Báječná léta pod psa jsou mojí jedinou oblíbenou Wieveghovou knihou a film se také povedl. Výborný Vetchý se Šafránkovou , skvělé hlášky , svérázné postavičky , veselá připomínka smutných dob minulých.(20.4.2005)

"Teď se budeš angažovat, až se z toho posereš." Ing. Aleš Vítek chce dobře bydlet a to není ve straně, nestuduje VUML, nemá psa, nehraje fotbal a ani nevěší vlaječky. Das ist ein Skandal. Bylo to zkrátka šílenství přivádět do takového světa vlastní dítě a je to šílenství i dnes. Nicméně Kvido je zábavný, vtipný a jeho glosy se mi líbí. Ta vážnější stránka příběhu mi však zase až tak moc nesedí protože moji rodiče na tom byli za socialismu stejně jako Kvidův otec a přesto jsme slušně žili, bydleli, vlaječky jsme jako jediní v domě nevěšeli a žádný zlý komunista na nás kvůli tomu nedělal bububu.(22.6.2016)

Krásné..:-))(13.8.2008)

Hodně nedořešené, hodně nevyužité a je to škoda. Kniha nabízela mnohem víc. Nikolaev ale jako by spíš dodržoval prkotiny typu barvy kopaček hlavního hrdina, namísto aby dal postavám nějaký reálný rozměr. Hezký film na jedno zkouknutí, ale mohlo to být víc.(12.2.2011)

Krásný film dějově zajímavý, plný pravdy, vtipných scén, vynikajícího hereckého obsazení :-)(26.8.2011)

• - Taxi, které doveze hlavní postavy do divadla, má stejnou SPZ jako auto v autoškole. (topesto)

• - Ondřeji Vetchému zemřel den před začátkem natáčení otec na leukémii. (M.B)

• - Po incidentu s lokomotivou je možné všimnout si označení UIC, které u nás však bylo zavedeno až v roce 1988, přičemž film byl situován do let 70. (Zdroj: ČSFD.cz)