Podnikavá dívka

• slovenský

Podnikavé dievča

Komedie / Romantický / Drama

USA, 1988, 109 min

Štramácký byznysmen H.Ford a M.Griffith s účesem připomínajícím hnízdo snovače rudozubého v hlavních rolích inteligentní komedie postavené na tradičním principu záměny osob rozdílné společenské vrstvy. Škoda, že není v popisu pracovní funkce sekretářek krom nabízení teplých nápojů zakotven i ten nadstandardní přídavek. Pochopitelně bych volil tu kávu..(9.9.2008)

Klidně by se to mohlo jmenovat Útok šílených účesů. Vlasové kreace všech ženských postav neznají míru a nezaleknou se ničeho. Joan Cusack tam vypadá tak ohavně, až jsem čekal, že si jí Sigurney Weaver splete s Vetřelcem. Ale jinak je to inteligentní film se sympatickou hlavní hrdinkou a Harrisonem Fordem, v době, kdy byl ještě frajer. Měl jsem z toho dobrej pocit z poctivé filmařiny.(14.3.2015)

Jedna z tých pár nevtipných komédií z osemdesiatych rokov, pri ktorých som nikdy nepochopil ich kultový status, hlavne v porovnaní s kvantom úžasných komédií, ktoré sa v tom desaťročí nakrútili.(27.6.2012)

Příjemná podívaná, dokonce i na Griffithovou a její, tehdy ještě normální ústa.(26.8.2010)

Návod pro všechny sekretářky, asistentky, ale také sekretáře či asistenty, který se v životě může hodit.(27.6.2012)