Liga výjimečných

Liga výnimočných

Akční / Fantasy / Sci-Fi / Dobrodružný

USA / Německo / Česko / Velká Británie, 2003, 110 min

• Djkoma

Slabota!!!!!! Hodně velká slabota. Škoda, že se tenhle filmek nepovedl....(19.6.2004)

Náhodou to nebolo až také zlé. Celkom príjemný akčňák, efekty a masky sa mi tiež páčili, až na Seana. Prvýkrát som ho počul v origináli a neviem, či to bolo naschvál, ale fakt srandovne šušle, možno mu nesadla protéza. Ale inak scenár bol ozaj chybný, príbeh klasický, otrepaný a trochu pritiahnutý za vlasy. Ako oddychovka však veľmi dobré. 65%.(13.3.2006)

Cože tak nízké hodnocení? Jako veselohra je to přece podařený film.(22.10.2007)

• tron

„Vraveli mi, že európske ženy sú zvláštne...“ LIGA VÝNIMOČNÝCH bol očakávaný film i pre divákov, neodkojených rešpektovanou grafickou predlohou Alana Moorea (Z PEKLA): charizmatický Bond Connery v titulnej úlohe, originálny scenár (predstavte si ligu superhrdinov so „samostatnými príbehmi“ v jednom spoločnom), nakrúcanie v atmosférickej Prahe, obrovský rozpočet, jedinečné počítačové efekty a pestrá réžia Stephena Norringtona, ktorého BLADE v roku 1998 nanovo definoval akčný žáner (pred bratmi Wachowskimi). Výsledok je bohužiaľ takmer strašný (ale nie taký strašný, ako bol neskorší VAN HELSING), Connery sám nemá šancu, ostatní herci sú „nevhodní“ už po fyzickej stránke (najlepší je zrejme Jason Flemyng - mimochodom kočiš z filmového spracovania trileru Z PEKLA - ako doktor Jekyll respektíve Mr. Hyde), triky sú striedavo smiešne (Nautilus) a striedavo znesiteľné, veľkým sklamaním je zle nakrútená/zostrihaná akcia, atmosféra je prítomná len zriedka (parížska pasáž s odchytom pána Hydea) a k scenáru sa ani vyjadrovať nemienim („Zachránili sme Benátky,“ hrdo vyhlási hrdina po tom, čo zlosyn výbuchmi minimálne polovicu z nich zničil behom desiatich minút).(24.10.2004)

• Jara.Cimrman.jr

Hodně hrdinů by mohlo znamenat hodně zábavy anebo taky velký průšvih. Jelikož jsem při sledování tohoto snímku dvakrát usnul při nevěřícném kroucení hlavou, tak soudím, že tohle byl výjimečně nepoživatelný eintopf, i když byl ukuchtěný z kvalitních ingrediencí. A právě za ty postavové ingredience dávám dvě hvězdy, protože žádný jiný klad jsem na tomto snímku nenašel, i když jsem ho vychytrale hledal i v negativu závěrečných titulků.(2.5.2014)

• - Pro režiséra Stephena Norringtona bylo natáčení filmu takovou noční můrou, že se zapřísahal, že už nikdy nebude režírovat další film. Toto přesvědčení mu vydrželo docela dlouho, od roku 2003 nic nenatočil. (POMO)

• - V jedné scéně vyjíždí Tom Sawyer (Shane West) z pohorky Nautilus v bílém voze se dvěma předními nápravami, aby v zápětí udělal hodiny. Tento třívteřinový úsek se natáčel více než čtyři hodiny. (Lobo63)

• - Naseeruddin Shah, stělesňující kapitána Nema, je známý indický herec. Když jednou herci v Praze zašli na večeři do indické restaurace, její majitel ho poznal, přesunul je k nejlepšímu stolu a osobně je obsluhoval. (POMO)