Profesionálové (TV seriál)

• slovenský

Profesionáli

Akční / Krimi / Dobrodružný

Velká Británie, 1977, 57x45 min

Lewis Collins, Martin Shaw, Gordon Jackson, Ian McDiarmid, Pierce Brosnan, Steve Alder, Jiří Pravda, David Suchet, Peter Cellier, Patrick Malahide, Patricia Quinn, Vicki Michelle, Nick Brimble, David Bradley, James Faulkner, Sarah Douglas, Michael Gothard, Barbara Kellerman, Philip Latham, Michael Kitchen, Clarke Peters, Michael Coles, Johnny Shannon, Neil McCarthy, Tony Osoba, Billy Murray, Nadim Sawalha, George Harris, Patricia Hodge, P. H. Moriarty, Mark Wingett, Dick Sullivan, Michael Elphick, Peter Polycarpou, Sean Chapman, John Castle, Charles Dance, Pamela Stephenson, Tom Georgeson, Nickolas Grace, Patrick Ryecart, Jonathan Newth, Geoffrey Freshwater, Jeremy Bulloch, Tim Meats, Marsha Fitzalan, David Mallinson, William Morgan Sheppard, Frances Low, Jon Cartwright, George Little, Martyn Whitby, Diane Keen, Godfrey James, Lloyd McGuire, Richard Murdoch, Vincent Wong, Richard Albrecht, John Cording, Barrie Cookson, Geoffrey Bateman, Al Matthews, Robert Putt, Charles Pemberton, Edward Judd, Vic Tablian, Jill Baker, Ed Bishop, Alan Tilvern, Mark Colleano, Robert Dorning, Susan Wooldridge, Stanley Meadows, Anthony Morton, Charles Cork, Keith Marsh, Robert James, Forbes Collins, Sylvia Kay, Norman Gregory, Derrick O'Connor, Liz Fraser, Kenneth Nelson, Nicholas Amer, Larry Lamb, John H. Francis, Michael Craig, Stephan Chase, Roy Boyd, Emma Relph, David Swift, Stephen Yardley, Jon Rumney, Mario Renzullo, Pat Gorman, Hildegard Neil, Joseph Marcell, Tony Jay, Paul Daneman, Harry Fowler, Thomas Baptiste, Norman Eshley, Christopher Fairbank, Del Henney, Phil Brown, Simon Templeman, John Hallam, Ian Gelder, Kenneth Hadley, Graham Crowden, Bernard Kay, Timothy Carlton, Robert Rietty, Sarah Lawson, Sylvester Morand, Jurij Borienko, Victoria Burgoyne, Lalla Ward, Harry Towb, Nayef Rashed, Benjamin Feitelson, John Stratton

Charismatiční hlavní představitelé, většina dílů má obdivuhodný spád, napětí, akci. Seriálek koukatelnej i nyní. Ve své době to byl jeden ze závanů západu na totalitní obrazovce ČsT.(15.10.2005)

Je příjemné vidět, že tenhle seriál, který má pro mě z dětství punc zakázaného ovoce, funguje i po letech. I když není napěchovaný efekty, akčními eskapádami a výbuchy a stojí především na dobře vybudovaných zápletkách a charizmech hlavních představitelů.(9.10.2005)

K čemu se vlastně točí ty údajně napínavé, strhující a akční detektivky filmové i seriálové, když je bez nejmenší námahy strčí do kapsy třicet let stará záležitost? Na co ti nažehlení hezounci předvádějí svaly a nejnovější produkty zbrojního průmyslu, když je Bodie s Doylem zazdí jediným pronikavým pohledem nad strništěm a la šmirgl? K čemu zírat na ulice lemované zrůdami z chromu a skla a poslouchat přestřelky do ohluchnutí, když tu máme mile a klamně obyčejné londýnské ulice i šlechtická sídla, vysokou politiku i hmatatelnou krev, pot a špínu? Tak vysvětlí mi to někdo?(22.6.2007)

Jedna ze starých seriálových klasik. Ústřední duo z nadhledem a pohotovostí za dohledu charizmatického šéfa úspěšně likviduje nejednu zločineckou nebo teroristickou organizaci Je pravda, že zápletky se dost opakují, ale 57 dílů je tak akorát, aby to nezačalo nudit. Samozřejmě, že všechny nejsou úplně bombastický, ale svou konstantně kvalitní úroveň si to drží od prvního až do posledního. Tohle je oldschol záležitost na jakou už dneska nenarazíte, ale já všechny tyhle starý seriály upřímně miloval a vždycky se těšil na další díl.75%(26.2.2015)

Jeden z mála akčno- kriminálnych seriálov, ktorý za komunistov bežal a dal sa pozerať. Skvelá dvojka so sympatickým šéfom. 80%(29.3.2010)