Liga výjimečných

Liga výnimočných

Akční / Fantasy / Sci-Fi / Dobrodružný

USA / Německo / Česko / Velká Británie, 2003, 110 min

• Segrestor

Takhle, ten film by nebyl špatný. Svého času to v kině působilo dobře a to i přesto, že do role kapitána Nema se nasral nějaký Naseruti Snad. Jenže, je tam jedno velké JENŽE. Hlouposti a nudná vyústění se vrstvila na sebe jako stránky předrevolučního ábíčka a komiks nekomiks, přišlo mi to takové jako dost blbé. A nezachránil to ani Zdeněk Svěrák v roli Allana Quatermaina. Vlastně mi to i docela nedávno hodilo nostalgický error, když jsem viděl nové Mušketýry. Snad se dočkáme lepšího zpracování, nejlépe nějakého s většími koulemi.(17.8.2012)

• kiddo

Nebudeme si nic nalhávat; námět je dementní už u Moorea. Jenže tam, kde Moore vytváří plnohodnotný svět s vlastními pravidly, do kterého jsou známé (a lehce pozměněné) literární postavy pouze zasazeny a v kterém tudíž mohou fungovat, aniž by si čtenář onu šílenost a brakovost původní myšlenky neustále uvědomoval, tam se z adaptace stává pouhé líbivé předžvýkání klasik pro dvanáctileté nečtenáře ve stylu Vetřelec vs. Predátor. Postavy nemají vztahy a chybí jim vzájemná interakce, která by je spojovala a ukotvovala v příběhu; takto se jedná pouze o vedle sebe postavené figurky, přičemž absurdnost jejich koexistence člověk nepřestane vnímat ani na okamžik. Vzhledem k tomu, že po půl hodině děje by místo Ligy mohl zaskakovat třeba tým Lovců pokladů a na kvalitě snímku by to nikdo nepoznal, je asi zmínka o ne úplně zvládnutém scénáři trošku zbytečná. Na televizní obrazovce v podobě seriálu ve stylu těch devadesátkových, rýpajících do literárních děl (Robin Hood, Ztracený svět) by se jednalo o luxusní podívanou, ale ve formátu celovečerního filmu raději nee. PS: mám nepěkný pocit, že pohlaví vůdce Ligy výjimečných bylo oproti předloze změněno také kvůli tomu, aby se Seanu Connerymu nezavdávala příčina provozovat u stromu gerontologický sex.(2.10.2008)

Náhodou to nebolo až také zlé. Celkom príjemný akčňák, efekty a masky sa mi tiež páčili, až na Seana. Prvýkrát som ho počul v origináli a neviem, či to bolo naschvál, ale fakt srandovne šušle, možno mu nesadla protéza. Ale inak scenár bol ozaj chybný, príbeh klasický, otrepaný a trochu pritiahnutý za vlasy. Ako oddychovka však veľmi dobré. 65%.(13.3.2006)

• hirnlego

Do Benátek to převážně šlo, pak už převážně ne. Dobrodružství Toma Sawyera už nikdy nebudu číst stejnýma očima, tfuj.(11.8.2013)

Rozpočet $78miliónovTržby USA $66,465,204Tržby Celosvetovo $179,265,204/65%/(7.6.2005)