poster

Lupiči paní domácí

 • USA

  The Ladykillers

 • Slovensko

  Päť lupičov a stará dáma

Komedie / Krimi / Thriller

USA, 2004, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2
  ***

  Námet výborný ale to spracovanie od bratov Coenovích ostáva asi tak na pol ceste k tej správnej dokonalosti, jednoducho nevedie to správne odľahčiť a Marlon Wayans sa tam jednoznačne nehodí, v podstate chcú byť z hereckým obsadením nad vecou ale ani samotný Tom Hanks im v tom nejako moc nepomáha, takže okrem trošku uspechanej réžie je tu problém aj herecký výber a ich miestamy až povrchné stvárnenie..., v každom prípade nenudí to vďaka ako tak premyslenému príbehu ale škoda ostáva to len v tej priemernosti. ║Rozpočet $35miliónovTržby USA $39,799,191Tržby Celosvetovo $76,747,441(10.2.2008)

 • tron
  ****

  „Nedokážeš chytiť ani chrípku.“ Mňa to bavilo bohovsky, hoci je to skôr výborný krátky vtip, natiahnutý na celovečernú dĺžku... ale no a čo. Hanks si svoju postavu (výrečného fanúšika Edgara Allana Poea!) vychutnal do bodky, mnohé scény nemajú chybu a okrem krásne cynického scenára bodujú tiež výborne vybratí herci. Generál a jeho čary s cigaretou, J.K. Simmons v safari blúze (a so svojou zbožňovanou Horalkou), Ryan Hurst ako veľmi veľký a veľmi spomalený futbalista... a čoraz častejšie „pády na loď“. Coenovci už pár rokov nie sú to, čo kedysi, ale toto je aspoň sranda (na rozdiel od „muzikálu“ BRAČEK, KDE SI?).(16.3.2005)

 • Tsunami_X
  ***

  Zajímavá ukázka střetnutí obhroublých, buranských a tělních vtipů s distingovaným, inteligentním a uhlazeným humorem. Fyzická komika zde působí o třídu svěžeji než nevypointované dialogy, kterých je bohužel valná většina. Největším plusem této záležitosti je pak velmi nečekaně „real fucking cool nigga“ Marlon Wayans, jež svou postavu s kulometnou palbou smrtících hlášek ztvárnil na výbornou.(10.10.2005)

 • H34D
  ***

  Nebudu dlouho chodit kolem horké kaše a napíšu rovnou, že LuPIČI paní domácí jsou bohužel nejhorším filmem bratří Coenů, přesto však nejsou zcela k zahození. Ironický a absurdní humor lze nalézt i zde a to možná i v uspokojivé míře v závislosti na aktuální náladě, ale základní problém je v příliš skromném scénáři. Stopáž je občas vyplněna k příběhu nedůležitými scénami, několika ubíjejícími a bezpředmětnými dialogy a vše je špatně orámováno nedostatečně promyšlenou a málo "Coenovsky" zamotanou zápletkou. Taktéž charaktery byť jsou v základním náčrtu extrémní, s dobrým potenciálem, ve výsledku nejsou až na Hankse efektivně využity. Jediný Hanks má tady vskutku zajímavou roli, jejíž polohu navíc skvěle zahrál (odlišně od jeho tradičního projevu). Každopádně nebýt šíleného vyvrcholení a závěru, nebylo by to ani těch 6/10(27.3.2009)

 • Djkoma
  ***

  Slabý průměr, ve kterém si pravděpodobně Tom Hanks chce snaží dokázat na kolik milionů kulatých dollarů sám utáhne film. Bohužel jeho herecká genialita se neprojevuje v takové míře jakou by sám očekával. Stylizace je příjemná, humor lehce uchází a celkový příběh je nudný.(17.3.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace