Liga výjimečných

Liga výnimočných

Akční / Fantasy / Sci-Fi / Dobrodružný

USA / Německo / Česko / Velká Británie, 2003, 110 min

• Galadriel

Strašný, děsný, příšerný!!! Taková slátanina. Tři velké akční scény slepené čtyřmi menšími akčními scénami a občasným rádoby vtipným nebo moudrým dialogem. Jak vůbec mohl Sean takhle hluboko klesnout??? Ponorka kapitána Nema vypadá jak ze 4 roky staré počítačové hry a ani zbylými triky se tvůrci nemůžou moc chlubit. Navíc od začátku do konce je všude takových logických kopanců, že už dlouho jsem neviděla film, kde by jich bylo tolik. Nudný děj jenom podporuje jejich hledání (chytlavý film by nedovolil chyby hledat, takováhle slátanina k tomu přímo svádí). Ta jedna hvězdička je zejména za slušnou hudbu Trevora Jonese...(15.3.2004)

• Lima

Tenhle film má ucházející triky a výpravu a to je asi jediné, co lze na něm aspoň trochu pochválit. Děj je asi takový, jaký bych od popcornové zábavy čekal. Nevadila mi megaponorka, prohánějící se v benátských kanálech, trocha té nadsázky nikoho nezabije a jde přeci o comicsovou adaptaci. Ovšem řetězová demolice domů v Benátkách, to už bylo na facku scenáristovi....Násilně naroubovaného "správného chlapce" a zástupce hrdinů ze Spojených států Toma Sawyera si američani taky mohli odpustit a Conneryho tatínkovské pudy rovněž. A proč Nemo vypadal jako Usáma, to je mi též záhadou, tvůrci filmu zřejmě nikdy neviděli klasické kresby De Neuvilla, dvorního Verneova ilustrátora. Výsledkem je standartní hollywoodský prefabrikát, taková obyčejná jednohubka, kterou jsem sice polkl, ale trošku jsem se při tom zakuckal a za pár minut už jsem o ní nevěděl....Sean Connery Václavu Havlovi slíbil, že když se film povede, zařídí světovou premiéru v Praze. I stalo se tak. Mám pocit, že Mr. Connery začíná trpět ztrátou soudnosti.(8.12.2003)

• ripo

Bohapustá kravina s na vode postaveným scenárom a odfláknutými trikmi. Najväčšou sprostotou ( a to tu nikto neuvádza) bolo umiestniť karneval do Benátok - v mesiaci august (!!!). O ostatných donebavolajúcich hlúpostiach sa radšej ani nebudem zmieňovať ... V polovici filmu som si myslel, že to bude taká verneovka pre dospelých na nedeľňajšie popoludnie. Vykľulo sa z toho niečo neskutočné, čo by sa na TV obrazovje malo objavovať medzi druhou a treľou hodinou rannou ( vtedy dokázateľne spí najviac ľudskej populácie ) ...(16.9.2006)

• - Značná část filmu byla natáčena v Praze a to zrovna v době velké vody, kvůli které se natáčení zdrželo. Záplavy zničili dekorace za 7 milionů dolarů. (POMO)

• - Do role Miny Harker byla původně obsazena Monica Bellucci, ale musela odstoupit kvůli jiným projektům. (POMO)

• - Pro režiséra Stephena Norringtona bylo natáčení filmu takovou noční můrou, že se zapřísahal, že už nikdy nebude režírovat další film. Toto přesvědčení mu vydrželo docela dlouho, od roku 2003 nic nenatočil. (POMO)