xXx: Nová dimenze

xXx: Nová dimenzia

Akční / Krimi / Dobrodružný / Drama

USA, 2005, 97 min

• POMO

Čo do rozpočtu obrovské, čo do vkusu a inteligencie ultralacné béčko. Miesto Icea Cuba, ktorý by sa mimochodom hodil viacej do role medvedíka Balú, mohol byť kľudne Van Damme alebo Seagal. Jediné, čo úroveň filmu odlišuje od aktuálnej tvorby týchto dvoch pánov, sú prítomnosť Dafoea, Jacksona a spomenutý rozpočet. Pribúdajúcou krkolomnou akciou paradoxne pribúda i nuda a niektoré scény doslova rozčúlia (tanky). Prvý film aspoň dokázal navodiť klamlivý pocit že má nadhľad a je cool. Tento druhý je však iba beztvará predigitalizovaná želatína, spadajúca do rovnakej kategórie ako shitový TORQUE. Zaslúžené komerčné fiasko, ašpirant na väčšinu Zlatých malín.(13.5.2005)

• Lima

Neměla to být původně nepovedená parodie s Leslie Nielsenem v hlavní roli? A Ice Cube je asi tak stejně drsnej, jako já po dvou panácích becherovky……(10.8.2008)

• Sobis87

Už jen to přemrštěné (a nechutně digitální) finále vám dá dost důvodů na to, abyste se tvůrcům tohohle filmu mohli dlouhé hodiny posmívat. Narozdíl od všeho, co se děje před tím, to je ale aspoň zvrhlým způsobem zábavné. Jinak Ice Cube jako akční hrdina vůbec nefunguje a Willem Dafoe má po Nebezpečné rychlosti 2 na kontě další otřesný akčňák.(12.1.2012)

• InJo

Drsní černoši zachraňují svět před zlými bělochy. Ice Kube jako náhrada za Vina Diesela. Digitální megalomanie nejhrubšího zrna. Je třeba pokračovat? Fandové namachrovaných niggas a ultra tupých přetrikovaných slátanin budou slintat blahem, všichni ostatní umřou nudou nebo smíchy. 30 - 40 %(20.7.2007)

James Bond je běloch, Ethen Hunt je běloch, no prostě všichni tajní agenti kteří kdy za něco stáli byli běloši. No a producenti s napůl maořanem Lee Tamahorim se rozhodli že je to strašná nespravedlnost, takže negři (ehm pardon, afroameričané) vrací úder v této místy velice vtipné parodii na jejich filmy. Kde sehnali takové herce netuším, ale sázka mu vyšla stoprocentně protože všichni přehrávají kde můžou, tváří se drsněji než Chuck Norris na TotalGymu a vůbec si ze všeho dělají nehoráznou prdel, všichni záporáci jsou bílí a všichni hodní zas rozumí autům víc než celé osazenstvo Rychle a zběsile dohromady. Scénáristi se činili - dějová výplně mezi akčními scénami a hlavně některé "hlášky" měly velice silnou tendenci posílat mě do kolen, obzvlášť ty s neopakovatelnou dikcí Kostky Ledu, a digitální blázen Tamahori se zase postaral o svižně natočenou akci plnou sci-fi udělátek, výbuchů a trojhlavňových tanků, a samozřejmě nezapoměl ani na svůj trademark kterým jsou hromady velmi špatných triků. Je to jednoduše tak strašně debilní, až je to vtipné. Za ameriku, za černochy, za hamurgery se shakem. 6/10(19.6.2007)

• - Ve Washingtonu není West Side ani South Side. (KucC)

• - I přes vizáž tvrdého rappera akční filmy Ice Cubea moc nevydělávají. Jeho Torque: Ohnivá kola o drsných motorkářích propadla. Mnohem větší úspěch zožala komedie Barbershop z prostředí černošského holičství a její pokračování. (imro)

• - Herec Vin Diesel a režisér Rob Cohen podepsali účast na tomto snímku už měsíc před tím, než do kin dorazil první díl. Oba nakonec produkci opustili. (imro)