Alfred Hitchcock uvádí (TV seriál)

• český

Příběhy Alfreda Hitchcocka

Alfred Hitchcock Presents

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1985, 80x22 min

Alfred Hitchcock, Andy Garcia, Stella Stevens, Michael Sarrazin, Ken Foree, Andrea Roth, Van Johnson, Gwynyth Walsh, Clive Revill, Amy Sherman, Erik Estrada, Ernie Lively, Joaquin Phoenix, Brett Cullen, Jeff Wincott, Barbara Hershey, Melissa Sue Anderson, Jeremy Ratchford, Cristina Raines, Lori Hallier, Barclay Hope, Mia Sara, Marion Ross, John Vernon, Lisa Jakub, Pamela Sue Martin, Mike Connors, Rod Wilson, Harry Guardino, Werner Pochath, Lori Lively, David Dukes, Doug McClure, Darlanne Fluegel, Bernie Casey, Stephen Macht, Kayla Blake, Roberta Wallach, Michelle Phillips, Nana Visitor, Adrian Zmed, Barbara Williams, Christopher Kriesa, Al Israel, Robert Dryer, Buck Henry, Gary Carlos Cervantes, Cliff Potts, Dennis Cleveland Stewart, Jerry Hardin, Barbara Babcock, Ted Shackelford, Yannick Bisson, Wayne Robson, Susan Hogan, Lisa Pelikan, Michael C. Gwynne, Eugene Clark, J.C. MacKenzie, Catherine Disher, Tim Burton, A.C. Peterson, John Novak, Don Francks, Deborah Richter, David Clennon, John Saxon, Bill Calvert, Wanda Cannon, Blackie Dammett, Carolyn Dunn, David Hemblen, Jennifer Dale, Season Hubley, George Buza, John Colicos, Jonathan David Crombie, Kate Trotter, Robert Carradine, Linda Fiorentino, Michael O'Keefe, Sandra Bernhard, Tony Bill, John Shea, Martin Sheen, Parker Stevenson, Marilu Henner, Robby Benson, John Heard, Cindy Pickett, Kristy Swanson, Yaphet Kotto, Steve Eastin, Robert Prosky, Griffin Dunne, Fiona Lewis, Laraine Newman, Stephen Shellen, Paul Bartel, Tom Atkins, Robert Loggia, Lane Smith, Bruce Gray, Arsenio Hall, Sam Hennings, Victoria Tennant, Nicolas Coster, Karen Allen, Timothy Carhart, Clyde Kusatsu, Kathleen Quinlan, Jeff Fahey, Tim Daly, Mark Hamill, Michael Ironside, Jessica Steen, Clark Johnson, Kenneth McMillan, Edward Herrmann, Timothy Webber, Peter Dvorsky, E. G. Marshall, Cec Linder, Frank Adamson, Martin Landau, Robert Wisden, Dennis Robertson, Burt Young, Ronny Cox, Doug Savant, Andrew Jackson, Dean Hamilton, Kate Reid, Lawrence Dane, Colin Fox, Lois Maxwell, Jeff Tyler, Catherine Mary Stewart, Bob Collins, Dwight Schultz, Cynthia Dale, Gloria Reuben, Samantha Eggar, Wayne Best, Lindsay Wagner, Rory Calhoun, David McCallum, Leigh Taylor-Young, Art Hindle, Duncan Regehr, Sam Malkin, Peter MacNeill, Camilla Scott, Patrick Monckton, Richard Cox, Shaun Cassidy, Virginia Capers, Nicholas Pryor, Joseph Ruskin, Adelle Lutz, Alan Fudge, Ping Wu, John Aprea, Shirley Douglas, Stefan Gierasch, Basil Hoffman, James T. Callahan, Manuel Ojeda, Kenneth Harp, Nancy Burnett, Pamela Dunlap, Susan Peretz, Jason Blicker, Barry Pearl, Brent Stait, Danny De La Paz, Bill Lake, Lee Ving, Ellen Tobie, Mary Beth Rubens, Lee de Broux, Richard Foronjy, Frank Moore, Michael Kirby, Cedric Smith, Carolyn Seymour, Albert Popwell, Frances Lee McCain, Gene Ross, Vernon Weddle, Don Lake, Gerry Mendicino, Sandy Dennis, Brad Davis, Steve Makaj, Glynis Davies, Jack Thibeau, Ross Elliott, Lisa Schrage, Ruben Moreno, Harvey Atkin, Davis Roberts, Ron White, Arsenio 'Sonny' Trinidad, Diane Franklin, Hamish McEwan, Rich Hall, Alec Willows, Linden Chiles, James Ingersoll, Michael Sloan, James Kee, Stephen Mendel

Je to naprosto úctyhodné, zejména množstvím nápadů a point. Oproti sérii z padesátých let však přece jen méně originální, motivy se více opakují, překvapení v závěrech povídek už není tak veliké, neboť stavba point je mnohdy až stereotypní. Ovšem při množství epizod si lze stěží představit, že by to mohlo být jinak.(28.9.2011)

Alfred Hitchcock si prezentuje krátké příběhy prolínavé kvality. Většinou je to slabšího rázu. Dnešní horory jsou vystavěny jinak a jsou mně mnohem bližší než poněkud naivně pojatá hrůza z minulého století. Pokud jde o nějaké sofistikované nebo důmyslné vystavění příběhu, tak na to se dá taky s klidem zapomenout, protože na tak krátkém prostoru k tomu dojde jenom v několika případech. V rámci televizní produkce to však svoje nároky plní a mistr Hitchcock vždy naláká, ale nevyděsí a když už, tak jen tak, aby se neřeklo. Mé hodnocení: 60%(20.3.2013)

Podarená šou, ale aj tak som sa zo všetkého najviac vždy tešil na majstra osobne, na jeho úvod a záver. Ten chlap bol nekorunovaným kráľom čierneho humoru.(26.12.2004)

Viděl jsem sice pouze pár epizod, ale všechny byly dostatečně zajímavé a napínavé. Jako taková jednohubka před spaním, nebo na kratší cestu vlakem určitě vhodné. Pokud by to ovšem v názvu nemělo samotného mistra, ani by mne nenapadlo, že to s ním má něco společného.(12.10.2011)

Velmi příjemná stopáž jednotlivých epizod.. není nouze o slušnou dávku napětí i překvapivé pointy.. a nakonec zde hostuje celá řada známých herců.. Prostě tenhle seriál má styl a docela rád bych ho zkompletoval..)) 1. Malý omyl v malém městě 80%, 2. Hráč z jihu 80%, 3. Bang! Zásah! 60%, 4. Nezajištěné okno 80%, 5. Pomsta 100%, 6. Poblouznění 70%, 7. Až budu mrtvá, vzbuď mě 70%, 8. Perfektní plán 70%, 9. Šmírák 60%, 10. Výkon na Oskara 70%, 11. Ostře sledované varování 60%, 12. Životně důležitá operace 60%, 13. Útěk z vězení 80%, 14. Gigolo 70%, 15. Čirá škodolibost 70%, 16. Nejlepším lékem je smrt 70%, 17. Zvířecí instinkt 80%, 18. Výjimečně dobrý konec 70%, 19. Kanárkově žlutý sedan 40%, 20. Dost provazu pro dva 50%, 21. Škrtič 70%, 22. Opravdu vydařené narozeniny 80%, 23. Láhev 90%, 24. Vražedné líbánky 80%, 25. Ve čtyři, přesně 90%, 26. Král silnic 70%, 27. Přijímací zkouška 70%, 28. Rozhovor nad mrtvolou 50%, 29. Člověk nad propastí 80%, 30. Cizí bota někdy tlačí 70%, 31. Krtek 70%, 32. Dárek k výročí 70%, 33. Nevděčný pacient 70%, 34. Až zmíněný zemře 80%, 35. Specialita podniku 70%, 36. Poslední kapka 70%, 37. Na programu tragédie 80%, 38. Nejstarší motiv na světě 70%, 39. Rošáda 60%, 40. Pečlivě naplánované znásilnění 60%, 41. Milovníci zvířat 70%, 42. Úhel pohledu 60%, 43. Ukradené srdce 70%, 44. Návrat Houdiniho 70%, 45. Vrah bere všechno 40%, 46. Hippokratova přísaha 60%, 47. Přesvědčivý důkaz 50%, 48. Oběť krásy 60%, 50. Vražedný večírek 40%, 51. Dvojí hra 60%, 52. Vražda přes počítač 50%, 63. Seance 60%, 64. Jen nejsilnější přežije 50%, 75. Diamanty nejsou navždy 60%(9.12.2011)