Lupiči paní domácí

The Ladykillers

Päť lupičov a stará dáma

Komedie / Krimi / Thriller

USA, 2004, 104 min

Jeden ze slabsich filmu bratru Coenovych. Coenovi jsou hlavne nejlepsi v tom, ze kazdy jejich snimek je necim originalni, takze tak nejak nechapu, proc sahli po remakeu. A to je prave ta chyba. Kdyby nedelali zadnej remake, i kdyby to bylo podobny, ale udelali to po svym, tak to urcite dopadlo lip. Forky ze zacatku nejsou nicim vyjimecne, ale par povedenejch se jich najde. A ke konci se film docela rozjede. Presto tomuhle filmu chybi misty stava. Sice je pribeh celkem solidni a dialogy docela slusne napsany, ale mistama skoro az nudi a to by se u filmu od Coenu stavat nemelo. Vsechno to vlastne tahnou herci, kteri to zahrali celkem dobre, i kdyz z postavy pani domaci se toho dalo vytezit vic, protoze je fakt drsna. Nejvic me prekvapil Hanks, ktery je ve sve zaporne roli opravdu hodne slizky, jeho vykon me naprosto dostal a beru to za jednu z jeho nejlepsich kreaci. Ty 4* davam proto, ze i kdyz to je na Coeny slabej film, tak je porad hodne nadprumernej a taky proto, ze nemuzu srovnavat s puvodnim filmem, kterej jsem nevidel. Tak po druhym skouknuti se mi to libilo vic.(7.5.2005)

Jako komedie slabší, ale rozhodně vyrovnanější dílko než Coenových předchozí opus. Hlavně v závěru potěší elegance, s jakou bráchové propojili parafrázovanou britskou klasiku, jižanský feeling a odkazy na Edgara Allana Poea.(21.5.2005)

Nejdřív komedie, která se na konci zvrhne do černé až morbidní komedie. A proto dobrá podívaná.(19.2.2008)

Slusna komedia, ktora ma sice skvely rozjazd (uvodne titulky su bezchybne), neskor sa vsak zacne utapat vo vlastnej snahe byt stylova. Inak - zabavne postavy, plno skvelych vtipkov, avsak samotny dej bohuzial nicim neprekvapi (az na samotny zaver, ktory sa taktiez vydaril). (6.5/10)(14.1.2008)

Dost jsem se těchhle Coenů bál, protože takové Bratříčku, kde jsi mě vůbec nezaujalo a čekal jsem, že tohle bude ještě o stupeň níž. Místo toho ale musím uznat, že si i na své poměry překvapivě uvolněnou komedii střihli na výbornou. Teda ne na výbornou oproti jejich nejlepším kouskům, ale rozhodně oproti jiným uvolněným komediím. A oslizlý Hanks je rozhodně obsazen velmi dobře.(11.8.2012)

• Tom Hanks