Hodně nedořešené, hodně nevyužité a je to škoda. Kniha nabízela mnohem víc. Nikolaev ale jako by spíš dodržoval prkotiny typu barvy kopaček hlavního hrdina, namísto aby dal postavám nějaký reálný rozměr. Hezký film na jedno zkouknutí, ale mohlo to být víc.(12.2.2011)

ač považuji Viewegha za špatného autora, tahle jeho kniha je dobrá a takový je i film, který pozvedá hlavně výborně hrající dvojice Šafránková - Vetchý. Jenže není až tak geniální, jak se občas snaží autoři zpětně tvářit(10.2.2013)

Komedie každým coulem, to musí uznat i slepý. Pokud vás nerozesmála ani ta rakev, tak vážně nevím. Dokonalé převedení Vieweghovské poetiky do pohyblivých obrázků. Úspěch filmu je také samozřejmě zapříčiněn skvělým obsazením, kdy herci hrají skoro jako by sami sebe. Já holt nemám žádných námitek a tento film je pro mě vždycky vítaným společníkem. PS: A to jsem to ani nezažil:-)(11.4.2006)

Pro mě trošku pozapomenutý klenot, který se mě více než 15 let vyhýbal. Za tento fakt se opravdu stydím. Vladimír Javorský stejně jako Ondra Vetchý vládnou této komedii. Lepší Viewegh již nikdy nebude.(12.1.2013)

Myslím, že pochopili ti, kteří to zažili, i ti, co to nezažili. Patříc k druhé skupině, doufám v to. Další Vieweghovy knihy už šly mimo mě, tahle mě ale ve své době dostala a její adaptace je velmi, velmi povedená, na čemž má z hereckých představitelů podle mě největší zásluhu jemná, leč nesmlouvavá matka Libuše Šafránkové, která neváhá posedět u táboráku s okresním disidentem.(3.8.2007)

• - V úvodu filmu, kdy Helena (Libuše Šafránková) a Aleš (Ondřej Vetchý) vystupují z taxi, následuje záběr na přibíhajícího psa. Za ním je vidět vchod do domu a ulice stáčející se doleva. Hned v dalším záběru, kdy psa odhánějí, vede ulice rovně a v následné scéně se opět stáčí vlevo. Postavy pak vstupují do rohového domu, který se nachází v Haštalské ulici v Praze 1. (oldmut)

• - Rozdíly oproti knižní předloze:
    * Ve filmu je opomenuta scéna, kdy Kvidův otec kupuje od Šperka psa, respektive přejmenuje fenku vlčáka z Tery na Něhu.
    * Je vynechána scéna, kdy se babička Líba stěhuje do Sázavy kvůli čistějšímu ovzduší, než je v Praze (kvůli potenciálnímu nádoru).
    * Je vynechána scéna, kdy umírá dědeček Jiří a babička Líba. (m0lL!sS)

• - Film navštívilo v kinech 344 865 diváků a vydělal 14 227 456 Kč. (Pumiiix)