Marabunta: Mravenci útočí

(TV film)
  • Česko Marabunta (více)

Aljašská sopka Mount Wupache nedaleko městečka Burly Pines dřímala celé stovky let. Nyní obnovila činnost - a geotermální aktivity probudily kolonii vražedných jihoamerických mravenců rodu Marabunta, kteří se sem kdysi dávno dostali v nákladu dřeva a nikdo o nich dosud neměl ani tušení. Ve svém přirozeném prostředí se každých patnáct let vyvalí na povrch jako smrtící temná řeka a systematicky požírají všechno živé v okruhu několika desítek kilometrů. V Burly Pines náhle mizí lidé beze stopy nebo se objevují čistě ohlodané kostry v neporušených šatech. Záhadu vysvětlí teprve entomolog James Conrad, jenž si sem zajel rybařit. Neprodleně se postaví do první linie v boji proti hrozící zkáze. Pomocníky v zápase mu budou šerif Croy a krásná učitelka Laura. Dokážou zastavit útočící šiky hmyzích zabijáků? (oficiální text distributora)

molcan2 odpad!

CGI musí byť jedná z najhorších vecí ktoré sa môžu stať lacnému filmu! Namiesto hlúpych trikov ktoré sú lepšie aj na Playstatione sú hanbou každého lacného monster movie. Mravce Marybunta nie su žiadnou výnimkou! Z diaľky vyzerajú ako malé čierne bodky ktoré sa posúvajú v dokonalej synchronizácii. Zblízka, vyzerajú ako veľký plastové mravce ktoré môžeme kúpiť v obchode "Všetko za euro". Niekde som čítal že herci dostali mena akoby ich vymýšľalo malé decko, a to je pravda! Ten indián je aj Vlk Americky aj Vlk Kanadsky podľa toho kto s ním hovorí. A čo obrovské mravenisko kde spadnú ľudia ale nie sú tam mravce? Traja ľudia padnú do toho mraveniska, a naposledy čo som videl mravenisko, mravci prinajmenšom vyjdu- zvlášť keď jedia celých ľudí. Každý si pamätá "THEM" ktorý he perfektný film o mravcoch?? No, v THEM používali plameňomety aby zabili mravcov, a to bolo bombove. Tu, ento-moronologisticky vybavený plameňomet z akéhosi čistiaceho prostriedku na záchodové misy a taška klystíru, a plameň je asi taký ako zo zapaľovača. Chlapec vyžehne zo svojho plameňometu (s malým plamienkom) a potom zo zeme vyjdu plamene ktoré pokryjú celú obrazovku!!! Aký falošný výsledok, zvlášť ak ešte môžete vidieť chlapcov plameňomet v pozadí a naháňajúci sa malý plamienok!!! Zatiaľ, priateľka učiteľa entomológie strieľa mravce so vzduchovkou. VÁŽNE!!! Naozaj, vzduchovkou! Okrem toho tvrdí že používa horčíkové guľky, ktoré by teoreticky mali horieť ako raketnica. Avšak, vo filme, vystrelí na mravcov, ukážu kde strieľa a úplne nič sa nestane!!! Zrejme niekto zabudol pridať nejaký druh CGI dymu alebo ohňa. Zatiaľ, ako dvaja idioti obchádzajú mravčie kmene nehľadiac na tisíce mravcov ktoré sa na nich popínajú- ich kamarát v helikoptére je zjedený zaživa! Sranda je že mravce napadnú chlapíka na helikoptére a ešte dvoch dementov ktorý sú na nohách a ignorujú to zatiaľčo im trčia ruky v mravčích larvách (vyzerá to ako ryžový nákyp) a kopú cez polena ktoré su pravdepodobne stredom spoločenstva. Marabunta je v podstate najubohejší, najblbší, a najpapetickejší film o mravcoch aký bol kedy natočený. je to ukážka že mravce sú všade, a spomienka na "THEM" ktorý je 50 rokov starý a ma lepšie efekty než táto hrozná sračka. ()

eraserhead666

S vyděšeným výrazem v ksichtě trapně střílet po mravencích, když vám za zády šplouchá obrovská vodní plocha do níž se můžete schovat? No ty kokot. To jsem se zase pobavil. V různých podobách a s různými živočišnými druhy jsme to viděli již stokrát. Proč se na to ale nepodívat po sto první v místy docela komické televizní verzi s mravenci? Jen abychom zjistili, že už nikdy více! Největší průser je, že to funguje hlavně spíše jako nepovedená komedie (za to ta hvězdička), než nepovedený sci-fi horror. Ani ten Mitch Pileggi (jinak představitel mé nejoblíbenější postavy z Akt X) tomu moc nepřidá. ()

Cappuccino

Pridávam sa k trojhviezdičkovým hodnotiacim a taktiež použijem ich výhovorku - bolo to dávno. Film ma ako malého dokázal poriadne vystrašiť ..a dnes? Možno by dostal odpad, možno nie..kto vie. Každopádne, ak sa mi naskytne príležitosť tento film zhliadnuť, nebudem kvôli "čsfd 17% skóre" v žiadnom prípade váhať. ()

curunir

Film rozhodne tvorí mílnik v žánri katastrofických filmov či už len tým, ako jednoducho a pritom dokonale logicky je rozpracovaní scenár (mravce žijúce v Amazónii sa zrazu ocitnú na Aljaške), tak aj invenčným a novátorským prístupom režiséra. Svojich úloh sa dobre chopili aj herci, ktorí síce nie sú až tak známi, rozhodne im však nechýba charizma a hlavne triezvy rozum duchaplne konať vo vyhrotených situáciach (pri odpalovaní vodnej nádrže sa vždy predsa odpália nálože, ktoré sú najbližšie k bezpečnému miestu a až nakoniec sa odpaľujú tie, pri ktorých má človek najmenšiu šancu uniknúť - skrátka naopak to jednoducho nejde). Zvláštnu pozornosť si potom ešte zaslúžia aj špeciálne efekty priam hodné Oscara a ďalších významných ocenení za ich optické zmenšovanie či zväčšovanie mravcov, chvíľu sú ako detský malíček, inokedy sú zase ako dlaň. Film bol pre mňa nezabudnuteľným zážitkom a dokonale naplnil všetky moje očakávania. Rozhodne jasných 5*, pri hodnotení sa mi však stále objavovalo iba hodnotenie 1*. Asi nejaká chyba systému. ()

A.Beech

Keď som zistil, že na Markíze ide Marabunta, hneď som zapínal telku, keďže som bol zvedavý na tento „kultový“ film. Dostal som od neho to, čo som očakával: miestami veľká trápnosť, nad niektorými scénami až rozum stál. Nevedel som, že utiecť pred mravcami môže byť až také ťažké. Zabávať som sa občas zabával ale keď to mám premietnuť do hodnotenia, tak na 1* - tak ako som očakával. ()

• Natáčelo se v Heber City poblíž Salt Lake City v Utahu. (Cheeker)