Faktor Psí: Kronika paranormálních jevů (TV seriál)

• český

Faktor Psí

Drama / Sci-Fi

Kanada, 1996, 88x50 min

Adam Swica

Dan Aykroyd, Nigel Bennett, Colin Fox, Barclay Hope, Kristin Lehman, Matt Frewer, Peter MacNeill, Michael Moriarty, Nicole de Boer, Roman Podhora, Ron Lea, Dominic Zamprogna, Katheryn Winnick, Carlo Rota, James Allodi, David Sutcliffe, Reagan Pasternak, Christina Cox, Kim Schraner, Shaun Johnston, Fred Williamson, Caterina Scorsone, Mike Butters, Vince Corazza, Ryan Gosling, Donald Burda, Nancy Anne Sakovich, Tamara Gorski, Michael Filipowich, Shannon Lawson, George R. Robertson, Maurice Dean Wint, Phillip MacKenzie, Ingrid Veninger, Joanna Bacalso, Barry Stevens, Hrant Alianak, Arturo Fresolone, Andrew Kraulis, Alan Van Sprang, Leah Pinsent, Mark Lutz, Suki Kaiser, Philip Granger, Brigitte Kingsley, Landy Cannon, Karyn Dwyer, Sadie LeBlanc, Robin Brûlé, Allison Hossack, Tonya Lee Williams, James Kidnie, Hugh Thompson, Chris Korda, Wayne Robson, Rosemary Dunsmore, Janet-Laine Green, Lisa Langlois, Catherine Disher, Gabriel Hogan, Sarah Lafleur, Kaela Dobkin, Robin Dunne, John Ralston, Stewart Bick, Wanda Cannon, Ted Whittall, Kristin Fairlie, Kate Greenhouse, Brooke Johnson, Gail Maurice, Wendy MacDonald, Angela Asher, Kate Trotter, Susannah Hoffmann, Peter Keleghan, Elizabeth Shepherd, Robert Ito, Chris Owens, Kevin Jubinville, Elisabeth Rosen, Richard Fitzpatrick, Dan Petronijevic, John Tench, Nathan Carter, Richard Donat, R.D. Reid, Catherine Colvey, Sandy Jobin-Bevans, Arnold Pinnock, Katie Griffin, Adrian Truss, Russell Yuen, Leslie Carlson, Stavroula Logothettis, Gerry Mendicino, Raven Dauda, Gerry Quigley, Bernard Kay, Lindsay Collins, John Innes, Joy Tanner, Shannon Hile, Tony Nappo, Janet Kidder, Vieslav Krystyan, Andrew Sabiston, James Binkley, Philip Craig, Tony Munch, James Kee, Matthew Bennett, Brian Paul, Richard Clarkin, Geordie Johnson

Brett Sullivan

Komentáře uživatelů k TV seriálu (46)

Některé díly jsou naprsto skvělé a jiné slabé. Naštěstí převažují ty zajímavé. Hodně podobné Aktům X, ale pro mě v mnoha věcech lepší.(19.6.2004)

• tron

Káva s pol lyžičkou kávy, takže vlastne len taká horúca voda. Pamätám si akurát originálne/netradične zvoleného moderátora (Dan Aykroyd). Slabučký nástupca "Krajných medzí", "Aktov X" či "Milénia". Prekvapilo ma, že to dotiahol až takmer k stovke dielov.(22.12.2004)

U tohoto seriálu je hlavní nevýhodou jeho obrovská nevyrovnanost, některé díly jsou za jasných pět a u jiných kroutíte hlavou, jestli vám někdo nevyměnil DVD za jiný seriál :-). Celkově je to tak na Tři a půl, ale jelikož jsem fanouškem podobných témat, tak se přikloním ke čtyřem hvězdičkám.(2.9.2009)

• lesumir

I kanada potrebovala mit vlastni Files X :) Vysledek je nekde v pulce cesty...(20.1.2008)

Jak již bylo mnohokrát řečeno: mnohem slabší Akta X, seriálu se ale nedá upřít dokumentárnější look.(7.4.2009)

My jsme ještě Československo? Seriál místy trošku trapnější, ale ujde to...Až na ty místopisné a historické překlepy...hej Američani! Ztrapňujete sami sebe(5.11.2009)

Pamatuji díl o Yettim, no někdy tento seriál vytvořil tak strašlivou atmosféru, že jsem dlouho nevycházel z pokoje, někdy jsem se smál. Už je to dlouho, co to naposled dávali.(26.7.2009)

• JohnnyD

Mizerný vývar z vývaru z vývaru z Aktov X.(24.6.2012)

Tenhle seriál mám dost rád. Je sice vcelku jednoduchý, ale ty hrdiny jsem si kdysi zamiloval. Pro malého klučinu to byla hororová podívaná, skoro podobná té z 5. 12., kdy na mě přišli čerti, co vypadali jako členové skupiny Lordi. Ale ani z dětské nostalgie nemůžu dát vyšší hodnocení.(8.3.2007)

Najdou se totožné rysy s běžnými kriminálka-seriály vznikajícími po roce 2000. Lze vnímat stejnou snahu o dynamické zpracování a obsazení představitelů o sympatických křivkách. Rozdílem je pouze trochu více napětí a fakt, že hlavní náplní není snímání otisků prstů a hledání motivu, nýbrž zahrávání si s mysterióznějšími a záhadnějšími fenomény. Občas tam proletí nějaké to UFO, nebo vykoukne nějakej Mimák a já tak hned ostřím zrak o něco víc, než při expertýzách vlasu. I tohle se ale po čase okouká a ne všechny epizody překypují nápady. Podobným seriálem, kde o paranormální jevy není nouze, jsou tradiční Akta X. Alternativa: X Files.(11.4.2010)

Lepšie ako Krajné medze. Neohúri, ale príjemne pripomenie Akty X či Poltergeist...(27.2.2006)

A sakra tak na tenhle seriál jsem se koukal jako malej a doslova jsem ho hltal, ale dnes je to o dost horší a to taky díky faktu že jsem viděl všechny díly Akta x takže mě tenhle seriál dost opomíjel. Navíc všechno vyšetřování se mi zdálo tak nechutně zjednodušené že se mi chtělo brečet, k postavám jsem měl nulovou sympatii. Ale i tak jsem neměl zas tak moc problém dokoukat a navíc některé díly stály zato.(30.6.2011)

• Caelos

Faktor Psí. Zní to jako vtípek, který nám říkal profesor fyziky na vysoké: "Koule psí a koule mi. A mí, to je takové u s kokotem." Každopádně, tenhle seriál je typickým devadesátkovým produktem. Dementní scénář, kanadská sterilnost a Dan Aykroyd. Ale jakože jo, některé díly se dají, ale jinak je to fakt nuda a vím že mě to nebavilo ani když to kdysi běželo v televizi, přičemž jsem byl zrovna ve věku, kdy jsem podobné seriály žral.(24.7.2015)

Jako vždy...zpočátku docela napínavé sci-fi, později spěje do nic neříkající šedi...(17.2.2004)

Jeden z mých neojoblíbenějších seriálů o nevysvětlitelných jevech. I když svou podstatou je to pořád to samé jako Akta X, Krajní meze atd. Přesto každé je v něčem unikátní a trochu jinak se zabývá danými situacemi. A zde to má svou sílu i díky Dany Aykroydovi, který seriálem provází.(4.1.2009)

Příživník na hitech tohoto žánru i přes svoji lehkou fádnost působil poměrně efektivně v době české premiéry.(1.1.2011)

Příběhy se záhadami jsem měl vždycky rád. (280.)(6.8.2007)

Už pomerne dosť béčková variácia na Akty X a Outer limits, ktoré som mal najradšej, ale stále vo svojej dobe pozerateľné. To, že vo svojej dobe, je dosť smerodatné. Nie že sa do toho pustíte dnes. Pokiaľ nepotrebujete vidieť silou mocou škeriaceho sa Dana Akroyda.(9.1.2013)

Už ani neviem koľký hybrid pokúšajúci sa napodobniť úspech AKTOV X. Ak však máte k podobnej tématike rovnaký postoj ako ja, určite vás to zaujme. Jeden z tých lepších napodobenín v televíznej histórii.(29.1.2011)

Kdysi jsem to sledoval. Bylo to slabší než Akta X, možná i lacinější, ale některé epizody byly výborné. A jelikož jsem byl tenkrát malý kluk, často jsem pak v noci nemohl usnout :)(31.12.2006)

<< předchozí 1 2 3