Akční / Thriller / Horor / Fantasy

USA / Austrálie, 2007, 105 min

• Lateef

Děj je prázdný jako láhev vodky po kolovačce na pokoji české fotbalové reprezentace, za to je plný logických chyb. Nicolas Cage tentokrát šlápnul do pořádně velkýho lejna a vyhrabat se z něj nebude tak lehký. Základním nedostatkem filmu kromě nulového děje je prachbídný záporák, lépe řečeno záporáci - i když jsou vizuálně dobře zpracovaní, nepředvedou lautr nic - vyžerou si Pohled pokání a končí. Doufám, že nečekáte nějakou choreograficky zmáknutou bitku, protože nic takové se neděje. Ghost Rider v nejlepším zatočí ohnivým řetězem nebo vrhne jeden dva plamínky a všechno je vyřešeno. Jak jen jsou ty postavy ubohé! Abych pouze nekritizoval, líbil se mi Peter Fonda v roli Mefistofela - zdaleka nejcharizmatičtější článek filmu, dále první metamorfóza Cageovy motorky má v sobě eleganci a mystičnost, několikeré obrazy jsou úchvatné (epická jízda ohnivé motorky a ohnivého oře po ztemnělé planině či scéna jízdy po mrakodrapu) a plusovým bodem je rovněž dynamický soundtrack. Vše ostatní je bohužel odpad! Eva Mendes je nudná a nehraje nic. Jak jsou některé vizuální efekty výborné, tak jiné strašně zaostávají (třeba zrovna Ghost Riderova lebka je hrozná). Tahle komiksová předělávka se nezdařila a to si film nechal otevřená vrátka pro pokračování, které vzhledem k výdělkům pravděpodobně přijde. 110 miliónů dolarů(rozpočet)/223,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(28.3.2007)

Než se na scéně objevil Rider, myslela jsem si, že je to starý dobrý 80´ béčko. Jenže ta hořící lebka mě rychle vyvedla z omylu :o) Ale co.. I když ty efekty stály za starou bačkoru, zbytek byl „dokonalý“. Vtípky, atmosféra, křivky Mendes, Cage v další bláznivé roli a Rider takový sympaťák :o) Jsem zvrhlá, ale tuhle šílenost si pustím určitě někdy znovu a ráda :o)(10.6.2011)

Ja neviem, co su tu vsetci taki nespokojni. Nemal som od tohto filmu ziadne nejake obrovske ocakavania, ani som necakal kvalitu nejakeho Spidermana. Jednoducho som sa bavil, ani chvilu som sa nenudil, triky boli kvalitne a THX zvuk v kine sa postaral o svoje.(28.2.2007)

• Kaka

Nejstupidnější komiks za posledních několik let s nehorázně tlemícím se Nicolasem Cagem, jehož příčesek je zajímavější než on sám. Ghost Rider je absolutně nulový a Johnson je lůzr první kategorie. Dalo se vymačkat aspoň něco, přece jen tématicky to není tak úplně zabité. Ovšem to by si Johnson nesměl hrát na rádoby borce, který dokáže efektně pospojovat romantiku (nic moc), akci (málo) a mysterióznost (k smíchu). Rádoby mýtický děj opředený legendami je asi stejně záživný, jako řádění samotného Ghost Ridera. A to nemluvě o faktu, že režisér vykrádá kde se dá (kdo v závěru nevídí Bladea, nechť si koupí brýle). Nějak extrémně to nevytrhne ani nehorázně rajcovní Eva Mendes. A ta tuna trapných klišovitých keců všude kolem ? To tu dlouho nebylo.(16.3.2007)

• Renton

Scénář: Mark Steven Johnson .. Říká se, že západ byl vybudován na legendách… No, tahle je dost ubohá! Dlouhý rozjezd nudí, vše je veskrze špatně a zkratkovitě podané a opravdu nezábavné (vyjma dvou záchvěvů - borová voda, spálený plaz). Mizerné jsou nejenom dekorace a výprava, ale převážně i triky anebo herci. Bídné vizuály tak nezachrání ani Eva Mendes, na kterou se osobně opravdu nepotřebuji dívat, není to můj typ. A samotný Cage, kterého jinak celkem beru, tímhle hodně klesl. Touha hrát comicsového hrdiny za každou cenu se nevyplatila. Prostě jde o zatraceně špatný film dle comicsu. Mark Steven Johnson je břídil, neumí adaptovat a režíruje stejně tak neinvenčně. Tuhle legendu pohřbí prach záhrobí.(6.3.2007)