Gibbons přežil útok na utajovanou vojenskou základnu. Útočníci mají za cíl zlikvidovat amerického prezidenta. Gibbons navštíví vězně - bývalého poručíka Stonea a spolubojovníka z akcí, kterému poradí, aby ve vězení zaútočil, protože se na něj něco chystá. Přiletí pak pro něj vrtulníkem a pomůže mu z vězení uprchnout. Po Gibbonsovi je vyhlášeno pátrání a Stone se stane nový agentem xXx. Podaří se jim dostat do zničené centrály pro informace v počítači. Gibbonse zajme Deckert, současný ministr, bývalý voják, který je namočený v nekalostech. Při výbuchu Gibbons zahyne. Stone s agentem Tobym pátrají po všech členech zapojených do špinavé Deckertovy hry. Stone osloví Charlie, přítelkyni a spojku Gibbonse, která mu pomůže dostat se k Deckertovi. Všichni členové jednotky, kteří podporovali Gibbonse, zmizeli, Deckertovi lidé je hledají. Stone se chytí do Charlieho léčky a je zavřený v domě obklíčeném policisty, kde je zavražděný generál. Jemu se podaří uprchnout. Deckert mezitím svolává všechny své muže a pohřeb generála chce využít jako krycí akci pro vraždu prezidenta. Stone s Tobym zjistí, kde ukrývá Deckert zbraně a vydají se je zničit. K velkému překvapení tam objeví živého Gibbonse a další členy bývalé jednotky. Stone zničí zbraně, podaří se mu utéct a kontaktuje jednoho z agentů tajné vojenské základny Steela. Přesvědčí ho o Deckertových nekalostech a společně naplánují protiútok... (TV Prima)

POMO

Čo do rozpočtu obrovské, čo do vkusu a inteligencie ultralacné béčko. Miesto Ice Cuba, ktorý by sa mimochodom hodil viacej do role medvedíka Balú, mohol byť kľudne Van Damme alebo Steven Seagal. Jediné, čo úroveň filmu odlišuje od aktuálnej tvorby týchto dvoch pánov, sú Willem Dafoe, Samuel L. Jackson a spomenutý rozpočet. Pribúdajúcou krkolomnou akciou paradoxne pribúda i nuda a niektoré scény doslova rozčúlia (tanky). Prvý film aspoň dokázal navodiť klamlivý pocit že má nadhľad a je cool. Tento druhý je iba beztvará predigitalizovaná želatína, spadajúca do rovnakej kategórie ako Torque. Zaslúžené komerčné fiasko. ()

Cival

Dvě a půl hvězdičky. Docela zábavná žánrová blbina, s úsměvným drsńákem Icem a katastrofickým digitálním finále. Dost jsem se nasmál megadrsnému výrazu nového XXX, ale akce (až na to finále) drží slušnou řemeslnou kvalitu a... jako celek se na to docela příjemně kouká. Uteče jako voda, nenaštve, rozesměje svou drsností a zaujme otevřenou válkou mezi negry a bílou chátrou. Snad žádný jiný blockbuster není tak nigga jako XXX2. Hodní jsou černí (vede je S.L. Jackson), zlé představují běloši. I ta bílá blondýnka se vybarví... Potenciální rozbuška rasových nepokojů :-) Dnes zábavnější než jednotka. ()

Lima

Neměla to být původně nepovedená parodie s Leslie Nielsenem v hlavní roli? A Ice Cube je asi tak stejně drsnej, jako já po dvou panácích becherovky…… ()

Gemini

Rádobykontroverzní a rádobyoněčem totální béčko s obřím rozpočtem....začínám mít pocit, že Lee Tamahori si libuje ve zprasených digitálních efektech, přece jen Jako Pavouk, Die Another Day a teď tohle, to nemůže být náhoda. Na celém filmu vás zaujme leda tak to, že někdo s postavou Ice Cubea takhle vládne bojovými uměními a to, že i tak urostlá ženština jako Nona Gaye dokáže působit velice sexy a uvolněně i v šatech na tak tenkých ramínkách, že by jí při delším nošení uřízly hlavu. Hudba - Marco Beltrami s tradičním rukopisem (i když dunivé temné žestě se v tak "cool" filmu nenosí) a pak řádka nějakých nigaz brodaz jako je Xzibit, který si střihne roličku jako stvořenou pro někoho kdo neumí hrát ani rapera...zkrátka a dobře po svěží jízdě s charizmatickým Dieselem (a slečnou Argento) přichází přeplácaný a ve spoustě věcí nedotažený pokuk, ve kterém Willem Dafoe přehrává ještě hůř než v prvním Spidermanovi. ()

Tosim

Zvláštní. Slovo "blbina" mě naky napadlo :-) Druhý díl "Tripl exe" je však o poznání zábavnější, než jeho starší bratříček, taky Tamahori je lepší režisér než Cohen. Akce, výbuchy (občas nějaký ten totální nesmysl, jako třeba se skokem na helikoptéru), drahý auta, hlášky a pěkný slečny, abych tak řekl, "na obou stranách barikády." Docela to šlo. ()

Cervenak

Takmer nepozerateľná nuda plná príšerných digitálnych efektov a trápneho Kubovho machrovania. Už asi po polhodine som začal trpieť a dopozeral som to len s vypätím všetkých síl. ()

Isherwood

Režisér Lee Tamahori by si zasloužil pár facek. Jeho potřeba rvát akci snad do každého druhého záběru je sice záslužná, ale styl provedení dosti kolísá za původním nápadem. V době, kdy jsou digitální efekty na denním pořádku téměř v každém akčním filmu (ano, existují i světlé vyjímky), je lze dost odfláknout. Ten konec snad sjeli kreslíři animáků pro děti a ne počítačový mágové. Z filmu je cítit, že se tvůrci snažili udělat všechno lepší, jenomže v dnešní době nestačí pouze zdravý zápal pro věc, ale taky určitá zručnost. Děj by šel odvyprávět za dvacet minut, takže zbytek tvoří hlášky, akce, hlášky... A navíc je všechno natočeno tak polopaticky a předvídatelně. Řeči, ve kterých se vzpomíná na Kosovo jsou k smíchu, podobně jako tomu je u nezdravě natřískaného vlastenectví, které původně Tamahori zamýšlel spíše jako pohodový vtip. Bohužel otěže povolil natolik, že ze srandy cíleně mířené stává sranda nechtěná, což sice rozesměje ještě víc, ale o to víc pak naštve. Z Ice Cubem mám ve filmu dosti rozporuplné zkušenosti. Dávka namachrovaného charismatu mu upřít nelze, ale taky mu nelze upřít dávka neherectví, které však Cube dokáže správně maskovat díky ostrým hláškám a dominantnímu postavení v akčních scénách - úplně to samé co jeho předchůdce Vin Diesel. Takže když vypustím díry v logice příběhu i akce, když vypustím i příběh jako takový a vystříhám se špatných vzpomínek na akci digitální, tak mi zbyde kromě očí pro pláč asi dvacet minut solidní akce (tu dávku absolvuje divák hned v první půlhodině). Takže když to všechno sečtu, tak si říkám, že na ty dvě hvězdičky to ještě má a film si přitom neodře jenom uši. ()

T2

Rozpočet $60miliónovTržby USA $26,873,932Tržby Celosvetovo $71,022,693/videl v kine: 25%/ ()

Djkoma

HUPS! Kopněte mě někdo prosím!nebo víte co, kopněte někdo ty tlustý děduli co odsouhlasili natočení tohoto filmu. Taky nezapomeňte kopnout scénáristu a můžete rovnou očistit botu o herce a režiséra. Tento film, jako pokračování XXX s Vin Dieslem působí jako "víc peněz+ víc X= lepší film ", ale to opět neplatí. Jednička byla kravina, nebudu tady nikomu patlat med kolem pusy, ale v jedničce šlo jen o Vin Diesla a vše okolo byli kraviny naskládané na sebe(viz. koment u XXX). Dvojka je o černochovi co musí vzít jistou prácičku, aby zachránil dobro našich Spojených států Amerických. Menší spinkutí, spojené s "menším" příběhemo minulosti hlavních postav, nějaké to drahé auto a tunning podle vzoru Fast and furious a v neposlední řadě nějaká ta ženská. Celé to působí jako přehypované sólo pro "dalšího z těch tvrdejch černejch hochů". Ti američané jsou nepoučitelní. Lee tamahori dostal spackaný scénář, jednoho dobrého herce(ne Ice Cube to není :-)) a pár milionů na triky. To co však předvede v posledních minutách filmu je do nebe volající a připomíná mi to Torque ohnivá kola. Raději si bežte koupit lístek na tunning party a nechodte na takové béčko :o) ()

DaViD´82

Tučný Ice Cube v ultradrsné poloze, kterak kosí desítky nepřátel na americké půdě a k tomu hlásí rádobyefektní hlášky? Ne děkuji. Nuda, nezajímavá akce, strašlivé počítačové efekty, znuděný Dafoe a sto minut nechtěně směšné podívané, kterou nezmírňuje ani všudypřítomná nadsázka. Akce je zde vskutku mnoho, ale díky Tamahorimu je natočena tak standardně, že více to již snad ani nelze. Prostě céčko jak má být. ()

Superpero

Zajímavý, že se tahle dvojka nedrží pravidla více a rychleji. Akce je tu míň a je o hodně horší než v jedničce. Ubylo i hlášek a charismatu hlavního hrdiny. Ice Cube je tlustej, ale jinak je to docela sympaťák, ale v téhle roli byl lepší Diesel po všech stránkách. Tam kde se v jedničce snowboardovalo a jezdilo na motorce, ve dvojce Ice Cube svolá pomoc negrů a ukradnou tank. BOŽE!!! Pak teda začne jezdit autem po kolejích, ale to zvládal už Roger Moore v "Chobotničce" (aspoň myslim že to byla Chobotnička) a byl při tom o hodně víc stylovější. Aspoň že ten Samuel L. Jackson je tam víc cool, a Willem Dafoe je lepší záporák než týpek z jedničky. ()

Fr odpad!

když na konci ice cube prohlásí, že mu prezident ukradl hlášku, KECÁ, protože tam žádná nezazněla!!!!!!! hnus !!!!! kdyby místo I.C. hrál bud spencer, byla by to určitě větší pecka. co pecka, bomba!!! film, ve kterým je vám hlavní hrdina ukradenej, nemůže vyvolat žádný emoce. a zákonitě i sebevětší akční scény musejí vyznívat nudně. nebo nudný byly? doufám (a to je slabý slovo), že se nenajde další kandidát na agenta xXx. ()

Dever

Soundtrack Marco Beltrami: 1. Get XXX'd - J-Kwon/Petey Pablo/Ebony Eyez ,2. Anybody Seen The PoPos?! - Ice Cube ,3. Fight The Power - KoRn/Xzibit ,4. Messiah - Dead Celebrity Status ,5. Oh No - Big Boi/Killer Mike/Bubba Sparxxx ,6. The Payback - P.O.D. ,7. Dirty Little Thing - Velvet Revolver ,8. Wyle Out - Bone Crusher ,9. Here We Go - Dirtbag ,10. Dis Dat Block - YoungBloodZ ,11. Lookin' For U - Chingy/G.I.B. ,12. The March - Hush ,13. MKLVFKWR - Moby/Public Enemy ,14. Just Like Wylin' - Bone Crusher/Three Days Grace ,15. Did It Again - Labba ,16. The Good Song - Tonex , ()

tron

„Bol si v ZOO? Poznáš levy, ktoré boli odchytené v divočine?“ – „Ježiši, stále máte rovnako blbé reči. Zaberajú na niekoho vôbec?“ – „Občas.“ Celé je to postavené na hlavu: hrdina minulého dielu je behom jednej vety zabitý na Bora Bora a zjazvený super agent Samuel L. Jackson je nútený stať sa nezvestným a bojovať proti zločinu na vlastnú päsť (čo mu nebráni vrátiť sa večer do vlastného domu), útek z väznice je bežnou záležitosťou, rovnako prológ z koňskej farmy, ktorej likvidácia je nakrútená akoby sa jednalo o vyvraždenie školákov a nie špičkových expertov, následne má byť istá postava zlikvidovaná s vetou „nech to vyzerá ako nehoda“... na čo nasleduje explózia na pol ulice. Nie, vôbec tomu nerozumiem. Hlúpy akčný film, ťažký digitálny blaxploitation a prípadný vzor pre štrnásťročných chlapcov. ()

B!shop

Ono uz prvni film nebyl nic extra, ale druhej je jeste o tridu horsi. Jednak tu nemame Vina. Netvrdim, ze byl nejak uzasnej, ale porad lepsi nez Ice Cube, kterej se porad snazi tvarit strasne drsne a hazet hlasky, ale ani jedno mu moc nejde. Co se tyce ostatnich, tak jak Jackson tak Dafoe v podstate nemaj co hrat. Jinak pribeh je v akcnim zanru takovej lepsi prumer a dava dostatecnej prostor pro akci, ktery tu je fakt dost, jenze problem je, ze nejaka super taky neni. Sice se furt neco deje, strili se a vse vybuchuje, ale ani jednou sem si nevsim, ze by nekde cakla krev, coz zas tak neprekvapi, ale pokud se nepletu, tak hlavni hrdina kazdyho jen zmlatil a nezabil nikoho. A co je to vsechno platny, kdyz i pres spoustu akce, ktera se snazi tvarit desne cool a sem tam nejakou tu vychytavku, ktery jsou ale misty uz dost do sci-fi, to proste stejne pusobi dost utahane, cemuz taky napomaha otravna cernosska hudba. Proste prumernej akcni film, kterej nijak extremne nenudi, ale zaroven ani moc nebavi. ()

Lateef

Ice Cube s vizáží středně vyžrané pandy mlátí, kosí, rube, žere, hlásí a předvádí spoustu dalších ´over the top´ atrakcí z dimenze trojité Iks. Někdy to vypadá vcelku cool, jindy se to zvrhává v digitální peklo, které stojí pouze za poklepání si na čelo, a na tu megapřehnanou coolovost to dojíždí. 87 miliónů dolarů(rozpočet)/71 miliónů dolarů(výdělek celosvětově), což znamená, že Lee Tamahori a další dnes snídají, obědvají a večeří rohlík s vlašákem... ()

Skejpr

Ani jednička nebyla žádný zázrak, řemeslně ale byla zvládnuta velice dobře. xXx 2 je ale trapárna od začátku do konce a fuckující americký prezident a digitální honička, to už je opravdové utrpení ()

choze

Bezduchý vysokorozpočtový akčňák s dostatkem pravidelně dávkované akce (hlavně výbuchů odhazujících lidi), který rozhodně neurazí, ale rutinní scénář, zachmuřený černý frajer Ice Cube (mě sral i Vin Diesel) a tradičně nevýrazný záporák Dafoe sotva nadchnou. ()

Gilmour93

Než potlačíš puč, rozpočet je fuč! Překvapilo mě, že krutopřísný rapper Ice Sphere nebyl už po 10 minutách hospitalizován s akutní chudoskromností, ale pak jsem pochopil, že nigga fištrón za citátů Tupaca potírá velezrádné choutky bílých tyranů přesně tímhle způsobem. Je to extrémně debilní, digitální finále je tragikomické, ale na druhou stranu rychle to uteče. A kde jinde najdete hrdinu, který dá opakovaně přednost hamburgeru s hranolkami před souloží. xXxL agent Stone totiž ví, že šukání je pro děcka. Chlapi se nažerou.. ()

Diesel chystá další xXx

Diesel chystá další xXx

24.08.2015

První xXx si určitě pamatujete. Akčňák z roku 2002, ve kterém FBI naverbuje milovníka extrémních sportů a pošle ho do Prahy, aby tu jezdil na táce po schodech v Nerudově ulici, měl velký úspěch. Vin… (více)