• Houdini
  ****

  Český Lev 6 nominací: Nejlepší film, Herec HR - Ondřej Vetchý, Herečka HR - Libuše Šafránková, Herec VR - Vladimiír Javorský, Střih, Scénář(3.9.2004)

 • Radek99
  ****

  Skutečně hodně vyzrálý a podařený celovečerní debut Petra Nikolaeva, který adaptoval populární literární text Michala Viewegha do funkčního tragikomického tvaru a ještě více v něm akcentoval ono slovo populární. Ryze mainstreamový rastr místy až s rysy maloměšťáctví jde naproti akceptaci domácího publika a pokud tvůrce dovede tak jako Petr Nikolaev udržet své dílo nad hranicí pokleslého vkusu, nedá se proti němu v podstatě nic namítat. Patrná je snaha o co nejvěrnější převedení Vieweghovské poetiky, což se do značné míry i povedlo, trochu nevěrohodná je snad jen intelektuálská stylizace malého Kvída, v románové předloze vyznívá tato mnohem věrohodněji. Nikolaevův debut je velmi podařená laskavá komedie s náznaky snahy o vypořádání se s vlastní národní minulostí, normalizace je tu sice nahlížena i s jistou mírou komiky, což příliš nereflektuje historickou skutečnost, ale jako adaptace ryze autorského románu s autobiografickými rysy se takováto interpretace dá bez újmy na duševním zdraví akceptovat. A dokonce se nechat bavit výborným herectvím ústřední manželské dvojice a mnoha vydařenými momenty, o zvýšené koncentraci již dávno zlidovělých ,,hlášek" nemluvě... PS: Nevím, kde hledal Petr Nikolaev uměleckou inspiraci, ale výrazná podobnost jeho debutu s legendární jugoslávskou komedií Tito a já asi nebude náhodná...malí Kvído a Zoran jakoby si z oka vypadli... :-)(22.2.2011)

 • EdaS
  ****

  Knížka je mnohem lepší, ale i tak tenhle film stojí za to. Už jenom kvůli Libušce a Ondrovi...(20.5.2002)

 • LiVentura
  ****

  Krásné..:-))(13.8.2008)

 • Brouk
  *****

  Kvído!!! s-s-s-s, koukej..... Otče!, zastrč ten jazyk! Vypadáš značně infantilně.... Báječná "normalizační" léta víc než pod psa.... Krutá, zároveň laskavá (jaký to paradox!) realistická mapa života v normalizačních letech.... Laskavá v tom, že "TA PAKÁRNA" byla snímána s nadhledem, ale.... stejně mě pořád mrazí....(20.4.2005)

 • - V prvních fázích projektu s ním byl spojen režisér Petr Zelenka, který napsal již tři verze scénáře, ale po několika negativních názorech jinývh režisérů se rozhodl odstoupit. (ForGump)

 • - Ondřeji Vetchému zemřel den před začátkem natáčení otec na leukémii. (M.B)

 • - Natáčení probíhalo v Praze, Týnci nad Sázavou a Novém Vestci. (rakovnik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace