Vlk

Wolf

Vlk

Drama / Horor / Romantický / Thriller

USA, 1994, 125 min

Jak bylo řečeno už kdesi jinde: "Je to člověk? Je to vlk? Je to Jack!" Nedá se popřít, že tenhle snímek stojí z valné části na Jackovi, ale kdo by mu to měl za zlé. Já určitě ne a jak se tak dívám kolem sebe, neměla bych za zlé ani nějakému "velkému šedému zatoulanému psu," kdyby mě obdaroval svým kousnutím, abych mohla obdarovat české politiky zakousnutím.(22.6.2007)

Klasický retro horor, kterému pomáhá na vrchol zejména Jack Nicholson se sekundanty Michelle Pfeiffer a Ennio Morricone, a povyšuje jej i to, že si stanoví vyšší cíl, než jen vyvolat hrůzu.(8.1.2012)

Zdařilý pokus o využití vlkodlačího motivu v hororu zasazeném do moderních amerických kulis, který staví na velmi slušném hereckém obsazení, kde zejména Jack Nicholson podává tradičně skvělý výkon a využívá své expresivní mimiky k vytvoření silného dojmu a napětí v jednotlivých scénách. Celkový dojem: 80 %.(14.6.2006)

Kromě úžasně zvířecího Jacka Nicholsona a k nakousnutí půvabné Michelle Pfeiffer tento horor nenabízí nic převratného.(24.2.2003)

Nevím kam tenhle film zařadit. Vlk je zajímavý mix všech možných žánrů s napětím tak hustým, že by se dalo tesáky vyrvat z monitoru, a navíc je výborně zahraný. Co víc si může divák zaražený hluboko do křesla přát?(6.4.2008)

• - Christopher Plummer (Raymond Alden) přiznal, že při natáčení se tak vžil do role, že při jedné scéně doopravdy udeřil Michelle Pfeiffer (Laura Alden) místo toho, aby to jen předstíral. (HappySmile)

• - Jack Nicholson prosazoval se svým kamarádem scénáristou Jimem Harrisonem, aby byl tento film natočen, celých 12 let. (HappySmile)

• - Natáčení trvalo místo šesti měsíců osm, protože se znovu natáčela celá třetí část filmu. (HappySmile)