poster

Podnikavá dívka

 • USA

  Working Girl

 • slovenský

  Podnikavé dievča

Komedie / Romantický / Drama

USA, 1988, 109 min

 • Agatha
  ****

  Na nic si nehrající snímek s nádechem romantiky, který lehce pobaví a některé snad i povzbudí. Největším kladem a lákadlem je určitě skvělé herecké obsazení, které zasahuje i do těch nejmenších rolích. Melanie Griffith je kouzelná a Harrison Ford, Sigourney Weaver a Joan Cusack jsou na správných místech. Ale co je na tomto filmu absolutně nejlepší je oscarová ústřední píseň Let the River Run, která je nesmrtelná a prostě skvělá, za jejího znění se z obyčejných úvodních titulek stávají neobyčejné. A Lucko Vondráčková nic proti, ale na originál jednoduše nemáš...(23.4.2009)

 • dyfur
  *****

  ....v kine mňa to až tak neoslovilo,neskôr som prišiel nato,že je to vlastne super...no človek má občas dlhšie vedenie...taká rozprávočka,ale natočená tak,že tomu človek verí,resp.-chce veriť.Herci boli asi fyzicky v ich TOP forme....(20.8.2015)

 • NinadeL
  ***

  V naší domácnosti extrémně povinná záležitost, podobně jako Včera narození (opět s Melanií) nebo Baby Boom (opět z kanceláře). Dost bylo pozdní emancipace přelomu 80. a 90. let. Zahoďte vycpávky a začněte se zase chovat jako lidi.(30.6.2013)

 • anniehall
  ***

  3,5* Skvělé herecké výkony, úžasná ústřední píseň Let the River Run od Curly Simon a zručná režie Mike Nicholse. Nic víc, nic míň. Je to jemná, zábavná komedie, která potěší i po letech a nic hlubokého neřeší. Možná, kdyby se scénárista ještě trrochu zasnažil a propracoval jednotlivé figurky o trochu víc, mohl by to být vynikající film.(28.3.2008)

 • Falcor
  ****

  Vrchol osmdesátých let a vše, na co si člověk pamatuje. Oblečení, hudba, průbojné a inteligentní ženy na vzestupu, obsazení kvalitních herců (i Melanie se snažila a sošku si vysloužila) tehdy ještě zaručoval kvalitu snímku. A MIke Nichols, jenž nedokáže ani komedii natočit, aby šlo o pouhé jednoduché odlehčení. Naštěstí.(17.11.2005)

 • - Vycpaný králík, kterého si postaví Tess na stůl při nástupu do nové práce je od známého tvůrce plyšových medvídků Gae Sharpa a pro natáčení byl zakoupen v Mables v New Yorku. Ke konci natáčení koupil režisér Mike Nichols dalších pět, aby jimi obdaroval členy štábu. (don corleone)

 • - Jako prostory vestibulu firmy The Petty Marsh, kde pracovaly obě hlavní představitelky, posloužil vestibul v sedmém patře World Trade Centra. (don corleone)

 • - Písnička, která zní při závěrečných titulcích, se jmenuje "Let the River Run" a nazpívala ji Carly Simon. Předělala ji také Lucie Vondráčková pod názvem Láska umí víc. (blackrain)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace