Akční / Thriller / Horor / Fantasy

USA / Austrálie, 2007, 105 min

Rozpočet $110miliónovTržby USA $115,802,596Tržby Celosvetovo $228,738,393Tržby za predaj DVD v USA $110,282,775 //počet predaných kusov 5,222,755/videl v kine:40%/(27.3.2007)

Akce, vtip, temnota a jeden velký antihype. Sice nechápu, co je vtipné na tom, že ve třech emotivních / akčních / napínavých okamžicích zabučí kráva, ale na druhou stranu zase nevím, proč jsou proměny do Ghost Ridera nebo řádění s motorkou považovány za filmovou ostudu. Nevím, kdo od M. S. Johnsona čekal x-menovskou psychiku nebo batmanovskou depresi, ale mně jeho dílko přineslo neškodný oddych. Ten oddych, který byl ještě před nějakou tou dekádou od komiksu očekáván. Za tenhle přístup ze staré školy (přestože chvílemi na hranici nezvladatelné béčkovosti) tak letí ohnivému Nicolasovi i třetí hvězda.(29.3.2007)

• AngelAngie

Nesnáším tenhle film. Strašné po všech stránkách.(22.5.2008)

Ale motorku má fakt pěknou... :)(31.3.2009)

• Madison

Po dopozeraní tejto snímky mnou preletela jedna otázka: ,,Mám vôbec rada komiks?" Došla som k záveru, že áno, pretože to by som v tom prípade nezbožňovala Batmana a iných kultových hrdinov. Dokážem tolerovať filmy prispôsobené len na efekt a sama sa takým filmom nevyhýbam. Ale čo malo, preboha, znamenať toto?! Ak si režisér myslel, že divák čoby inteligentná osobnosť tešiaca sa na plnohodnotný zážitok, je schopný uspokojiť sa len s výdatnou porciou pekných (a postupne otravných) trikov, tak musím skonštatovať, že "divácky" záujem nebral tak celkom vážne. Jeden z tých filmov, pri ktorých by som s radosťou ignorovala pocit, že to celé vzniklo len ako obyčajné dvoj-hodinové pobavenie bez štipky relevantných nápadov, postrehov a inteligentného scenára. Ani filmový labužník nemôže "skúsnuť" všetko.(23.8.2008)

• - Nicolas Cage byl už jako kluk velkým fanouškem původního komiksu. Dnes mu v garáži stojí 5 ghotriderovských motorek a dokoce si nechal na paži vytetovat hořící lebku. Ta ale musela být paradoxně při natáčení pečlivě ukryta pod vrstvami make-upu. (Pumiiix)

• - Carter Slade (Sam Eliott) řiká Johnnymu (Nicolas Cage), že Blackheart (Wes Bentley) nemůže vstoupit na posvěcenou půdu, ten ale v kostele vyslýchal a poté zabil kněze. (GreatestFan)

• - Johnny Depp se jistý čas živě zajímal o ztvárnění hlavní postavy. Tehdy měl snímek vzniknout podle scénáře Davida S. Goyera a pod režisérským vedením Stephena Norringtona. (imro)