xXx: Nová dimenze

xXx: Nová dimenzia

Akční / Krimi / Dobrodružný / Drama

USA, 2005, 97 min

• Tuxedo

Tvůrci si asi mysleli, že když do filmu nacpou partu černochů, hodně rapu a pár akčních scén se samopaly, tanky a výbuchy, tak by to mohlo být děsně cool. Nebylo.(16.10.2005)

• Skejpr

Ani jednička nebyla žádný zázrak, řemeslně ale byla zvládnuta velice dobře. xXx 2 je ale trapárna od začátku do konce a fuckující americký prezident a digitální honička, to už je opravdové utrpení(14.12.2005)

• Kothy

Dost slabé pokračování. Bez Vina Diesela to není ono. Uvidíme, co přinese pokračování.(28.1.2013)

• Isherwood

Režisér Lee Tamahori by si zasloužil pár facek. Jeho potřeba rvát akci snad do každého druhého záběru je sice záslužná, ale styl provedení dosti kolísá za původním nápadem. V době, kdy jsou digitální efekty na denním pořádku téměř v každém akčním filmu (ano, existují i světlé vyjímky), je lze dost odfláknout. Ten konec snad sjeli kreslíři animáků pro děti a ne počítačový mágové. Z filmu je cítit, že se tvůrci snažili udělat všechno lepší, jenomže v dnešní době nestačí pouze zdravý zápal pro věc, ale taky určitá zručnost. Děj by šel odvyprávět za dvacet minut, takže zbytek tvoří hlášky, akce, hlášky... A navíc je všechno natočeno tak polopaticky a předvídatelně. Řeči, ve kterých se vzpomíná na Kosovo jsou k smíchu, podobně jako tomu je u nezdravě natřískaného vlastenectví, které původně Tamahori zamýšlel spíše jako pohodový vtip. Bohužel otěže povolil natolik, že ze srandy cíleně mířené stává sranda nechtěná, což sice rozesměje ještě víc, ale o to víc pak naštve. Z Ice Cubem mám ve filmu dosti rozporuplné zkušenosti. Dávka namachrovaného charismatu mu upřít nelze, ale taky mu nelze upřít dávka neherectví, které však Cube dokáže správně maskovat díky ostrým hláškám a dominantnímu postavení v akčních scénách - úplně to samé co jeho předchůdce Vin Diesel. Takže když vypustím díry v logice příběhu i akce, když vypustím i příběh jako takový a vystříhám se špatných vzpomínek na akci digitální, tak mi zbyde kromě očí pro pláč asi dvacet minut solidní akce (tu dávku absolvuje divák hned v první půlhodině). Takže když to všechno sečtu, tak si říkám, že na ty dvě hvězdičky to ještě má a film si přitom neodře jenom uši.(12.6.2005)

• Jamal

Asi jsem nějak nedával pozor, ale uteklo mi, že Vin Diesel nebude hrát v tomto snímku, ne, že by to byl nějakej akční superherec ale nějak mi sem pasoval mnohem více než Ice Cube. A tak jsem se ani nedočkal. :: (((17.11.2005)