poster

Blade

 • USA

  Blade

 • Slovensko

  Blade

Akční / Fantasy / Horor

USA, 1998, 120 min (Director's cut: 110 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MM_Ramone
  **

  Pre mňa, ako veľkého fanúšika horrorových filmov, je Blade takmer až urážajúcou záležitosťou. Pretože takto vypočítavo sprzniť vampírsku tématiku je niečo otrasné. Negroidný polovampír loviaci upírov. V hlavnej úlohe s príšerným Wesley Snipesom, ktorý dokáže presvedčivo zahrať jedine Wesleyho Snipesa. Jednu hviezdičku dávam tomuto braku za dobre natočené akčné scény a druhú za odvahu touto formou podať vamp-horror. **(31.1.2008)

 • Segrestor
  ***

  Když jsem se na to nedávno podíval, došlo mi, z čeho čerpá Petra Neomillnerová nebo i Charlaine Harris a proč je to u diváků tak kultovní po všech těch Twajlajtech a Trůbloodech. Každopádně, s odstupem času ten Blade není zas tak cool, jako tenkrát, pořád je to takový nedomrlý akční film, ovšem s povedeným příběhem. Dialogy občas váznou, ale dejme tomu, když je to podle komiksu. Nevím, nebyl jsem zas nějak dvakrát odvázaný. Triky jsem ochoten přejít mlčením, prostě odpovídají době vzniku tohoto filmu (aspoň doufám), ale nejsem si už zcela jist, zda je úplně košer nahradit filmovou krev červenou vodou. To si zaslouží oprávněnou kritiku. SPOILER. Když se hlavní záporný hrdina promění v marschmallow (bonbon, ne ibišek v překladu) bylo to spíš k smíchu. Dost to srazilo celkové hodnocení. Je dobře, že další díl byl pod taktovkou del Tora. Ten chlap má alespoň nějaká výtvarné cítění. Takové třeskutě směšné Marschmallow bylo naposledy v Krotitelích duchů a to mi bohatě stačilo.(30.11.2011)

 • Niktorius
  ****

  Stephen Norrington má kliku, že jeho Blade byl ten úplně první. Jelikož, dřevěný kolík na srdce, jeho režie nenese sebemenší stopy nějaké nadprůměrné kvality, či nedejbože dokonce invence. Blade je prostě takový akční standart, což platí i pro scénář, který lze považovat za nadprůměrný puze, pokud jej budeme pozuvat vrámci žánrové škatulky. To co dělá z Bladea akční nátřesk odměnitelný čtyřmi hvězdičkami je samotné pojetí akce. Z řad upírů se sice ozývají negativní reakce, jak neschopně je jejich plémně vylíčeno, když zubatí bojovníci padají pod Bladeovými ranami jako Windows XP na podzim, ale prostě zábavné sledovat tu krásnou vyváženost akční elegance, dynamiky a čiré brutality.(8.10.2007)

 • Dever
  *****

  Soundtrack Mark Isham: 1. The Edge Of The Blade - Mystikal [4:11] ,2. 1/2 & 1/2 - Gang Starr/M.O.P. [4:17] ,3. Blade - KRS-One/Channel One [3:10] ,4. Fighting A War - Down 2 Earth/Rome [4:01] ,5. Reservations - P.A. [4:26] ,6. Gangsta Bounce - Wolfpak [5:27] ,7. Things Ain't The Same - Kasino [4:33] ,8. Deadly Zone - Bounty Killer/Mobb Deep [5:00] ,9. Blade 4 Glory - Majesty/Bizzy Bone [3:45] ,10. Strictly Business - Mantronik/EPMD [3:35] ,11. Wrek Tha Discotek - Roger S./Soulson [6:13] ,12. Confusion - New Order [10:12] ,13. Playing With Lightning - Expansion Union [4:31] ,14. Dig This Vibe - DJ Krush [4:54] ,15. Dealing With The Roster - Junkie XL [5:33],(10.6.2011)

 • Radyo
  ***

  Blade je solidní akční horror, ale především proto, že ve svém žánru má minimální konkurenci. Akční scény jsou slušné, triky našlapané (až na pár výjimek) a herecké výkony tak nějak akčně-hororové. Výborná je ale úvodní scéna, kdy se mladík nechá zavést jakousi úžasnou kočkou do klubu, kde všichni tančí a svíjejí se v rytmu techna jakoby v extázi, aby je za chvíli od hlavy až k patě zlila krvavá sprcha.(23.7.2002)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace