Sex ve městě (TV seriál)

Komedie / Romantický

USA, 1998, 94x30 min

Předloha:

Candace Bushnell (kniha)

Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Kristin Davis, Cynthia Nixon, Chris Noth, John Corbett, Willie Garson, Kyle MacLachlan, Chandra Wilson, Bridget Moynahan, James Remar, Ron Livingston, Frances Sternhagen, Craig Chester, Michail Baryšnikov, Sarah Wynter, Sarah Clarke, Victor Webster, Blythe Auffarth, Leslie Lyles, Bradley Cooper, Elizabeth Banks, Meredith Ostrom, J.D. Williams, Evan Handler, Rosemarie DeWitt, Rachel Nichols, Susan Misner, John Scurti, Josh Pais, Edward Kerr, Jack Hartnett, Russ Russo, Daniel Travis, Brad Beyer, Kat Dennings, Robert LuPone, Kimberly Evan, Liza Lapira, Anson Mount, Fred Dalton Thompson, Clark Gregg, Margaret Cho, Seth Gabel, Yul Vazquez, Heidi Klum, Molly Price, Tonye Patano, Maggie Kiley, Timothy Olyphant, Amy Redford, Mark Feuerstein, Caitlin Clarke, Rochelle Aytes, Wallace Langham, Geri Halliwell, Heather MacRae, Jason Lewis, Jodi Long, Michael Medico, Claudia Besso, Christopher Sieber, Debbon Ayer, Hugh M. Hefner, Deborah Zoe, Phyllis Somerville, Geneva Carr, Will Arnett, Crystal Allen, Patrick Breen, Noelle Beck, Nick Gregory, Anita Gillette, Phil Coccioletti, Anthony DeSando, John Enos III, Donald Trump, Tony Ray Rossi, Ronald Guttman, David Eigenberg, Jen Strickland, Robert Gomes, Alanis Morissette, Blair Underwood, Justin Theroux, Katie Finneran, Marceline Hugot, Kate Jennings Grant, Ali Costello, Lauren Lake, Anne Meara, Daniel Sunjata, Matthew McConaughey, Vince Vaughn, Carrie Fisher, Elizabeth Regen, Eddie Cahill, Blanchard Ryan, Charles Parnell, Lisa Gay Hamilton, Alan Cumming, Nathan Lane, Craig Bierko, Kristen Johnston, Nikita Ager, Matthew Morrison, Candice Bergen, Carrie Preston, Jim Gaffigan, Ted King, Costas Mandylor, Heather Graham, Peyton List, Daniel Newman, Jerry Stiller, Marion McCorry, Marian Seldes, Lisa Roberts Gillan, Nick E. Tarabay, David Aaron Baker, Heather Goldenhersh, Aasif Mandvi, Jill Latiano, Wallace Shawn, Peter Hermann, Erica Tazel, Billy Wirth, Gloria Votsis, H. Jon Benjamin, Kate Albrecht, Jason Antoon, Philipp Karner, Mireille Enos, Kim Director, Tina McDowelle, Kohl Sudduth, Stuart Rudin, Jeanine Serralles, Sundra Oakley, Logan Anderson, Gabriel Macht, Sonia Rockwell, Mario Cantone, Michaël Cohen, Amy Sedaris, Michael Knowles, Amy Harris, Murray Bartlett, John Cenatiempo, Rebecca Wisocky, Mark Deklin, Becky Ann Baker, Claudia Salinas, Victor Browne, Jen Drohan, Peggy Gormley, Michael Cline, Cécile Cassel, Timothy Gibbs, Jennifer Elise Cox, Hoon Lee, Matt Servitto, Scott Bryce, Tony Hale, Luca Calvani, Haviland Morris, Laura Stepp, Christopher Wynkoop, Teddy Sears, Marc Forget, Jolly Abraham, Courtney Zito, Donovan Leitch Jr., Yetta Gottesman, Joanna Adler, Ben Weber, Blaze Kelly Coyle, Eddie McClintock, Lucy Liu, Sarah Michelle Gellar, John Shea, Jennifer Coolidge, David Duchovny, John Benjamin Hickey, Sara Barnett, Pieter Gaspersz, Mike Doyle, Kevin Stapleton, Dominic Fumusa, Todd Barry, Sam Seder, Shannon McGann, John F. Cleary, John Bryant, Isabel Gillies, Ritchie Coster, Rachel Miner, Donnie Keshawarz, Andrew Stewart-Jones, Joseph Murphy, Catherine A. Callahan, Katie Maguire, Mark Devine, Thomas Chabrol, Alicia Goranson, Marc Berman, Seamus Davey-Fitzpatrick, William Abadie, Iris Almario, Laila Robins, Paul Lazar, Joshua Burrow, Eric Naggar, Aleksandra Yermak, Daniel McDonald, Richard Joseph Paul, Novella Nelson, Vivian Bang, Major Dodge, Moniere, Glenn Fleshler, James Urbaniak, Ethan Sandler, Betsy Aidem, John Dossett, Jamie Denbo, Carol Lawrence, Chris Payne Gilbert, Adam Nee, Ellen Tobie, Jean Brassard, Anne De Salvo, John Mese, Marcia Jean Kurtz, André De Shields, Philippe Beglia, Anne Lange, Sita Verma, Bryan Callen, La La Anthony, Marilyn Sokol, Victoria Labalme, Carole Davis, Jason MacDonald, Mark Charran, Robert Bogue, Sonia Braga, Samantha Buck, Dan Ziskie, Nadia Dajani, Remy Auberjonois, Ian Kahn, Saidah Arrika Ekulona, Michelle Hurst, Catherine Curtin, Barbara Garrick

Scénografie:

Jeremy Conway
  • Gemini

Jako důkaz, že věk není ženě v ničem na překážku a jako příklad toho jak se má žena oblékat, aby vynikly její přednosti, velmi dobré. Ale jelikož hlavním posláním je ukázat chlapům jak jsou divní a jak těžké to s námi vy, ženy, máte (no dobře, je to tak, ale ženy si s námi rozhodně nemají co vyčítat:)), a v neposlední řadě je to skvělá příležitost jak nám ukázat jak úžasně sprostě dovedete mluvit aniž byste se za to musely stydět nebo vás za to někdo káral (to tady někdo dělá?), rozhodně mě to nijak zvlášť neoslovuje. I když je to díl od dílu jinak, někdy bych na Sex Ve Městě nedal dopustit a jindy bych ho zatratil, no prostě je to jako se ženskou;) A abych byl fér, dám neutrální hodnocení - 50%.(31.1.2005)

Nejlepe smysl tohoto serialu vystihuje kratka zminka o nem v serialu The Simpsons, kde Patty, Selma a Marge koukali spolecne na Sex Ve Meste a s natackama, neoholenejma nohama a cigarama v hube a komentovaly to slovy "to je jak z naseho zivota" ci "jako by nam sem dali kameru". Proste zabavit zeny po celem svete, touzici po blahobytu problemech znudenych slecinek z Manhattanu, ktery nemohou mit. Presto, par pravdivych zivotnich mouder se v tomto serialu najde, ale spise pozdejsich seriich. Prvni dve uz dnes vyznivaji hodne vycpele, ale to je holt uz dano dobou a nasim odstupem od ni.(16.3.2004)

Miluju ve filmech nenásilná, drobná "výchovná" poselství na závěr a taky postavy co o všem hodně přemýšlejí. Ale od začátku. Je docela výjimečná věc, aby seriál o hodně předčil svoji knižní předlohu. Scénáristé počáteční řady dokázali z poměrně nudné knihy vytvořit seriál, co upoutá pozornost těch, co rádi přemýšlejí a ještě určitěji těch, co milují krásu a módu. Jistě, už autorka přišla s důležitým počátečním tématem Carrie, nešťastné mladé spisovatelky, co všechno analyzuje a poznává život na Manhattanu, ale až seriál má jiskru. Pak už se rozvíjí pestrá mozaika výstředních postaviček, šatiček, botiček a situací. Není jiný seriál, který by tak pečlivě dodržoval stále stejné schéma včetně "a ponaučení na závěr" a přitom byl stejně zábavný. Také zvyšující se úroveň s dalšími řadami je další výjimečnou věcí. Některé epizody jsou komediální, jiné dramatické nebo dojemné a některé přímo pohádkové... třeba kouzelná poslední řada, ke které se můžu stále vracet. Ve své podstatě je to maximálně romantický seriál. A vůbec, je pěkné se prostřednictvím seriálových postav ujistit, že i jiní lidé tráví dny u bílého laptopu v ženských šatech a na jehlových podpatcích. Bohužel, někteří diváci se s kombinací krásné a inteligentní ženy v jednom, neradi smiřují. Poznámka - moc moc jsem se bála po pár letech se vrátit ke starším dílům, abych nebyla zklamaná dojmem z trapné módy apod., jak se to většině seriálů hodně zaměřených na módu stává, ale kdepak, Sex ve městě zůstává seriálovým klenotem (i když možná i díky stále nejasnějšímu směřování současné módy, která se moc neliší od té z přelomu tisíciletí) ;-)(15.10.2003)

• viperblade

K tomu, abych ocenil tento seriál, mi zřejmě něco chybí, (teda, vlastně přebývá :)).(26.9.2008)

Moje guilty pleasure - New York a ženské záležitosti. Dobře se pobavím a není to žádná pokleslost.(21.4.2010)