To není seriál, to je přírodní úkaz. Z mého stavu po každém díle by se dalo soudit, že se jedná o úkaz katastrofický, ta pravidelně praskající bránice a nalomená žebra by tomu mohly nasvědčovat, ale já to podstupuju dobrovolně a ráda, ačkoli mě lékaři varovali, že záchvat smíchu trvající déle než pět minut už je pro mě nebezpečný. A dělám to navzdory tomu, že kolega z práce se mnou momentálně nemluví, protože jsem v hlášce "má-li práce smysl, udělejte ji dobře, nemá-li smysl, dejte ji Rimmerovi" nahradila Rimmerovo jméno kolegovým a dotyčný nemá smysl pro nadsázku. Ještě že někdo neměl zdravý rozum a na palubě obří kosmické lodi, řítící se po milióny let vesmírem, zůstal. O hodně bychom přišli.(6.7.2007)

Jak se teď po letech dívám na všechny díly znova, to totální nadšení někam zmizelo. Trpaslík je rozhodně nadprůměrný sitcom, ale u leckterých dílů se spíš jen usmívám, než že bych řval smíchy, jak kdysi... Teď jsem u páté série, no uvidíme...(3.7.2008)

nejlepsi sci-fi serial vsech dob, kam se hrabe star trek(2.2.2005)

• - Původní IQ Hollyho (Norman Lovett) bylo 6 000 bodů. (BLANIK.)

• - Režisér Rob Grant se nejprve myšlence přijmout androida do týmu bránil, protože to považoval to za vědecko-fantastické klišé. (Listeroman)

• - V epizodě "Inkvizitor", kdy Kryton (Robert Llewellyn) zkoumá inkvizitorův stroj času, je vidět rukáv hercova svetru a hodinky. (Halilika1D)