poster

Večer kejklířů

 • Švédsko

  Gycklarnas afton

 • slovenský

  Večer kaukliarov

 • anglický

  Naked Night, The

 • anglický

  Sawdust and Tinsel

Drama

Švédsko, 1953, 93 min

Režie:

Ingmar Bergman

Scénář:

Ingmar Bergman

Kostýmy:

Mago
(další profese)
 • Sandiego
  ****

  Melodrama jak má být - intenzivní, katarzní, odkrývající postavy až na dřeň zatímco ony samy vůči sobě pod povrch nahlédnout nenechají. Právě cirkusácké prostředí je jako stvořené pro vypjatost nerovného vztahu, který by však v jiných podmínkách těžko nalezl příslib další šance. Bergman vypráví lehce až rozverně, krajní deprese si nechává na později a Nykvist vše dotváří nádhernými kompozicemi a atmosferickými obrazy jakými jsou především temné komediantské vozy v podvečer putující po horizontu. Velmi překvapila Harriet Andersson - když srovnám její neotesaný a živočišný výkon v Létu s Monikou s kultivovanější a klidnější polohou Anny, zdá se mi až neuvěřitelné, že tyto role vytvořila v jediném roce. Navíc je tento snímek je ucelenější a osobitější než LsM, které více nakládá se stereotypy.(2.3.2010)

 • Ferguson
  ****

  První film (alespoň myslím - neviděl jsem Vězení), kde se po obsahové stránce potkáváme s Bergmanovou klasickou katarzí v mezilidských vztazích, po které následuje zasloušené uvolnění. Náznaky už byly ve filmu Žízeň, který byl ale vícevrstevný a katarze nemohla mít takovou sílu.(18.10.2007)

 • nascendi
  ***

  Zaujímavý film z Bergmanových začiatkov ma ničím neohromil, ale ani ničím nesklamal. Vzťahové problémy na pozadí existenčných poskytli dostatok priestoru pre rozohranie dramatických situácií. Milo ma prekvapil výkon Harriet Andersson a to je asi všetko, čo si z tohto filmu do budúcnosti zapamätám.(12.7.2016)

 • troufalka
  *****

  Večer kejklířů opět zavání potem, dřinou - drsnou člověčinou, odhaluje vnitřní postoje staršího muže, který je nejistý jak ve své existenci, tak i ve vztahu k mladší partnerce. Tuto linii vnímám jako rozvinutější než pomyslný souboj mezi divadlem a cirkusem.(10.5.2016)

 • Ixbalanke
  ****

  Pohled do života cirkusáků s milostnou dějovou linkou, která je možná spíš projevem charakterových vlastností několika osob. Herecké výkony jsou uhrančivé (hlavně na klaunovi jsem mohla oči nechat). Děj je sice rozvláčný a nijak výrazný, ale díky skvělé kameře a hereckým výkonům je to radost pohledět.(28.10.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace