poster

Páteční večer

 • Francie

  Vendredi soir

 • anglický

  Friday Night

Drama

Francie, 2002, 90 min

Režie:

Claire Denis

Kamera:

Agnès Godard

Producenti:

Bruno Pésery

Střih:

Nelly Quettier

Scénografie:

Katia Wyszkop

Kostýmy:

Judy Shrewsbury
(další profese)
 • Enšpígl
  ****

  Na tenhle film asi musí být patřičná nálada, protože to nejdůležitější jsou pocity, které ti vyvolává především kamera s hudbou, protože dialogů je film prost a pokud jde o příběh, mě se to líbilo velmi. Dva osamocení lidé se nehledají až se najdou a dají si něco co běma chybí. Nádherně intimní příběh.(12.1.2017)

 • asLoeReed
  ****

  Zásadním stylistickým nástrojem vyprávění je hudba. Společně s taktilními a senzuálními kvalitami kamery (Agnes Godardové) komentuje introvertní téma a pocity. Styl filmařky Clair Denis je možné pojmenovat jako moderní impresionismus. (A mně například připomíná Bressonovu náladu.)(27.8.2009)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $452,624(25.6.2010)

 • bravo1
  ***

  Vyznání Claire Denis ze záliby, fascinace, možná až fetiše k rukám, a to především k těm mužským, nabývalo takové intenzity, že být tento film delší, možná by mohly právě ruce vyjádřit veškerý herecký projev.(13.1.2015)

 • JoudaCZ
  ***

  S tímhle filmem jsem se nepotkal tolik, jako s pozdějšími pětatřiceti rumy. Tempo je obdobné, herci výborní. Atmosféra dopravní situace (smrtící kombinace pátek večer plus stávka) je z obrazovky přímo cítit. Zajímavým vyprávěcím prostředkem je nahrazení mnoha dialogů detailními záběry rukou. Přesto jsem to stále jen "z povzdálí sledoval".(8.11.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace