Vlk

Wolf

Vlk

Drama / Horor / Romantický / Thriller

USA, 1994, 125 min

Dobré, i když mírně mdlé ... Jack Nicholson ovšem samozřejmě předvedl vynikající výkon.(22.1.2012)

Áčková 90s verzia klasického príbehu o vlkodlakovi, ktorý stojí a padá na sexuálnom drive a dravosti Jacka Nicholsona. Nemôžem sa zbaviť dojmu, že film bol robený pre publikum, ktoré nemá rado horory.(26.8.2012)

60% - Snímek byl zajímavý hlavně hereckým výkonem Jacka Nicholsona. Na Michelle Pfeiffer se zase hezky koukalo. To je tak vše, co mě zaujalo. V této době je film spíše průměr...(6.4.2008)

Nejvetsi vyhra bylo obsazeni Nicholsona, on jako vlk vcelku i vypada, navic opet hraje paradne a hlavne je perfektne charismatickej, jak s maskou, tak bez ni. Pfeiffer je tu sice vicemene zbytecna, ale slusi ji to. Jinak pribeh mi prisel, ze neni pojatej jako typickej horor, i kdyz tu samozrejme par strasidelnejsich scen je, ale spis je to takovy drama o jednom chlapkovi. Diky tomu je film sice zbytecne dlouhej a nejaky ty sceny z nakladatelstvi by sli vykopnout, ale diky zrucny Nicholsovo rezii a paradnimu Nicholsonovi se jedna o docela atmosferickej film.(17.7.2009)

Kromě úžasně zvířecího Jacka Nicholsona a k nakousnutí půvabné Michelle Pfeiffer tento horor nenabízí nic převratného.(24.2.2003)

• - Ve scéně, kdy se Will (Jack Nicholson) objeví poprvé v práci, nasazuje si brýle a zapaluje dýmku. V dalším záběru ale již brýle nemá. (StropS)

• - Mia Farrow byla navržena do role Charlotte Randallové. Společnost ale váhala, protože Mia byla v té době dost kontroverzní, a tak musel režisér Mike Nichols dost bojovat, aby ji studio obsadilo. Mia musela přistoupit na srážku z platu, ale nakonec si ve filmu stejně nezahrála kvůli problémům s rozvrhem. (HappySmile)

• - Christopher Plummer (Raymond Alden) přiznal, že při natáčení se tak vžil do role, že při jedné scéně doopravdy udeřil Michelle Pfeiffer (Laura Alden) místo toho, aby to jen předstíral. (HappySmile)