Akční / Fantasy / Horor

USA, 1998, 120 min (Director's cut: 110 min)

Na rozdíl od "kovanejch zastánců" klasik-upířin, beru "Blade", jako razantně, až na drť namakanou, akčně krvavou comicsovou záležitost.. Wesley Snipes(tvrdej jako skála,ale neoprostěnej od lidskejch citů).. je prostě W. S. a Kris Kristofferson, jako ten ochranitelskej "taťka od ponku", kterej je vždycky ve správnou dobu na správným místě na umravnění rozparáděně žížnivý zlatý upíří omladiny... probůh jsem asi ulítlá, ale pro mě to v žádným případku, nebyly dvě nevyužitý hodiny...třeba čirou náhodou natrefím na tmavýho sexy fešáka v černých brýlích..(26.10.2009)

Blade je solidní akční horror, ale především proto, že ve svém žánru má minimální konkurenci. Akční scény jsou slušné, triky našlapané (až na pár výjimek) a herecké výkony tak nějak akčně-hororové. Výborná je ale úvodní scéna, kdy se mladík nechá zavést jakousi úžasnou kočkou do klubu, kde všichni tančí a svíjejí se v rytmu techna jakoby v extázi, aby je za chvíli od hlavy až k patě zlila krvavá sprcha.(23.7.2002)

Možná tak solidní akční výplach, který má sympatičtějšího záporáka než hrdinu, ale rozhodně ne horor. Na jedno podívání ucházející, víc ani ťuk.(15.7.2009)

Dobre ladený akčný horor s pekný efektami,dobrými akčnými scénami,s nesympaticky záporakom a sympatickým Bladeom.Par rokov dozadu a dal by som tomu 5*. 80% - 4*(17.10.2009)

Blade je úžasná postava, která vychází zejména z komixu a je to na něm znát. Snipes je naprosto perfektní. Příběh na pozadí "úpírské ságy", legend, "tradic" a videoher není natolik důležitý, spíše velice dobře ztvárňuje prostor a pole pro úžasnou akční jízdu, která oplývá za prvé na svoji dobu úžasnými speciálními efekty (digiefekty velice dobře spojeny se starou dobrou maskérskou školou) a zejména megaakcí, kdy Snipes seká, řeže, bodá, láme, drtí, kope, mlátí, střílí a "nafukuje" své nepřátele v tak excelentně dinamickém temtu, že se mu v této rovině akčního filmu za posledních 10 let málo který film vyrovnal. A o to tady jde, příběh tuctový, herecké výkony velice střídmé, od velmi dobrých po vyloženě mrzuté (např. hlavní černošská hrdinka). Celé upírské pozadí v mnoha ohledech navíc někdy zaniká pod minimálně sestříhanými souboji opravdových mistrů martial arts (Blade je opravdu jejich přehlídkou) a člověk má spíš pocit, že sleduje nějaký klasický japonský karate masakr. Přesně takové filmy mám rád. Blade jednička je prostě ... jednička a pecka dohromady ...(7.12.2007)