Podnikavá dívka

• slovenský

Podnikavé dievča

Komedie / Romantický / Drama

USA, 1988, 109 min

Harrison Ford v době svý největší slávy (anebo těsně po ní), Sigourney Weaver rovněž a Melanie Griffith v její životní roli. Zbytek je casting. Film je z konce 80. let, což bezpečně poznáte podle značně excentrickýho líčení, ale zároveň poměrně sexy garderoby (alespoň pokud jde o negližé). Mno a jinak je to takovej ten stokrát viděnej příběh o Popelce, což není až tak podstatný. Podstatný je, že nejlepší scéna je hned v úvodu, když jí zkoksovanej Kevin Spacey pouští "omylem" v limuzíně porno :D :D(26.4.2016)

Lehce nadprůměrná komedie. Těží nejen ze svého hereckého obsazení, ale také z jednoduchého, avšak sympatického příbehu. V závěru je sice mrcha Sigourney Weaverová potrestána a Melanie Griffithová po zásluze odměněna, a tak se to dá chápat jako happy-end, ale v tomto filmu mi nevadí. Když si budete chtít odpočinout a lehce pobavit, nemůžu než doporučit.(20.3.2008)

V naší domácnosti extrémně povinná záležitost, podobně jako Včera narození (opět s Melanií) nebo Baby Boom (opět z kanceláře). Dost bylo pozdní emancipace přelomu 80. a 90. let. Zahoďte vycpávky a začněte se zase chovat jako lidi.(30.6.2013)

3,5* Skvělé herecké výkony, úžasná ústřední píseň Let the River Run od Curly Simon a zručná režie Mike Nicholse. Nic víc, nic míň. Je to jemná, zábavná komedie, která potěší i po letech a nic hlubokého neřeší. Možná, kdyby se scénárista ještě trrochu zasnažil a propracoval jednotlivé figurky o trochu víc, mohl by to být vynikající film.(28.3.2008)

Návod pro všechny sekretářky, asistentky, ale také sekretáře či asistenty, který se v životě může hodit.(27.6.2012)

• - Kevin Spacey byl povolán na poslední chvíli jako náhrada za jiného herce. Mike Nichols poslal pro něj taxi se scénářem na zadním sedadle a Kevin Spacey se své repliky naučil po cestě. Nichols byl pod časovým tlakem, aby nemusel odkládat svou vlastní svatbu, která se konala za dva dny. (don corleone)

• - Písnička, která zní při závěrečných titulcích, se jmenuje "Let the River Run" a nazpívala ji Carly Simon. Předělala ji také Lucie Vondráčková pod názvem Láska umí víc. (blackrain)

• - Ve filmu zazní, že postava Sigourney Weaver je o několik dní mladší než Melanie Griffith. Ve skutečnosti je věkový rozdíl mezi herečkami plných osm let - Weaver je starší. (Candice)