Lupiči paní domácí

The Ladykillers

Päť lupičov a stará dáma

Komedie / Krimi / Thriller

USA, 2004, 104 min

Slusna komedia, ktora ma sice skvely rozjazd (uvodne titulky su bezchybne), neskor sa vsak zacne utapat vo vlastnej snahe byt stylova. Inak - zabavne postavy, plno skvelych vtipkov, avsak samotny dej bohuzial nicim neprekvapi (az na samotny zaver, ktory sa taktiez vydaril). (6.5/10)(14.1.2008)

• Lynn

Dvojnásobné zklamání, dvojnásobná škoda ! Bratři Coenovic, nemůžu si odpustit - dnes již žijící legendy (Zbytečná krutost, Fargo, Muž, který nebyl...) - a Tom Hanks, jeden ze současných nejtalentovanějších herců Hollywoodu (Forrest Gump, Road to Perdition...) a taková filmová otupělost. Nemá to humor (černý), cynismus (krutý), výkony (nezapomenutelné) ani režii (zručnou). 2*, protože doufám, že to bylo jen takové škobrtnutí, kdy si Bratři jen potřebovali odpočinout a zase se hodit do formy pro další boží film.(3.9.2005)

Coeni opäť dakazujú svoj neskutočný zmysel pre detajl, ale podobne ako v " Bratříčku, kde jsi?" im cez úžasnú štýlovosť a typický vizuál uniká tempo. Myslím, že keby pod tým neboli podpísaný, tak je celkové hodnotenie vyššie. Nikto by nezrovnával s Fargom či Lebowským. Laddykillers sú dobrý film, dobrý je za tri, ale pre spomínané veci + za Hanksovu postavu (krysa džentlmen) pridávam jednu hviezdu. To sa proste musí vidieť :) "It's easiest thing on the world."(6.11.2005)

:::::::::::::::::::::::::::: Tak na tohle se můžu dívat pořád dokola ! skvělý Hanks, super hlášky, nádherný konec. Můj nejoblíbenější film od Coenovců !!! :::::::::::::::::::::::::::::::::..(10.1.2008)

Zhruba hodinu jsem si říkal, že už to s Coenama začíná pomalu jít s kopce. Už jejich Nesnesitelná krutost mě moc nenadchla (až na pár světlých momentů) a tahle krimikomedie se dlouho držela zhruba na stejné úrovni koukatelnosti (od někoho jiného by to bylo hodně dobré, ale od Coenů? Tam člověk přece čeká něco víc). Ale pak došlo k prvnímu dějovému zlomu, hrdinům se trošku narušily plány a najednou to začalo mít ty správné coenovské grády. Poslední půlhodina je dokonale vypointovaná a díky ní se sotva tříhvězdičkový děj najednou vymrští a přeskočí hravě laťku ve výšce 4 hvězdiček. A mně se docela ulevilo - už jsem se začal obávat, že po Spielbergovi (jehož Válku světů jsem zatím neviděl, ale ohlasy známých na ni jsou docela, ehm, zdrcující) dochází dech a hlavně tvůrčí nápaditost i těmto dvěma bratrům. Naštěstí ukázali, že mají v rukávu ještě stále schovaná nějaká překvapení. Btw. Tom Hanks a jeho nervózní smích - to byl zase další coenovský úlet ve stylu Clooneyho "ozubených" úsměvů z předešlého filmu. :) Btw. Btw. Herci byli docela dobří, až na Hankse, ten byl o něco lepší, než dobrý, a na Wayanse, který byl, no, jak to jen říct, prostě "wayansovský" (kdo s ním viděl aspoň jeden film, ví o čem mluvím).(2.9.2005)

• - Ve filmu zazní 89 krát slovo "fuck". (Karlos80)

• - Tom Hanks při poslední scéně na mostě vytáhne pistoli, kterou bratři Coenové použili ve své prvotině Zbytečná Krutost. (Bachy)

• - V úvodu filmu, kdy si paní Munsonová (Irma P. Hall) stěžuje v kanceláři šerifa na hlasitou hudbu, opakuje při zdůvodnění rozhorčení text skladby „I Left My Wallet in El Segundo“ od kapely A Tribe Called Quest. (K.I.N.G.)