xXx: Nová dimenze

XXX: State of the Union

xXx: Nová dimenzia

Akční / Krimi / Dobrodružný / Drama

USA, 2005, 97 min

Chytlo mě to rozhodně více než jednička, protože Ice Cube je pro mě lepší šálek čaje než Vin Diesel, ale jako je to spíše průměrné béčko.(27.9.2005)

James Bond je běloch, Ethen Hunt je běloch, no prostě všichni tajní agenti kteří kdy za něco stáli byli běloši. No a producenti s napůl maořanem Lee Tamahorim se rozhodli že je to strašná nespravedlnost, takže negři (ehm pardon, afroameričané) vrací úder v této místy velice vtipné parodii na jejich filmy. Kde sehnali takové herce netuším, ale sázka mu vyšla stoprocentně protože všichni přehrávají kde můžou, tváří se drsněji než Chuck Norris na TotalGymu a vůbec si ze všeho dělají nehoráznou prdel, všichni záporáci jsou bílí a všichni hodní zas rozumí autům víc než celé osazenstvo Rychle a zběsile dohromady. Scénáristi se činili - dějová výplně mezi akčními scénami a hlavně některé "hlášky" měly velice silnou tendenci posílat mě do kolen, obzvlášť ty s neopakovatelnou dikcí Kostky Ledu, a digitální blázen Tamahori se zase postaral o svižně natočenou akci plnou sci-fi udělátek, výbuchů a trojhlavňových tanků, a samozřejmě nezapoměl ani na svůj trademark kterým jsou hromady velmi špatných triků. Je to jednoduše tak strašně debilní, až je to vtipné. Za ameriku, za černochy, za hamurgery se shakem. 6/10(19.6.2007)

Rozpočet $60miliónovTržby USA $26,873,932Tržby Celosvetovo $71,022,693/videl v kine: 25%/(7.6.2005)

• Dever

Soundtrack Marco Beltrami: 1. Get XXX'd - J-Kwon/Petey Pablo/Ebony Eyez ,2. Anybody Seen The PoPos?! - Ice Cube ,3. Fight The Power - KoRn/Xzibit ,4. Messiah - Dead Celebrity Status ,5. Oh No - Big Boi/Killer Mike/Bubba Sparxxx ,6. The Payback - P.O.D. ,7. Dirty Little Thing - Velvet Revolver ,8. Wyle Out - Bone Crusher ,9. Here We Go - Dirtbag ,10. Dis Dat Block - YoungBloodZ ,11. Lookin' For U - Chingy/G.I.B. ,12. The March - Hush ,13. MKLVFKWR - Moby/Public Enemy ,14. Just Like Wylin' - Bone Crusher/Three Days Grace ,15. Did It Again - Labba ,16. The Good Song - Tonex ,(12.5.2011)

• Cappuccino

Jediné väčšie plus vytvára vo filme Jackson...Ice Cube ala veľký gangster je trápny až za hranice možnosti. Nežeriem mu to.(5.1.2008)

• - Herec Vin Diesel a režisér Rob Cohen podepsali účast na tomto snímku už měsíc před tím, než do kin dorazil první díl. Oba nakonec produkci opustili. (imro)

• - I přes vizáž tvrdého rappera akční filmy Ice Cubea moc nevydělávají. Jeho Torque: Ohnivá kola o drsných motorkářích propadla. Mnohem větší úspěch zožala komedie Barbershop z prostředí černošského holičství a její pokračování. (imro)

• - Hned poté, co Darius (Ice Cube) zapálí lodě, po něm Kyle Steele (Scott Speedman) vystřelí pár ran bez toho, aby se dotkl spouště. (KucC)