poster

Podnikavá dívka

 • USA

  Working Girl

 • slovenský

  Podnikavé dievča

Komedie / Romantický / Drama

USA, 1988, 109 min

 • BoPo
  ***

  Ambiciózne dievča a proti nej ambiciózna žena. A šanca ktorá sa objaví raz za život. Snaha opustiť svoj obyčajný život a dostať sa vyššie. Otrepané príbehové klišé, ktoré však s účasťou Forda, Sigourney Weaver a v tej dobe ešte peknej Melanie Griffith nepôsobí blbo. Oddychovka a vkusná rozprávka pre ženy.(29.3.2011)

 • anniehall
  ***

  3,5* Skvělé herecké výkony, úžasná ústřední píseň Let the River Run od Curly Simon a zručná režie Mike Nicholse. Nic víc, nic míň. Je to jemná, zábavná komedie, která potěší i po letech a nic hlubokého neřeší. Možná, kdyby se scénárista ještě trrochu zasnažil a propracoval jednotlivé figurky o trochu víc, mohl by to být vynikající film.(28.3.2008)

 • JohnnyD
  ***

  Jedna z tých pár nevtipných komédií z osemdesiatych rokov, pri ktorých som nikdy nepochopil ich kultový status, hlavne v porovnaní s kvantom úžasných komédií, ktoré sa v tom desaťročí nakrútili.(27.6.2012)

 • Sarkastic
  ****

  Lehce nadprůměrná komedie. Těží nejen ze svého hereckého obsazení, ale také z jednoduchého, avšak sympatického příbehu. V závěru je sice mrcha Sigourney Weaverová potrestána a Melanie Griffithová po zásluze odměněna, a tak se to dá chápat jako happy-end, ale v tomto filmu mi nevadí. Když si budete chtít odpočinout a lehce pobavit, nemůžu než doporučit.(20.3.2008)

 • sud
  ***

  Poměrně dobrá americká komedie. Poměrně zaběhané téma milostného trojúhelníku mezi šéfem (Harrison Ford) jeho manželkou (Sigurney Weaverová) a jeho sekretářkou (Melanie Griffithová). Herecké výkony ústřední trojice nejsou sice nijak vyčnívající, ale odehrají si svůj standart. Zkrátka odpočinková komedie, která neurazí, odpočinete si u ní, ale za pár dní si nebudete pořádně pamatovat o čem to vlastně bylo.(17.11.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace