poster

Biloxi Blues

 • USA

  Biloxi Blues

 • anglický

  Neil Simon's Biloxi Blues

Komedie / Drama

USA, 1988, 106 min

Režie:

Mike Nichols

Scénář:

Neil Simon (scénář, divadelní hra)

Kamera:

Bill Butler

Producenti:

Ray Stark

Střih:

Sam O'Steen

Scénografie:

Paul Sylbert

Kostýmy:

Ann Roth
(další profese)
 • Smok
  ***

  Vojnová komédia, v ktorej zaujme hlavne mladý Broderick a drsný výcvikový seržant Walken. Pre mňa akčne pokrivkávajúce a miestami konverzačne rozťahané, pretože celý dej sa odohráva len vo výcvikovom tábore Biloxi. Aj tak silné 3.(10.10.2009)

 • Malarkey
  *****

  Biloxi Blues mě hodně překvapilo...a to je ještě dost slabé slovo. Už jenom díky tomu, že tady příliš procent nemá a to se musí okamžitě ocenit. Příběh je totiž z druhé světové války, a vypráví příběh vojínů, kteří se do oné války právě chystají a trénují v táboře v Biloxi, prožívají různá dobrodružství a to se mi hrozně líbí. Už v Bratrstvu neohrožených se mi to líbilo. Jak tam v prvním díle trénovali a připravovali se na tu horší část války. v Biloxi Blues se do války ani nedostanou, ale hezké na tom je, že mi to vůbec nechybělo. Natáčelo se to jako komedie a povedlo se to opravdu na výbornou. V době, kdy ležím v posteli a většinou u každého filmu, i kvalitního, usnu, mě tohle okamžitě praštilo do hlavy, že jsem si prostě musel sednout a všecko to dokoukat. Opravdu to za to stálo.(24.9.2009)

 • Radyo
  ***

  Poměrně oddechový film s mladým Matthewem Broderickem v hlavní roli. Banda vojáků, kteří se chystají na případné povolání do války, si krátí volné chvíle poznáváním děvčat a získáváním prvních milostných zkušeností. Jejich despotického velitele hraje svým typickým záporáckým způsobem Christopher Walken.(23.7.2002)

 • hladass
  ***

  Na tento film se stojí podívat už je kvůli skvělému Chistopheru Walkenovi...(7.10.2009)

 • Big Bear
  *****

  Moc se mi to líbilo. Asi to bude tím, že toto období čtyřicátých let mám rád. Film je natočen podle novely za níž autor dostal pulitzerovu cenu, což je takový literární oskar. Nichols neuvěřitelným způsobem převedl hru na plátno. Již úvodní titulky s jedoucím typicky americkým expresem přes most nad Mississipy podbarvený nádhernou písní - How high the moon, mne připoutal do křesla. Snímek nás seznamuje s nesourodou partičkou jedoucí coby branci dálkovým vlakem do výcvikového tábora v Biloxi. Již ve vagoně poznáváme introverty, intelektuály, burany či normální kluky... V táboře na ně jako v každým správným výcvikovým středisku čeká seržant v podání stoprocentního Christophera Walkena (úžasně dabovaný Borisem Röslerem). Ten si je vezme hned od nástupu dom parády. Walken je mírně zakomplexován, protože již byl na frontě, ale kvůli zranění se vrátil domů a je nucen dělat instruktora přiblblým nováčkům. Při výcviku dojde k prvním třecím plochám mezi intelektuály u hochů a seržou. Ten samozřejmě nehodlá o čemkoliv diskutovat a chce z chlapců udělat muže, kteří se směle postaví proti Němčourům či Japíkům. Ústřední konflikt mezi mladičkým Broderickem a Walkenem zde dost graduje a nakonec dospěje k dramatickému konci. Jinak snímek nabízí i velmi vtipné scénky z nevojenského života při opušťácích. Nesmělé seznamování s dívkami v Biloxi, návštěva nevěstince, taneční večírek atd... Konec neprozradím. Nádherný film o dospívání chlapců v muže, o kamarádství hochů na pozadí války s vědomím brzkého odjezdu na frontu. Nutno vidět. Divím se nízkému hodnocení zde, já dávám 5 ***** ! ..........Somewhere there's music, How faint the tune, Somewhere there's heaven, How high the moon........(30.7.2011)

 • - David Schwimmer v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace