Červený trpaslík (TV seriál)

Red Dwarf

Komedie / Sci-Fi

Velká Británie, 1988 - 2016, 33 h 37 min (Minutáž: 52x23 min)

Ed Moore

Chris Barrie, Craig Charles, Danny John-Jules, Norman Lovett, Robert Llewellyn, Robert Bathurst, Mac McDonald, Mark Williams, Clare Grogan, Hattie Hayridge, Chloë Annett, Rob Grant, Craig Ferguson, Brian Cox, John Sharian, Timothy Spall, Jenny Agutter, Ainsley Harriott, Sarah Alexander, Samantha Robson, Graham McTavish, Lenny von Dohlen, Robert Addie, Geraldine McEwan, Ed Bye, Ricky Grover, Howard Goodall, Paul McGuinness, Morwenna Banks, Holly Earl, David Lovgren, Anastasia Hille, David Ross, Kevin O'Brien, Lisa Barbuscia, Lucy Briers, Jack Docherty, J. Edgar Hoover (a.z.), Doug Naylor, Gary Cady, Michael Shannon, Mark Jones, Adolf Hitler (a.z.), Jeff Walker, Hilary Bevan Jones, Gordon Kennedy, Forbes Masson, David Verrey, Cliff Barry, Kenneth Hadley, Simon Paisley Day, Tom Andrews, Robert Nairne, Richard Ridings, Howard Burden, Rebecca Blackstone, Kevin Eldon, Lucie Pohl, Bentley Kalu, Paul Bradley, Suzanne Bertish, Frances Barber, Lia Williams, Nicholas Ball, Jane Horrocks, Matthew Marsh, Janet Montgomery, Maggie Steed, Hugh Quarshie, Fraser James, Don Henderson, Stephen Marcus, Ruby Wax, Gordon Salkilld, Lee Cornes, Angela Bruce, Anita Dobson, Imogen Bain, Adrienne Posta, Sophie Winkleman, Richard Ng, Jeremy Swift, Michelle Keegan, Sam Creed, Peter Elliott, Mark Dexter, Richard O'Callaghan, Isla Ure, Yasmin Bannerman, Noel Coleman, Stephen Critchlow, Denis Lill, Ron Pember, Dinny Powell, Jeremy Peters, Jennifer Calvert

Kostýmy:

Howard Burden

Tak se dělá kultovní seriál... Humor na pomezí pubescentní srandy a intelektuálních narážek, figurky jako ze špatného tripu a příběh, kterému není světé nic z žánru sci-fi. Duo Lister-Rimmer jiskří jako bruska, Kocour dodává všemu fešácký šmrnc a taneční tempo.. no a Kryton? Uklízí Rimmerovy trenky. Kdo neviděl, přišel o vrchol humoristické seriálové tvorby... A skončil v nejlepším... Kolik dobrých seriálů tohle dokázalo?(25.4.2004)

Nejvtipnější seriál ve vesmíru. Rimmer je prostě neuvěřitelně hustej.(29.12.2004)

Tohle musíte buď milovat a nebo nenávidět. Já patřím k té první skupině - skvělý parodický seriál, který přes svůj lehce papundeklový vzhled (nevím, jestli je to úmysl, ale asi jo) zkultovněl a on opravdu nemá chybu.(10.11.2003)

Takřka neuvěřitelně vtipný kolos hlášek, který se na diváka chrlí prakticky v každém díle. Řikám prakticky v každém pač, když právě odchází jeden z hlavních hrdinů a přichází ta ujetá ženská Kochanská, seriál trochu uvadá. Naštěstí se na konci vrací a díky tomu má tak monumentální závěr, protože "jen sympatáci umírají mladí". Červený trpaslík je kult, je to kult, který mě naučil milovat anglický humor, i když právě tento není přesně anglický suchý, ale takový svůj ojedinělý hrající si s takovými jmény jako Star Trek Hlavní hrdinové jsou ale čistokrevní a nechutní Britové, které má každý divák rád, každý koho dokážou pobavit a ti kteří nedokážou prostě nemají smysl pro humor. Dále na kvalitách seriálu rozhodně přidává český dabing, který se jako jeden z mála seriálů opravdu povedl, i když nutno dodat že originál je také skvělý. Červený trpaslík je pro mě seriál, který mě nikdy nedokáže omrzet. Koukám na daný díl již po desáté a stále se stejně bavím. Jak je to možná? Smeg knows, hlavní je jedno a právě to potěšující na tom je, že tyhle legendy nikdy nezestárnou. Po dlouhé doby jsem si uvědomil, že jsem tu zapomněl něco napsat. Závist je sice hřích, ale nemohu si pomoci. Závidím každému, kdo na Červeného trpaslíka kouká po prvé, po druhé, po třetí a miluje ho. Je to nezapomenutelný zážitek. Vážně (10/10)(30.6.2006)

Neskutečně kultovní a návykové.(26.1.2007)

• - Craig Charles, který hraje Listera, v mnoha scénách odříkává bezhlesně repliky ostatních herců. Například to jsou: "Žádnýho vandráka jsem tady neviděl." v epizodě "Sebevědomí a mindrák", "Kdybych tomu jen na chvilku uvěřil, tak mi hrábne." v epizodě "Já nadruhou" nebo: "Najednou vám zalezou kulky zpátky do těla a budete moct zpívat leda soprán ve školním sboru." v epizodě "Pozpátku". (DareDeer)

• - V epizodě "Sebevědomí a mindrák" se Lister (Craig Charles) složí na zem v důsledku nemoci. Ačkoli je v bezvědomí, v momentě, kdy Kocour (Danny John-Jules) zpívá: "Sex ti leží tu před nosem", se Lister ze široka usměje. (DareDeer)

• - V 5. epizóde 4. série s názvom “Dimension Jump“ je pre zatváranie dverí použitý zvukový efekt výťahu zo známej počítačovej hry “Doom“. (marrrrian)