Ze Země na Měsíc

• USA From the Earth to the Moon (více)
USA, 1998, 10 h 48 min (Minutáž: 47–60 min)

Předloha:

Andrew Chaikin (kniha)

Kamera:

Gale Tattersall

Tom Hanks, Rita Wilson, JoBeth Williams, Elizabeth Perkins, Deborah May, Sally Field, Blythe Danner, Lane Smith, Brandon Smith, James Rebhorn, Kevin Pollak (více)

Epizody(12)

Tom Hanks, Imagine Entertainment a společnost HBO vám přináší nezapomenutelné drama mise Apollo v kolekci Ze Země na Měsíc. Vydejte se s odvážnými astronauty na cestu, která začíná historickým projevem prezidenta Johna F. Kennedyho a pokračuje prvním výstupem člověka do vesmíru až k tomu nejzásadnějšímu momentu, kdy se člověk poprvé octne na Měsíci. Jeden malý krok pro člověka... velký krok pro lidstvo. Prostřednictvím skvělých hereckých výkonů Caryho Elwese, Sally Fieldové, Chrise Isaaka a mnohých dalších prožijte příběhy mužů, žen a dětí, kteří zasvětili část svého života ve prospěch zdárného projektu - jednomu z největších v historii lidstva. (oficiální text distributora)

Marat

Bohužel hodnotím seriál pod průměrem. Proč? Nevím, bral jsem seriál jako dokument, který měl cestu na měsíc představit lidem, jaké byli úskalí atd. Byla zde spousta nadbytečných informací, které se sice udály, ale byly absolutně nepodstatné vůči těm informacím, o kterých se ani nezmínili, nebo se autoři zmínili, ale jen náznakem slova. Konkrétně díl o manželkách astronautů bych kompletně vypustil a mnohem více se zmínil o prvních letech Apollo. Nejlepší díl byl jednoznačně poslední, kde je spousta informací a spousta zajímavostí ohledně letů na měsíc a nadbytečných věcí je zde minimum. Myslím, že Tom Hanks si byl vědom, že seriál se příliš nepovedl, ale rozhodně to napravil naprosto skvělým seriálem Band of Brothers, který byl mnohem divácky přitažlivější ()

rexino

Seriál, ktorý si viem púšťať aj viac krát a nikdy neprejde. Tom Hanks si povedal že Apollo 13 je len "špetka" z toho, čo sa na prelome desaťročí v USA udialo a táto mini séria vám priblíži atmosféru a nadšenie tej doby viacej, ako ktorákoľvek dejepisná knižka. Výber a výkony hercov, veľmi kvalitné triky a výprava. Príbeh je, čo sa týka udalosti, presný a niekedy naozaj dopodrobna vyrozpráva to, čo sa stalo. ()

BardDeLune

Tato mini série z produkce HBO je naprosto spektakulární dílo dokumentární kinematografie, která pohlíží na přesný vývoj mise Apollo a cesty lidstva na měsíc. Neopomíná techniku, ztracené životy, trable, geologii ani manželky nebo lunární modul. Toto, je dokumentární film (filmy) naplněný podrobnými informacemi a proto je zbytečné, aby se individua, které toto téma nezajímá zdrželi jedné hvězdy apod. Zkuste nějaký hodinový dokument. Některé epizody se mohou zdát slabší ale jejich obsah je stejně tak důležitý. Skvělá hudba, herecké osazení, režie i produkce a hold Meliésovi. Oblíbené epizody: 1. Can We Do This? 2. Apollo One 4. 1968 5. Spider 6. Mare Tranquilitatis 7. That's All There Is 10. Galileo Was Right ()

Thomassi

Poté, co v roce 1995 natočil Tom Hanks drama Apollo 13, o tři roky později se vrací k tématu dobývání Měsíce. Tentokrát ve své produkci s Imagime Entertainment a HBO vytvořil velkolepé dílo, které popisuje celou a těžkou cestu projektu Apollo od samých začátků až do jeho ukončení. Vše je vměstnáno do 12 epizod...... 1. (Can We Do This? - Režie: Tom Hanks). Rusové vyslali člověka do vesmíru, Američané se je pokusí předehnat tím, že vyšlou člověka na Měsíc. Sám prezident JFK zastává názor, že je potřeba udělat rozhodující krok. První díl nám ukazuje předcházející projekty Mercury a Gemini, které sloužily k zodpovězení otázek týkajících se chování různých aspektů ve vesmíru. Bez těchto misí by projekt Apollo nemohl být nikdy spuštěn...... 2. (Apollo One - Režie: David Frankel). 27. ledna 1967, první modul Apolla zažívá poslední testy. Dochází ale k požáru a všichni tři astronauti umírají. Situace je podstoupena soudu a začíná vyšetřování. Programu Apollo hrozí ukončení, vše ale dopadne dobře a Apollo pokračuje...... 3. (We Have Cleared the Tower - Režie: Lili Fini Zanuck). Popisuje osudy posádky Apolla 7, které mělo obíhat kolem Země co nejdéle, aby bylo zjištěno, jestli posádka vydrží let na Měsíc. Je ukázáno, jak složitá věc je vypustit raketu do vesmíru. Postupy, přípravy atd...... 4. (1968 - Režie: David Frankel). Jak název napovídá, v tomto roce se toho událo hodně. Američané dostávají na prdel ve Vietnamu, byl zabit senátor Kennedy, ale hlavně bylo vypustěno Apollo 8, která jako první letělo k Měsíci, párkrát ho obletělo a vrátilo se zpět. To proto, aby bylo zjištěno, jestli se dá vrátit zpět z orbitu Měsíce a taky aby byly vyfoceny možné místa pro přistání...... 5. (Spider - Režie: Graham Yost). Tento díl popisuje zrození prvního lunárního modulu Pavouk. Právě tato konstrukce měla přistát na Měsíci. Pavouk byl vyslán s Apollem 9, aby bylo vyzkoušeno jeho chování ve volném prostoru. To bylo úspěšné. Posádka lunárního modulu Apolla 10 se pak přiblížila k povrchu Měsíce, ale nepřistála...... 6. (Mare Tranquilitatis - Režie: Frank Marshall). Díl, který se věnuje osudům členů Apolla 11, první posádky, která stanula na Měsíci. Od testů, přes nekonečné simulace a dohadování, kdo bude "první" až po samotné přistání. Naprosto úžasná epizoda...... 7. (That's All There Is - Režie: Jon Turteltaub). Po jedenáctce následovalo Apollo 12, které přistálo jako první tam, kde bylo plánováno. Sledujeme osudy posádky trošku v humorném stylu. Další výborný díl...... 8. (We Interrupt This Program - Režie: David Frankel). Tento díl se věnuje událostem kolem Apolla 13. Nemusím uvádět, co se stalo. Ron Howard natočil velkofilm o dění uvnitř vesmírné lodi. Tato epizoda sleduje dění v řídícím středisku a okolo novinářů, kteří mají "konečně" téma k psaní...... 9. (For Miles and Miles - Režie: Gary Fleder). Alan Shepard byl prvním americkým astronautem ve vesmíru. Tento díl popisuje jeho těžkou cestu, kdy ho sužovala choroba a hrozilo, že už nikdy nepoletí do vesmíru. Nakonec se vrátil v Apollu 14 a přistál na Měsíci...... 10. (Galileo Was Right - Režie: David Carson). Apollo 15 se vydává na Měsíc i lunárním vozítkem, aby astronauti mohli více prozkoumat povrch. Sledujeme přípravy a následné dění na Měsíci...... 11. (The Original Wives Club - Režie: Sally Field). Díl zaměřený na osudy manželek astronautů. V pozadí pak let Apolla 16...... 12. (Le Voyage Dans La Lune - Režie: Jonathan Mostow). Poslední díl nám ukazuje poslední cestu na Měsíc v Apollu 17, který je prokládán, jak se točil film Le Voyage Dans La Lune v roce 1902, kde si střihl malou roli i Tom Hanks..... Všech 12 dílů je natočeno brilantně a krásně popisuje program Apollo. Spousta informací, krásně záběry a výtečné vizuální efekty. Dobývání Měsíce mě vždy fascinovalo a právě tato série a film Apollo 13 pro mě znamenají hodně. HBO prostě produkuje ty nejlepší seriály a já jsem jim za to vděčný. () (méně) (více)

V.Silver

Velice povedený hraný dokument o pozadí amerického vesmírného výzkumu a misích Mercury, Gemini i Apollo. Nesledujeme jenom astronauty, sledujeme i jejich manželky, šéfy, konstruktéry, novináře, politiky, a to vše pojato velice civilně, zajímavě a nenuceně. Musím Hanksovi zatleskat, že má tak dobrý vkus na výběr zajímavých témat z americké historie, které pod hlavičkou HBO zpracovává už skoro 2 desítky let (vzpomeňme třebaBand of Brothers nebo Johna Adamse). Pravda, místy to nebyl úplně nejzajímavější, ale i tak můžu směle dát 85%, hlavně poslední díl s reminiscencemi na Méliésovu filmařinu byl opravdu tou nejlepší tečkou za tímto skvělým seriálem. "We choose to go to the Moon in this decade and do the other things: not because they are easy, but because they are hard. Because that challenge is one that we are willing to accept, one we are unwilling to postpone, and one which we intend to win." (J.F.K.) ()