Michala Viewegha jako autora ani persónu moc nemusím, ale za tuhle perlu jsem ochoten přejít leccos... herecký koncert Ondřeje Vetchého a Libuše Šafránkové - jejich generační příběh je nádherný a plný laskavého humoru, i přes doslova sviňskou dobu. Slizký funkcionář Vladimíra Javorského a výkon jeho filmové manželky Vilmy Cibulkové je taky k pohledání.... a Vladimír Dlouhý, "Kvído" Wehrenberg, Jitka Ježková (odvážná role, jen co je pravda;)), babičky, dědečkové, Viktor Preiss jako takřka nejmenovaný dramatik a Jiří Schmitzer v miniroli psychologa - ti všichni byli výjimeční ... asi to bude výjimečným scénářem a režií. Hezky se na to vzpomíná, ale vracet by se to nemuselo...(26.3.2003)

Dobové autorské úvahy jsou naštěstí poplatnější než-li film sám.(17.2.2009)

Krásný film dějově zajímavý, plný pravdy, vtipných scén, vynikajícího hereckého obsazení :-)(26.8.2011)

Kvído!!! s-s-s-s, koukej..... Otče!, zastrč ten jazyk! Vypadáš značně infantilně.... Báječná "normalizační" léta víc než pod psa.... Krutá, zároveň laskavá (jaký to paradox!) realistická mapa života v normalizačních letech.... Laskavá v tom, že "TA PAKÁRNA" byla snímána s nadhledem, ale.... stejně mě pořád mrazí....(20.4.2005)

Skvěle natočený film ze života za minulého režimu - přestože jsem ho zažila jen krátce (jsem ročník 84), myslím, že takhle nějak to opravdu bylo. Navíc je film plný skvělých (a skvěle hrajících) herců.(22.9.2004)

• - Ve snímku se můžeme setkat s dalšími dvěma filmy. Ze začátku, kdy rodiče malého Kvida (Jan Zahálka) varují před filmem, který má až tři hvězdičky, se jedná o film Kladivo na čarodějnice (1969) a ke konci filmu, když je Kvidova matka (Libuše Šafránková) na návštěvě u Zity (Emma Černá) v kině, je na plátně promítán Spalovač mrtvol (1968). V době, do které je film zasazen, se však jednalo o zakázané "trezorové" filmy, a tak by se objevovat neměly. (Prochy38)

• - Ve chvíli, kdy si Aleš (Ondřej Vetchý) prohlíží dům, od kterého právě dostal klíče, zhruba v 50. minutě, je na vedlejším domě vidět na střeše anténa pro mikrovlnné spojení. Taková se v sedmdesátých letech určitě nepoužívala. (PaulxH)

• - Kvido v jedné scéně odkáže na film Ostře sledované vlaky (1966). (Axarus)