• Tom_Lachtan
  ****

  ač považuji Viewegha za špatného autora, tahle jeho kniha je dobrá a takový je i film, který pozvedá hlavně výborně hrající dvojice Šafránková - Vetchý. Jenže není až tak geniální, jak se občas snaží autoři zpětně tvářit(10.2.2013)

 • anais
  ****

  Jedna z mála povedených českých komedií. Snad proto, že se veze na hřebejkovsky zjemňující retro atmosféře. Tedy, ne, že by tu byla předlistopadová doba nahlížena přes nějaké růžové brýle - Nikolaev si dává záležet, aby jeho film nesklouzl k pouhé komedii – je to i solidní psycho (což je podpořeno skvělým Vetchého výkonem). Báječná léta pod psa mají auru neomylného diváckého hitu, tak nějak to z nich čiší. Je to přednost, i vada na kráse. Milý film, který asi bude mnohokrát reprízován v tv.(29.9.2006)

 • Faidra
  ****

  Myslím, že pochopili ti, kteří to zažili, i ti, co to nezažili. Patříc k druhé skupině, doufám v to. Další Vieweghovy knihy už šly mimo mě, tahle mě ale ve své době dostala a její adaptace je velmi, velmi povedená, na čemž má z hereckých představitelů podle mě největší zásluhu jemná, leč nesmlouvavá matka Libuše Šafránkové, která neváhá posedět u táboráku s okresním disidentem.(3.8.2007)

 • - Jugoslávská delegace přijede do skláren na návštěvu ve voze Tatra 613-3. Vůz se však začal vyrábět v roce 1986, zatímco delegace na místo zavítá v 70. letech. (topesto)

 • - Rozdíly oproti knižní předloze:
  * Ve filmu je opomenuta scéna, kdy Kvidův otec kupuje od Šperka psa, respektive přejmenuje fenku vlčáka z Tery na Něhu.
  * Je vynechána scéna, kdy se babička Líba stěhuje do Sázavy kvůli čistějšímu ovzduší, než je v Praze (kvůli potenciálnímu nádoru).
  * Je vynechána scéna, kdy umírá dědeček Jiří a babička Líba. (m0lL!sS)

 • - Konkurzu na hlavní roli se zúčastnili také Bolek Polívka, Josef Abrhám, Jan Hartl, Ivana Chýlková nebo Simona Postlerová. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace