Star Trek: Voyager (TV seriál)

• Česko

Star Trek: Vesmírná loď Voyager

Star Trek: Voyager

Voyager

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA, 1995, 172x45 min

Marvin V. Rush

Kate Mulgrew, Robert Beltran, Roxann Dawson, Robert Duncan McNeill, Ethan Phillips, Robert Picardo, Tim Russ, Garrett Wang, Jeri Ryan, Jennifer Lien, Majel Barrett, Scarlett Pomers, Nancy Hower, Dwight Schultz, Anthony De Longis, Raphael Sbarge, Mark Deakins, Richard Herd, Larry Hankin, Brad Dourif, Lindsey Haun, Rick Worthy, Susanna Thompson, Marina Sirtis, John de Lancie, Brian Markinson, Judy Geeson, Thomas Dekker, Ed Begley Jr., Sarah Silverman, Alan Altshuld, Kurtwood Smith, John Rhys-Davies, Tiny Ron, Danny Goldring, Mark Metcalf, Ray Walston, John Savage, Titus Welliver, Olivia Birkelund, Albie Selznick, Richard Riehle, Ian Abercrombie, Zoe McLellan, Patrick Kilpatrick, Nicholas Worth, James Read, Don Most, John Aniston, Nicolas Surovy, Jerry Spicer, Aaron Lustig, Jerry Hardin, Ronald Guttman, Christopher Neame, Kenny Morrison, Sharon Lawrence, David Graf, John Rubinstein, Aron Eisenberg, Stan Ivar, Richard Fancy, Douglas Spain, Richard Chaves, Gary Graham, Joel Grey, Alan Scarfe, Tom Todoroff, Glenn Morshower, Jonathan Frakes, Gerrit Graham, Rick Gianasi, Bob Clendenin, Chris Johnston, Tahj Mowry, Michael McKean, Thomas Kopache, Carel Struycken, Tom Wright, Michael Bailey Smith, George Takei, Grace Lee Whitney, Don McManus, Robert Pine, James Parks, Dan Shor, Leslie Jordan, Bruce Davison, Eugene Roche, Athena Massey, Becky Ann Baker, Keene Curtis, Parley Baer, Harry Groener, Brent Hinkley, Brad Greenquist, Leigh McCloskey, Harve Presnell, Carlos Carrasco, Steve Kehela, James Horan, Sandra Nelson, Len Cariou, Lori Hallier, David Lee Smith, Tom Towles, Deborah May, Patrick Fabian, Kristanna Loken, Jessica Collins, Rachael Harris, Wendy Schaal, Concetta Tomei, Marshall R. Teague, Kenneth Tigar, Mark L. Taylor, Nathan Anderson, Leland Orser, Mickey Cottrell, David Anthony Marshall, Rosemary Forsyth, Gwynyth Walsh, Wayne Pére, Doug Spearman, Andy Dick, Roger W. Morrissey, Tony Todd, Michael Horton, Michelle Agnew, Virginia Madsen, Wade Williams, Ray Wise, Todd Babcock, Kate Vernon, Zach Galligan, Louis Ferreira, Wallace Langham, LeVar Burton, Christine Harnos, David Clennon, Frank Welker, Willie Garson, Ben Livingston, Mark Harelik, Randy Oglesby, Lori Petty, William Morgan Sheppard, Laura Stepp, Musetta Vander, Charles Rocket, Ned Romero, Jason Alexander, Ron Canada, Lee Arenberg, Scott Thompson, Brian McNamara, Kevin Tighe, Bradley Pierce, John Carroll Lynch, Bruce McGill, Dakin Matthews, Jay Karnes, Jonathan Breck, Karen Austin, Eric Pierpoint, Googy Gress, John Fleck, Mark Moses, Jeff Allin, Robert Knepper, Phil Morris, Victor Bevine, Jan Claire, Daniel Dae Kim, Obi Ndefo, Daniel Zacapa, Kamala Lopez, Paul Williams, Dwayne Johnson, Jeffrey Combs, J.G. Hertzler, Kim Rhodes, Mark Sheppard, Jay Underwood, Tom Morello, Kaitlin Hopkins, Ted Rooney, Kellie Waymire, Tony Amendola, John Schuck, Michael McFall, Brian George, Keith Szarabajka, Scott Alan Smith, John Kassir, Gregory Itzin, Larry Drake, John Franklin, Sharisse Baker-Bernard, Christopher Neiman, Megan Gallagher, Ron Glass, Spencer Garrett, Vanessa Branch, Jeff Kober, Sherman Howard, Robin Sachs, Scott Lawrence, Michael Shamus Wiles, Robert Joy, Jay Harrington, Lorna Raver, Joseph Campanella, Ashley Edner, Autumn Reeser, Robert Curtis Brown, Andy Milder, David Sparrow, Alice Krige, Lisa LoCicero, Amy Lindsay, Elle Alexander, Patricia Tallman, Symba, Paris Themmen, Tim McGrath, Michael Ansara, Rob LaBelle, Neil Norman, Eric Steinberg, Jay Leggett, Michael Ensign, Alan Oppenheimer, Larry Cedar, Henry Darrow, Joseph Ruskin, Irene Tsu, Jim O’Heir, Gregg Daniel, Robert Ito, James Greene, Charles Lucia, Armand Schultz, Paul Willson, Alissa Kramer, David Burke, Sherman Augustus, Tim DeZarn, Jennifer Gatti, John Prosky, Valerie Wildman, Craig Richard Nelson, Jennifer Hammon, Lisa Kaminir, Booth Colman, Brady Bluhm, Tom Virtue, Ian Patrick Williams, Estelle Harris, Jerome Butler, Rebecca McFarland, Joel Polis, Gavan O'Herlihy, Bruce French, Lise Colleen Simms, Adrian Sparks, Mark Bennington, Mark Kiely, Carolyn Seymour, Terrence Evans, Suzie Plakson, Robin Groves, Lindsey Ginter, Carole Davis, Francis Guinan, Kevin McCorkle, Fintan McKeown, Dan Butler, Ray Reinhardt, Charles Esten, Michael Braveheart, John Durbin, Norman Large, Dennis Madalone, Peter Marx, Eve Brenner, Claire Rankin, Jonathan Del Arco, Bertila Damas, Julianne Christie, Mimi Craven, Scott MacDonald, Stephen Rappaport, James Saito, Scott Klace, Michael Wiseman, Olaf Pooley, Noel De Souza, Louis Giambalvo, Mel Winkler, Judson Scott, Ray Xifo, Galyn Görg, Stoney Westmoreland, McKenzie Westmore

Kostýmy:

Robert Blackman

Seriál se odehrává zároveň s Hlubokým vesmírem devět. Posádka nové federační lodi Voyager se náhodou teleportuje z Badlands na druhý konec galaxie vzdálený 70 000 světelných let. Musí spojit síly s Makisty a snažit se společně dostat domů. Posádka je dost rozmanitá a po cestě nabírá nové členy. Jsem zvědavý na další díly. Kapitánka Kathryn Janewayová to vůbec nemá jednoduché. Posádka se neobejde ani bez zrady jednoho ze členů. Později k nim přibude i pohledná Jeri Ryan jako Sedmá z devíti. :) "Vy máte vodu?" :O(13.12.2013)

imo nejlepsi ST serial(6.7.2013)

Najväcsim kladom Voyageru je to, ze vdaka nemu bol prilis konzervativny producent Rick Berman natolko zaneprazdneny, ze scenaristi DS9 dostali väcsiu volnost a mohli stvorit najtemnejsi a pravdepodobne aj najlepsi Star Trek. Namet Voyageru zostal dost nevyuzity. Potom co je nutena spojit sily jak klasicky dokonala posadka federacie s rebelantskou posadkou Makistov, tak sa behom par dielov aklimatizuju a uz do konca serialu nedôjde k ziadnym sporom. To, ze je Voyager bez podpory federacie nie je prilis casto vyuzite a neprinasa to nejaku tiazivejsiu atmosferu. Ani na psychike postav prilis nebadat, ze sa najskôr domov uz nikdy nedostanu. Vzhladom na namet mal Voyager vyzerat beznadejne a temne ako Battlestar Galactica, ale namiesto toho to je dalsi naivny a pohodovy Trek. No a cele to zabila nevyrazna posadka z ktorych si väcsinu skoro ani nepamätam. V jednej epizode sa nejakou nahodou spojil Tuvok a Neelix a docasne vznikol Tuvix, ktory bol ovela zaujimavejsi a dost ma sralo, ked na konci z Tuvixa znova urobili tych dvoch otrapov. Vyraznejsie su len dve postavy. Kapitanka Janewayova, ktora ma skoro kazdym svojim rozhodnutim srala. Az som mal pocit, ze zakazdym, ked sa mala nejak logicky rozhodnut, tak urobila opak. A potom Doktor. Jedina skutocne zaujimava postava s fantastickym vyvojom. Potom ma este strasne bavili Borgovia, aj ked z nich postupne urobili strasne velkych luzrov a niekolkym borgskym kockam dokazala vzdorovat jedna lod federacie. Obcas sa tam objavila nejaka postava z inych serii. La Forge, Riker, Troi, Barcley, Q, co vzdy potesilo. Rovnako ma bavilo, ze sa to odohrava v rovnakej dobe ako TNG a DS9. Trikova stranka uz bola skvela. S tou som bol uplne spokojny. Po TOSke to bol prvy Trek v ktorom sa mi nepacila ziadna zenska z posadky. TOSka to aspon vynahradzovala neustale novou epizodnou sexicou. Tu mala byt hlavnym tahakom Seven of Nine, ale bohuzial nie je môj typ a ako herecka je mizerna. Aspon ze finale sa vydarilo, takze som bol s nim spokojny. Vysledkom je taky nemastny neslany Trek, ale stale to pre trekkies stoji aspon za jedno pozretie. 5/10.(22.10.2016)

...Můj nejoblíbenější Star Trek Seriál... I když má u většiny nejvíc sympatií TNG (The Next Generation), u mě je až dvojkou startrekovského světa... Voyager je konečně o dobrodružství, co díl, to nějaká nástraha při cestě domů... Navíc spousta dílů s Borgy a dalšími rasami (v Alfa Kvadrantu stojí za řeč jen Klingoni a Romulani, a dílů s nimi je strašně málo) - Kazoni, Rasa 8472, Krenimové, Devorové, Maloni, Hirogeni, Viidiani... A díly, které jen vyplňují mezery jsou překvapivě taky skvělé (vodní planeta, díl Prázdnota, závody, díl Think Tank apod.)... Vcelku má seriál jen málo hluchých míst, a to je na 7 sérií slušné... A posádka, kterou jsem si zamiloval; jasné charaktery, se kterými se dá ztotožnit... Prostě nej !!(4.9.2007)

7. z 9 forever(7.5.2009)

• - Role Chakotaye byla nabídnuta Tomu Jacksonovi, ten ji ale odmítl. (Galadriel)

• - Neelixův (Ethan Phillips) zjev byl založen na kombinaci různých zvířat z filmu Lví král (1994). (mirliflore)

• - Robert Beltran (Chakotay) často kritizoval vývoj, kterým se seriál ubíral. Scenáristy třeba nazval idioty, kterým bylo vlastně jedno, jak seriál skončí. V jiném rozhovoru řekl, že Voyager byl "trest za vše špatné, co do té doby v životě udělal". (mirliflore)