Vlk

Vlk

Drama / Horor / Romantický / Thriller

USA, 1994, 125 min

• Mr.Apache

Komentář Nicka Towa víceméně vyjadřuje i mé pocity z tohoto filmu. Na Vlka jsem tenkrát zašel do kina a bylo to v mém životě první zklamání z Jacka Nicholsona. Do té doby jsem žral prakticky celou jeho filmografii od Easy Ridera až po Batmana. Pak už jsem narazil snad jen na jediný jeho dobrý film (Přísaha). Kvalitních vlkodlačích horrorů není mnoho, a tento k nim rozhodně nepatří. Zdejší kladné přijetí napříč širokým spektrem publika přičítám známým jménům v kolonce tvůrci. Velké zklamání, od něhož pramení můj pocit, že Jack by udělal nejlíp, kdyby hned po natočení Batmana raději odešel do důchodu.(18.8.2011)

Od začátku pohlcující, líbivé a patřičně mysteriózní. Jeden z těch pozapomenutých thrillerů devadesátých let, který si ale i dnes zaslouží pozornost...9/10(6.7.2016)

Už přes půl roku - od doby, kdy jsem viděl Nicholsona zakusovat srnu poprvé - jezdím každou noc k lesu a tajně doufám,že přiběhne alepoň nějakej jezevčík a udělá ze mě šelmu. Zatim nic...akorát po děšti občas najdu houby(1.2.2009)

Kvalitní thriller s komorními hororovými prvky, výtečný rovněž po trikové stránce, s jednoduchým námětem, nekomplikovaným dějem, okořeněným navíc i milostnou zápletkou, ale jen s průměrným scénářem ..Přednosti filmu jsou ale jinde, a to především ve skvělých hereckých výkonech Jacka Nicholsona (převážně v první polovině filmu, a daří se mu více v civilnějších polobách než v honičkách a v závěrečném "vlčím" souboji), krásné Michelle Pfeifferové a slizkého padoucha Stewarta Swintona, kteří tento film pozvedli na lepší průměr..Kdyby tam nebyli, tak by to byl sotva průměrný film B-čkové produkce..(5.4.2008)

Úžasný film!!(22.5.2008)