Akční / Fantasy / Horor

USA, 1998, 120 min (Director's cut: 110 min)

Hutná comicsová atmosféra. Kvalitní scénář, skvělé herecké výkony, elektronický soundtrack. Drsná akce, suché hlášky. Je to prostě kult.(22.1.2003)

Cool akcni podivana.(29.1.2005)

Vzhledem k tomu, že jsem vyrostla na seriálu Buffy, mám ráda krev, nemám ráda světlo, svěcená voda neni nic pro mě, kříže se bojím a naběhlá krční tepna mě přímo vzrušuje... Jasné 4*.(25.2.2007)

• NinadeL

Jediný horor, u kterého jsem usnula 2x. Zlatý Blade z kresleného Spider-Mana.(7.2.2009)

„Raz zistíš, že si vyhynul.“ BLADE v roku 1998 ukázal nový smer akčného žánru ("boom komiksových filmov" ale býva priraďovaný oficiálne až mladším X-MENOM z roku 2000. Stephen Norrington (veľká škoda, že jeho filmová kariéra pravdepodobne skončila hlúpou LIGOU VÝNIMOČNÝCH) režíruje ako diabol a nehľadí na krv, sex, násilie ani nadávky. Mladučký neduživý Stephen Dorff predstavuje vyrovnaného titulného gaunera, dozaista potešia podporné roličky kultových hercov (Udo Kier, Kris Kristofferson), audiovizuálna stránka je skvelá (vykradla Johna Woo, aby ju následne v MATRIXOCH vykradli bratia Wachowskí a nikdy sa k tomu nepriznali) a akčné scény berú dych, na čom má podiel elektrizujúci Wesley Snipes, ktorému pohyb pristane (herectvo už menej). Čertovsky originálny scenár, prekvapivé zvraty, vtipné dialógy a prekrásna atmosféra. Viac v mojej recenzii na Recenzie.org: http://recenzie.org/deti-noci/37-blade-80-# Kino Považan 1999(30.6.2009)

• - Konec měl původně obsahovat proměnu Deacona Frosta v krvežíznivou La Magru. Scéna byla vynechána z důvodu špatných efektů. Scénu mužeme najit na DVD v bonusech. (TomikZlesa)

• - Ve scéně, kdy Blade (Wesley Snipes) ve dne potká Frosta (Stephen Dorff) a následně na něj střílí, je možné vidět, jak kulky naráží a jiskří. V jednu chvíli však "zajiskří" i o strom. (Andy.222)

• - Jet Li dostal nabídku na roli Deacona Frosta, přijmul však nabídku na roli ve filmu Lethal Weapon 4. (TomikZlesa)