin Sachs, Scott Lawrence, Michael Shamus Wiles, Robert Joy, Jay Harrington, Lorna Raver, Joseph Campanella, Ashley Edner, Autumn Reeser, Robert Curtis Brown, Andy Milder, David Sparrow, Alice Krige, Lisa LoCicero, Amy Lindsay, Elle Alexander, Patricia Tallman, Symba, Paris Themmen, Tim McGrath, Michael Ansara, Rob LaBelle, Neil Norman, Eric Steinberg, Jay Leggett, Michael Ensign, Alan Oppenheimer, Larry Cedar, Henry Darrow, Joseph Ruskin, Irene Tsu, Jim O’Heir, Gregg Daniel, Robert Ito, James Greene, Charles Lucia, Armand Schultz, Paul Willson, Alissa Kramer, David Burke, Sherman Augustus, Tim DeZarn, Jennifer Gatti, John Prosky, Valerie Wildman, Craig Richard Nelson, Jennifer Hammon, Lisa Kaminir, Booth Colman, Brady Bluhm, Tom Virtue, Ian Patrick Williams, Estelle Harris, Jerome Butler, Rebecca McFarland, Joel Polis, Gavan O'Herlihy, Bruce French, Lise Colleen Simms, Adrian Sparks, Mark Bennington, Mark Kiely, Carolyn Seymour, Terrence Evans, Suzie Plakson, Robin Groves, Lindsey Ginter, Carole Davis, Francis Guinan, Kevin McCorkle, Fintan McKeown, Dan Butler, Ray Reinhardt, Charles Esten, Michael Braveheart, John Durbin, Norman Large, Dennis Madalone, Peter Marx, Eve Brenner, Claire Rankin, Jonathan Del Arco, Bertila Damas, Julianne Christie, Mimi Craven, Scott MacDonald, Stephen Rappaport, James Saito, Scott Klace, Michael Wiseman

Star Trek Voyager sráží odbyté či nedomyšlené detaily. Téměř každá epizoda má vadu na kráse v podobě za vlasy přitaženého momentu. Ať už je to cizí loď schopná vyřadit štíty dvěma výstřely protože se to zrovna hodí, nebo deus ex machina v podobě emzáků jednajících s náhlým záchvatem samaritánství, nebo jsou to zarputile neschopní Borgové. A to ani nemluvím o perličkách typu, když Janeway mluví tak nepřátelská palba z úcty utichne, či přemrštěně vyhrocené konce epizod. Dalo by se namítnout, že podobnými neduhy se ve větší či menší míře vyznačuje každý ST seriál, ale v žádném to nepůsobilo tak rušivě, jako tady. Je to věčná škoda, protože koncept vesmírné lodi putující převážně nepřátelským teritoriem nemá chybu a postavy jsou výborně napsané a zahrané. Stačilo přidat více realismu a sofistikovanosti, případně trochu temnější atmosféru a mohlo vzniknout výborné dobrodružství. Potenciál byl tak obrovský, že i se svým handicapem Voyager nemůže jít pod čtyři hvězdičky.(31.8.2012)

• Helo

Nemůžu si pomoct (Star Trek mám v celku i rád), ale tohle mi přišlo jako blbost... Možná je to tím, že jsem viděl max. 10 dílů, ale vydržet ty všudypřítomné nelogičnosti, které vážně ani při přivření obou očí a dekalibraci vjemových senzorů, se skutečně nedalo... A ještě poznámka ke ST universu - vážně nechápu, proč zde téměř každá rasa vypadá jako člověk s jediným rozdílem a to tím, že jim něco připlácnou nebo přimalujou na ksicht? Ve všech ostatních sci-fi tohle není až tak patrné (Star wars, Farscape, ve Stargate je to vysvětleno proč, Mass Effect, Babylon 5 jakž takž), tak proč tady je?(12.8.2012)

