• Ej Hlemýžď

Sedmidílný seriál místy zcela bezobsažný, dnes v podstatě nicneříkající a nevěrohovdný, pochybuji, že by ho nějaká TV chtěla reprízovat. Katka z Bratislavy musí žít na venkově u tety a strýce, protože rodiče jsou někde v Africe na motáži, takže tam prožívá různá dobrodružství, a jak často bývalo zvykem v dětských seriálech, tak je dost na svůj věk přemoudřelá. Nejsou tu uvedení herci, takže Katku hraje Katka Zatovicová. Další herci abecedně: Jiřina Bohdalová, Peter Debnár, Jana Drbohlavová , Jana Hlinková, Maria Hojerová, Jolana Hola, Norbert Judt, Ladislav Koreny, Lubomir Kostelka, Jan Kramar, Ivan Krivosudský, Eva Kríziková, Martin Masner,Adam Matejka, Vlasta Mecnarowska, Milan Rabas, Ida Rapaicová, Pavla Severinová, Bohumil Slezacek, E. Steignerová, Milan Sulc, Stanislav Triska, Jirí Vala(5.3.2005)

Katka to má jako správná soudružka všechno spočítané a společně s novými kamarády nedá ujovi Jožkovi pokoj, dokud si nevezme slečnu z Jednoty. :)(28.8.2011)

Výborně udělaný seriál pro celou rodinu, příjemný, pohodový, vtipný a dobře zahraný. Z československých seriálů pro děti zřejmě nejlepší. Výborná je nejen představitelka hlavní role, ale i všichni ostatní dětští herci. Škoda, že Jiří Vala musel být nadabován do slovenštiny. Stejný osud však stihl všechny ostatní české herce, kteří si zde zahráli. Kostelkovi předabování dokonce prospělo.(29.12.2012)

Pre živého Boha Ej Hlemýžď bezobsažný seriál ? :-) Naopak, vtipný seriál pre deti, ktorý STV našťastie nezakopala do svojho bezodného archívu. Paradoxne nakrútený českým tvorcom a poväčšinou českými hercami. Nuž, my sme holt nevyrastali na "Válečkovi". A hoci by to bola pravda, nedovolil by som si seriál KAMARÁDI označiť za bezobsažný. (1.8.2008)(1.8.2008)

Jeden zo seriálov môjho detstva. Veru, kedysi dávno, pradávno som aj ja často trávil leto s Katkou. Vtedy to bol obľúbený detský seriál, v dnešných časoch to deti už tak nenadchne. Zaujímavé, ako sa doba mení. 65/100(20.6.2014)

• dyfur

...kedysi značne populárny detský seriál,dnes už trocha pôsobí prostoducho....no,ale dá sa....(13.8.2013)

anderson ***** A hoci by to bola pravda, nedovolil by som si seriál KAMARÁDI označiť za bezobsažný. TY SEM PROSÍMTĚ UŽ RADĚJI NIC NEPIŠ, ODBORNÍKU.(19.7.2014)

Veselý detský seriál, ktorý vo mne evokuje spomienky na detstvo. Výborné herecké obsadenie na čele s Jiřím Valom, ktorý je v roli dedinského hundroša neodolateľný.(11.5.2009)

Katka Zatovičová asi najväčšia slovenská detská hviezda. Strašne otravovala uja Jožka!!!!60%.(29.11.2010)

Katka Zatovičová hraje sympaticky, v klasickem soc serialu pojednavajicim o tom, jak holka z mesta jede na vesnici na prazdniny. Odpocinkova, mirne crazy pohoda... :) 3+(1.11.2014)

Vždy som sa v detstve tešil na tento seriál a keď ho dávajú niekedy v repríze stále ho môžem. Nevadí mi premúdrelá Katka, mám rád ufrflaného uja Jožka, Vieročku či dvojicu lenivých mechanikov. Podľa mňa naozaj vydarená záležitosť pre deti aké sa už netočia. Celkom som prekvapený z nízkeho hodnotenia tohoto seriálového skvostu a môjho osobného "kulťáku".(17.6.2008)

Aj Katka patrí k môjmu detstvu ...(19.6.2014)

Velmi příjemný odpočinkový rodinný seriál :) Klidně časem zkouknu znova :)(15.11.2011)

Myslel jsem si, že se to odehrává ve vedlejší vesnici na kopci! Fakt to tam tak úplně vypadalo!! A mě bylo málo let, chodil jsem do školky, tak co!?! :)(26.12.2010)

Ja osobne nemám žiadne výhrady. Pre mňa je to niečo ako "Chalupáři" pre deti! :-)(10.4.2010)

Stále dobrý jednoduchý veseloherní seriál. Žádné létající vnitřnosti a části těl jen příjemná pohoda. Děti řeší vše dětským způsobem a nejsou zavlečeni do žádných drog, alkoholu apod. Také žádné nebyly a děti byly dětmi a né moderními mutanty nebo jak to pojmenovat. Katka je sice poněkud přemoudřelá, ale to se dá vzít s humorem a hlavně děti v minulosti byly skutečně chytré a prakticky šikovné, uměly si poradit se životem což se nedá říci o současných počítačových chcípáčcích. Tehdy prázdniny na vesnici bez počítačů a většinou i televize byly něčím nádherným, spalo se pod širákem, z okna se utíkalo do lesa a k rybníku za dobrodružstvím, kluci uměli pracovat s nářadím a byli manuelně zruční, museli opravovat vše co bylo potřeba, holky si uměly poradit s vařením a jakýmkoli úklidem. Tento seriál to velmi připomíná což se dnešním lemplovitým makeupovým kreaturám určitě nelíbí. Dnešní mládeži když dáte do ruky koště začnou hledat ovladač a sluchátka a když je nenajdou ihned volají linku bezpečí, žeč je šikanujete.(31.3.2010)