Podnikavá dívka

• slovenský

Podnikavé dievča

Komedie / Romantický / Drama

USA, 1988, 109 min

Příjemná podívaná, dokonce i na Griffithovou a její, tehdy ještě normální ústa.(26.8.2010)

Po všech stránkách sympatické. A minirolička (neplést s cameem!) Kevina Spaceyho je skvělá.(3.5.2005)

V naší domácnosti extrémně povinná záležitost, podobně jako Včera narození (opět s Melanií) nebo Baby Boom (opět z kanceláře). Dost bylo pozdní emancipace přelomu 80. a 90. let. Zahoďte vycpávky a začněte se zase chovat jako lidi.(30.6.2013)

Moc příjemná oddechovka s pěkným hereckým obsazením.(26.10.2004)

Štramácký byznysmen H.Ford a M.Griffith s účesem připomínajícím hnízdo snovače rudozubého v hlavních rolích inteligentní komedie postavené na tradičním principu záměny osob rozdílné společenské vrstvy. Škoda, že není v popisu pracovní funkce sekretářek krom nabízení teplých nápojů zakotven i ten nadstandardní přídavek. Pochopitelně bych volil tu kávu..(9.9.2008)

• - Ve filmu zazní, že postava Sigourney Weaver je o několik dní mladší než Melanie Griffith. Ve skutečnosti je věkový rozdíl mezi herečkami plných osm let - Weaver je starší. (Candice)

• - Písnička, která zní při závěrečných titulcích, se jmenuje "Let the River Run" a nazpívala ji Carly Simon. Předělala ji také Lucie Vondráčková pod názvem Láska umí víc. (blackrain)

• - Siqourney Weaver i Melanie Griffith se obě účastnily několika pracovních porad obchodnic a sekretářek v rámci přípravy na natáčení. (don corleone)