Profesionálové (TV seriál)

• slovenský

Profesionáli

Akční / Krimi / Dobrodružný

Velká Británie, 1977, 57x45 min

Lewis Collins, Martin Shaw, Gordon Jackson, Ian McDiarmid, Pierce Brosnan, Steve Alder, Jiří Pravda, David Suchet, Peter Cellier, Patrick Malahide, Patricia Quinn, Vicki Michelle, Nick Brimble, David Bradley, James Faulkner, Sarah Douglas, Michael Gothard, Barbara Kellerman, Philip Latham, Michael Kitchen, Clarke Peters, Michael Coles, Johnny Shannon, Neil McCarthy, Tony Osoba, Billy Murray, Nadim Sawalha, George Harris, Patricia Hodge, P. H. Moriarty, Mark Wingett, Dick Sullivan, Michael Elphick, Peter Polycarpou, Sean Chapman, John Castle, Charles Dance, Pamela Stephenson, Tom Georgeson, Nickolas Grace, Patrick Ryecart, Jonathan Newth, Geoffrey Freshwater, Jeremy Bulloch, Tim Meats, Marsha Fitzalan, David Mallinson, William Morgan Sheppard, Frances Low, Jon Cartwright, George Little, Martyn Whitby, Diane Keen, Godfrey James, Lloyd McGuire, Richard Murdoch, Vincent Wong, Richard Albrecht, John Cording, Barrie Cookson, Geoffrey Bateman, Al Matthews, Robert Putt, Charles Pemberton, Edward Judd, Vic Tablian, Jill Baker, Ed Bishop, Alan Tilvern, Mark Colleano, Robert Dorning, Susan Wooldridge, Stanley Meadows, Anthony Morton, Charles Cork, Keith Marsh, Robert James, Forbes Collins, Sylvia Kay, Norman Gregory, Derrick O'Connor, Liz Fraser, Kenneth Nelson, Nicholas Amer, Larry Lamb, John H. Francis, Michael Craig, Stephan Chase, Roy Boyd, Emma Relph, David Swift, Stephen Yardley, Jon Rumney, Mario Renzullo, Pat Gorman, Hildegard Neil, Joseph Marcell, Tony Jay, Paul Daneman, Harry Fowler, Thomas Baptiste, Norman Eshley, Christopher Fairbank, Del Henney, Phil Brown, Simon Templeman, John Hallam, Ian Gelder, Kenneth Hadley, Graham Crowden, Bernard Kay, Timothy Carlton, Robert Rietty, Sarah Lawson, Sylvester Morand, Jurij Borienko, Victoria Burgoyne, Lalla Ward, Harry Towb, Nayef Rashed, Benjamin Feitelson, John Stratton, Rufus Collins

Jejich jména zná snad každý, titulní skladba je dnes už klasická a Ford Capri je nádhernou zhmotnělou vzpomínkou na dobu, kdy ještě amíci dělali alespoň hezká auta - přesně v duchu seriálu - ve své době špička a dnes zlatá klasika. A narozdíl od jiných mě Profesionálové neomrzí ani při desáté repríze, spíš bych řekl že čím jsem starší, tím je mám raději. 90%(8.4.2003)

Za starých, neveselých časov, keď Čechom a Slovákom vládol v spoločnom štáte - ČSSR - všemocný boľševik sa tvrdou cenzúrou len málo čo zo Západu prebilo na obrazovku socialistickej televízie. Anglickému akčne kriminálnemu seriálu "Profesionáli" sa to podarilo. Vtedy som sa na prípady tejto dvojice vyložene tešil. Vtedy to bola paráda. Keď som si pozrel zopár častí teraz, po rokoch, tak som bol trocha sklamaný. Stratilo to lesk. Agenti CI5, Doyle a Bodie, sa mi už dnes nezdajú až taký frajeri za akých som ich považoval kedysi. ***(16.11.2011)

Některé díly byly na můj vkus až moc o politice, ale dva sympaťáci v hlavních rolích (teda vlastně tři) to bohatě vynahradili.(13.3.2003)

Kult mého dětství nemůžu jinak než pětihvězdičkově. A stejně si přiznejte že to stále je docela nářez.(29.12.2004)

Seriál na který se dá i v dnešní době skvěle koukat a neztrácí nic na své jedinečnosti a kouzlu.(8.12.2007)