já mám vždycky trochu problem se začatkama seriálů...nepomatuju si ména a tak....ale když se těma prvníma epizodama prokoušu, z babochlapa se stane kapitán džejnvejová, z negra tuvok a z mlíkárny sedmá z devíti....tak už je napůl vyhráno..... ano.....kapitán džejnvejová a její falické výstupy...z toho se mi zpočátku taky částečně zvedal kufr, ale postupem času byly prakticky všechny seriálové nedostatky odpuštěny.....akorát mám teď plnou hlavu tuvokova logického přemítání,,,zrovna dneska sem byl kupovat mlíko a prodavačka se me zeptala, jestli ho chci cerstvy, tak sem hned zacal dlouze uvazovat nad tim, co by se stalo, kdybych rek ze ne,,,jestli by treba z podpultu nevytahla nakou nafouklou krabici, volezlou plisni z roku devadesát šest, nebo jak,,,a tak sem nakonec pod náporem logiky usoudil, ze chci teda to cerstvy,,,a ted sledujte tu ironii od sudu....,,,ta prodavacka, totiz nedavno porodila, a presne ve chvili, kdy sem rek ze chci to mliko cerstvy...se uni dostavila samovolná laktace...,no já koukal jako blázen, vduchu si říkám, uau, tak dneska přímo vod pramene...... no a dědula za mnou mi cloumá ramenem a povídá, "to je servis co?", a jako kdyby to snad byla naka televizni inscenace secvičená pouze pro mou osobu,,,prodavačka si založila ruce jako mistr propr, zvedla obočí a prohlásila "NÁŠ ZÁKAZNÍK,,,,,,NÁŠ PÁN"(9.10.2010)

Po všech sedmi sezónách se musím přiznat, že je trochu těžší hodnotit objektivně. Na jednu stranu tu chybí nějaká výraznější dějová linka (no dobře letí k Zemi, ale tím mám na mysli spíš větší propojený příběh během sezon/y, což sice párkrá bylo, ale nic výraznýho), a proto Voyager celkově působí o ničem, přesto na druhou stranu je tu plno opravdu skvělých a originálních epizod a sympatická posádka v čele s geniálním Doctorem. Takže celkové hodnocení se ustálilo na 4 hvězdách. nejlepší epizody: 4x14 - Message in a Bottle, 5x15-16 - Dark Frontier a Doctorovy díly pořadí seriálů: 01 - TOS, 02 - DS9, 03 - TAS, 04 - VOY, 05 - ENT, 06 - TNG(15.12.2008)

Takže Star Trek, jsem jeden z mnoha českých diváků, kterého tento kosmický skvost, minul velkou oklikou, svůj vůbec první pokus o alespoň částečnou orientaci v této značce, jsem podstoupil až v roce 2009 u nového filmu, který pro mě stejně rychle začal jako skončil a na základě přetrpěných dvaceti minut jsem hodnotit dílo neodvážil. Nová generace, vysílaná na "kůlu" mi značku Star Trek zhnusila, ještě více, osmdesátkové, nevkusné, naivní, papundeklové peklo pro mě bylo prachsprostou nudou, co víc během traumatizujícího pobytu na psychiatrii jsem byl nucen v komunitní místnosti koukat právě na, Novou Generaci. Tím se pro mě Star Trek stal nemyslitelnou bolestivou záležitostí a už jsem o něm nechtěl nikdy slyšet. Ovšem den 1.1.2015 při náhodném, ospalém, posedávání, po silvestrovské ožíračce u televize, se všechno změnilo. Malátný polámaný člověk, najedou zahlédl na prima COOL, Star Trek, ale nějakej jinej, jiné postavy, jiná hudba a především jedna konkrétní, krásná, plavovlasá žena s velkýma modrýma očima co mě svým, neotřelým a zajímavým vystupování zaujala, hned od první chvíle, Sedmá z devíti, jsem si okamžitě zapamatoval, ačkoliv si tenhle Star Trek nese téměř všechny nezdary, které jsem doposud znal, bylo mi to jedno. Nemohl jsem za boha od ní odtrhnout oči, ihned po dokoukání a rozkoukání jsem letěl zjisti co jsem to vlastně viděl. Star Trek: Voyager 5x22 Someone to Watch Over Me, první epizoda ze Star Treku, která se mi víc než líbila a zapříčinila, že jsem se od 4. série, kde na scénu nastupuje Jeri Ryan, stal pravidelným divákem, předchozí řady by pro mě neměly smysl. V hodnocení jsem racionální, nebudu nadsazovat, ale mezi oblíbené seriály si to přidám s velkou chutí. "Irelevantní!" :)(3.1.2015)