poster

Sledování

 • Velká Británie

  Following

Krimi / Mysteriózní / Thriller / Drama

Velká Británie, 1998, 69 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • WANDRWALL
  ****

  Jsem rád, že jsem se k tomuhle filmu díky CT2 dostal. Zkopíroval jsem si ho, ale dostalo se na něj u mě až náhodou. Co mi při jeho sledování lahodí, tak je boj s všedností. Mám rád takové lidi, protože tenhle boj patří, či hlavně patřil i do mého osobního boje. I některé "fóry" beru jako dobré...Co mi ale zatím vadí, tak je jistá umělost při konfliktech, nahlížení do druhých, jako by to bylo přesně načasováno, což je vždy nedostatek u těchto komorních filmů...Víc se mi na podobné téma líbilo "Miss Monday", kdy si mladý filmař vybere ženu, která se mu jeví krásně a úspěšně, vleze jí do bytu, a zažívá její osobní život, kterým je draze vykoupený ten, který předvádí v práci, navenek. ...Ale možná, že ještě změním názor, protože jsem film viděl jen jednou, a určitě se na něj ještě budu koukat, až ho úplně nasaji, neb dosud se tak nestalo.(28.4.2014)

 • AngelAngie
  *****

  Poslední Nolanův film, který jsem doposud neviděla. Dnes jsem to napravila. Když jsem se k němu kdysi dostala, už tenkrát měl velmi, velmi vysoké hodnocení a já jen čekala na ten správný okamžik. Stopáž filmu je velmi krátká, ale ačkoli si to neumím vysvětlit, už po 20ti minutách jsem měla pocit, že uběhla hodina. Od střetu s Cobbem vynikající jak po dialogové, tak celkově po všech stránkách povedené dílo. Skvělá hudba.(9.10.2009)

 • J*A*S*M
  ****

  Following, aneb Nolanův návod jak se dostat do průseru snadno a rychle.(5.7.2009)

 • Aky
  ****

  Dokonale promyšlený a napsaný scénář, celkově chytře působící film. K plnému počtu mi vadilo někdy samoúčelné střídání časových rovin, kdy jsem měl dojem, že forma převažuje nad obsahem a malinko mu i ubližuje.(17.1.2010)

 • Shadwell
  *****

  I was lookin' back to see if you were lookin' back at me to see me lookin' back at you. Stejně jako Aronofsky, jehož geniální Pi řadím výše (srovnání obou filmů je nasnadě), i Nolan začínal jako natěrač ve dvou odstínech - černobílý záznam mu notně zrní, ale zkorigovat ho netřeba… a bodejť by jo, takovej screenplay, co si Nolan napsal, se 95% noirům z let 30tých až 50tých směje svou chytrostí pod knírek. Je v tom vznešená krása, ušlechtilá tragika - naprostá a osamělá nezávislost. Akorát herec Jeremy Theobald má hrozný britský přízvuk, a ono je otázka, jestli to je to vůbec herec, protože Nolan film spíchnul přes víkendy za pouhých $6,000.(26.1.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace