Ajka1

Těžce old-school fantasy s výpravnými kostýmy a na tehdejší dobu dost obstojnými triky. Celkově seriál připomíná typickou nostalgii osmdesátkové filmové a televizní tvorby, jakou byly třeba komedie Mela Brookse nebo dobrodružné snímky Willow, Labyrint a Nekonečný příběh. Takže pokud máte, stejně jako já, rádi styl ranných fantasy a nevadí vám přistoupit na pravidla hry i bez moderního vymazleného CGI, pak pro vás může být tato osmidílná série trefou do černého. A to doslova. Nic tomu nechybí: frenemies vztahy, klaďasův neohrožený sidekick, black and white wizards, natvrdlí příbuzní, sarkasmus, skvělé hlášky, kterým naprosto dominuje princezna Ariel, nebo dokonalý (nejen) vizuální kontrast mezi dobrem a zlem, ztvárněný jako nekonečný souboj mezi blonďatým krasoněm klaďasem Erikem a tmavovlasým charismatickým záporákem Dirkem. Škoda, že nenatočili víc dílů. Poslední epizoda chytře otevřela dveře pro další možný rozvoj příběhu některých postav a doslova mě namlsala. Ale co nadělám. Každopádně Blackpool forever! Zcela zásadně ovšem doporučuji nehledat ubohé VHS ripy na internetu, ale objednat si originální DVD přímo od WB. Jedině tak je to opravdu koukatelné. ()