poster

Liga výjimečných

 • USA

  League of Extraordinary Gentlemen, The

 • SK název

  Liga výnimočných

Akční / Fantasy / Sci-Fi / Dobrodružný

USA / Německo / Česko / Velká Británie, 2003, 110 min

 • Jossie
  *

  Nápad je to celkem zajímavý, použít literární postavy jako hlavní hrdiny s nadpřirozenými schopnostmi, ale bohužel i přes účast Seana Conneryho je to jedna velká bezbřehá nuda. Akce jsou dost nezajímavé, celý příběh je o ničem, herci nijak nevynikají, prostě na celém filmu je zajímavý jen ten nápad.(13.5.2006)

 • Kaka
  ***

  Nejzajímavější a nejpřitažlivější na celém filmu je právě ona Liga výjimečných. Postavy zajímavé, bohužel i tak dost špatně vykreslené a se slabou psychologií. Vizuální stylizace je dosti vyhypovaná, přesto však některé akční scény berou dech (úvodní v hotelu, knihovna) a Sean Connery je naštěstí opět ve fantastické formě. Bohužel děj je dosti chatrný a v závěru se vše sesype jako benátky podložené několika kilogramy dynamitu. Ponorku v úzkých kanálech tak nějak neřeším, avšak tuna dějových klišé je už napováženou. Dr. Hyde se rovněž zrovna extrémně nepovedl a na Hulka nemá ani omylem. Jako čistokrevná akce příliš velkolepé a teatrální, jako velký výpravný komiks zase až příliš lineární a dějově nedostačující. Zběsilý mix všeho. Avšak nenáročná zábava je to solidní.(18.9.2006)

 • Fr
  ***

  Debilní scénář a málo povedená atmosféra, zato dobrý triky a akce. Zábavná blbost, ve který je vtipný to, co bejt vtipný nemá.(8.8.2005)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Agent Tonyho Currana nechcel, aby vzal rolu Skinnera. Argumentoval, že jeho postava bude takmer celý čas neviditeľná a nikto sa nebude starať o to, kto ho vlastne hral. Keď film vyšiel, stal sa Skinner favoritom fanúšikov. (H4ku11)

 • - Značná část filmu byla natáčena v Praze a to zrovna v době velké vody, kvůli které se natáčení zdrželo. Záplavy zničili dekorace za 7 milionů dolarů. (POMO)

 • - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného komiksu od Alana Moora. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace