Krok za krokem (TV seriál)

Step by Step

• slovenský

Krok za krokom

Komedie / Rodinný

USA, 1991, 160x22 min

Patrick Duffy, Suzanne Somers, Sasha Mitchell, Bronson Pinchot, Staci Keanan, Angela Watson, Christopher Castile, Brandon Call, Josh Byrne, Christine Lakin, Emily Mae Young, Jason Marsden, Patrika Darbo, Peggy Rea, Alexandra Adi, David Graf, Marla Sokoloff, Lisa Sheridan, Kathy Christopherson, Alan Blumenfeld, Donald Gibb, Heather Marie Marsden, Paula Trickey, Pat Crawford Brown, Clive Revill, Roz Witt, Tommy 'Tiny' Lister, Kara Holden, Nancy Lenehan, Fred Willard, Michelle Williams, Gregory Scott Cummins, Dana Dewes, Andrew Keegan, Yvette Freeman, Troy Evans, Arjay Smith, Jim Holmes, Shawn Christian, David Lascher, Dean Cochran, Joanna Garcia Swisher, Danielle Nicolet, Edward Winter, David Lipper, Bodhi Elfman, Fabio, Jaleel White, Erika Flores, Michele Maika, Angela Kinsey, Don Knotts, Robert Gant, Elizabeth Berkley, Peter Parros, Bailey Chase, Seth Green, Rebecca Herbst, Scott Gurney, Shannon Elizabeth, Joshua Hoffman, Diane Delano, Colin Bickley, Deborah Gibson, Françoise Robertson, Timothy Dowling, Bonnie Morgan, John F. O´Donohue, Andrea Elson, Walter Jones, Lea Moreno, Julie Benz, Drew Antzis, Chad Power, Nick Stabile, John Astin, Karen Austin, Brandon Crane, Terri Conn, Dale Jacoby, Sean Kanan, Rob Neukirch, Richard Kline, Chris Young, Kelly Packard, Jason Behr, Brian George, Debra Mooney, Senta Moses, Casey Sander, Leslie Danon, Ronnie Schell, Gina Gallego, Ashley Edner, Carl Ciarfalio, Rachel Grate, Jonah Rooney, Jennifer Lyons, Jim O’Heir, Danny Arroyo, Lee Weaver, Jennifer Aspen, Paul Willson, Greg Baker, Steven Anderson, Matthew Mahaney, Teresa Barnwell, Linda Cardellini, Jacob Smith, Hope Allen, Lance E. Nichols, Ian Patrick Williams, Loanne Bishop, Jan Hoag, Christine Belford, Al Molinaro, Bobby Edner, Peter Spellos, Kathy Kinney, Time Winters, Ethan Erickson, Tom Jourden, Michele Matheson, Carlos Lacámara, Chris Demetral, Matt Nolan, Richard Whiten, Myra Turley, Allen Cutler, Rachel Duncan, David Wagner, Doris Roberts, Carlease Burke, Jeff Juday, Todd Susman, Marsha Clark, Aria Noelle Curzon, Bruce Jarchow, Patrick Bristow, Michael Bryan French, Tom O'Rourke, Oliver Muirhead, Molly Morgan, Devon Odessa

Tenhle rodinný sitcom jsem kdysi dávno sledovala s nadšením (zvláště Cody byl můj velký oblíbenec), nicméně kvalita byla sestupná a nuda stále častějším jevem. Ovšem Patrick Duffy si u mě po slizkém, odporně kladném Bobbym z "Dallasu" spravil reputaci. 65%(19.3.2009)

• dobytek

Nedávno jsem zahlídnul několik dílů týhle sračky (už zase to opakujou, tentokrát na TV Prima) a svoje hodnocení snižuju ze 2 na 1 hvězdičku, protože mi to přišlo už úplně stupidní. Já nechápu, proč v tom seriálu jsou všechny postavy tak extrémně nesympatický. Když to tak vezmu, tak hlavní postavy maj tyto charakteristiky: otec - dement, matka - hysterická slepice, Kouďák - dement, J.T. - další dement, Dejna - kráva, Karen - dementní slepice, všichni ostatní - banda dementů a slepic... Tito dementi a slepice pak spolu vedou neuvěřitelně debilní rozhovory a do toho se každou chvíli ozve umělý "HAHAHAHA", aby i ten nejtupější američan pochopil, že to mělo bejt vtipný nebo "OOOOOOUUUHH", aby zase každej pochopil, že to mělo bejt smutný. Potom z toho vyleze nějaký moudro ve stylu "Milé děti, vždycky poslouchejte rodiče. Milé děti, pornografie je špatná, áno? Milé děti, vaše maminka se sice chová jako dozorce v koncentráku, ale myslí to s váma dobře." a z rádoby komediálního sitcomu se stane kulervoucí doják. Sice občas (tak 1× za 10 dílů a nejspíš omylem) se tam najde něco vtipnýho, ale v podstatě je to jenom další z mnoha úplně zbytečnejch sitcomů. Tenhle je snad akorát trochu víc slizskej.(7.5.2006)

"Cody, kde si sa naučil desať tancov?“ – „Chcel som sa zapísať na gitarový kurz, ale vliezol som do vedľajších dverí.“ Len čo nastal v "Krok za krokom" moment morálneho ponaučenia (väčšinou päť minút pred záverečnými titulkami), bolo mi trápne aj za ľudí, ktorí sedeli pred televízorom so mnou. Ale tých dvadsať minút predtým bola sitkomová jazda! Iste, ako roky utekali, prišli problémy. Deti starli, problémy sa opakovali, morálne poučky začali byť naozaj riadne tuhé (aj pre fanúšika Stevena Seagala), starý dobrý Cody odišiel (a bol čudne nahradený kurióznym Bronsonom Pinchotom z konkurenčného seriálu "Perfektní príbuzní") a jedno z detí dokonca bez vysvetlenia zmizlo!! Napriek zakopnutiam mohutných 80% (za nostalgiu alebo nie?).(5.12.2004)

Veľká rodina = ešte viac srandy. 85% - 4*(29.11.2009)

Seriál, který má své kouzlo a charizmatické protagonisty, ale já ho nikdy moc nevyhledával. Určitě je ale oblíbenější než podobné kousky - Ženatý se závazky či Kulit Tim. Ani zdaleka jsem neviděl všechny díly, ale ty které jsem viděl se mi dostatečně líbily a bavily mě. Vykutálená to rodinka.(11.1.2008)

• - Pro dětské herce seriálu byl zlomem, některé vyšvihl do mnoha další rolí (Christine Lakin), jiní dostávali nabídku od filmu pouze sporadicky (Staci Keanan, Angela Watson), další zatratil a už si nikdy nezahráli, protože se svou postavou až příliš splynuli (Brandon Call, Christopher Castile, Josh Byrne). (Kulmon)

• - V devátém díle šesté série, kdy Jean Luc (Bronson Pinchot) s Frankem (Patrick Duffy) táboří, se Jean Luc zmiňuje, že nemá děti, v jednom z pozdějších dílů se však objevuje jeho dcera. (donat5)

• - V seriálu můžeme slyšet mnoho odkazů na jiné seriály jako Plný dům, Dallas, Beavis and Butt-head, Garfield, Simpsonovi, Pobřežní hlídka, Xena či filmy Jak je důležité míti Filipa (1951), Americké graffiti, nebo Legenda o vášni. (Stocki)