• Radyo
  *****

  Napoprvé jsem si říkal: "Co na tom má být kultovního?" Ale napodruhé už jsem to věděl! Je to prostě super pecka, skvělý seriál, skvělá zábava, a jediné, co bych vytknul, tak to, že je těch dílů ZATRACENĚ MÁLO!(18.3.2003)

 • yenn
  ***

  Během cca prvních deseti dílů jsem se bavil takřka královsky a docela jsem chápal zdejší vysoké hodnocení. Problém ovšem je, že seriál má částí pětkrát více, přičemž humor zůstává stále stejný a v tomto případě platí rčení o opakovaném vtipu. Světlý moment aby člověk pohledal, pročež jsem kolem dvacátého dílu Trpaslíka přestal sledovat úplně.(1.12.2006)

 • novoten
  *****

  Tak dlouho jsem tuhle nesourodou partu bral jako sázku na jistotu, až mi konečně došlo, jaký klenot to je. S každým dalším rokem od svého vzniku a s každým dalším zhlédnutím dozrál Červený trpaslík na pozici kultu. Jak v nenápadném rozjezdu, tak v téměř dadaistickém finiši. A to, že je Arnold Rimmer největší frajer, všichni dávno víme.(7.5.2006)

 • monolog
  *****

  Skvělej humornej SF seriál. Nejlepší postava samozřejmě Arnie Rimmer, který je mnohdy mnohem zábavnější, reálnější i lidštější, než jeho opak Dave Lister. Stejně tak mi přišli oba představitelé těchto rolí, a to hlavně v dílu, kdy si Rimmer a Lister prohodí těla. Craig Charles oproti Barriemu vůbec nedokázal toho Rimmera v Listerově těle zahrát, zatímco Lister v Rimmerově těle byl dokonalý. A ta Arnieho důležitost pro zábavný děj se krásně ukáže v sedmé sérii, kdy je Arnie nahrazen Kočanskou a je prostě vidět, že to nefunguje. Že Kočanská není tak excentrickou postavičkou, aby dokázala nahradit Rimmera (kdo by taky byl?). Sedmá série je nejslabší a naprosto nudná a trapná a to jak svým neustálým kopírováním předchozích ať už hlášek nebo humorných situací tak i dějem o ničem. Arnie se vrátí zase v osmé sérii a pak už se to postupně zase zlepšuje, i když ta lehkost vtípků a vlastně vrozená humornost jako v prvních šesti sériích už tomu chybí. Až do 37 dílu (Nachystejte květináče) je to nejlepší humoristický SF seriál, jaký kdy kdo natočil. Následných sedm dílů nestojí ani za ty titulky a posledních osm je opět dost kvalitních.(14.12.2005)

 • AngelAngie
  **

  Tohle jde zcela mimo mě ..(28.5.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace