poster

Biloxi Blues

 • USA

  Biloxi Blues

 • anglický

  Neil Simon's Biloxi Blues

Komedie / Drama

USA, 1988, 106 min

Režie:

Mike Nichols

Scénář:

Neil Simon (scénář, divadelní hra)

Kamera:

Bill Butler

Producenti:

Ray Stark

Střih:

Sam O'Steen

Scénografie:

Paul Sylbert

Kostýmy:

Ann Roth
(další profese)
 • RHK
  ****

  Drama z výcvikového tábora amerických rekrutů v roce 1945, kdy jsou nováčci cepováni agresívním seržantem, ale zažívají i první lásky a první sex. Režii podle své vlastní předlohy má slavný Mike Nichols (Kdo se bojí Virginie Woolfové?, Hlava 22, Den delfína). A herci - drsný seržant je můj oblíbený Christopher Walken a mladičký intelektuální rekrut je Matthew Broderick. Příjemný film je stejně kvalitní jako slavnější (později natočené) fimy Tábor tygrů, nebo Mariňák. Trailer: http://www.fandango.com/biloxibluesmovietrailer/1_807/v5681(24.9.2009)

 • Malarkey
  *****

  Biloxi Blues mě hodně překvapilo...a to je ještě dost slabé slovo. Už jenom díky tomu, že tady příliš procent nemá a to se musí okamžitě ocenit. Příběh je totiž z druhé světové války, a vypráví příběh vojínů, kteří se do oné války právě chystají a trénují v táboře v Biloxi, prožívají různá dobrodružství a to se mi hrozně líbí. Už v Bratrstvu neohrožených se mi to líbilo. Jak tam v prvním díle trénovali a připravovali se na tu horší část války. v Biloxi Blues se do války ani nedostanou, ale hezké na tom je, že mi to vůbec nechybělo. Natáčelo se to jako komedie a povedlo se to opravdu na výbornou. V době, kdy ležím v posteli a většinou u každého filmu, i kvalitního, usnu, mě tohle okamžitě praštilo do hlavy, že jsem si prostě musel sednout a všecko to dokoukat. Opravdu to za to stálo.(24.9.2009)

 • mandes

  rozpočet : ? tržby celosvetovo : $51,684,798(20.12.2006)

 • Radyo
  ***

  Poměrně oddechový film s mladým Matthewem Broderickem v hlavní roli. Banda vojáků, kteří se chystají na případné povolání do války, si krátí volné chvíle poznáváním děvčat a získáváním prvních milostných zkušeností. Jejich despotického velitele hraje svým typickým záporáckým způsobem Christopher Walken.(23.7.2002)

 • LiVentura
  ****

  Film o přátelství, o armádě, o lidech.. Parta šesti mladých odvedenců jde před nasazením do boje v roce 45 do výcvikového tábora v Biloxi, kde se střetávají poprvé ve svých životech se šikanou, armádní drezurou a sebejistým velitelem sgt.Toomeyem, který jim změní pohled na život.(1.12.2011)

 • - David Schwimmer v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace