xXx: Nová dimenze

XXX: State of the Union

xXx: Nová dimenzia

Akční / Krimi / Dobrodružný / Drama

USA, 2005, 97 min

Chtěl jsem akci a dostal jsem akci. Ice Cube byl přijatelný, stejně tak jako třeba Samuel L.Jackson, Sunny Mabrey nebo Scott Speedman. Akce, dynamický děj, kvalitní režie akčního specialisty Lee Tamahoriho dávají dohromady solidní akční bombu. 80%(25.10.2010)

• sharky

Dobrá komedie. Nepřekonatelný superagent skáče jako laňka ze střechy na střechu, i když má metrák nadváhu a při prvním skoku by se v reálu propadl až do sklepa. Tamahori opět vsadil na nevydařené počítačové triky, nakreslený finální vláček je opravdu hodně špatný. Škoda, že si ze sé předchozí bondovky nevypůjčil taky scénáristy a nepředvedl nějaké další vizuální vychytávky jako v Dnes neumírej. Takhle je to jen chaotická akční řež, nemající hlavu a patu s mimořádně nevhodným představitelem hlavní role. Jedý zajímavý na celém filmu je jako vždy skvělý Dafoe. Ale stále mám dojem, že je to určitě lepší než příšerný první dí.l(23.11.2005)

Absence Vina Diesela. Ovšem akčních scén tu bylo zřejmě víc a byli ale více nerealistické. V dalším díle se snad dočkáme, že hlavní hrdina zastaví malíčkem plně naložený kamión. Tento snímek mě ovšem překvapil, je to svižné béčko, které je dobře natočené a očekával jsem větší průser.(8.7.2005)

Zvláštní. Slovo "blbina" mě naky napadlo :-) Druhý díl "Tripl exe" je však o poznání zábavnější, než jeho starší bratříček, taky Tamahori je lepší režisér než Cohen. Akce, výbuchy (občas nějaký ten totální nesmysl, jako třeba se skokem na helikoptéru), drahý auta, hlášky a pěkný slečny, abych tak řekl, "na obou stranách barikády." Docela to šlo.(28.11.2005)

• Brouk

Ač bezvěrec musím říct... Ó bože.... Těžkotonážní hamburgerožrout Ice Cube mrštný jak laňka.... mrštný jak laňka? Možná... tak leda postřelená... oproti jedničce výrazně efektnější a s plným svědomím a zodpovědností lze závěrem konstatovat že: xXx byla blbá, ale xXx 2 blbější a to tak, že velmi.... Jedno je pozitivní na tomto filmu a to, že jsem definitivně pochopil co přesně obsahuje termín čiré zoufalství....(23.11.2005)

• Ice Cube