poster

Liga výjimečných

 • USA

  The League of Extraordinary Gentlemen

 • Německo

  Die Liga der außergewöhnlichen Gentlemen

 • Slovensko

  Liga výnimočných

Akční / Fantasy / Sci-Fi / Dobrodružný

USA / Německo / Česko / Velká Británie, 2003, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kaka
  ***

  Nejzajímavější a nejpřitažlivější na celém filmu je právě ona Liga výjimečných. Postavy zajímavé, bohužel i tak dost špatně vykreslené a se slabou psychologií. Vizuální stylizace je dosti vyhypovaná, přesto však některé akční scény berou dech (úvodní v hotelu, knihovna) a Sean Connery je naštěstí opět ve fantastické formě. Bohužel děj je dosti chatrný a v závěru se vše sesype jako benátky podložené několika kilogramy dynamitu. Ponorku v úzkých kanálech tak nějak neřeším, avšak tuna dějových klišé je už napováženou. Dr. Hyde se rovněž zrovna extrémně nepovedl a na Hulka nemá ani omylem. Jako čistokrevná akce příliš velkolepé a teatrální, jako velký výpravný komiks zase až příliš lineární a dějově nedostačující. Zběsilý mix všeho. Avšak nenáročná zábava je to solidní.(18.9.2006)

 • Jossie
  *

  Nápad je to celkem zajímavý, použít literární postavy jako hlavní hrdiny s nadpřirozenými schopnostmi, ale bohužel i přes účast Seana Conneryho je to jedna velká bezbřehá nuda. Akce jsou dost nezajímavé, celý příběh je o ničem, herci nijak nevynikají, prostě na celém filmu je zajímavý jen ten nápad.(13.5.2006)

 • tron
  **

  „Vraveli mi, že európske ženy sú zvláštne...“ LIGA VÝNIMOČNÝCH bol očakávaný film i pre divákov, neodkojených rešpektovanou grafickou predlohou Alana Moorea (Z PEKLA): charizmatický Bond Connery v titulnej úlohe, originálny scenár (predstavte si ligu superhrdinov so „samostatnými príbehmi“ v jednom spoločnom), nakrúcanie v atmosférickej Prahe, obrovský rozpočet, jedinečné počítačové efekty a pestrá réžia Stephena Norringtona, ktorého BLADE v roku 1998 nanovo definoval akčný žáner (pred bratmi Wachowskimi). Výsledok je bohužiaľ takmer strašný (ale nie taký strašný, ako bol neskorší VAN HELSING), Connery sám nemá šancu, ostatní herci sú „nevhodní“ už po fyzickej stránke (najlepší je zrejme Jason Flemyng - mimochodom kočiš z filmového spracovania trileru Z PEKLA - ako doktor Jekyll respektíve Mr. Hyde), triky sú striedavo smiešne (Nautilus) a striedavo znesiteľné, veľkým sklamaním je zle nakrútená/zostrihaná akcia, atmosféra je prítomná len zriedka (parížska pasáž s odchytom pána Hydea) a k scenáru sa ani vyjadrovať nemienim („Zachránili sme Benátky,“ hrdo vyhlási hrdina po tom, čo zlosyn výbuchmi minimálne polovicu z nich zničil behom desiatich minút).(24.10.2004)

 • Arx
  **

  Nejhorší film Seana Conneryho.(26.2.2008)

 • Gimli
  ***

  Mám velmi rozporuplné pocity. První půlhodina je vynikající, seznamující se hrdinové jsou zahaleni rouškou tajemství a pomalu to vypada na solidní drama s komiksovými prvky. Pak se ale vše zvrtne a následuje nepřetržitá jízda až do konce filmu, která je sice bombastická, ale zároveň zmatená, přeplácaná a místy i nudná. Zároveň jsem měl pocit, jakoby Norrington ani neveděl, co chce točit; drama, komiks, dobrodružný film, horor? První půl hodina ukazuje, že Liga výjimečných má potenciál, který ale není možné ve sto minutách využít. Buď to měl být alespoň tříhodinový film, případně seriál, nebo se měl Norrington jasně zaměřit jednu linii. PS: Abyste věděli, že jsou Amíci nejlepší, tak tam samozřejmě nechybí úplně zbytečná postava Toma Saweyera.(27.4.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace