Akční / Fantasy / Horor

USA, 1998, 120 min (Director's cut: 110 min)

Dobre ladený akčný horor s pekný efektami,dobrými akčnými scénami,s nesympaticky záporakom a sympatickým Bladeom.Par rokov dozadu a dal by som tomu 5*. 80% - 4*(17.10.2009)

Originalni snimek se skvelymi efekty a odsejpajici akci. Scenar je celkem pochopitelne slabsi, presto je Blade skvela oddechovka.(21.9.2003)

Viděl jsem až po druhém díl v režii del Tora a dávno po Lize výjimečných (kterou jsem v té době nesnášel ana chuť jsem jí přišel a o hodně hodněpozději), a možná proto mne tento "city horor" až nečekaně potěšil... Spousta krve je jednoznačné plus, Norrington cool režii překvapivě zvládá a k tomu spousta nečekaně nekorektních momentů, na které musel mít tvůrci opravdu koule...(13.12.2005)

No podobný námět jsem vymyslel už rok před tímhle akčním skorohororem. Jo pokropit lidi krví na diskotéce to je originální, ale závěr nic extra.(15.12.2003)

převelice zábavné & krvavé(11.10.2012)