Dallas (TV seriál)

Dallas

• slovenský

Dallas

USA, 1978, 357 x 47 min

Barbara Bel Geddes, Lesley-Anne Down, Patrick Duffy, Linda Gray, Larry Hagman, Ken Kercheval, Steve Kanaly, Howard Keel, George Kennedy, John Beck, Morgan Brittany, Audrey Landers, William Smithers, Sasha Mitchell, Jim Davis, Priscilla Presley, Victoria Principal, Fredric Lehne, Donna Reed, Charlene Tilton, Sheree J. Wilson, Deborah Shelton, George Petrie, Joseph Campanella, Morgan Fairchild, Jack Scalia, Marc Singer, Brenda Strong, Ken Foree, Mark Lindsay Chapman, Dakin Matthews, Shari Shattuck, Sharon Madden, Glenn Morshower, Barry Nelson, Marla Maples, Christine Taylor, Kim Johnston Ulrich, Michael Dudikoff, Brad Pitt, Amy Yasbeck, John Anderson, Steve Forrest, Troy Evans, BarBara Luna, Kenneth Tigar, Tyrees Allen, Barbara Eden, Buck Taylor, Wendy Fulton, Michelle Johnson, Jim Beaver, Barbara Carrera, John McIntire, Edward Winter, Chelcie Ross, Rosanne Katon, Sam Anderson, James Whitmore Jr., Catherine Dent, Parley Baer, Diana Douglas, Gregory Itzin, Ian McShane, Brad Harris, James Karen, Jim McMullan, Dimitra Arliss, Tom Bower, Melody Anderson, Richard Beymer, Anthony Peck, Jack Ramage, Omri Katz, Alexis Smith, Dale Robertson, Lance Guest, Lane Davies, Talia Balsam, Joan Van Ark, Diane McBain, Chazz Palminteri, Tina Louise, Clifton James, Jean Claudio, Max Thayer, Christopher Kriesa, Deborah Tranelli, Susan Howard, Gary Carlos Cervantes, Joan Staley, Marcus Chong, Howard Duff, Cliff Potts, Crystal Carson, Rance Howard, Trey Wilson, Michele Scarabelli, Peter Brown, Rob Youngblood, Albert Salmi, Jerry Hardin, Craig Stevens, Christopher Stone, Paul Koslo, Barbara Babcock, Ted Shackelford, Edward Mallory, Stephen Nichols, Susan Flannery, Patricia Barry, Lyle Kanouse, Rosemary Forsyth, George Coe, Jeff Kaake, Gail Strickland, Karen Kopins, Michael C. Gwynne, Kimberly Foster, Deborah Rennard, Gregory Walcott, Harry Carey Jr., Woodrow Parfrey, Nicolas Read, J.A. Preston, Randolph Mantooth, William Lucking, Ron Roy, John Cypher, Robert Donavan, Ted Markland, Brian Libby, Bruce Baron, David Gale, Jay Arlen Jones, Lou Hancock, J. Eddie Peck, Karen Austin, Aaron Lustig, Robert Walker Jr., Lee Montgomery, Vanessa Brown, Doug McGrath, Charles Frank, Denny Miller, Ben Piazza, Denver Pyle, Bibi Besch, Marj Dusay, Charles Tyner, Lynn Wood, Lance LeGault, Brittain Frye, Ivan Bonar, Cheri Maugans, Christopher Atkins, Jim Haynie, John Laughlin, James Avery, Barbara Tarbuck, Gerrit Graham, Gayle Hunnicutt, Norman Alden, Amy Stock-Poynton, Karen Carlson, Lance Gordon, Gloria Henry, Bert Remsen, Charles Aidman, Anne Francis, David Wiley, Casey Sander, John Ashton, Richard Herd, Paul Ganus, Dean Denton, Erich Anderson, Stephen Elliott, Spencer Garrett, Roy Jenson, Richard Anthony, Peter Mark Richman, James Griffith, Raymond St. Jacques, Susan Krebs, Mary Crosby, Nicholas Pryor, Bill Erwin, William Boyett, John McLiam, Larry Cedar, Henry Darrow, William Prince, Jordan Charney, James Brown, H.M. Wynant, Glenn Corbett, Bill Thurman, Rick Jason, Paul Lambert, Bill Quinn, E.J. André, Laura Johnson, Herb Vigran, Arthur Malet, Georgann Johnson, Ava Cadell, Eugene Robert Glazer, Grover Coulson, John Warner Williams, Deborah Benson, Alejandro Rey, Alan Fudge, J. Patrick McNamara, Francis X. McCarthy, John Dennis, Paul Mantee, Allan Miller, Stefan Gierasch, William Bassett, Macon McCalman, Warren J. Kemmerling, Norman Bartold, William Bryant, Ron Hayes, George Wallace, John Milford, Daniel Pilon, Shalane McCall, Victor Campos, James T. Callahan, John Crawford, Craig Richard Nelson, Robert F. Hoy, Shirley Mitchell, Will Hare, Rod Hermansen, Sheri Davis, Vince McKewin, Terry Jastrow, Kiva Lawrence, Carlo Allen, Edson Stroll, Alberto Morin, John H. Francis, Frank Marth, John Zaremba, Frank Aletter, Bill Zuckert, Ted Gehring, Joey Aresco, Michel Voletti, Alvin Ing, Dennis Redfield, David Wells, John Colton, Rick Johnson, Claudette Nevins, Fred Lerner, Julie Araskog, Robert Symonds, Deborah Tucker, Read Morgan, Bruce French, Herbert Rudley, William Phipps, John Posey, Lee de Broux, Jeanne Bates, Michael Crabtree, John Larch, Cynthia Dorn, Lloyd Battista, Dennis Lipscomb, Joe Dorsey, Don Galloway, Jan Merlin, Ed Call, John Furlong, Duane Davis, Alan Rachins, Craig Littler, Frances Lee McCain, Jeffrey Weissman, Robert Sampson, Jeanne Evans, Annalee Jefferies, Sam Melville, Sam Hennings, Gene Ross, Vernon Weddle, Karrie Emerson, Arlen Dean Snyder, Frederick Coffin, Joel Brooks, Joel Fabiani, David L. Crowley, Martin West, Bradford English, Michael Champion, Wayne Grace, Beau Leland, Jack Collins, Ross Elliott, Olan Soule, Al Dunlap, Nick Eldredge, Elaine Wilkes, Penelope Windust, Robert Rockwell, Brad Leland, Kelly Jean Peters, Peter White, James Harper, Clint Ritchie, Clarence Felder, John O'Leary, Davis Roberts, April Clough, Robert O'Reilly, Myra Turley, Ellen Bry, Jack Rader, Claude Earl Jones, Joshua Harris, Robert Colbert, Richard Eastham, David White, Linden Chiles, Madison Mason, Valentin de Vargas, Jerry Haynes, Julian Gamble, Tim O'Connor, Susan French, Kenneth Kimmins, Morgan Jones, Kathryn O'Reilly, Stephen Keep Mills, Robert Harper, Hugh Gillin, Stephen Mendel, F. William Parker, Guy Chapelier, Peter Fox, Wayne Heffley, John Hart, Barry Jenner, Stacy Keach Sr., Martha Smith, Ken Scott, Chris Roland, Jocelyn Brando, Hal Landon Jr., Teddy Wilson, Rita Rogers, Sheila Larken, Lillian Lehman, Dack Rambo, Joe Maross, Bo Brundin, Tom Rosqui, William Watson, John Petlock, Ronan O'Casey, Michael Alldredge, John Carter, Roger La Rue, Donna Mitchell, Patrick Cronin, Erik Holland, John Wheeler, Charles Walker, Buck Young, Jean-Paul Vignon, Dennis Holahan, Claudia Bryar, Greg Michaels, Karlene Crockett, Lawrence Montaigne, Jeff Cooper
  • Gilmour93

Arcipadouch J.R. s železnými játry jako hlavní hvězda texaské naftové opery pro otrlé. Ten sosák v kovbojském klobouku musel spolu se Sue Ellen vychlastat víc barelů whisky než byla denní produkce ropy Ewing Oil..(11.12.2008)

• mil@n.fanatik

Stará "klasika" Dallas, seriál na který koukali naši a ja vždy nudící, očkem na tenhle nekonečný příběh koukal. Moc dílů jsem neviděl a myslím si, že jsem udělal jenom dobře :-) 1 hvězdu ale dám..(5.6.2011)

• sinp

Dallas je králem smetiště, vůdce naivních a levných seriálů. Dát mu se vzpřímenou hlavou odpad je ale příliš laciné a autor podobného gesta by měl svou nadutost něčím opodstatnit. Důvod úspěchu a prostředky k tomu užité totiž didakticky dávají najevo, jaký je vlastně ten vkus průměrného diváka. Dallas ho ani nezvyšoval či naopak, ale dokázal elegantně plout skrz různé proudy a vlny, přečkal mnohé a sázel na to, že diváci budou chtít vidět hrdiny nadpozemského bohatství a úcty v balastu malicherných problémů ne odlišných těch jejich samotným. A to se povedlo, ten seriál nešel nikdy pod svou úroveň a kritizovat lze jen z hlediska obsahu. Formálně je pro cílovou skupinu vystavěn výborně a proto se jí tak líbí. Znám takových lidí spoustu.(14.4.2006)

• Jara.Cimrman.jr

"Džejáre, vy dokážete každý podraz přeměnit v něco ušlechtilého." To bývaly časy u nás na Southforku, kdy si američtí modelové hráli na farmáře, opilce a naftaře. Byla to nekonečně úspěšná hra, ve které mě bavil báječně podlý J, R., nudil správňák Bobby a okouzlily Pamela, Sue Ellen. Jenna, April a další. Za to prostě dvě hvězdy dát musím.(25.10.2016)

Nechápu, proč spousta lidí tento seriál zatracuje. Vždyť přece každý z nás prožil své mládí u TV a sledoval příběhy rodiny Ewingu. Na tento seriál do smrti nezapomenu.....(14.6.2008)

• - Larry Hagman alias J.R. Ewing je velký odpůrce kouření, a tak si vymínil, že se v seriálu nebude kouřit. Proto se taky v seriálu snad nikdy nekouřilo, a když, tak u toho nebyl Larry. (cariada)

• - Tvůrci nechali Bobbyho (Patrick Duffy) zemřít, což mezi diváky vyvolalo velký nesouhlas a chtěli jej zpátky. Takže tvůrcům nezbylo nic jiného než jej do serialu vrátit a vyřešili to tak, že 29 dílů bez jeho účasti bylo interpretováno jako sen Pamely (Victoria Principal). (cariada)

• - Ken Kercheval měl původně ztvárnit Raye Krebse, jehož skutečný představitel Steve Kanaly měl zase hrát Bobbyho Ewinga. (Olík)