Akční / Thriller / Horor / Fantasy

USA / Austrálie, 2007, 105 min

• kitano

Nebyť jedného starého kovboja, dám tomu odpad. Je strašné, do akých kravín dokážu hollywoodski producenti vraziť prachy, ak je niečo v kurze. (2/10)(22.2.2009)

Zábava na n-tou. Po dlouhe dobe jsem videl vyborny trash, u ktereho jsem se rezal skoro cele dve hodiny. Temer vse na tomto filmu je spatne, ale takovym tim spravnym, zabavnym zpusobem. Plejada hereckych jmen predvadi takra sebeparodicke vykony, digitalni triky ve mne vyvolaly nostalgicke vzpominky na Spawna (a podle toho, co jsem slysel a cetl, tak nejen ve mne), ale to porad neni nic proti tem dialogum, pratele. Co slovo, to perla. Jestli mate radi spatna becka (v tomhle pripade s ackovym rozpoctem), nenechte si pekelneho jezdce ujit... Stoji to za to :)(25.3.2007)

Ono je škoda, že je to spíš komedie...Ghost Rider by mohl být o dost lepší, kdyby byl stylizován jako horrorová akční jízda. Co se týče Cage tak jeho výkon je holt hodně závislý na celkem hloupém komediálním scénáři, proto hlavně v první půlce se pořád snaží být neuvěřitelně vtipný....ve chvílích, kdy o to nikdo neusiloval, tak mu to celkem šlo. Určitě je to zprasení předlohy, ale jelikož jsem z předlohy viděl všehovšudy jeden sešit, tak mě to až tak moc střeva netrhá ;) Já se nenudil a scény s Ghost Riderem samotným byly natočeny celkem dost zručně...ostatně, já byl jeden z těch, kterým se i trailer líbil. Ovšem kdyby se náhodou točilo pokračování, tak bych to pro jistotu nechal na někom jiném, než na MSJ. Přeci jenom...Ghost Riderovi očividně PG-13 a komediální přístup moc nesluší.(17.9.2007)

• KarelR

Nezapomenutelné! Cage hlásí každou druhou větou, Johnson každým druhým záběrem něco vykrádá. Škoda, že druhá půlka je už jenom nudná a debilní oproti první, která je nudná, debilní, ale zatraceně vtipná. Závěr naštěstí vše vynahrazuje. Legion forever!(22.3.2007)

• Renton

Scénář: Mark Steven Johnson .. Říká se, že západ byl vybudován na legendách… No, tahle je dost ubohá! Dlouhý rozjezd nudí, vše je veskrze špatně a zkratkovitě podané a opravdu nezábavné (vyjma dvou záchvěvů - borová voda, spálený plaz). Mizerné jsou nejenom dekorace a výprava, ale převážně i triky anebo herci. Bídné vizuály tak nezachrání ani Eva Mendes, na kterou se osobně opravdu nepotřebuji dívat, není to můj typ. A samotný Cage, kterého jinak celkem beru, tímhle hodně klesl. Touha hrát comicsového hrdiny za každou cenu se nevyplatila. Prostě jde o zatraceně špatný film dle comicsu. Mark Steven Johnson je břídil, neumí adaptovat a režíruje stejně tak neinvenčně. Tuhle legendu pohřbí prach záhrobí.(6.3.2007)

• - V záběrech, kdy se Nicolas Cage promění v Ghost Ridera, museli tvůrci vizuálních triků odstranit Cageovu hlavu a na ramena mu umístit hořící lebku. Jelikož ale nemohl použít oči ani ústa pro projev emocí, rozhodl se režisér vyjádřit jeho duševní stav pomocí zbarvení plamenů: když se rozvášní, plameny se rozpálí doběla, když zesmutní, plameny se naopak utlumí a zmodrají. (Pumiiix)

• - Ve scéně, kdy Johny Blaze (Nicolas Cage) pronásleduje a pokouší se zastavit na dálnici zpravodajskou dodávku, se mu to podaří, až když před auto postaví svou motorku. Dodávka pak zastaví těsně u motorky. Přesto o několik minut později, když se dodávka dá opět do pohybu a odjíždí, žádnou motorku neobjíždí, necouvá, motorka zkrátka z dálnice zmizela. (heydee)

• - Cage se do filmu tak ponořil, že spolupracoval i na scénáři. (imro)