poster

Blade

 • USA

  Blade

 • Slovensko

  Blade

Akční / Fantasy / Horor

USA, 1998, 120 min (Director's cut: 110 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • J*A*S*M
  ***

  Možná tak solidní akční výplach, který má sympatičtějšího záporáka než hrdinu, ale rozhodně ne horor. Na jedno podívání ucházející, víc ani ťuk.(15.7.2009)

 • Skejpr
  ****

  Viděl jsem až po druhém díl v režii del Tora a dávno po Lize výjimečných (kterou jsem v té době nesnášel ana chuť jsem jí přišel a o hodně hodněpozději), a možná proto mne tento "city horor" až nečekaně potěšil... Spousta krve je jednoznačné plus, Norrington cool režii překvapivě zvládá a k tomu spousta nečekaně nekorektních momentů, na které musel mít tvůrci opravdu koule...(13.12.2005)

 • Flipnic
  *****

  Blade je úžasná postava, která vychází zejména z komixu a je to na něm znát. Snipes je naprosto perfektní. Příběh na pozadí "úpírské ságy", legend, "tradic" a videoher není natolik důležitý, spíše velice dobře ztvárňuje prostor a pole pro úžasnou akční jízdu, která oplývá za prvé na svoji dobu úžasnými speciálními efekty (digiefekty velice dobře spojeny se starou dobrou maskérskou školou) a zejména megaakcí, kdy Snipes seká, řeže, bodá, láme, drtí, kope, mlátí, střílí a "nafukuje" své nepřátele v tak excelentně dinamickém temtu, že se mu v této rovině akčního filmu za posledních 10 let málo který film vyrovnal. A o to tady jde, příběh tuctový, herecké výkony velice střídmé, od velmi dobrých po vyloženě mrzuté (např. hlavní černošská hrdinka). Celé upírské pozadí v mnoha ohledech navíc někdy zaniká pod minimálně sestříhanými souboji opravdových mistrů martial arts (Blade je opravdu jejich přehlídkou) a člověk má spíš pocit, že sleduje nějaký klasický japonský karate masakr. Přesně takové filmy mám rád. Blade jednička je prostě ... jednička a pecka dohromady ...(7.12.2007)

 • FlyBoy
  ****

  Za dunenia parádne zremixovaných New Order nastupuje karikatúrny vyhladzovač Wesly Snipes, ktorý nastoluje poriadok a s upírmi si vytiera riť. Pubertálny no brain manner šuviks čo by hrozivá debilita a kráľovská zábava zároveň. Brať to vážne a riešiť fabulu, či nebodaj syžet je velice nebezpečné...(19.2.2009)

 • DaViD´82
  ***

  Blade by chtěl být strašně cool filmem plným cool hlášek, cool akce a... a vůbec vším strašně cool. Jenomže jím není. Je to jen průměrné béčko, které si to však nechce přiznat a hraje si na něco více než na co má. Na druhou stranu to příjemně odsýpá a je tu pár výborných scén. Prostě snesitelné béčko jak vyšité.(29.6.2007)

 • - Upíří bible je ve filmu pojmenována jako "Book of Erebus". Erebus je v řecké mytologii bůh temnot. (pUnck)

 • - Ve scéně, kdy jde Krieger (Kevin Patrick Walls) za Deaconem Frostem (Stephen Dorff), je v televizi vidět úryvek z filmu Mortal Kombat (1995). Hudbu k této části filmu složila Traci Lords (ve spolupráci s Juno Reactor), která si v Blade střihla upírku z diskotéky. (pursuer)

 • - Stan Lee si měl zahrát cameo jako policista, který vstupuje do klubu při nálezu Quinnovo úpaleného těla. Scéna se nakonec vystříhla. (TomikZlesa)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace