Milénium (TV seriál)

Milénium

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller / Horor

USA, 1996, 67x45 min

Mark Snow

Lance Henriksen, Megan Gallagher, Terry O'Quinn, Kristen Cloke, Peter Outerbridge, Natassia Malthe, Željko Ivanek, Bill Smitrovich, Karin Konoval, Michael Hogan, Juliet Landau, Harriet Sansom Harris, Michael Weaver, John Finn, Guy Fauchon, Floyd 'Red Crow' Westerman, Jeffrey Donovan, Sarah Strange, Dean Norris, Gwynyth Walsh, Andrew Francis, Kate Luyben, A. J. Buckley, Glenn Morshower, Tanja Reichert, Ingrid Kavelaars, Jason Gray-Stanford, Lisa Marie Caruk, Keegan Connor Tracy, Michael O'Neill, Patrick Fabian, Kaitlyn Burke, Louis Ferreira, CCH Pounder, John Hawkes, Chris Ellis, Ryan Robbins, Merrilyn Gann, Melissa Lahlitah Crider, Kett Turton, Eric Mabius, Jeremy Guilbaut, Françoise Yip, Sam Anderson, Jorge Vargas, Roger R. Cross, Hrothgar Mathews, Hiro Kanagawa, Greg Anderson, James Morrison, Ashlyn Gere, Kimberley Warnat, Shayn Solberg, Donny James Lucas, Kevan Ohtsji, Gregory Itzin, Melinda McGraw, Glynn Turman, Jarred Blancard, Kristi Angus, Rachel Victoria, Barbara Bain, John Pyper-Ferguson, Jessica Tuck, James Marsters, Mark Humphrey, Stephen Macht, Tracy Middendorf, Sam Vincent, Jade Malle, Tom Braidwood, Rob Freeman, Barbara Williams, Tom McBeath, Dan Shea, Steve Rankin, Brian Downey, Brian Markinson, Joe Chrest, C. Ernst Harth, Wally Dalton, Paul Simon, April Telek, Kim Hawthorne, Ted Marcoux, Jonathan Silver Scott, Susan Hogan, Sarah-Jane Redmond, Ocean Hellman, Van Quattro, Christian Hoff, Eric Keenleyside, William Lucking, William MacDonald, Brittany Tiplady, Benz Antoine, Robert Moloney, Derek Hamilton, Brendan Fehr, Adam Harrington, Robin Gammell, A.J. Bond, Demetri Goritsas, Michael Bofshever, Lucia Walters, Richard Cox, Brent Butt, David Lewis, Kevin McNulty, Peter Bryant, Dan Zukovic, Barbara Howard, Tom McCleister, Michał Anioł, Michael Buie, Chris Owens, John B. Lowe, John Dennis Johnston, Jim Thorburn, Tom Heaton, Alf Humphreys, Michael Coleman, Jim Pirri, Alex Zahara, David Jean Thomas, D. Neil Mark, Stephen E. Miller, Paul Jarrett, Scott Sowers, Jason Diablo, Don MacKay, Angela Moore, Gillian Barber, Ted Cole, Bonnie Hay, Ally Warren, Steve Makaj, Colleen Winton, Beverley Elliott, Gabe Khouth, Tom Pickett, Scott Heindl, Howard Siegel, Jim Shield, Paul Chevreau, Elizabeth McCarthy Meek, Bill Dow, Michael Roberds, Rick Dobran, Rondel Reynoldson, Tony Alcantar, Kerry Sandomirsky, Rick Tae, Henri Lubatti, Sean Campbell, Richard Stroh, Richard Bakalyan, Lorena Gale, Sheila Moore, Bernie Coulson, Arthur Corber, Bill Marchant, Terence Kelly, Lachlan Murdoch, Ricky Harris, Daryl Shuttleworth, Ron Selmour, Alec Willows, Stefan Arngrim, Dominique Abel, Brian Jensen, Philip Anglim

Zlatý Glóbus - 54. ročník (za rok) 1996, 55. ročník 1997, 56. ročník 1998 - Nejlepší herec v seriálu (drama) - Lance Henriksen(9.3.2009)

Veľmi dobrý seriál, na ktorom je najúžasnejšie to, že naozaj skončil. Predstavte si, že by v 24 teroristi nakoniec rozpútali celosvetovú skazu a Jack Bauer by v zúfalstve, za podpory psychedelického videoklipu, ktorý zaberie 10 minút zo záverečnej časti, ošedivel a spáchal samovraždu. Frank Black a Chris Carter na čosi také gule mali. :-)(9.7.2007)

Návrat k seriálu mého mládí, čekal jsem zklamání, jak už tomu v podobných případech bývá, ovšem dočkal jsem se pravého opaku. Mám doslova zhltnutou první sérii a dychtivě se třesu na tu druhou, kde jak si matně pamatuji dojde k přechodu od temného thrilerového ladění k mysterióznímu nádechu, k čemuž už směřovala v závěru i první řada, mimochodem 19. část je přímo mistrnou ukázkou hororového řemesla. Přes několik více či méně křiklavých logických kiksů v některých dílech a zejména tu v první sérii až trapnou kulisu Frankova idylického soukromí pálím plný počet, a to nejen kvůli nostalgii, ale pro tu příjemně depresivní procházku zákoutími zvrácených lidských myslí. Po II. sérii mé nadšení opadá a na třetí skoro nemám chuť :( Nabujelá mysteriozní stránka, která de facto vytlačila motiv sériových vrahů mi vůbec, ale vůbec nesedla, matně si vzpomínám, že díky tomuhle jsem už kdysi od seriálu odešel a patrně to udělám zas....(17.5.2014)

Carter & Snow strikes back. Po megaúspěšných Xfiletech se nám dvojka vrací(vrátila!) s vlastní vizí světa po Aktech. A není to svět určený pro Teletubís. Koncentrace masových, sériových a jiných vrahů je v jejich světě vskutku vražedná....Mystická omáčka nám sice ke konci seriálu houstne, až je téměř nepoživatelná, ale to, že seriál má opravdu KONEC a účast Lance Henriksena v hlavní roli vyšetřovatele Franka Blacka (kam se hrabe inšpektór Kolumbus) vyvažuje ten drobný "paranormální" nedostatek. Jen víc vyřezaných jazyků v poštovních zásilkách!(1.7.2010)

Solidní mysteriózní seriál z tradičně kvalitně hrajícím Lance Henriksenem v hlavní roli. Asi akorát trošku doplácí na fakt, že byl v televizi k vidění ve stejné době, jako tehdy velmi populární Akta X nebo Krajní meze a žánrově je to trochu podobné. I když pravda určitou specifickou depresivní atmosféru a tvůrčí styl si to udržuje, ale po pravdě po shlédnutí zhruba poloviny dílů jsem měl pocit, že se to začíná trošku opakovat.60%(30.8.2015)