Myslím, že pochopili ti, kteří to zažili, i ti, co to nezažili. Patříc k druhé skupině, doufám v to. Další Vieweghovy knihy už šly mimo mě, tahle mě ale ve své době dostala a její adaptace je velmi, velmi povedená, na čemž má z hereckých představitelů podle mě největší zásluhu jemná, leč nesmlouvavá matka Libuše Šafránkové, která neváhá posedět u táboráku s okresním disidentem.(3.8.2007)

ač považuji Viewegha za špatného autora, tahle jeho kniha je dobrá a takový je i film, který pozvedá hlavně výborně hrající dvojice Šafránková - Vetchý. Jenže není až tak geniální, jak se občas snaží autoři zpětně tvářit(10.2.2013)

Co to tady všichni plácáte? Jakej Víveg, jakej Nykolájev, jaká reflexe reálného socialismu? Kozýýýýýýý!!! Vy impotenti, nejlepší kozy v dějinách české i těžkoslovenské kinematografie!(2.3.2013)

Pro mě trošku pozapomenutý klenot, který se mě více než 15 let vyhýbal. Za tento fakt se opravdu stydím. Vladimír Javorský stejně jako Ondra Vetchý vládnou této komedii. Lepší Viewegh již nikdy nebude.(12.1.2013)

Michala Viewegha jako autora ani persónu moc nemusím, ale za tuhle perlu jsem ochoten přejít leccos... herecký koncert Ondřeje Vetchého a Libuše Šafránkové - jejich generační příběh je nádherný a plný laskavého humoru, i přes doslova sviňskou dobu. Slizký funkcionář Vladimíra Javorského a výkon jeho filmové manželky Vilmy Cibulkové je taky k pohledání.... a Vladimír Dlouhý, "Kvído" Wehrenberg, Jitka Ježková (odvážná role, jen co je pravda;)), babičky, dědečkové, Viktor Preiss jako takřka nejmenovaný dramatik a Jiří Schmitzer v miniroli psychologa - ti všichni byli výjimeční ... asi to bude výjimečným scénářem a režií. Hezky se na to vzpomíná, ale vracet by se to nemuselo...(26.3.2003)