poster

Profesionálové (TV seriál)

 • anglický

  The Professionals

 • slovenský

  Profesionáli

Akční / Krimi / Dobrodružný

Velká Británie, 1977, 57x45 min

Hrají:

Lewis Collins, Martin Shaw, Gordon Jackson, Ian McDiarmid, Pierce Brosnan, Steve Alder, Jiří Pravda, David Suchet, Peter Cellier, Patrick Malahide, Patricia Quinn, Vicki Michelle, Nick Brimble, David Bradley, James Faulkner, Sarah Douglas, Michael Gothard, Barbara Kellerman, Philip Latham, Michael Kitchen, Clarke Peters, Michael Coles, Johnny Shannon, Neil McCarthy, Tony Osoba, Billy Murray, Nadim Sawalha, George Harris, Patricia Hodge, P. H. Moriarty, Mark Wingett, Dick Sullivan, Michael Elphick, Peter Polycarpou, Sean Chapman, John Castle, Charles Dance, Pamela Stephenson, Tom Georgeson, Nickolas Grace, Patrick Ryecart, Jonathan Newth, Geoffrey Freshwater, Jeremy Bulloch, Tim Meats, Marsha Fitzalan, David Mallinson, William Morgan Sheppard, Frances Low, Jon Cartwright, George Little, Martyn Whitby, Diane Keen, Godfrey James, Lloyd McGuire, Richard Murdoch, Vincent Wong, Richard Albrecht, John Cording, Barrie Cookson, Geoffrey Bateman, Al Matthews, Robert Putt, Charles Pemberton, Edward Judd, Vic Tablian, Jill Baker, Ed Bishop, Alan Tilvern, Mark Colleano, Robert Dorning, Susan Wooldridge, Stanley Meadows, Anthony Morton, Charles Cork, Keith Marsh, Robert James, Forbes Collins, Sylvia Kay, Norman Gregory, Derrick O'Connor, Liz Fraser, Kenneth Nelson, Nicholas Amer, Larry Lamb, John H. Francis, Michael Craig, Stephan Chase, Roy Boyd, Emma Relph, David Swift, Stephen Yardley, Jon Rumney, Mario Renzullo, Pat Gorman, Hildegard Neil, Joseph Marcell, Tony Jay, Paul Daneman, Harry Fowler, Thomas Baptiste, Norman Eshley, Christopher Fairbank, Del Henney, Phil Brown, Simon Templeman, John Hallam, Ian Gelder, Kenneth Hadley, Graham Crowden, Bernard Kay, Timothy Carlton, Robert Rietty, Sarah Lawson, Sylvester Morand, Jurij Borienko, Victoria Burgoyne, Lalla Ward, Harry Towb, Nayef Rashed, Benjamin Feitelson, John Stratton, Rufus Collins, Christopher Ellison, Anthony Booth, Ralph Michael, Ruby Wax, Angus Mackay, Arthur Hewlett, Brian Gwaspari, Bryan Coleman, Christopher Guard, Duncan Preston, Gary Waldhorn, James Smith, Nick Stringer, Peter Armitage, Bruce Alexander, Brian Croucher, William Moore, Steve Plytas, Sharon Duce, Richard Moore, Brian Miller, Gertan Klauber, Pamela Salem, Derek Waring, David Calder, Tony Church, Morris Perry, Ronald Leigh-Hunt, Ann Lynn, Cheryl Kennedy, Derek Martin, Prunella Gee, Charles Keating, G.B. Zoot Money, Prentis Hancock, Peter Craze, Clifton Jones, Sean Caffrey, Gabrielle Drake, Diana Weston, Glyn Owen, Karl Howman, Penny Irving, Briony McRoberts, Barbara Keogh, Charmian May, Felicity Dean, Luan Peters, Suzanne Danielle, Bernard Archard, Michael Culver, Rona Anderson, David de Keyser, David Yip, Derek Godfrey, Helen Cherry, John Forgeham, Norman Jones, Aimée Delamain, Tony Steedman, Maggie Wright

Střih:

Alan Killick
(další profese)
 • Ainy
  *****

  Jeden ze seriálů, který nikdy nezestárne! Bodie a Doyle - odvážná dvojka drsných policajtů v čele s Cowlym(28.11.2013)

 • hirnlego
  ****

  "z dob, kdy chlapi ještě měli koule" : ](16.10.2006)

 • berg.12
  ****

  Je příjemné vidět, že tenhle seriál, který má pro mě z dětství punc zakázaného ovoce, funguje i po letech. I když není napěchovaný efekty, akčními eskapádami a výbuchy a stojí především na dobře vybudovaných zápletkách a charizmech hlavních představitelů.(9.10.2005)

 • cheyene
  *****

  Nejlepší akční krimi seriál, co jsem kdy viděl. Lze se na něj dívat i po letech a stále je aktuální, napínavý, akční, s vtipem sobě vlastním a zkrátka neustále se děje něco, co přitahuje moji pozornost i po několikátém zhlédnutí. Svou roli v tom určitě hrají sympatičtí herci, výtečná hudba, prostředí s atmosférou, převážně vynikající epizody (jen ty příliš politicky zaměřené jsou slabší) a pochopitelně také vtip a zpracování. Nesmrtelná trojka: Bodie, Doyle a Cowley. Zná je snad každý a je pouze na divákovi, ke komu bude chovat větší sympatie. Bodie, celým jménem William Andrew Phillip (zazní jen 1x v celém seriálu) je "ranař", trochu horká hlava, která řeší věci po svém a rád se otáčí za mladými ženami, nejlépe se sklenkou dobrého pití v ruce. Raymond Doyle je proti svému kolegovi více přemýšlivý typ, ale slitování se zločinci také nemá, zvlášť, když to začne brát osobně. A konečně George Cowley, mozek, hlava celé organizace CI5, jeho velkou vášní je skotská whisky a přesto, že se ke svým dvěma nejlepším mužům chová někdy tvrdě, má je rád a dýchal by za ně, bylo-li by to třeba. Svým férovým a diplomatickým jednáním, při kterém se však nebrání zvýšení hlasu, si musí získat sympatie snad u každého. Humor je v Profesionálech různorodý, vesměs se o něj stará Bodie nebo Doyle, ale občas přijde se svou troškou do mlýna i sám šéf Cowley...Lze to shrnout krátce: EVERGREEN.(30.1.2007)

 • johnys
  *****

  Charismatiční hlavní představitelé, většina dílů má obdivuhodný spád, napětí, akci. Seriálek koukatelnej i nyní. Ve své době to byl jeden ze závanů západu na totalitní obrazovce ČsT.(15.10.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace