Xena (TV seriál)

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Aaron Morton

Joseph LoDuca

Lucy Lawless, Reneé O'Connor, Ted Raimi, Claire Stansfield, Kevin Smith, Hudson Leick, Kevin Sorbo, Beth Allen, Anthony Ray Parker, Bruce Campbell, Marie Matiko, Peter Feeney, Michael Hurst, Gina Torres, Melinda Clarke, Loren Horsley, Craig Hall, Shiri Appleby, Jenya Lano, Katie Stuart, Vicky Haughton, Jonno Roberts, Barry Duffield, Timothy Omundson, Marton Csokas, Karl Urban, Victoria Pratt, Kathryn Morris, Alexis Arquette, Manu Bennett, Patrick Fabian, Jodie Rimmer, Danny Lineham, Morgan Palmer Hubbard, Tom Atkins, Catherine Boniface, Elizabeth Hawthorne, Jennifer Sky, Angela Marie Dotchin, Danielle Cormack, Joel Tobeck, Jennifer Ward-Lealand, Willa O'Neill, William Gregory Lee, Jodie Dorday, Alexandra Tydings, Adrienne Wilkinson, Jay Laga'aia, Paris Jefferson, Erik Thomson, Tsianina Joelson, Meighan Desmond, Craig Parker, Simone Kessell, Peter Tait, Theresa Healey, Peter McCauley, Musetta Vander, Brittney Powell, Antonio Te Maioha, Siaosi Fonua, Craig Walsh Wrightson, Campbell Cooley, Matthew Chamberlain, Greg Ward, Jon Brazier, Charles Mesure, Michelle Ang, Rachel Blakely, Lawrence Makoare, Jeffrey Thomas, Bruce Hopkins, Stephen Lovatt, John Leigh, Nathaniel Lees, Sara Wiseman, David Franklin, Stephen Papps, Hori Ahipene, Alison Bruce, Kate Elliott, David Telford, Jed Brophy, William Kircher, George Cheung, Dean O'Gorman, Kate Hodge, Tim Thomerson, Kieren Hutchison, Jacqueline Kim, Joseph Kell, Antony Starr, Jay Ryan, Meg Foster, David Taylor, Reece Rocewyk, Hamish Hector-Taylor, Nicko Vella, Michelle Langstone, Alastair Duncan, Darien Takle, Kristine Caluya, Roger W. Morrissey, Daniel James, Mark Smythe, Rose McIver, Joe Manning, Nicole Whippy, Kirk Torrance, Tandi Wright, Constance Talmadge (a.z.), David de Lautour, Melodee Spevack, Olivia Tennet, Rob Tapert, Ian Hughes, Gillian White, John Sumner, John Watson, John O'Leary, Robert Trebor, Charles Keating, Mark Ferguson, Mfundo Morrison, Jim Ngaata, Ebonie Smith, Jonathan Whittaker, Galyn Görg

Rob Tapert

Scénografie:

Robert Gillies

Musím dát čtyři hvězdy, proto že jsem milovala Arese, vyráběla meče, chtěla být Gabrielou a doted obdivuji nádhernou scenérii jednoho dílu(22.5.2011)

Krásná ženská a dětství...(1.12.2011)

Musím hodnotit průměrem, protože některé díly první série byli i na 5. Na druhou stranu některé díly posledních sérií (kolik jich vlastně bylo?) byli tak na -2. Tak byly strašné. V dávných dobách ale spolu s HERKULEM tvořila XENA nedílnou součást mého dne a já na ty první okamžiky vzpomínám s láskou. Sakra to byli časy. Při psaní tohodle komentáře se mi do očí vhrnuly slzy. Fňuk.(22.6.2006)

Tři hvězdičky z nostalgie za to, jak jsem jako malá nosila stejný účes, pořád se ptala kamarádek, jestli vypadám jako Xena a taky za to, že jsem doma měla barbínu Xenu a.. no, konec vzpomínání. Když se na Xenu podívám v nynější době, tak je mi za ty hvězdičky skoro trapně, ale ne, rozhodně se nepřidám ke stádu ovcí, které udělují odpad seriálům, jenž v mládí milovali a teď se za to stydí.(13.11.2011)

• Radek99

Absolutní pulp bez špetky invence či jakéhokoliv tvůrčího náznaku. .. Historická věrnost nevěrnost, tohle je slepenec stylizace porno žánru (image hlavní hrdinky) s reáliemi jakéhosi archaického bezčasí a náznaky akce pro náctileté... To se pak můžu bavit i při dívání se do bubnu pračky, to je také hypnotické a všechno se tam taky mlátí a skáče...(27.11.2007)

• - Veľa diskusií okolo seriálu spôsobili špekulácie o možnom lesbickom vzťahu medzi dvoma hlavnými predstaviteľkami, ktorý scenáristi zámerne neobjasnili. Vďaka týmto dohadom hlavná predstaviteľka Lucy Lawless uviedla, že verí v romantický vzťah Xeny a Gabrielly. (Fabrinka)

• - Muzikálové epizody si tvůrci mohli dovolit. Sama Lucy Lawless (Xena) měla od mala pěvecký talent a studovala dokonce operní zpěv. (Elwanelyn)

• - Lucy Lawles si údajně s sebou v autě vozila Xenin meč, aby mohla nacvičovat bojové umění. (fiLLthe3DD)