poster

Lupiči paní domácí

 • USA

  The Ladykillers

 • Slovensko

  Päť lupičov a stará dáma

Komedie / Krimi / Thriller

USA, 2004, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Shit
  ****

  Ze začátku to vypadá hodně slibně a vtipně, ale bohužel další průběh filmu už na to nedokáže navázat a jen obačas se objeví podařená vtipná scéna, těch nepodařených je tam víc a je vidět, že se Coen hlavně zaměřil na vtipnost filmu a to je možná škoda, protože to přece jenom neni moc režisér na komedie, fakt nevim proč si vybral zrovna tohle. Za to Tom Hanks zvládne každou roli a i tady dokonale vynikal, ostatně jako vždycky a ten jeho smích byl fakt dokonalej a výkon nadprůměrnej, to už se bohužel nedá říct o Marlonu Wayansovi, který se podle mě do filmu vůbec nehodil a tentokrát nebyl skoro vůbec vtipnej, nějakej vyhulenej černoch se do tý doby fak vůbec nehodí. A taky příběh nebyl zrovna podle mých představ, tedy spíš až ten konec, předtim ten příběh nebyl nic extra, ale zaujmout dokázal, závěr byl spíš trapnej, ale přesto slabší 4*(8.7.2005)

 • Dever
  ***

  Soundtrack Carter Burwell: 1. Come, Let Us Go Back To God - The Soul Stirrers ,2. Trouble Of This World (Coming Home) - Nappy Roots ,3. Let Your Light Shine On Me - The Venice Four With Rose Stone And The Abbot Ki\ ,4. Another Day, Another Dollar - Nappy Roots ,5. Jesus I'll Never Forget - The Soul Stirrers ,6. Trouble In, Trouble Out - Nappy Roots ,7. Trouble Of This World - Bill Landford & The Landfordaires ,8. Come, Let Us Go Back To God - Donnie Mc Clurkin ,9. Weeping Mary - Rosewell Sacred Harp Quartet ,10. Sinners - Little Brother ,11. Troubled, Lord I'm Troubled - Bill Landford & The Landfordaires ,12. You Can't Hurry God - Donnie Mc Clurkin ,13. Any Day Now - The Soul Stirrers ,14. Trouble Of This World - Rose Stone With The Venice Four And The Abbot Kinney\ ,15. A Christian's Plea - Claude Jeter And The Swan Silvertones ,16. Let Your Light Shine On Me - Blind Willie Johnson ,17. Let The Light From The Lighthouse Shine On Me - The Venice Four With Rose St\ ,18. Yes - The Abbot Kinney Lighthouse Choir featuring Kristle Murden ,(19.5.2011)

 • Galadriel
  ****

  Příjemný film, který ač mnohdy sklouzává ke všem možným klišé, nakonec z nich většinou krásně vybruslí a i přes svojí obrovskou předvídatelnost (nejen děje, ale občas i dialogů) má něco do sebe a to, jak skončí banda lupičů je skvělý nápad. Navíc Tom Hanks opět ukazuje, že patří mezi hereckou elitu a je místy ve filmu téměř k nepoznání (v tom nejlepším slova smyslu).(2.11.2005)

 • Lavran
  ***

  Bratři Coenové mají štěstí, že mám velmi rád Edgara Allana Poa, Toma Hankse, a že se mi trefili do noty s celkovou stylizací, která nepatrně vylupuje nostalgické retro. Posledních 15 minut je vskutku parádních, nicméně v tom je právě zakopaný pes, protože předchozí expozice není vyloženě zábavná, jak jsem si dovolil očekávat, ale pouze mile úsměvná. S odřenýma zločineckýma ušima slabší čtyři hvězdičky a příslib, že "never more" si nechám na jindy. P. S. - Marlon Wayans si chvílemi koleduje o lobotomii...:)(21.5.2008)

 • RHK
  ****

  Slušná černočerná komedie bratří Coenů jako svérázný remake klasiky (Pět lupičů a stará dáma). Nádherná černošská spirituální hudba zaslouží extra pochvalu. A pak je tu samotná lupičská komedie se zcela nesourodými herci, což byl patrně záměr: intelektuální profesor Tom Hanks, vietnamský generál coby odborník na tunely (v jeho zemi), vtipný a buransky sprostý uklízeč (Marlon Wayans), neschopný pyrotechnik pan Palačinka ("SDS. Syndrom dráždivého střeva. Je nás dva milióny") s ženou Horalkou a tupý hráč amerického fotbalu (scéna s chytáním míče braná přes masku byla výborná). A hluboce věřící na pohled neškodná paní domácí, s přísným manželem na obrázku, houpacím křeslem, kukačkovými hodinami s Pannou Marií, zuby ve sklenici a neustále prchajícím zrzavým kocourem, která dokáže v dokonale vygradovaném závěru nechtěně zneškodnit nejen lupiče, ale zmást i šerifa. Dvě scény nemohu nezmínit - po pádu starobylého kamenného chrliče odlétající profesorův kabát jako Poeův havran ve větru nad řekou a k dokonalosti dovedený závěr - kocour odhazující prst na odplouvající loď s odpadky. Trailer: http://www.csfd.cz/film/69714-lupici-pani-domaci-ladykillers-the/videa/(10.7.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace