Liga výjimečných

Die Liga der außergewöhnlichen Gentlemen

Liga výnimočných

Akční / Fantasy / Sci-Fi / Dobrodružný

USA / Německo / Česko / Velká Británie, 2003, 110 min

Tak v cem je problem? Ja teda zadnej extra velkej nevidim. Samozrejme, triky jsou mistama slabsi, cely je to jedna velka fantasmagorie se spoustou scen, u kterejch clovek krouti hlavou (ponorka v kanale, auto, kung-fu Nemo atd.) a obcas se postavy snazi krecovite o nejakou hlasku. Ale popravde receno, me to nevadilo. Navic je to podle komiksu, tak nebudu resit, jestli je tohle nebo tamto mozny a budu se jen bavit. A to tenhle film splnuje na vybornou. Pribeh ma docela slusnej napad, Connery je fajn, postavy jsou dostatecne rozdilny, aby pusobila nejaka zbytecne (snad jen ten Sawyer) a hlavne je film sviznej, neustale neco vybuchuje nebo nekdo bojuje, takze se clovek ani na okamzik nenudi a to vse podbarveny skvelou hudbou. Nejedna se o mistrovsky dilo, ale bavil jsem se dobre, tak nevidim duvod, proc davat filmu tak nizke hodnoceni, jako vetsina ostatnich.(6.5.2007)

• EdaS

První půlka se dala docela dobře snést, ale pak už následovala jen nebetyčná nuda. Ble.(12.12.2003)

Mám velmi rozporuplné pocity. První půlhodina je vynikající, seznamující se hrdinové jsou zahaleni rouškou tajemství a pomalu to vypada na solidní drama s komiksovými prvky. Pak se ale vše zvrtne a následuje nepřetržitá jízda až do konce filmu, která je sice bombastická, ale zároveň zmatená, přeplácaná a místy i nudná. Zároveň jsem měl pocit, jakoby Norrington ani neveděl, co chce točit; drama, komiks, dobrodružný film, horor? První půl hodina ukazuje, že Liga výjimečných má potenciál, který ale není možné ve sto minutách využít. Buď to měl být alespoň tříhodinový film, případně seriál, nebo se měl Norrington jasně zaměřit jednu linii. PS: Abyste věděli, že jsou Amíci nejlepší, tak tam samozřejmě nechybí úplně zbytečná postava Toma Saweyera.(27.4.2004)

• - Automobil kapitána Nema (Naseeruddin Shah) byl vytvořen pouze v jediném exempláři speciálně pro tento film a nemá tedy základ v žádném existujícím modelu. Automobil je plně funkční, ale není možné ho použít pro silniční provoz. Byl vytvořen firmou specializující se na výrobu filmových automobilů a má osmiválcový motor Rover. Je dlouhý 6,7 m a 2,75 m široký a pojízdný je díky šesti 24palcovým kolům. Při vytváření designu auta se vývojáři nechali inspirovat viktoriánským stylem. K vidění je v Londýnském muzeu filmových rekvizit. (Ruuzha)

• - V domě Doriana Greye (Stuart Townsend), kde dojde k přestřelce a Doriana střelí automatickou puškou do hrudi, se mu oblek roztrhá. V další scéně má však oblek v pořádku. (Dragone)

• - Přerod Jasona Flemynga do pana Hydea zabral maskérům sedm hodin. Latexový kostým vážil dvacet kilo, byl podpírán systémem řídících drátů a pák. (Reiniš)