xXx: Nová dimenze

xXx: Nová dimenzia

Akční / Krimi / Dobrodružný / Drama

USA, 2005, 97 min

• mzss1

Tak tohle bylo celkově opravdu nezáživné. Příběh je docela slušný, ale film nudí, je kratší zhruba o půl hodiny než jednička a přesto nudí. Akční scény tu jsou, nejsou nějak velkolepé, třeba konec mě filmu byl už lepší. Herecké obsazení nebylo špatné. Samuel L. Jackson mě bavil. Ve výsledku podprůměrný nudný snímek, který za moc nestojí. Hodnotím pouze na 34% = **(2.12.2012)

Absence Vina Diesela. Ovšem akčních scén tu bylo zřejmě víc a byli ale více nerealistické. V dalším díle se snad dočkáme, že hlavní hrdina zastaví malíčkem plně naložený kamión. Tento snímek mě ovšem překvapil, je to svižné béčko, které je dobře natočené a očekával jsem větší průser.(8.7.2005)

• Lima

Neměla to být původně nepovedená parodie s Leslie Nielsenem v hlavní roli? A Ice Cube je asi tak stejně drsnej, jako já po dvou panácích becherovky……(10.8.2008)

• DaViD´82

Tučný Ice Cube v ultradrsné poloze, kterak kosí desítky nepřátel na americké půdě a k tomu hlásí rádobyefektní hlášky? Ne děkuji. Nuda, nezajímavá akce, strašlivé počítačové efekty, znuděný Dafoe a sto minut nechtěně směšné podívané, kterou nezmírňuje ani všudypřítomná nadsázka. Akce je zde vskutku mnoho, ale díky Tamahorimu je natočena tak standardně, že více to již snad ani nelze. Prostě céčko jak má být.(13.6.2007)

• Tuxedo

Tvůrci si asi mysleli, že když do filmu nacpou partu černochů, hodně rapu a pár akčních scén se samopaly, tanky a výbuchy, tak by to mohlo být děsně cool. Nebylo.(16.10.2005)

• - V předprodukci byly napsané dva scénáře, z kterých se potom vybral ten lepší. Autorem prvního je Rich Wilkes a uváděl na scénu piráty v Jihovýchodní Asii. Vybrán byl však text Simona Kinberga, který se odehrává ve Washingtonu. (imro)

• - Ve Washingtonu není West Side ani South Side. (KucC)

• - 87-milionový akčňák se v amerických kinech prřliš nevyznamenal. Díky příšerným ohlasům z řad publika i kritiky vydělal za první víkend pouhých 12 milionů dolarů. (imro)