poster

Blade

 • USA

  Blade

 • Slovensko

  Blade

Akční / Fantasy / Horor

USA, 1998, 120 min (Director's cut: 110 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • J*A*S*M
  ***

  Možná tak solidní akční výplach, který má sympatičtějšího záporáka než hrdinu, ale rozhodně ne horor. Na jedno podívání ucházející, víc ani ťuk.(15.7.2009)

 • Jamal
  ***

  Trailer plný děsivosti a akce, film také, ale v bohužel ne takovém tempu, který by se mi líbil a hltal bych ho stejně jako trailer s velkým T. tři a půl bohužel dát nemůžu, nejde to : ((10.1.2007)

 • tron
  ****

  „Raz zistíš, že si vyhynul.“ BLADE v roku 1998 ukázal nový smer akčného žánru ("boom komiksových filmov" ale býva priraďovaný oficiálne až mladším X-MENOM z roku 2000. Stephen Norrington (veľká škoda, že jeho filmová kariéra pravdepodobne skončila hlúpou LIGOU VÝNIMOČNÝCH) režíruje ako diabol a nehľadí na krv, sex, násilie ani nadávky. Mladučký neduživý Stephen Dorff predstavuje vyrovnaného titulného gaunera, dozaista potešia podporné roličky kultových hercov (Udo Kier, Kris Kristofferson), audiovizuálna stránka je skvelá (vykradla Johna Woo, aby ju následne v MATRIXOCH vykradli bratia Wachowskí a nikdy sa k tomu nepriznali) a akčné scény berú dych, na čom má podiel elektrizujúci Wesley Snipes, ktorému pohyb pristane (herectvo už menej). Čertovsky originálny scenár, prekvapivé zvraty, vtipné dialógy a prekrásna atmosféra. Viac v mojej recenzii na Recenzie.org: http://recenzie.org/deti-noci/37-blade-80-# Kino Považan 1999(30.6.2009)

 • B!shop
  ****

  Cool akcni podivana.(29.1.2005)

 • TheDarKnig
  ***

  Upíři pro 21. století a ubercool dhampir dělající z nich paštiku.. Scéna na diskotéce opravdu nezapomenutelná. Škoda jen těch špatných triků, málo výrazné akce, špatné ženské hrdinky a přepísknutého závěru.. V tomhle všem byla dvojka přece jenom o něčem jiném..(6.7.2012)

 • - Ve scéně, kdy se Blade (Wesley Snipes) a Frost (Stephen Dorff) baví u stolu, leží na stole krabička cigaret, která mezi záběry mizí či mění svou polohu. (Terva)

 • - Když byl film prvně připravován, tak se počítalo s tím, že se režie ujme David Fincher. Později odmítl kvůli práci na dalších projektech. (pUnck)

 • - Konec měl původně obsahovat proměnu Deacona Frosta v krvežíznivou La Magru. Scéna byla vynechána z důvodu špatných efektů. Scénu mužeme najit na DVD v bonusech. (TomikZlesa)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace