Červený trpaslík (TV seriál)

Red Dwarf

Komedie / Sci-Fi

Velká Británie, 1988 - 2016, 33 h 37 min (Minutáž: 52x23 min)

Ed Moore

Chris Barrie, Craig Charles, Danny John-Jules, Norman Lovett, Robert Llewellyn, Robert Bathurst, Mac McDonald, Mark Williams, Clare Grogan, Hattie Hayridge, Chloë Annett, Rob Grant, Craig Ferguson, Brian Cox, John Sharian, Timothy Spall, Jenny Agutter, Ainsley Harriott, Sarah Alexander, Samantha Robson, Graham McTavish, Lenny von Dohlen, Robert Addie, Geraldine McEwan, Ed Bye, Ricky Grover, Howard Goodall, Paul McGuinness, Morwenna Banks, Holly Earl, David Lovgren, Anastasia Hille, David Ross, Kevin O'Brien, Lisa Barbuscia, Lucy Briers, Jack Docherty, J. Edgar Hoover (a.z.), Doug Naylor, Gary Cady, Michael Shannon, Mark Jones, Adolf Hitler (a.z.), Jeff Walker, Hilary Bevan Jones, Gordon Kennedy, Forbes Masson, David Verrey, Cliff Barry, Kenneth Hadley, Simon Paisley Day, Tom Andrews, Robert Nairne, Richard Ridings, Howard Burden, Rebecca Blackstone, Kevin Eldon, Lucie Pohl, Bentley Kalu, Paul Bradley, Suzanne Bertish, Frances Barber, Lia Williams, Nicholas Ball, Jane Horrocks, Matthew Marsh, Janet Montgomery, Maggie Steed, Hugh Quarshie, Fraser James, Don Henderson, Stephen Marcus, Ruby Wax, Gordon Salkilld, Lee Cornes, Angela Bruce, Anita Dobson, Imogen Bain, Adrienne Posta, Sophie Winkleman, Richard Ng, Jeremy Swift, Michelle Keegan, Sam Creed, Peter Elliott, Mark Dexter, Richard O'Callaghan, Isla Ure, Yasmin Bannerman, Noel Coleman, Stephen Critchlow, Denis Lill, Ron Pember, Dinny Powell, Jeremy Peters, Jennifer Calvert, Jack Klaff, Johanna Hargreaves, Tony Slattery

Zvuk:

Keith Nixon

Kostýmy:

Howard Burden

"Ani omylem nepůjdu k těm chlupáčům kvůli někomu, kdo je přitažlivý míň než moje podpaží po turnaji v ping pongu" výborný seriál plný úžasných hlášek a anglického humoru. Intro: http://www.youtube.com/watch?v=fphDjrXpUrk(24.11.2007)

Přiznávám, že napoprvé mě to taky vůbec nechytlo. Vůbec. Připadalo mi to nudné a trapné. Zpětně to nechápu, ale naštěstí jsem si ten seriál časem zamiloval. Pozdější série jsou o dost slabší, ale pořád velmi vtipné, takže si dovolím v hodnocení zaokrouhlit nahoru! 5 *****! Chápu, že někomu styl humoru nesedne a pak tomu klidně může dát i odpad..ale nechápu, jak může někdo dát Trpaslíkovi 3***. Jakto? Pro Tosima: zjevně jsi ten seriál nepochopil. Nejde jen o to, že si z něčeho špatně nebo dobře utahuje, protože je tak dobrej, že obstojí samostatně! Ne jen jako britská odpověď na Star Trek a podobně.. Pro Woodyho: fekální humor?? kde?? pro masy kriplů?? a na co že ses to teda vlastně koukal?:D ..trochu brzdi..ignorantskej vtipálku:)(18.11.2004)

Jakožto zavilý esperantista nemohu zapomenout dílu Kryton, že v jedné větě se tam v překladu hovoří o "luxusním hotelu", zatímco termín "kvinstela hotelo" zjevně znamená "pětihvězdičkový hotel". To je neodpustitelné! Do nur kvarstela serio.(13.5.2007)

1. séria: absolútne úchvatný rozjazd seriálu, návaly smiechu sa dostavili takmer každou vetou. Som úplne namäkko. 100%! 2. séria: bez zaváhania. 100%! 3. séria: detto. 100%! 4. séria: must see! 100%! 5. séria: prvé dve časti mi síce nesadli, ale aj tak nápady tvorcov presahujú moje očakávania 90%! 6. séria: latka predchádzajúcich dielov bola asi nastavená príliš vysoko, v novom Starbugu už nie je toľko jednoduchej zábavy a všetko je trošku prekombinované. 80%! 7. séria: nadviazanie na šiestu sériu, bohužiaľ aj v kvalite. 80%. 8. séria: obhájenie česti celej posádky sa podarilo. Na 90%. - celkovo: 90%.(19.7.2009)

Někdo mě za moje hodnocení možná bude nenávidět, ale mě tenhle kultovní sitcom neoslovil. Styl tohoto humoru mě nikdy nechtl a proto dávám přednost seriálům typu Přátelé, Black Books, Mr. Bean nebo Černá zmije.(15.10.2007)

• - Ve druhé epizodě 1. série po dosažení rychlosti světla jsou v záběrech zvenčí na Trpaslíka vidět rychle ubíhající hvězdy, ale ve scénách v kajutě jsou z okna vidět hvězdy pohybující se pomalu. (GreatestFan)

• - Postava Eso Rimmer (Chris Barrie), tedy hrdinná verze Rimmera z alternativního vesmíru, je odkazem na postavu jménem Jo Cavalier, kterou ztvárnil Jean-Paulem Belmonndo ve filmu Eso es (1982). Kromě přezdívky mají společných i mnoho dalších prvků – očividné je to hlavně v 2. díle 7. série s názvem „Nachystejte květináče". (Sidarius)

• - V 1. epizodě 3.série jsou jména herců v titulcích pozpátku. (TheCrook)