poster

Liga výjimečných

 • USA

  The League of Extraordinary Gentlemen

 • Německo

  Die Liga der außergewöhnlichen Gentlemen

 • Slovensko

  Liga výnimočných

Akční / Fantasy / Sci-Fi / Dobrodružný

USA / Německo / Česko / Velká Británie, 2003, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lima
  **

  Tenhle film má ucházející triky a výpravu a to je asi jediné, co lze na něm aspoň trochu pochválit. Děj je asi takový, jaký bych od popcornové zábavy čekal. Nevadila mi megaponorka, prohánějící se v benátských kanálech, trocha té nadsázky nikoho nezabije a jde přeci o comicsovou adaptaci. Ovšem řetězová demolice domů v Benátkách, to už bylo na facku scenáristovi....Násilně naroubovaného "správného chlapce" a zástupce hrdinů ze Spojených států Toma Sawyera si američani taky mohli odpustit a Conneryho tatínkovské pudy rovněž. A proč Nemo vypadal jako Usáma, to je mi též záhadou, tvůrci filmu zřejmě nikdy neviděli klasické kresby De Neuvilla, dvorního Verneova ilustrátora. Výsledkem je standartní hollywoodský prefabrikát, taková obyčejná jednohubka, kterou jsem sice polkl, ale trošku jsem se při tom zakuckal a za pár minut už jsem o ní nevěděl....Sean Connery Václavu Havlovi slíbil, že když se film povede, zařídí světovou premiéru v Praze. I stalo se tak. Mám pocit, že Mr. Connery začíná trpět ztrátou soudnosti.(8.12.2003)

 • Dever
  ***

  Soundtrack Trevor Jones: 1. Dawn Of A New Century ,2. Kenya - Wait For Me (for the film 'The League of Extraordinary Gentleme ,3. The Task Requires Heroes ,4. The Promenade By The Sea ,5. The Nautilus - Sword Of The O ,6. The Game Is On ,7. The Old Tiger ,8. The Capturing Mr. Hyde ,9. The Mina Harker's Secret ,10. The Phantom's Lair ,11. The Portrait of Dorian Gray ,12. The Treachery ,13. The Storming Of The Fortress ,14. The May This New Century Be Y ,15. Son Of Africa (for the film 'The League of Extraordinary Gentlemen'),(19.5.2011)

 • Shit
  ***

  působí to trochu jako Van Helsing, ale je to opoznání horší. Přišlo mi to moc takový roztahaný a o ničem, i když film příběh nemá špatnej. Taky trošku chybí nějakej charismatickej herec, je tam sice Sean Connery, ale ten už má nejlepší za sebou a neni to ten pravej hrdina jakýho bych si do tohohle představoval, asi i proto po tomhle filmu típnul svojí kariéru, bohužel ani ostatní herci nejsou moc charizmatický a je to tak trošku o ničem.Škoda, určitě se z toho dalo dostat víc(6.5.2007)

 • xxmartinxx
  ***

  Extrémně haněný film... Já v něm vidím milý průměr, který umí pobavit. Maličko se to vymklo z rukou, co s týče přeplácanosti.(10.12.2009)

 • Gilmour93
  **

  Nedůstojná derniéra Conneryho v Norringtonově Lize extraordinárních kašparů. Komické triky, scénář mávající s vámi jak vlnka od Sandokanovy ponorky benátskou gondolou a absence literárních postav Čuka a Maryši mě nutí odvést snímek na skládku vedle již rozkládajícího se Van Helsinga. Richard Roxburgh postupně účinkoval v Lize výjimečných, Sommersově výše uvedeném digitálním lejnu a v Stealth: Přísně tajná mise. Tomu se říká "být prokletý" a nedivil bych se, kdyby jeho agent na té skládce již hnil taky..(12.4.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace