poster

Profesionálové (TV seriál)

 • anglický

  The Professionals

 • slovenský

  Profesionáli

Akční / Krimi / Dobrodružný

Velká Británie, 1977, 57x45 min

Hrají:

Lewis Collins, Martin Shaw, Gordon Jackson, Ian McDiarmid, Pierce Brosnan, Steve Alder, Jiří Pravda, David Suchet, Peter Cellier, Patrick Malahide, Patricia Quinn, Vicki Michelle, Nick Brimble, David Bradley, James Faulkner, Sarah Douglas, Michael Gothard, Barbara Kellerman, Philip Latham, Michael Kitchen, Clarke Peters, Michael Coles, Johnny Shannon, Neil McCarthy, Tony Osoba, Billy Murray, Nadim Sawalha, George Harris, Patricia Hodge, P. H. Moriarty, Mark Wingett, Dick Sullivan, Michael Elphick, Peter Polycarpou, Sean Chapman, John Castle, Charles Dance, Pamela Stephenson, Tom Georgeson, Nickolas Grace, Patrick Ryecart, Jonathan Newth, Geoffrey Freshwater, Jeremy Bulloch, Tim Meats, Marsha Fitzalan, David Mallinson, William Morgan Sheppard, Frances Low, Jon Cartwright, George Little, Martyn Whitby, Diane Keen, Godfrey James, Lloyd McGuire, Richard Murdoch, Vincent Wong, Richard Albrecht, John Cording, Barrie Cookson, Geoffrey Bateman, Al Matthews, Robert Putt, Charles Pemberton, Edward Judd, Vic Tablian, Jill Baker, Ed Bishop, Alan Tilvern, Mark Colleano, Robert Dorning, Susan Wooldridge, Stanley Meadows, Anthony Morton, Charles Cork, Keith Marsh, Robert James, Forbes Collins, Sylvia Kay, Norman Gregory, Derrick O'Connor, Liz Fraser, Kenneth Nelson, Nicholas Amer, Larry Lamb, John H. Francis, Michael Craig, Stephan Chase, Roy Boyd, Emma Relph, David Swift, Stephen Yardley, Jon Rumney, Mario Renzullo, Pat Gorman, Hildegard Neil, Joseph Marcell, Tony Jay, Paul Daneman, Harry Fowler, Thomas Baptiste, Norman Eshley, Christopher Fairbank, Del Henney, Phil Brown, Simon Templeman, John Hallam, Ian Gelder, Kenneth Hadley, Graham Crowden, Bernard Kay, Timothy Carlton, Robert Rietty, Sarah Lawson, Sylvester Morand, Jurij Borienko, Victoria Burgoyne, Lalla Ward, Harry Towb, Nayef Rashed, Benjamin Feitelson, John Stratton
 • CANNIBAL
  ***

  Zpočátku je seriál skvělý, ale pak už se tam angažuje moc politiky.(5.4.2014)

 • golfista
  *****

  Seriál anglických detektivek o speciálním odboru CI5 Jejího veličenstva. Boddie a Doyle v akci - to se dá vidět i po pětadvaceti letech.(11.2.2003)

 • sheen
  *****

  To je prostě stará klasika, oldschoolové řemeslo akčních/krimi seriálů. Ani po 30 letech to u mě neztratilo nic z krásy. Můžu se na to dívat pořád dokolečka. Boddie a Doyle je jedna z mých nejoblíbenějších filmových dvojic vůbec, skvělé hlášky, skvělá akce, každá episoda se zajímavou zápletkou. " Pro Vás Pan Cowley "(23.7.2006)

 • Subjektiv
  ***

  Nelze dvakrát vstoupit do stejných Profesionálů. V jisté době mohli být a byli Bodie, Doyle a Cowley vnímáni jako vrchol akčně kriminálního žánru, s rozšířením znalostí a možností však spadli někam k průměru. Poctivé sledování léta poté člověku odhalí, že Profesionálové vznikali narychlo, že týden co týden musel přijít další díl a každý ten díl musel dát diváku řadu ingrediencí, které poznal v předchozích a jež mu dávaly pocit, že světu Profesionálů i jim samým rozumí. Cowley neustále tajnůstkařil, "chlapci" se zajímali o ženy a ženy o chlapce, zločinci se honili na střechách, pěšky, autem i loďmo, pila se whisky a střílelo se na všechny strany, přičemž často zemřel kolega. A hláškovalo se až běda. Pěkně se na to dívalo deset, snad i patnáct dílů, jenže ono se jich natočilo 57. 57 dílů, které se liší jen pramálo. Co na tom, že jednou jsou těmi zlými zkažení veteráni, rudí teroristé, arabské bojůvky, sovětší agenti či řečtí revolucionáři - všechna ta verbež nakonec střílí, řídí i boxuje stejně. O vhled do zákulisí politiky tu nejde, jen o věrnost královně a blaho britského občana, kterému nejvíce svědčí konzervativní hodnoty. Scénář rovněž poněkud odbýval a lacině řešil způsoby, kterak záporáci i klaďasové získávají informace. Být Bodie, Doyle a Cowley bezkrevní panáci, po Profesionálech neštěkne ani pes. Takto mohu alespoň jejich kult chápat, když ne vyznávat.(10.3.2013)

 • Arx
  *****

  Seriál na který se dá i v dnešní době skvěle koukat a neztrácí nic na své jedinečnosti a kouzlu.(8.12.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace