poster

Blade

 • USA

  Blade

 • Slovensko

  Blade

Akční / Fantasy / Horor

USA, 1998, 120 min (Director's cut: 110 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mandes
  *****

  rozpocet-? trzby-$131,183,530(28.9.2006)

 • Malarkey
  ****

  V roce 1998 vznikly DVĚ legendy. Co se filmové branže týče, tak to nemá cenu dál pitvat. Blade je legenda o tom žádná nejen ve světě upírů a že se dokáže ohánět to mu nemůže nikdo odepřít. Wesley Snipes si nejspíš podepsal smlouvu se životní rolí, protože v záplavě béček, se kterými v poslední době přichází na trh nedokáže ani zaujmout, natož zkultovnět. Tak a nyní k té druhé legendě. Druhá legenda vznikla čistokrevně náhodou patrná hned ze začátku filmu, kdy DJ protočí kotouče na diskošce, krev teče proudem, ale co to hraje ze sluchátek DJe a hlavně z beden, které přivádějí posluchače do extáze? Zřejmě nejznámější sample, který kdy v taneční muzice byl upravován, přilepšován, inovován a bůhví co ještě. Tento track původně od New Order s názvem Confusion dokázal rozpumpovat davy tak dokonale jako to tenkrát dokázal ve tomto filmu. Až na to, že je starý téměř deset let. Jedno mají společné. Stejně jako Blade je legenda, na kterou se nezapomíná, můžu s klidem říci, že skladba, která právě Bladea udělala tak slavného zkultovněla tak rychle a zázračně, že se pod pojmem taneční muzika může zapsat zlatým písmem. --- Smrdí to, jak kdyby si s tím upír vytřel prdel.(5.10.2007)

 • movie
  ****

  Druhý díl je vynikající akční zábava, ale jen to a nic víc, ale jednička má ještě i nějaký ten mozek...a je to vynikající akční zábava!(25.8.2002)

 • TheDarKnig
  ***

  Upíři pro 21. století a ubercool dhampir dělající z nich paštiku.. Scéna na diskotéce opravdu nezapomenutelná. Škoda jen těch špatných triků, málo výrazné akce, špatné ženské hrdinky a přepísknutého závěru.. V tomhle všem byla dvojka přece jenom o něčem jiném..(6.7.2012)

 • genetique
  *****

  Spolu s 'Underworld' najlepšia upíria vyvražďovačka, ktorá má skvelý strhujúci dej, super efekty, skvelo natočené akčné scény a dokonca ani scenár nie je zlý. Tento film je však výnimočný tým, že bol prvý. Výborne vybraní herci. Snipes tu bol skvelý, po hereckej stránke ani nie, ale to ostatné, žral som ho celé dve hodiny, brutálne mu to seklo. Dorff ako upírí protivník fakt cool. 100%.(10.3.2006)

 • - Bladovo tiché ušklíbnutí a věta "What... the... fuck?" je přímým odkazem na film The Kentucky Fried Movie (1977). (TomikZlesa)

 • - DVD obsahuje i alternativni konec, kde se na chvíli objeví Stephen Norrington, jako muž v černém kabátu na střeše domu. (TomikZlesa)

 • - Režisér filmu Stephen Norrington se ve filmu objevil jako upír, který vysával dívku na straně cesty během honičky s Kriegerem. (pUnck)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace