Biloxi Blues

Neil Simon's Biloxi Blues

Komedie / Drama

USA, 1988, 106 min

Mike Nichols

Neil Simon (scénář, divadelní hra)

Bill Butler

Ray Stark

Sam O'Steen

Scénografie:

Paul Sylbert

Kostýmy:

Ann Roth

Průměrný snímeček z vojenského prostředí při jehož sledování mě zaujal jen výrazný Ch. Walken.(21.5.2003)

Biloxi Blues mě hodně překvapilo...a to je ještě dost slabé slovo. Už jenom díky tomu, že tady příliš procent nemá a to se musí okamžitě ocenit. Příběh je totiž z druhé světové války, a vypráví příběh vojínů, kteří se do oné války právě chystají a trénují v táboře v Biloxi, prožívají různá dobrodružství a to se mi hrozně líbí. Už v Bratrstvu neohrožených se mi to líbilo. Jak tam v prvním díle trénovali a připravovali se na tu horší část války. v Biloxi Blues se do války ani nedostanou, ale hezké na tom je, že mi to vůbec nechybělo. Natáčelo se to jako komedie a povedlo se to opravdu na výbornou. V době, kdy ležím v posteli a většinou u každého filmu, i kvalitního, usnu, mě tohle okamžitě praštilo do hlavy, že jsem si prostě musel sednout a všecko to dokoukat. Opravdu to za to stálo.(24.9.2009)

• mandes

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $51,684,798(20.12.2006)

Film o přátelství, o armádě, o lidech.. Parta šesti mladých odvedenců jde před nasazením do boje v roce 45 do výcvikového tábora v Biloxi, kde se střetávají poprvé ve svých životech se šikanou, armádní drezurou a sebejistým velitelem sgt.Toomeyem, který jim změní pohled na život.(1.12.2011)

Poměrně oddechový film s mladým Matthewem Broderickem v hlavní roli. Banda vojáků, kteří se chystají na případné povolání do války, si krátí volné chvíle poznáváním děvčat a získáváním prvních milostných zkušeností. Jejich despotického velitele hraje svým typickým záporáckým způsobem Christopher Walken.(23.7.2002)

• - David Schwimmer v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)