• NinadeL
  ****

  Dobové autorské úvahy jsou naštěstí poplatnější než-li film sám.(17.2.2009)

 • CheGuevara
  ****

  Komedie každým coulem, to musí uznat i slepý. Pokud vás nerozesmála ani ta rakev, tak vážně nevím. Dokonalé převedení Vieweghovské poetiky do pohyblivých obrázků. Úspěch filmu je také samozřejmě zapříčiněn skvělým obsazením, kdy herci hrají skoro jako by sami sebe. Já holt nemám žádných námitek a tento film je pro mě vždycky vítaným společníkem. PS: A to jsem to ani nezažil:-)(11.4.2006)

 • Tosim
  *****

  Prostě: život běžné rodiny v absurdní době, která se s ní musí vyrovnat. Po svém. Jakkoli. Hlavně nějak. Tohleto vyprávění se líbí i lidem, kterým se nelíbí Viewegh.(9.8.2002)

 • dobytek
  ***

  Kvido s těma svejma přemoudřelejma kecama je sympatickej asi jak rakovina. Naštěstí se děj točí hlavně okolo fotra (O. Vetchý). Film se mi celkem líbil, akorát asi tak posledních 20 minut, kdy Vetchýmu rupne v bedně a začne si vyrábět rakev, je taková křeč. Jinak ta soudružka z Jugoslávie měla pěkný kozy.(24.7.2010)

 • klerik
  ***

  Škoda, že o Kvida tu ani moc nejde. České tragikomédie mi časo lezú na nervy, a aj tu je veľa času venované obyčajnému životu postáv, čo funguje len v tom prípade, ak ste dané historické momenty zažili alebo k nim máte vybudovaný nejaký vzťah (týmto neduhom v podstate trpí celá filmová vlna venovaná "vysporiadaniu sa s minulosťou"). Film má však niekoľko silných momentov, ktoré ťažia predovšetkým zo skratkovitosti, pár pohľadov, pár slov. Práve preto ma mrzí, že väčšina príbehu je len o spomýnaní na časy minulé..(27.8.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace