Alfred Hitchcock uvádí

• Česko Příběhy Alfreda Hitchcocka (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (1985–1989), 29 h 22 min (Minutáž: 22–90 min)

Předloha:

Ray DeLaurentis (povídka), Margaret Millar (kniha)

Scénář:

Michael Colleary, Buck Henry, David Chase, Roald Dahl (více)

Alfred Hitchcock (a.z.), Andy Garcia, Stella Stevens, Michael Sarrazin, Ken Foree, Andrea Roth, Van Johnson, Gwynyth Walsh, Clive Revill (více)

Série(4) / Epizody(77)

Mistr napětí nabízí příjemné mrazení v zádech. (oficiální text distributora)

tron

Podarená šou, ale aj tak som sa zo všetkého najviac vždy tešil na majstra osobne (teda na začiatok a koniec). Sedia mi skôr hororové poviedkové seriály (Krajné medze, Príbehy zo záhrobia, relatívne Akty X...). ()

castor

Jj, cyklus televizních povídek Alfreda Hitchcocka.. I když, přiznejme si, řada z nich byla velmi průměrná, nicméně asi už nikdy nedostanu z hlavy epizodu s údernou pointou, která SPOILER končí probuzením v rakvi a zoufalým křikem věžně, který měl plán, ale jeho důležitá součást selhala.. respektive zemřela. Vedle v rakvi totiž ležel zaměstnanec věznice, který měl na starosti pohřby a měl našeho nešťastníka z vězení/rakve pod udusanou hlínou dostat.. ()

MM_Ramone

Niektoré epizódy sú vynikajúce, niektoré trocha poslabšie, ale ak by som to mal všeobecne zhrnúť, tak musím skonštatovať, že sa jedná o veľmi podarený projekt. Najmä keď všetky tie krátke, viac či menej strašidelné, filmy osobne uvádza sám majestátny Alfred Hitchcock. Vážim si ho ako priekopníka v oblasti filmového napätia. Rešpektujem ho ako mimoriadne kreatívneho scénaristu a geniálneho režiséra. Milujem jeho čierny humor a obdivujem jeho prácu. Preto viem, že ak mi takáto kapacita doporučí si niečo pozreť, tak to určite bude stáť za to. **** ()

Aky

Je to naprosto úctyhodné, zejména množstvím nápadů a point. Oproti sérii z padesátých let však přece jen méně originální, motivy se více opakují, překvapení v závěrech povídek už není tak veliké, neboť stavba point je mnohdy až stereotypní. Ovšem při množství epizod si lze stěží představit, že by to mohlo být jinak. ()

kingik

Alfred Hitchcock si prezentuje krátké příběhy prolínavé kvality. Většinou je to slabšího rázu. Dnešní horory jsou vystavěny jinak a jsou mně mnohem bližší, než poněkud naivně pojatá hrůza z minulého století. Pokud jde o nějaké sofistikované nebo důmyslné vystavění příběhu, tak na to se dá taky s klidem zapomenout, protože na tak krátkém prostoru k tomu dojde jenom v několika případech. V rámci televizní produkce to však svoje nároky plní a mistr Hitchcock vždy naláká, ale nevyděsí, a když už, tak jen tak aby se neřeklo. 60% ()

Webb

1.-Malý omyl v malém městě 50%, 2.-Hráč z jihu 60%, 3.-Bang! Zásah! 50%, 4.-Nezajištěné okno 70%, 5.-Pomsta 50%, 6.-Poblouznění 70%, 7.-Až budu mrtvá, vzbuď mě 50%, 8.-Perfektní plán 70%, 9.-Šmírák 70%, 10.-Výkon na Oskara 50%, 11.-Ostře sledované varování 60%, 12.-Životně důležitá operace 60%, 13.-Útěk z vězení 50%, 14.-Gigolo 50%, 15.-Čirá škodolibost 60%, 16.-Nejlepším lékem je smrt 50%, 17.-Zvířecí instinkt 60%, 18.-Výjimečně dobrý konec 50%, 19.-Kanárkově žlutý sedan 20%, 20.-Dost provazu pro dva 40%, 21.-Škrtič 50%, 22.-Opravdu vydařené narozeniny 70%, 23.-Láhev 40%, 24.-Vražedné líbánky 60%, 25.-Ve čtyři, přesně 40%, 26.-Král silnic 40%, 27.-Přijímací zkouška 70%, 28.-Rozhovor nad mrtvolou 70%, 29.-Člověk nad propastí 60%, 30.-Cizí bota někdy tlačí 60%, 31.-Krtek 50%, 32.-Dárek k výročí 70%, 33.-Nevděčný pacient 50%, 34.-Až zmíněný zemře 40%, 35.-Specialita podniku 40%, 36.-Poslední kapka 70% ()

J.Connor

Jedna epizoda byla o chlapíkovi, co má 10x škrtnout zapalovačem a získá auto, podle toho byla natočen ten poslední příběh ze 4 pokojů, ten od Tarantina s Willisem a spol. ()

Caszidy

Viděl jsem sice pouze pár epizod, ale všechny byly dostatečně zajímavé a napínavé. Jako taková jednohubka před spaním, nebo na kratší cestu vlakem určitě vhodné. Pokud by to ovšem v názvu nemělo samotného mistra, ani by mne nenapadlo, že to s ním má něco společného. ()

5150

Velmi příjemná stopáž jednotlivých epizod.. není nouze o slušnou dávku napětí i překvapivé pointy.. a nakonec zde hostuje celá řada známých herců.. Prostě tenhle seriál má styl a docela rád bych ho zkompletoval..)) ()

Gabbo

Asi nejznámější je díl se sázkou o zapálení zapalovače 10x za sebou nebo useknutí prstu. Proslavil jej i Tarantino ve své povídce ve Four rooms. ()

filmmovier

Alfred Hitchcock je borec a jeho filmy jsou klasikou žánrů. Proto jsem se nadšeně pustil do sledování tohoto cyklu o něco dřív, než ho začne vysílat ČT. Po prvních několika epizodách jsem nadšen. Skvělé napínavé povídky, které ale mají kolísavou kvalitu, jednou víc, podruhé méně, ale ty výborné převažují, například skvělý Hráč z jihu. A ty skvěle vypointované konce také většinou stojí za to. Hudba je skvělá, ovšem co je na tomto cyklu jednoznačně a bezkonkurenčně nejlepší je samotný Hitchcock v úvodu a občas na konci. Jeho výstupy nemají chybu a hlášky také stojí za to. Miluju podobné děsivé cykly, zvlášť když mají takového průvodce.... Celkově asi 80%. ()

Motinski

Mám rád aj pôvodný seriál z 50. rokov. Tento som ale videl skôr a v mladšom veku mi na videu rotoval skoro každý deň. Silná nostalgia ktorá atmosféru nestráca ani po rokoch a v niektorých epizódach sa napätie dá krájať. Prvé dve série sú ale podľa mňa o dosť lepšie ako neskoršie. ()

Monoxid

Na tohle jsem koukala kdysi doma, když jsem byla nemocná. Asi dobře, že jsem měla zastřené vnímání a neodnesla si trauma z dětství ze sledování televize. ()

Stegman

Z 80 epizod jsem jich viděl 21 - vybral jsem si ty vysoce hodnocené nebo ty, pod nimiž byl podepsán někdo slavný. Jako nejlepší (*****) bych označil epizody Hráč z Jihu, Bang! Zásah!, Perfektní plán. Doporučuju (****) ale i epizody Životně důležitá operace, Poslední kapka, S vraždou na mysli, Diamanty nejsou navždy (s G. Lazenbym). A zbytek? Průměr až podprůměr. Pro zajímavost se ale také podívejte na mladičkého J. Phoenixe (Výjimečně dobrý konec). Ze slavných jmen mě nejvíc zklamali režiséři těchto epizod: Láhev, Pod vlivem alkoholu. ()

A.L.E.S.

Kdysi jsem se na seriál díval, pamatuju si jen pár dílů. Po letech jsem se k němu zase vrátil a těšil jsem se, že mě příběhy jeho jména budou fascinovat a překvapovat, jako to uměly Krajní meze. 1. díl 90 %, 2. díl 100 %, 3. díl 100 %, 4. díl 50 %, 5. díl 90 %, 6. díl 100 %, 7. díl 90 %, 8. díl 100 %, 9. díl 90 %, 10. díl 80 %, 11. díl 90 %, 12. díl 90 %, 13. díl 80 %, 14. díl 90 %, 15. díl 90 %, 16. díl 100 %, 17. díl 70 %, 18. díl 100 %, 19. díl 70 %, 20. díl 70 %, 21. díl 100 %, 22. díl 100 %, 23. díl 60 %, 24. díl 100 %, 25. díl 80 %, 26. díl 80 %, 27. díl 90 %, 28. díl 100 %, 29. díl 100 %, 30. díl 100 %, 31. díl 100 %, 32. díl 100 %, 33. díl 70 %, 34. díl 70 %, 35. díl 90 %, 36. díl 100 %, 37. díl 100 %, 38. díl 100 %, 39. díl 90 %, 40. díl 90 %, 41. díl 90 %, 42. díl 70 %, 43. díl 70 %, 44. díl 90 %, 45. díl 90 %, 46. díl 100 %, 47. díl 100 %, 48. díl 100 %, 49. díl 100 %, 50. díl 100 %, 51. díl 100 %, 52. díl 100 %, 53. díl 100 %, 54. díl 100 %, 55. díl 100 %, 56. díl 70 %, 57. díl 90 %, 58. díl 100 %, 59. díl 100 %, 60. díl 90 %, 61. díl 100 %, 62. díl 90 %, 63. díl 100 %, 64. díl 100 %, 65. díl 100 %, 66. díl 100 %, 67. díl 100 %, 68. díl 90 %, 69. díl 80 %, 70. díl 80 %, 71. díl 100 %, 72. díl 100 %, 73. díl 90 %, 74. díl 80 %, 75. díl 50 %, 76. díl 60 %, 77. díl 80 %, 78. díl 70 %, 79. díl 70 %, 80. díl 90 %. Je těžké komentovat každý díl zvlášť, jejich kvalita značně kolísala, závěr však byl slabší. Jednoznačně se však po shlédnutí tohoto seriálu budu na všechny další snímky koukat jinak. Příběhy Alfreda Hitchcocka mě naučily, že děj může být kolikrát tak zamotaný, že při chvilce nepozornosti se do děje a rozuzlení zamotá i divák sám. Scénáře a zápletky některých příběhů jsou tak neuvěřitelně překombinované, že to razantně změnilo můj pohled na filmy, které teprve uvidím. Hvězdičky zvlášť bych věnoval pak úvodům a závěrům, kdy mistr vždy vyplodil vtipný bonmot. ()