Co to tady všichni plácáte? Jakej Víveg, jakej Nykolájev, jaká reflexe reálného socialismu? Kozýýýýýýý!!! Vy impotenti, nejlepší kozy v dějinách české i těžkoslovenské kinematografie!(2.3.2013)

Ať koukám, jak koukám, Viewegh nebude nic pro mne. Jeho styl vyprávění mi prostě nesedí. Moje setkání s "Účastníky zájezdu" dopadlo tragicky. "Báječná léta pod psa" jsou o poznání lepší, jedná se o dobrý, ale pouze průměrný film o životě za socialismu. Na tohle téma už bylo natočeno hodně filmů (filmy 90. let se vlastně skoro všechny odehrávají za války či za komunistů), i lepších. Film má značně rozvleklé tempo, že i po necelých 100 minut působí zdlouhavě. Herci jsou ovšem všichni skvělí, Ondřejem Vetchým a Libuší Šafránkovou počínaje a Vladimírem Javorským konče. A nakonec vynikající písnička Ivana Hlase. 55%.(21.11.2007)

Komedie každým coulem, to musí uznat i slepý. Pokud vás nerozesmála ani ta rakev, tak vážně nevím. Dokonalé převedení Vieweghovské poetiky do pohyblivých obrázků. Úspěch filmu je také samozřejmě zapříčiněn skvělým obsazením, kdy herci hrají skoro jako by sami sebe. Já holt nemám žádných námitek a tento film je pro mě vždycky vítaným společníkem. PS: A to jsem to ani nezažil:-)(11.4.2006)

• - Otec (Ondřej Vetchý) si čte v knize „Bican - 5 000 gólů!“, která vyšla na konci 80. let. Příběh filmu je však situován do let 70. (offlineman)

• - Jugoslávská delegace přijede do skláren na návštěvu ve voze Tatra 613-3. Vůz se však začal vyrábět v roce 1986, zatímco delegace na místo zavítá v 70. letech. (topesto)

• - Vrátnice, na které otec (Ondřej Vetchý) pracuje, není vrátnicí sklárny Kavalier v Sázavě, ale JAWY, která je v Brodcích u Týnce nad Sázavou. Tato vrátnice byla v roce 2014 zbourána. (Cheeter)