Alfred Hitchcock uvádí (TV seriál)

• český

Příběhy Alfreda Hitchcocka

Alfred Hitchcock Presents

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1985, 80x22 min

Alfred Hitchcock, Andy Garcia, Stella Stevens, Michael Sarrazin, Ken Foree, Andrea Roth, Van Johnson, Gwynyth Walsh, Clive Revill, Amy Sherman-Palladino, Erik Estrada, Ernie Lively, Joaquin Phoenix, Brett Cullen, Jeff Wincott, Barbara Hershey, Melissa Sue Anderson, Jeremy Ratchford, Cristina Raines, Lori Hallier, Barclay Hope, Mia Sara, Marion Ross, John Vernon, Lisa Jakub, Pamela Sue Martin, Mike Connors, Rod Wilson, Harry Guardino, Werner Pochath, Lori Lively, David Dukes, Doug McClure, Darlanne Fluegel, Bernie Casey, Stephen Macht, Kayla Blake, Roberta Wallach, Michelle Phillips, Nana Visitor, Adrian Zmed, Barbara Williams, Christopher Kriesa, Al Israel, Robert Dryer, Buck Henry, Gary Carlos Cervantes, Cliff Potts, Dennis Cleveland Stewart, Jerry Hardin, Barbara Babcock, Ted Shackelford, Yannick Bisson, Wayne Robson, Susan Hogan, Lisa Pelikan, Michael C. Gwynne, Eugene Clark, J.C. MacKenzie, Catherine Disher, Tim Burton, A.C. Peterson, John Novak, Don Francks, Deborah Richter, David Clennon, John Saxon, Bill Calvert, Wanda Cannon, Blackie Dammett, Carolyn Dunn, David Hemblen, Jennifer Dale, Season Hubley, George Buza, John Colicos, Jonathan David Crombie, Kate Trotter, Robert Carradine, Linda Fiorentino, Michael O'Keefe, Sandra Bernhard, Tony Bill, John Shea, Martin Sheen, Parker Stevenson, Marilu Henner, Robby Benson, John Heard, Cindy Pickett, Kristy Swanson, Yaphet Kotto, Steve Eastin, Robert Prosky, Griffin Dunne, Fiona Lewis, Laraine Newman, Stephen Shellen, Paul Bartel, Tom Atkins, Robert Loggia, Lane Smith, Bruce Gray, Arsenio Hall, Sam Hennings, Victoria Tennant, Nicolas Coster, Karen Allen, Timothy Carhart, Clyde Kusatsu, Kathleen Quinlan, Jeff Fahey, Tim Daly, Mark Hamill, Michael Ironside, Jessica Steen, Clark Johnson, Kenneth McMillan, Edward Herrmann, Timothy Webber, Peter Dvorsky, E. G. Marshall, Cec Linder, Frank Adamson, Martin Landau, Robert Wisden, Dennis Robertson, Burt Young, Ronny Cox, Doug Savant, Andrew Jackson, Dean Hamilton, Kate Reid, Lawrence Dane, Colin Fox, Lois Maxwell, Jeff Tyler, Catherine Mary Stewart, Bob Collins, Dwight Schultz, Cynthia Dale, Gloria Reuben, Samantha Eggar, Wayne Best, Lindsay Wagner, Rory Calhoun, David McCallum, Leigh Taylor-Young, Art Hindle, Duncan Regehr, Sam Malkin, Peter MacNeill, Camilla Scott, Patrick Monckton, Richard Cox, Shaun Cassidy, Virginia Capers, Nicholas Pryor, Joseph Ruskin, Adelle Lutz, Alan Fudge, Ping Wu, John Aprea, Shirley Douglas, Stefan Gierasch, Basil Hoffman, James T. Callahan, Manuel Ojeda, Kenneth Harp, Nancy Burnett, Pamela Dunlap, Susan Peretz, Jason Blicker, Barry Pearl, Brent Stait, Danny De La Paz, Bill Lake, Lee Ving, Ellen Tobie, Mary Beth Rubens, Lee de Broux, Richard Foronjy, Frank Moore, Michael Kirby, Cedric Smith, Carolyn Seymour, Albert Popwell, Frances Lee McCain, Gene Ross, Vernon Weddle, Don Lake, Gerry Mendicino, Sandy Dennis, Brad Davis, Steve Makaj, Glynis Davies, Jack Thibeau, Ross Elliott, Lisa Schrage, Ruben Moreno, Harvey Atkin, Davis Roberts, Ron White, Arsenio 'Sonny' Trinidad, Diane Franklin, Hamish McEwan, Rich Hall, Alec Willows, Linden Chiles, James Ingersoll, Michael Sloan, James Kee, Stephen Mendel, Geordie Johnson, Sebastian Ligarde, James Saito, Ric Sarabia, Tedd Dillon, Timothy Burd, Thor Bishopric, Brian Bedford, Salvador Godínez, Sunshine Parker, Malcolm Stewart, Laurie Paton, Elspeth March, Alfredo Wally Barrón, Lillian Lehman, Lee Bryant, Steve Gravers, Beulah Quo, Peter Spence, Isabelle Mejias, George Innes, John Gardiner, Michael Yama, Janet Eilber

Asi nejznámější je díl se sázkou o zapálení zapalovače 10x za sebou nebo useknutí prstu. Proslavil jej i Tarantino ve své povídce ve Four rooms.(20.8.2009)

Kdysi jsem se na seriál díval, pamatuju si jen pár dílů. Po letech jsem se k němu zase vrátil a těšil jsem se, že mě příběhy jeho jména budou fascinovat a překvapovat, jako to uměly Krajní meze. 1. díl 90 %, 2. díl 100 %, 3. díl 100 %, 4. díl 50 %, 5. díl 90 %, 6. díl 100 %, 7. díl 90 %, 8. díl 100 %, 9. díl 90 %, 10. díl 80 %, 11. díl 90 %, 12. díl 90 %, 13. díl 80 %, 14. díl 90 %, 15. díl 90 %, 16. díl 100 %, 17. díl 70 %, 18. díl 100 %, 19. díl 70 %, 20. díl 70 %, 21. díl 100 %, 22. díl 100 %, 23. díl 60 %, 24. díl 100 %, 25. díl 80 %, 26. díl 80 %, 27. díl 90 %, 28. díl 100 %, 29. díl 100 %, 30. díl 100 %, 31. díl 100 %, 32. díl 100 %, 33. díl 70 %, 34. díl 70 %, 35. díl 90 %, 36. díl 100 %, 37. díl 100 %, 38. díl 100 %, 39. díl 90 %, 40. díl 90 %, 41. díl 90 %, 42. díl 70 %, 43. díl 70 %, 44. díl 90 %, 45. díl 90 %, 46. díl 100 %, 47. díl 100 %, 48. díl 100 %, 49. díl 100 %, 50. díl 100 %, 51. díl 100 %, 52. díl 100 %, 53. díl 100 %, 54. díl 100 %, 55. díl 100 %, 56. díl 70 %, 57. díl 90 %, 58. díl 100 %, 59. díl 100 %, 60. díl 90 %, 61. díl 100 %, 62. díl 90 %, 63. díl 100 %, 64. díl 100 %, 65. díl 100 %, 66. díl 100 %, 67. díl 100 %, 68. díl 90 %, 69. díl 80 %, 70. díl 80 %, 71. díl 100 %, 72. díl 100 %, 73. díl 90 %, 74. díl 80 %, 75. díl 50 %, 76. díl 60 %, 77. díl 80 %, 78. díl 70 %, 79. díl 70 %, 80. díl 90 %. Je těžké komentovat každý díl zvlášť, jejich kvalita značně kolísala, závěr však byl slabší. Jednoznačně se však po shlédnutí tohoto seriálu budu na všechny další snímky koukat jinak. Příběhy Alfreda Hitchcocka mě naučily, že děj může být kolikrát tak zamotaný, že při chvilce nepozornosti se do děje a rozuzlení zamotá i divák sám. Scénáře a zápletky některých příběhů jsou tak neuvěřitelně překombinované, že to razantně změnilo můj pohled na filmy, které teprve uvidím. Hvězdičky zvlášť bych věnoval pak úvodům a závěrům, kdy mistr vždy vyplodil vtipný bonmot.(9.1.2013)

Jj, cyklus televizních povídek Alfreda Hitchcocka.. I když, přiznejme si, řada z nich byla velmi průměrná, nicméně asi už nikdy nedostanu z hlavy epizodu s údernou pointou, která SPOILER končí probuzením v rakvi a zoufalým křikem věžně, který měl plán, ale jeho důležitá součást selhala.. respektive zemřela. Vedle v rakvi totiž ležel zaměstnanec věznice, který měl na starosti pohřby a měl našeho nešťastníka z vězení/rakve pod udusanou hlínou dostat..(7.7.2011)

Některé příběhy ujdou. Jiné slabší. 60%(9.12.2011)

Niektoré epizódy sú vynikajúce, niektoré trocha poslabšie, ale ak by som to mal všeobecne zhrnúť, tak musím skonštatovať, že sa jedná o veľmi podarený projekt. Najmä keď všetky tie krátke, viac či menej strašidelné, filmy osobne uvádza sám majestátny Alfred Hitchcock. Vážim si ho ako priekopníka v oblasti filmového napätia. Rešpektujem ho ako mimoriadne kreatívneho scénaristu a geniálneho režiséra. Milujem jeho čierny humor a obdivujem jeho prácu. Preto viem, že ak mi takáto kapacita doporučí si niečo pozreť, tak to určite bude stáť za to. ****(15.9.2012)

• - Episodu 23 s názvem "Láhev" natočil Tim Burton, který se postavil také před kameru. (Fredy)