poster

Kdo se bojí Virginie Woolfové?

 • USA

  Who's Afraid of Virginia Woolf?

 • Československo

  Kto sa bojí Virginie Woolfovej?

Drama / Psychologický

USA, 1966, 134 min

Režie:

Mike Nichols

Scénář:

Ernest Lehman, Edward Albee (divadelní hra)

Kamera:

Haskell Wexler

Hudba:

Alex North

Střih:

Sam O'Steen

Scénografie:

Richard Sylbert
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • J*A*S*M
  *****

  Totálně depresivní představení (divadelní předloha je velmi znát), které jsem zpočátku paradoxně bral jako čistokrevnou komedii. To, co nejdříve působí jako sympatické sarkastické narážky a rejpance, které mám z běžného života tak rád, se pomaloučku polehoučku mění v psychický teror nevídané síly. Všichni herci jsou ve svých rolích výborní a přesvědčiví, v celé té dvouhodinové hádce mi nepřišlo, že by kdokoli z nich překročil tu tenkou hranici mezi bezchybným výkonem a přehráváním. Pes je samozřejmě zakopaný jinde, nicméně Virginii Woolfovou doporučím jako nejlepší film o alkoholu, jaký jsem prozatím viděl.(4.9.2010)

 • viperblade
  *****

  Bylo to jako být v místnosti s několika sudy dynamitu, které mají zapálené hořáky. Jen nevíte, jak jsou dlouhé a proto vám nezbývá než nervózně čekat, až vybouchnou. Nebo utéct. Obdivuju Mikea Nicholse, že si pro svůj debut vzal takovouto látku a že ji dokázal takhle převést na plátna. Obdivuju Elizabeth a Richarda za jejich bezchybné výkony, do kterých dali bez nadsázky vše. Obdivuju roztomilost Sandy Dennis a (místy) bezradnost George Segala. Není co víc dodat, pokud máte rádi opravdu skvělé drama, tohle je vynikající volba. 100 %.(21.8.2012)

 • Faidra
  *****

  Těm, kteří hlásali, že Elizabeth neumí hrát a je sotva něco víc než našlechtěná loutka, uštědřila Liz slušný kopanec. Richard Burton jí v tom pomáhá více než zdatně a člověka z toho všeho tísní ještě víc pomyšlení, kolik do svých rolí tihle dva dali ze svého reálného života. Segall a Dennisová jsou více než dobří, ale nemůžou nic dělat se skutečností, že tohle je srdcervoucí a duširvoucí koncert dua Taylorová-Burton. Šokující? Absurdní? Pokud je šokující a absurdní životní realita, tak nesporně.(24.7.2007)

 • Douglas
  *****

  Jakkoli je film Kdo se bojí Virginie Woolfové? natočený podle divadelní hry, divadlně překvapivě vůbec nepůsobí. Jak filmařsky dosahuje svého napříč časem neslábnoucího účinku, vysvětluji ve svém videokomentáři. :)(7.8.2016)

 • xxmartinxx
  *****

  Tak to je haluz! omlouvám se, ale to je jediné, co teď ze sebe vysoukám. Výborní herci a několikanásobně šokující zvrat ve hře tak hořké a energické, že to bere dech.(25.6.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace