poster

Xena (TV seriál)

 • USA

  Xena: Warrior Princess

 • Slovensko

  Xena

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA / Nový Zéland, 1995, 134x45 min

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Kamera:

Aaron Morton

Hudba:

Joseph LoDuca

Hrají:

Lucy Lawless, Reneé O'Connor, Ted Raimi, Claire Stansfield, Kevin Smith, Hudson Leick, Kevin Sorbo, Beth Allen, Anthony Ray Parker, Bruce Campbell, Marie Matiko, Peter Feeney, Michael Hurst, Gina Torres, Melinda Clarke, Loren Horsley, Craig Hall, Shiri Appleby, Jenya Lano, Katie Stuart, Vicky Haughton, Jonno Roberts, Barry Duffield, Timothy Omundson, Marton Csokas, Karl Urban, Victoria Pratt, Kathryn Morris, Alexis Arquette, Manu Bennett, Patrick Fabian, Jodie Rimmer, Danny Lineham, Morgan Palmer Hubbard, Tom Atkins, Catherine Boniface, Elizabeth Hawthorne, Jennifer Sky, Angela Marie Dotchin, Danielle Cormack, Joel Tobeck, Jennifer Ward-Lealand, Willa O'Neill, William Gregory Lee, Jodie Dorday, Alexandra Tydings, Adrienne Wilkinson, Jay Laga'aia, Paris Jefferson, Erik Thomson, Tsianina Joelson, Meighan Desmond, Craig Parker, Simone Kessell, Peter Tait, Theresa Healey, Peter McCauley, Musetta Vander, Brittney Powell, Antonio Te Maioha, Siaosi Fonua, Craig Walsh Wrightson, Campbell Cooley, Matthew Chamberlain, Greg Ward, Jon Brazier, Charles Mesure, Michelle Ang, Rachel Blakely, Lawrence Makoare, Jeffrey Thomas, Bruce Hopkins, Stephen Lovatt, John Leigh, Nathaniel Lees, Sara Wiseman, David Franklin, Stephen Papps, Hori Ahipene, Alison Bruce, Kate Elliott, David Telford, Jed Brophy, William Kircher, George Cheung, Dean O'Gorman, Kate Hodge, Tim Thomerson, Kieren Hutchison, Jacqueline Kim, Joseph Kell, Antony Starr, Jay Ryan, Meg Foster, David Taylor, Reece Rocewyk, Hamish Hector-Taylor, Nicko Vella, Michelle Langstone, Alastair Duncan, Darien Takle, Kristine Caluya, Roger W. Morrissey, Daniel James, Mark Smythe, Rose McIver, Joe Manning, Nicole Whippy, Kirk Torrance, Tandi Wright, Constance Talmadge (a.z.), David de Lautour, Melodee Spevack, Olivia Tennet, Rob Tapert, Ian Hughes, Gillian White, John Sumner, John Watson, John O'Leary, Robert Trebor, Charles Keating, Mark Ferguson, Mfundo Morrison, Jim Ngaata, Ebonie Smith

Producenti:

Rob Tapert

Scénografie:

Robert Gillies
(další profese)
 • cheyene
  **

  Minimálně jeden díl viděl snad každý a chtě nechtě, Xena je klasika...a některé byly rohodně příjemnou zábavou pro mladé diváky, jelikož obsahovaly velkou dávku dobrodružství, akce i fantasy.(11.1.2011)

 • kulyk
  odpad!

  Masturbační pomůcka pro masochisty, popř. pro okníratěné feministické dobyvatelky ostrova Lesbos. Zahlédne-li tohle neinformovaný jedinec, nabyde přesvědčení, že fantasy žánr je cosi jako nařídlý střevní produkt pakistánského pobíječe much. Čím se však seriál může bez uzardění pochlubit, je jak mytologická, tak historická přesnost. Dá se už jen očekávat, že Xénie spasí svět před finanční krizí nekompromisní dekapitací Alexe Makedonskejch, v čemž jí bez nároku na honorář pomůže nejen Robin Hood, ale i Batman, Beckham a dementní Gabriela. Spoiler: stejně ty kozy neukáže!(19.4.2012)

 • AngelAngie
  ***

  Vždycky mě zajímalo, jestli je Xena lesba nebo ne .. hm, hm, hm ..(25.5.2008)

 • Tom Riddle
  ***

  Divoženka a princezna bojovnice Xena byla stokrát lepší než děsivý Herkules. Tady přece nešlo o historickou věrnost, proboha! U tohohle seriálu jsem se vždycky ohromně pobavil, stačilo trochu utlumit mozek. Podstatou byly nádherné a spoře oděné dívky, které se v choreograficky působivých a absurdních scénách řezaly hlava nehlava. Navíc Gabriela byla fakt kus, mno a když si tvůrci začali pohrávat s bisexualitou obou hlavních hrdinek, to to teprve dostalo grády. A Lucy Lawless není lesbička, Melies!(14.5.2007)

 • Enšpígl
  **

  Vítejte ve světě, kde muž je zlej, nadrženej, ošklivej, zbabělej, zákeřnej a nebo je totální ňouma neschopen logického myšlení. Naproti tomu ženy, jsou zde krásné, chytré, spravidlvé, silné, schopně kdykoli se postarat o mužského ňoumu či ochránit vesničany většinou z řad mužů. Jak toto ženské show hodnotit ? Ne, ne nedám odpad jak by se na seriál, který popírá historické fakta, přírodní zákony a hlavní představitlka při skočích řve jak kdyby měla porodit osmerčata slušelo. Místy jsou zde totiž celkem slušně zvládnuté souboje. Další důležitá věc je, že zde jsou většinou krásný ženský. Xena je fakt pořádnej kusanec baby, která navíc určuje módu pro všechny dominy na světě a tu jednu hvězdu si teda právem zaslouží. Celý seriál by se dal označit jako mírně podprůměrný feministický vibrátor.(22.4.2007)

 • - Veľa diskusií okolo seriálu spôsobili špekulácie o možnom lesbickom vzťahu medzi dvoma hlavnými predstaviteľkami, ktorý scenáristi zámerne neobjasnili. Vďaka týmto dohadom hlavná predstaviteľka Lucy Lawless uviedla, že verí v romantický vzťah Xeny a Gabrielly. (Fabrinka)

 • - Seriál byl vysílán ve více než 108 zemích z celého světa. (Elwanelyn)

 • - Při natáčení seriálu Lucy Lawless neutrpěla po celých šest let žádné vážné zranění. Potom se ale měla objevit v Tonight Show with Jay Leno, kde měl být její výstup v souladu s rolí Xeny, a tak se Lawless proháněla po parkovišti na koni. Ten ale na betonu uklouzl, Lawless z něj spadla a zlomila si pánev. (HappySmile)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace