poster

Podnikavá dívka

 • USA

  Working Girl

 • slovenský

  Podnikavé dievča

Komedie / Romantický / Drama

USA, 1988, 109 min

 • T2
  ****

  Rozpočet $28miliónovTržby USA $63,779,477Tržby Celosvetovo $102,953,112║ Tie účesy v tej dobe na konci 80.rokov to je fakt sila ale o tu tak až nejde, film má výborný príbeh s množstvom dobrých momentiek, dokáže pobaviť ale aj dojať, plus hudba pekne ľadí k filmu, k tomu všetkému tu je slušné herecké obsadenie a aj trošku démonická Sigourney Weaver. /75%/(29.6.2005)

 • FilmFan24
  *****

  Příjemná komedie z konce osmdesátých let. Účesy hereček jsou nepřehlédnutelné a charakteristické pro toto období. Obzvlášť Joan Cusack to teda fakt "sedne"! Po letech znovu viděno na Blu-ray (14.01.2015) a musím svoje hodnocení upravit na plný počet...tahle komedie si to fakt zaslouží!(25.8.2008)

 • movie
  ****

  Taková ta "osmdesátková" klasika, co nikdy neurazí - ani nezstárne!(25.8.2002)

 • slunicko2
  *****

  Hlavu na byznis a tělo na hřích aneb Manhattan CInderella Story. 1) Režisér kvalitních filmů Mike Nichols s pomocí špičkového hereckého ansámblu vypráví popelkovskou pohádku o self made woman za pomoci vtíravé hudby (Let the River Run od Carly Simonové - Oskar, původně zvaná Hymna Wall Street) a krásných obrázků Manhattanu (včetně interiérů z dnes již neexistujících Dvojčat). Ano, tak nějak jsem si život v Americe představoval...zpoza železné opony. Can I get ya anything? Coffee? Tea? Me? 2) Doporučuji ctěné pozornosti typicky americkou diskusi na IMDb, která řeší zásadní věci. Když Tess lhala o své sociální roli, zaslouží si nakonec povýšení (48 diskusních příspěvků)? Je politicky korektní oslovit Katharine na konci bone ass? Jack Trainer si při odchodu ze záchodu, považte, neopláchl ruce, for God´s sake (43 diskusních příspěvků). 3) You can bend the rules plenty once you get to the top, but not while you're trying to get there. And if you're someone like me, you can't get there without bending the rules. 4) Snímek plný dobré pohody a základních životních rad: Dress shabbily, they notice the dress. Dress impeccably, they notice the woman - Coco Chanel.(6.12.2010)

 • rt12
  ****

  Můj první film na VHS kazetě, srdeční záležitost. Nesympatická ,,kostnatá prdel" Sigourney , ještě krásná, plastikami nedotčená Melanie a Harisson tak charismatický a spravedlivý. Ach ......(20.1.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace