Rodina Sopránů (TV seriál)

The Sopranos

Sopranovci

Drama / Krimi

USA, 1999 - 2007, 78 h 30 min (Minutáž: 86x50 min)

James Gandolfini, Lorraine Bracco, Edie Falco, Michael Imperioli, Dominic Chianese, Frank Vincent, Vincent Pastore, Steven Van Zandt, Tony Sirico, Robert Iler, Jamie-Lynn Sigler, Nancy Marchand, Kathrine Narducci, Jerry Adler, Drea de Matteo, John Ventimiglia, Chandra Wilson, Paul Schulze, Aida Turturro, Oksana Lada, Al Sapienza, Federico Castelluccio, Sharon Angela, Frank Pando, Max Casella, Michael Rispoli, Anthony DeSando, Annette Bening, David Strathairn, Robert Loggia, Elias Koteas, Vondie Curtis-Hall, Burt Young, Joe Pantoliano, Robert Patrick, Alicia Witt, Dan Grimaldi, Steve Buscemi, Charles S. Dutton, Jon Favreau, Bill Cobbs, Sallie Toussaint, Annabella Sciorra, Edoardo Ballerini, Julianna Margulies, Dick Latessa, Erica Leerhsen, Bokeem Woodbine, Richard Portnow, Neal Jones, Paul Dano, Peter Bogdanovich, John Heard, Will McCormack, John Hensley, Vanessa Ferlito, J.D. Williams, Geoffrey Cantor, Sofia Milos, Aleksa Palladino, Josh Pais, Lola Glaudini, Chris Diamantopoulos, Bryan Greenberg, Ben Kingsley, Lauren Bacall, Wilmer Valderrama, Daniel Baldwin, Ken Leung, Tim Daly, Sian Heder, Michael Gaston, Ari Graynor, Robert LuPone, Oni Faidah Lampley, Bruce Altman, Mark Blum, Liza Lapira, Anthony Indelicato, C.S. Lee, Linda Lavin, Mike Epps, Jerry Grayson, Judy Reyes, Yul Vazquez, Larry Sellers, Sarah Shahi, Jason Cerbone, Elizabeth Reaser, Jelena Solověj, Christina Cabot, Amy Redford, Jonathan LaPaglia, Elizabeth Bracco, Heather MacRae, Sarah Thompson, Joe Penny, Arabella Field, Phyllis Somerville, Shaun Toub, Will Arnett, Crystal Allen, Paula Garcés, Frank Wood, Maulik Pancholy, David Chase, Phil Coccioletti, Giuseppe Delipiano, Justine Miceli, Michael Santoro, Bruce Smolanoff, Johann Carlo, Debrah Ellen Waller, Anthony Caso, Chuck Low, Bernadette Penotti, T.J. Coluca, Daniel Hilt, Shawn McLean, Tony Ray Rossi, Donn Swaby, Madeline Blue, Bobby Boriello, Brian Geraghty, Kevin O'Rourke, Cara Jedell, Maria Grazia Cucinotta, Frank Deal, Kimberly Guerrero, Christopher Carley, Sabine Singh, Yancey Arias, Tommy Savas, Hal Holbrook, Vincent Piazza, Jackie Tohn, Michael Kelly, John Fiore, Vincent Curatola, Frank Santorelli, Michael Hogan, Vinny Vella, Nathalie Walker, Daniel London, Stephanie Szostak, Chelcie Ross, Guillermo Díaz, Leslie Bega, Keith Nobbs, Catherine Dent, Isaach De Bankolé, Alexandra Daddario, Tim Kang, David Proval, Americo Presciutti, Raymond Anthony Thomas, Curtiss Cook, Jeffrey Joseph, Ginger Kroll, Dionne Audain, Mitch Holleman, Anthony Desio, Joe Bacino, Joyce Van Patten, Nick E. Tarabay, John Doman, William Russ, Aasif Mandvi, Brian Anthony Wilson, Tony Siragusa, Michael B. Jordan, Christopher Evan Welch, Mark Lotito, Polly Bergen, Rob Devaney, Daniel Stewart Sherman, Greg Antonacci, Zuzanna Szadkowski, Scottie Epstein, Roy Thinnes, Ariana Delawari, Philipp Karner, Roberta Wallach, Arthur J. Nascarella, Alex Rice, Meital Dohan, Richard Romanus, Stuart Rudin, Geoffrey Wigdor, Kent Moran, Arick Salmea, Shashi Balooja, Lady Gaga, Karen Young, Dylan Bruce, Katie Lowes, Allison Dunbar, Angelica Page, John Cenatiempo, Kevin Sussman, Rebecca Wisocky, Robert John Burke, Patti D'Arbanville, Louis Lombardi, Adam Trese, Donnamarie Recco, David Warshofsky, Adam Rose, Linda Emond, Karen Lynn Gorney, Alik Sakharov, Patrick Holder, Matthew Weiner, Matt Servitto, Peter McRobbie, Morgan Saylor, Terence Winter, Paul Herman, Louis Mustillo, Tony Hale, Dennis Albanese, Dave Salerno, Joe Santos, Emily Wickersham, Cristin Milioti, Paul Borghese, Lillo Brancato, Karen Sillas, Chris McGarry, Samrat Chakrabarti, Barry Shurchin, Gregory Alan Williams, Henry O, Sam Gray, Serafin Falcon, Kate Rogal, Joe Narciso, Gene Gabriel, Felix Solis, Robyn Peterson, Ian Colletti, Kathleen Wilce, Kevin Interdonato, Joseph Scarpinito, Dominic Fumusa, Jordan Gelber, Adam Scarimbolo, Alysia Reiner, Scott Johnsen, Eric Zuckerman, Cameron Boyd, Rajesh Bose, John Rue, Donna Pescow, Sabrina Gennarino, John Bianco, Alexander Flores, Stéphane Soo Mongo, Val Bisoglio, Donnie Keshawarz, Jaclynn Tiffany Brown, Jennifer Hall, Joseph Siravo, Michael Drayer, Cara Buono, Elaine del Valle, Stephen Kunken, Laila Robins, Robert Funaro, Ramsey Faragallah, Michael Godere, Joe Forbrich, Finnerty Steeves, John Aprea, Zabryna Guevara, Frankie Valli, Bruce Kirby, Joe Caniano, Katrina Lantz, Geraldo Rivera, Jennifer Azano, David Von Roehm, Melanie Minichino, Michael Zegen, Donnetta Lavinia Grays, Jen Araki, Judith Malina, Gary Perez, Matthew Del Negro, Rich Pecci, Alexandre Varga, Perez Hilton, Lucian Buscemi, Cesar De León, Gina Lynn, Susan Pourfar, Elizabeth Sung, Gene Ruffini, Olja Hrustic, Laith Nakli, Steve Schirripa, Jean Brassard, Mimi Lieber, Lewis J. Stadlen, Myk Watford, Meital Dohan, Lin-Manuel Miranda, Angel Caban, Marianne Leone, Chris Bashinelli, David Margulies, Tony Darrow, Gene Canfield, James Murtaugh, Cal Robertson, Robert Bogue, Michael Countryman, Chance Kelly, Tom Mason, Joe Mancini, Murphy Guyer, Carl Capotorto, Michael De Luca, Nashawn Kearse, Susan Blackwell, Ned Eisenberg, Sully Boyar, Jonathan Del Arco, Joseph R. Sicari, Derrick Simmons, Brianne Moncrief, Vittorio Duse, Candace Bailey, Kelly AuCoin, Remy Auberjonois, Michael Kenneth Williams, Frank John Hughes, Saidah Arrika Ekulona, Brendan Burke, Lloyd Booker, Selenis Leyva, Ron Van Clief, Olga Merediz, Robert Prescott, Gameela Wright, Sydney Pollack, Ramon Fernandez, Giuseppe Zeno, Seth Barrish, Grace Van Patten, Ian Blackman, Clayton Dean Smith, Chris Tardio, Marc Damon Johnson, Noah Keen, Diana Agostini, Bob Shaw, Sam Coppola, Tom Aldredge, Susan Blommaert, Henry Yuk, Craig muMs Grant, Michael Buscemi, Suzanne Shepherd, Ajay Mehta, Michael Pemberton, Angelo Massagli, Joe Perrino, Frank Pellegrino, John Eddins, Robert Hirschfeld, Mitchell Burgess, Michael Parr, Rocco Sisto, Terumi Matthews, Alexandra Neil, Jack O'Connell, James Shanklin, Mike Pniewski, Lanette Ware, Jeffery Keilholtz
  • honajz

Nechápu ten obdiv ke gangsterům jak ze strany tvůrců podobných filmů (či seriálů), tak diváků. Stejně jako u Kmotra netuším, proč bych se měl ztotožňovat a obdivovat nějaké vrahy a zločince, násilné hajzlíky, a brát to ještě jako cool zábavu, že i tací mají rodinné problémy s dětmi a manželkami.(27.7.2013)

Když se řekne Sopranos, mezi prvními asociacemi určitě bude ctnostný Kmotr, či styloví Mafiáni, a třebaže tato přirovnání nebudou vůbec od věci, je fascinující, jak je Sopranovci nijak nekopírují, jak zůstávají v přístupu k mafii neokoukání, nepředvídatelní a přesto naprosto uvěřitelní, až realističtí. Sopranos nemají žádný "wow" efekt, dostávají se pod kůži pomalu, ale je to právě jejich všeobsažný a komplexní přístup, který je dělá nesmírně kvalitní podívanou. Je to freska nejen života mafiána, ale i života celého se všemi lidskými aspekty. Sledovat Sopranos je jako vstupovat do života cizí rodiny, jenž navíc postupem času není ani tak cizí... Výborná záležitost. 9/10(28.9.2010)

Beton. James Gandolfini spolu s mnoha neskutečně talentovanými herci pod taktovkou mnoha výjimečných režisérů v čele s tvůrcem seriálu, Davidem Chasem, vytvořili pomník, který bude jednou pro vždy připomínat filmovým a televizním kritikům a teoretikům, že televize není ve srovnání s filmem podřadným médiem, ale naopak disponuje možnostmi, které film nemá a nikdy mít nebude. To, že The Sopranos z fleku neprohlásím za nejlepší seriál všech dob můžu vysvětlit prakticky jen mou léty nabytou opatrností a nikterak velkými sympatiemi k mafiánskému žánru jako takovém. The Sopranos jsou ovšem mnohem víc, než jen další mafiánskou historkou, roztáhnutou na desítky a desítky hodin. Jsou epickou freskou, portrétem dnešní americké rodiny, sondou do několika oblastí sociální problematiky, jsou inteligentní zábavou na dlouhé večery, jsou k dokonalosti dovedeným souborem jedinečných postav. Zde je pět z mých nemilejších, i když nelze než nezamilovat si všechny ostatní, do jednoho nezapomenutelné... 5. :Johnny "Sack" Sacramoni . Kdo z vás si aspoň na chvilku nepřál, aby byl Bossem, o kterém seriál vypráví on? Aspoň na chvíli. Naprosto důstojný Tonyho protihráč a přítel v jedné osobě. 4.: Livia Soprano. TAK dokonalá postava. Herecký minimalismus dovedený do naprosté dokonalosti. Tonyho nenáviděná, milovaná matka byla mou druhou nejmilejší postavou, dokud byla na scéně. Z dlouhodobější hlediska ji však předběhli ještě tihle dva. 3.:Corrado "Junior" Soprano. Možná vůbec nejnezapomenutelnější role seriálu. Od první chvilky, kdy se ozval jeho bass a zpoza obřích černých brýlí zajiskřily oči to byl můj hrdina. Nutno dodat, čím byl senilnější, tím byl lepší a víc mě dojímal. 2.: Carmela Soprano. Jistě, všichni víme, že to byla JEHO show. Ale to, co předvedla Edie Falco za těch šest (a půl) sezón na televizní obrazovce Galdolfiniho portrét dostihuje snad ve všech ohledech. Ultimátní zobrazení Matky a Manželky, Ženy, kterou by chtěl (měl by chtít) po svém boku každý muž. Ne-za-po-me-nu-te-ná. 1.: Anthony "Tony" Soprano. Jak říká jeden můj oblíbený pisálek: "Nuff´said." Takže tak. Prosím o prominutí všechny ostatní esa seriálu - problematického Christophera, stabilního Silvia, infantilního Paulieho, ujetého Ralphieho a ambiciózního Richieho, dobráckého Bobbyho, Pussyho a holky - valleygirl Adrianu, nesnesitelnou Janice nebo pragmatickou Ro. Jo a chcete někdo debatovat o nejlepším ukončení série v televizní historii? Ta scéna podkreslená sklatbou Don´t stop believing trumfne cokoli, s čím příjdete. http://www.youtube.com/watch?v=rnT7nYbCSvM. Střih. A tma. Nezapomenu... 100%(11.6.2010)

the best, ever!!! z mého pohledu nejlepší seriál v dějinách lidstva!!!(5.5.2011)

Fakt jsem si na konci přišel jako Jakubko Soprano, člen této rodiny. Poslední scéna za znění Don't Stop Believing od Journey mě dostala, i když jsem konec pochopil,až když jsem si ji pustil nekolikrát po sobě a přečetl si analýzu závěrečné scény na netu:DD analýza záverečné scény je tam popsána na 4 strany, takže nejsem debil, že jsem to nepobral na poprvý!!). Ale je tak silná, že ju budu sjíždět tak obden si myslím. Seriál s takými hereckými výkonmi, že jako nemám slova. Určitě ne pro každého. Osobně mi chvíli trvalo, než jsem se do toho dostal, ale teďka je mi líto je opustit. Tony kurva budeš mi chybět!:D Stejně tak doktorka Melfi, fuckin sexy MILF:*** Meadow sexy dcerka kunka:*** AJ fracek:D, Paulie, Sil, Chrissy... a vůbec všeci, cítím se jak kdybych byl kurva mafián a všeci fellaz mě zradili a opustili:(. So long Sopranos...so long!(13.4.2013)

• - Tony Sirico, který hrál oblíbenou postavu Paulieho, byl v 70. letech členem skutečného gangu Colombo crime family. Byl celkem 28. zatčen. Například za přepadení klubu nebo držení střelné zbraně. Když bral roli Paulieho, dal si jako podmínku, že jeho postava nebude v průběhu seriálu donášet policii. (don corleone)

• - Podľa rebríčka, ktorý spolu vytvorili viaceré asociácie amerických scenáristov, sú Sopranovci seriál s najlepším scenárom v dejinách. (Sufferer)

• - V osmé epizodě první série "The Legend of Tennessee Moltisanti" Christopher (Michael Imperioli) střelí prodavače v obchodě do nohy, protože ho nechává čekat, než jej obslouží. Ze stejného důvodu je Michael Imperioli střelen také do nohy ve filmu Mafiáni (1990). (Dhalsim)