Akční / Fantasy / Horor

USA, 1998, 120 min (Director's cut: 110 min)

Upíra nesmí hrát černoch. To není projev rasismu, ale v ponuré tmě hororu by nebyl vidět.(11.9.2006)

rozpocet-? trzby-$131,183,530(28.9.2006)

Na rozdíl od "kovanejch zastánců" klasik-upířin, beru "Blade", jako razantně, až na drť namakanou, akčně krvavou comicsovou záležitost.. Wesley Snipes(tvrdej jako skála,ale neoprostěnej od lidskejch citů).. je prostě W. S. a Kris Kristofferson, jako ten ochranitelskej "taťka od ponku", kterej je vždycky ve správnou dobu na správným místě na umravnění rozparáděně žížnivý zlatý upíří omladiny... probůh jsem asi ulítlá, ale pro mě to v žádným případku, nebyly dvě nevyužitý hodiny...třeba čirou náhodou natrefím na tmavýho sexy fešáka v černých brýlích..(26.10.2009)

Desítky těl tančí v opojné extázi, reprobedny drtí dunivá Confusion, šílený Dj zvedá hlavu ke stropu, odkud se z připevněných trysek začíná valit krev... je čas tuhle ďábelskou upíří diskárnu ukončit... přichází Blade... "Urvu Ti Tvou posranou hlavu.." i tak může znít poslední věta před smrtí, zde v podání jedné upíří tanečnice, kterou půl vteřiny na to pošle Blade nejrychlejší otočkou, co jsem kdy ve filmu viděl, na věčnost... Právě doznívá Dealing with the Rose a dílo je dokonáno, diskotéka utichla, po zemi se válí prázdné nábojnice a prach z mrtvých upírů... tahle scéna je brutálně dokonalá, docela dost zavánějící kultem. Film má dobrý příběh, Blade má dobrého protivníka - Stephen Dorff v roli upírského arcilotra Frosta je výborný, správně padoušský a vyšinutý na jednu stranu, křehký a bezbranný na druhou stranu... tempo filmu je rychlé, dynamické až zběsilé, akční scény velmi slušné, choreograficky skvělé, většinou doplněné naprosto perfektní písní - bladeovský soundtrack je našlapaný tou nejlepší hudbou... všechny tři filmy mají jedinečný hudební doprovod! A konečně představitel Bladea - Wesley Snipes... ten se snad pro tu roli narodil! 131 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(7.6.2006)

• NinadeL

Jediný horor, u kterého jsem usnula 2x. Zlatý Blade z kresleného Spider-Mana.(7.2.2009)