Rodina Sopránů (TV seriál)

The Sopranos

Sopranovci

Krimi / Drama / Thriller

USA, 1999, 86x50 min

James Gandolfini, Lorraine Bracco, Edie Falco, Michael Imperioli, Dominic Chianese, Frank Vincent, Vincent Pastore, Steven Van Zandt, Tony Sirico, Robert Iler, Jamie-Lynn Sigler, Nancy Marchand, Kathrine Narducci, Jerry Adler, Drea de Matteo, John Ventimiglia, Chandra Wilson, Paul Schulze, Aida Turturro, Oksana Lada, Al Sapienza, Federico Castelluccio, Sharon Angela, Frank Pando, Max Casella, Michael Rispoli, Anthony DeSando, Annette Bening, David Strathairn, Robert Loggia, Elias Koteas, Vondie Curtis-Hall, Burt Young, Joe Pantoliano, Robert Patrick, Alicia Witt, Dan Grimaldi, Steve Buscemi, Charles S. Dutton, Jon Favreau, Bill Cobbs, Sallie Toussaint, Annabella Sciorra, Edoardo Ballerini, Julianna Margulies, Dick Latessa, Erica Leerhsen, Bokeem Woodbine, Richard Portnow, Neal Jones, Paul Dano, Peter Bogdanovich, John Heard, Will McCormack, John Hensley, Vanessa Ferlito, J.D. Williams, Geoffrey Cantor, Sofia Milos, Aleksa Palladino, Josh Pais, Lola Glaudini, Chris Diamantopoulos, Bryan Greenberg, Ben Kingsley, Lauren Bacall, Wilmer Valderrama, Daniel Baldwin, Ken Leung, Tim Daly, Sian Heder, Michael Gaston, Ari Graynor, Robert LuPone, Oni Faidah Lampley, Bruce Altman, Mark Blum, Liza Lapira, Anthony Indelicato, C.S. Lee, Linda Lavin, Mike Epps, Jerry Grayson, Judy Reyes, Yul Vazquez, Larry Sellers, Sarah Shahi, Jason Cerbone, Elizabeth Reaser, Jelena Solověj, Christina Cabot, Amy Redford, Jonathan LaPaglia, Elizabeth Bracco, Heather MacRae, Sarah Thompson, Joe Penny, Arabella Field, Phyllis Somerville, Shaun Toub, Will Arnett, Crystal Allen, Paula Garcés, Frank Wood, Maulik Pancholy, David Chase, Phil Coccioletti, Giuseppe Delipiano, Justine Miceli, Michael Santoro, Bruce Smolanoff, Johann Carlo, Debrah Ellen Waller, Anthony Caso, Chuck Low, Bernadette Penotti, T.J. Coluca, Daniel Hilt, Shawn McLean, Tony Ray Rossi, Donn Swaby, Madeline Blue, Bobby Boriello, Brian Geraghty, Kevin O'Rourke, Cara Jedell, Maria Grazia Cucinotta, Frank Deal, Kimberly Guerrero, Christopher Carley, Sabine Singh, Yancey Arias, Tommy Savas, Hal Holbrook, Vincent Piazza, Jackie Tohn, Michael Kelly, John Fiore, Vincent Curatola, Frank Santorelli, Michael Hogan, Vinny Vella, Nathalie Walker, Daniel London, Stephanie Szostak, Chelcie Ross, Guillermo Díaz, Leslie Bega, Keith Nobbs, Catherine Dent, Isaach De Bankolé, Alexandra Daddario, Tim Kang, David Proval, Americo Presciutti, Raymond Anthony Thomas, Curtiss Cook, Jeffrey Joseph, Ginger Kroll, Dionne Audain, Mitch Holleman, Anthony Desio, Joe Bacino, Joyce Van Patten, Nick E. Tarabay, John Doman, William Russ, Aasif Mandvi, Brian Anthony Wilson, Tony Siragusa, Michael B. Jordan, Christopher Evan Welch, Mark Lotito, Polly Bergen, Rob Devaney, Daniel Stewart Sherman, Greg Antonacci, Zuzanna Szadkowski, Scottie Epstein, Roy Thinnes, Ariana Delawari, Philipp Karner, Roberta Wallach, Arthur J. Nascarella, Alex Rice, Meital Dohan, Richard Romanus, Stuart Rudin, Geoffrey Wigdor, Kent Moran, Arick Salmea, Shashi Balooja, Lady Gaga, Karen Young, Dylan Bruce, Katie Lowes, Allison Dunbar, Angelica Page, John Cenatiempo, Kevin Sussman, Rebecca Wisocky, Robert John Burke, Patti D'Arbanville, Louis Lombardi, Adam Trese, Donnamarie Recco, David Warshofsky, Adam Rose, Linda Emond, Karen Lynn Gorney, Alik Sakharov, Patrick Holder, Matthew Weiner, Matt Servitto, Peter McRobbie, Morgan Saylor, Terence Winter, Paul Herman, Louis Mustillo, Tony Hale, Dennis Albanese, Dave Salerno, Joe Santos, Emily Wickersham, Cristin Milioti, Paul Borghese, Lillo Brancato, Karen Sillas, Chris McGarry, Samrat Chakrabarti, Barry Shurchin, Gregory Alan Williams, Henry O, Sam Gray, Serafin Falcon, Kate Rogal, Joe Narciso, Gene Gabriel, Felix Solis, Robyn Peterson, Ian Colletti, Kathleen Wilce, Kevin Interdonato, Joseph Scarpinito, Dominic Fumusa, Jordan Gelber, Adam Scarimbolo, Alysia Reiner, Scott Johnsen, Eric Zuckerman, Cameron Boyd, Rajesh Bose, John Rue, Donna Pescow, Sabrina Gennarino, John Bianco, Alexander Flores, Stéphane Soo Mongo, Val Bisoglio, Donnie Keshawarz, Jaclynn Tiffany Brown, Jennifer Hall, Joseph Siravo, Michael Drayer, Cara Buono, Elaine del Valle, Stephen Kunken, Laila Robins, Robert Funaro, Ramsey Faragallah, Michael Godere, Joe Forbrich, Finnerty Steeves, John Aprea, Zabryna Guevara, Frankie Valli, Bruce Kirby, Joe Caniano, Katrina Lantz, Geraldo Rivera, Jennifer Azano, David Von Roehm, Melanie Minichino, Michael Zegen, Donnetta Lavinia Grays, Jen Araki, Judith Malina, Gary Perez, Matthew Del Negro, Rich Pecci, Alexandre Varga, Perez Hilton, Lucian Buscemi, Cesar De León, Gina Lynn, Susan Pourfar, Elizabeth Sung, Gene Ruffini, Olja Hrustic, Laith Nakli, Steve Schirripa, Jean Brassard, Mimi Lieber, Lewis J. Stadlen, Myk Watford, Meital Dohan, Lin-Manuel Miranda, Angel Caban, Marianne Leone, Chris Bashinelli, David Margulies, Tony Darrow, Gene Canfield, James Murtaugh, Cal Robertson, Robert Bogue, Michael Countryman, Chance Kelly, Tom Mason, Joe Mancini, Murphy Guyer, Carl Capotorto, Michael De Luca, Nashawn Kearse, Susan Blackwell, Ned Eisenberg, Sully Boyar, Jonathan Del Arco, Joseph R. Sicari, Derrick Simmons, Brianne Moncrief, Vittorio Duse, Candace Bailey, Kelly AuCoin, Remy Auberjonois, Michael Kenneth Williams, Frank John Hughes, Saidah Arrika Ekulona, Brendan Burke, Lloyd Booker, Selenis Leyva, Ron Van Clief, Olga Merediz

Těžko hledat jiná slova než nejlepší, fantastický, úžasný, nepropracovanějí apod. To jakou kvalitu si The Sopranos drží skrze všech 6 serií je dechberoucí. Človek si vybere Sopranos, protože má v oblibě gangsterky a očekavá, že dostane samé obchody s drogami, vraždy, nasilí a mafiánské pletky. Ono se toho v průběhu seriálu, co se těchto témat týče, stane hodně, ale přitom čistě o tom to není. Je to o životě lidí ve svých rodinách a jejich životě v "rodině". The Sopranos nejsou seriálem, který Vás hned po prvním díle ohromí a nepustí, ale postupně Vás vtahují s každým dílem, s každým jednáním o tom či onom, kdy s napětím sledujete co se stane dál. Dostanete dostatek času a prostoru, aby jste si našli tu svou oblíbenou postavu, protože, každá je zde výborně vykreslena do detailu a jejich rozličnost je neuvěřitelná ( věrný Sil, problemový Chrissy, pověrčivý Paulie, sociopat Ralph, Tonyho matka Livie a strýc Junior ). Famozní James Gandolfini je jen dalším lákadlem proč zvolit The Sopranos. PS: Pravděpobně nejlepší koncová scéna seriálu co jsem kdy viděl. Oblíbené postavy: Anthony ''Tony'' Soprano, Silvio ''Sil'' Dante, Christopher ''Chrissy'' Moltisanti, Johnny "Sack" Sacramoni, Carmela Soprano. ''Don't be suprise, all my of friends are murderers''(23.12.2014)

Most interesting family you cocksucker! :-) 100%.(6.6.2010)

1.séria: 95%, 2.séria: 95%, 3.séria: 93%, 4.séria: 85%, 5.séria: 99%, 6.séria: 95% Sopranovci sú vysoká škola serialov. Opäť som sa zamiloval, už len netrpezlivo čakám pokiaľ sa mi stiahne druhá séria, aby som mohol pozerať ďalej. James Gandolfini je ako boss Tony Soprano viac ako vynikajúci a všetky postavy sú skvelo vykreslené, všetky majú čosi do seba. Vrelo odporúčam každému, kto si rád pozrie kvalitný seriál a zaráža ma, že to má na čsfd iba 2 550 hodnotení. 4.séria trošku kvalitou zaostávala za predchádzajúcimi troma, riešili sa trošku iné veci, ale nebola výlučne zlá a pár zaujímavých momentov sa v nej udialo,ale dúfam, že v nasledujúcej a i v tej poslednej sa autori vrátia do starých dobrých koľají. Tak chvalabohu 5. séria nesklamala, autori sa nielenže vrátili do starých kolají, oni ešte dokonca postavili rýchlo vlak. Jednoznačne najlepšia séria, ktorú ešte ozvláštnil Steve Buscemi ako Tony Bulleto a ja už sa nesmierne teším na záverečnú 6. sériu tohto skvostu medzi seriálmi. A je tu koniec jedného z najlepších seriálov všetkých čias. Výborné vyvrcholenie, napínavé, precízne, chladné a aemotívne, tak by som nazval finálnu sériu, ktorá neraz vyrazí dych. Je mi aj trochu smutno, že sa nedočkám ďalšej časti, ale nevadí, určite si pozriem tento skvost ešte raz. Dopozerané: 25.4.2015(28.7.2013)

Rodinka Sopranovcov ma zaujala už len z toho dôvodu, že ide o mafiánske prostredie podčiarknuté skvelým výkonom Jamesa Gandolfiniho. 90%(9.2.2009)

S ohledem na těch 71 hodin života, které jsem u Sopranových strávil, mi přijde patřičné vyžblebtnout jakýsi předlouhý a přespoilerovaný verdikt, abych ze sebe ty rozporuplné pocity dostal. Tony Soprano. Přemýšlím nad superlativy, které se vážou k jeho osobě, a slovo "nejhnusnější" mi vyvstane na mysl jako první. Nemyslím si, že existuje seriál s takto fyzicky odpudivou postavou v hlavní roli. Nejhorší jsou rána, kdy kamera sleduje, jak si to velkej T. za hlasitého funění štráduje po schodech s třicetiprocentním hárem trčícím do všech stran. Zasranej Tony Soprano. Jeho postava je prohnilá a nesympatická ve stejném ohledu jako všichni jeho mafiánští kolegové. V průběhu první série jsem na jejich gang hleděl jako na partu přátel v uzavřené komunitě, která vydělává peníze nepříliš legálním způsobem a občas někoho oddělají. Jejich "přátelství" jsem bral jako ten hlavní klad. Netrvalo dlouho a seriál mi v mém omylu vymáchal držku. Ukázalo se, že parta přátel je spíš smečka vlků. Hlavní hrdinové o sobě za zády říkají hovna. Pomlouvá se jak na čajovém dýchanku satelitních čuběk. Hlavní téma jsou peníze a Johnova tlustá manželka. Spíš peníze. Ale Johnova manželka je fakt tlustá. Nejčastější oslovení někoho, kdo se nenachází v místnosti, je "Greedy fuck", Tony se však nazývá výhradně "Fat fuck". On sám je v podobném chování mistr a jeho nejčastější věta je: "Co všechno jsem pro něj udělal...!" Sám Tony je "živoucí" definice slova "pokrytecký sráč". Rád slýchá informace z druhé ruky a pak o nich uduševněle pičuje ve svém stripclubu. Nemám rád Tonyho až na ty chvíle, kdy ho mám rád. Když se rozhodne být sympatický, tak mám chuť mu láskyplně zabořit ksicht do jeho chlupatého pupíčku. Ale to nestává příliš často. Hodně mě zajímala postava EJdžeje, Tonyho synátora. Vlastně na něm nebylo nic moc zajímavého, ale přesto mě zajímalo, kam se vyvine. Hádám, že jsem v jeho pubertálních výstupech viděl své pubertální výstupy a to mi přišlo lehce sympatické. Přesněji: Sympatičtější než jakékoli jiné postavy v tomto seriálu. Scéna v šesté sérii, kdy mu Tony vytýká, že se málem pokusil zabít Juniora, že mohl jít do vězení, blablabla... a Ejdžej mu předhodí, že se chtěl zavděčit jemu, protože ho chtěl pomstít, že ho Junior střelil, blablabla... takhle podělaná scéna mě dojala tak, že jsem fňukal jako malá děvka. A bylo jich víc. Třeba Ejdžejův pokus o sebevraždu a jeho následné vzlykání a hýkání. Na tom výjevu bylo něco nepříjemného až hnusného, něco slabošského, zkrátka to byl moment, kdy jsem si uvědomil, že se ta postava nikam nevyvíjí a nevyvine. Že z něj bude jenom vyměklý sráčský odvar z koncentrovaného ďábelského charismatu jeho otce a trochu mě to nasralo. Tolik pozornosti jsem do toho sráče investoval a on sráčem zůstal až dokonce. Pak jsou tu postavy vyloženě smutné svou sráčskou podstatou a to je Janice, Paulie a Artie, u kterých je skutečně obtížné sledovat, jak jim jejich příšerná nátura kurví život. Většina ženských postav je podle společenských hodnot kladná, ale dle mých hodnot jsou to blbé svině, co by mi měly udělat sendvič a vykouřit péro. A co dál? Už mě to unavuje... Řekl bych, že zbytek mužských postav za zmínku nestojí, protože to jsou zpravidla čůráci pokroucení hodně podobným způsobem jako sám Tony... Tedy, nechápejte mě špatně, všechny postavy jsou napsané přinejměnším geniálně, ale žádná není vyloženě sympatická. Nevím, jestli je taková koncentrace zmrdovství klad nebo zápor... Já vlastně vím úplné hovno. Co je ale nezpochybnitelné, je nesmírně precizní vizuál, herecké výkony a scénář. Přesněji řečeno: Věci, co na tom člověk vidí a slyší. Čert ví, jak to ti opičáci v New Jersey vyrábí. Je to jeden z nejkomplexnějších seriálů, jaké jsem kdy viděl. Je to pomalý propracovaný kolos, který mafiánské tématice vyprstil každý špek. Je to seriál, který se historii televizní tvorby nenávratně ocejchoval do análu a jediný mafiánský kolega, který s ním dokáže držet krok je Boardwalk Empire(5.12.2015)