poster

Vlk

 • USA

  Wolf

 • Slovensko

  Vlk

Drama / Horor / Romantický / Thriller

USA, 1994, 125 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ScreamJay
  ****

  Když ve 30tých letech navlékli jistého nejmenovaného herce do kostýmu vlkodlaka, ještě pramálo tušili kam se za nějakých 60 let filmový průmysl dostane. Vlk je příkladem předělávky jednoho z klasických mýtů hororové tvorby, avšak v novém kabátě už to prostě není ono. Narozdíl od Vytí vlkodlaků Joea Danteho jde spíše o komorní vyprávění, doplněné precizními hereckými výkony a slušnou, ne však hororovou atmosférou. Jako když pijete šampus z flašky, tak rychle vás děj opije, takže už leckdy přehlédnete zdlouhavost a zbytečnou rozkouskovanost jednotlivých scén. Jack Nicholson je skvělý herec, ovšem do role vlkodlaka mi příliš nezapadá. Právě narozdíl od Kubrickova Shining tady spíše jen představuje svou postavu, ale už se nad ni nedokáže povznést. Michelle Pfeifferová jest velmi půvabná, avšak ani její postava ze standardu nevystupuje, ba naopak se v něm taktéž ztrácí. Závěr sám o sobě je dá se říct očekávaným a veskrze nijak překvapivým divadýlkem. Takže tady nejde o čtyřhvězdičkovou podívanou, ale spíše o tři a půl hvězdičkovou pohádku pro dospělé, která v novém hávu sic nabrala pár kilo speciálních efektů a působivé kamery, ale zas prevít zhubla na celkové mrazivosti. Ovšem klíďo se nechám rafnout vlkem do zadku, abych nabyl šmrncu výše zmiňovaného Jacka Nicholsona :o)(16.8.2004)

 • Aky
  ****

  Klasický retro horor, kterému pomáhá na vrchol zejména Jack Nicholson se sekundanty Michelle Pfeiffer a Ennio Morricone, a povyšuje jej i to, že si stanoví vyšší cíl, než jen vyvolat hrůzu.(8.1.2012)

 • Divočák
  **

  Trapná komedie s velice podprůměrným scénářem. Člověk už se ani nemůže smát, když po sobě šíleně nalíčení Nicolson se Spader skáčou jak šimpanzi... To už je fakt tragédie.(24.6.2005)

 • klerik
  ****

  Fantastické. Tomuto vravím kvalitný horor. Príliš nestraší, len hororvú látku spracováva, ale výsledok je úchvatný (podobne ako INTERVIEW S UPÍROM). Herci sa pre svoje úlohy skrátka narodili...(14.1.2006)

 • mandes
  ****

  rozpočet : ? tržby celosvetovo : $131,002,597(28.1.2007)

 • - Mia Farrow byla navržena do role Charlotte Randallové. Společnost ale váhala, protože Mia byla v té době dost kontroverzní, a tak musel režisér Mike Nichols dost bojovat, aby ji studio obsadilo. Mia musela přistoupit na srážku z platu, ale nakonec si ve filmu stejně nezahrála kvůli problémům s rozvrhem. (HappySmile)

 • - Sharon Stone odmítla hlavní ženskou roli. (HappySmile)

 • - Přestože je celý film o vlkodlakovi, toto slovo v něm není ani jednou řečeno. (HappySmile)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace