Ally McBealová (TV seriál)

Ally McBeal

Ally McBealová

Komedie / Drama

USA, 1997, 112x45 min

Danny Lux

Calista Flockhart, Courtney Thorne-Smith, Greg Germann, Lisa Nicole Carson, Jane Krakowski, Peter MacNicol, Portia de Rossi, Lucy Liu, Vonda Shepard, James LeGros, Albert Hall, Regina Hall, James Marsden, Julianne Nicholson, Hayden Panettiere, Robert Downey Jr., Gil Bellows, Lisa Edelstein, Gary Graham, Eva Jeníčková, Jesse L. Martin, Phil Leeds, Michael Easton, Tracey Ullman, Alexandra Holden, Taye Diggs, Christina Ricci, Gina Philips, Anne Heche, Jon Bon Jovi, Dyan Cannon, Bruce Willis, Dylan McDermott, Željko Ivanek, Daniel Dae Kim, Kyra Sedgwick, Harry Lennix, Nicki Aycox, Donna Murphy, Christopher Hutson, Michael Vartan, Sandra Bernhard, David Batiste, James Denton, Jeremy Davidson, Brenda Strong, Harriet Sansom Harris, Ashley Johnson, Matthew Perry, Bobby Cannavale, Heather Locklear, Lara Flynn Boyle, Kathleen Wilhoite, Alicia Coppola, Michael Gaston, Anastacia, Dakin Matthews, Brooke Burns, Loretta Devine, Larry Brandenburg, Neil Giuntoli, Anson Mount, Kathryn Joosten, Ryan Hansen, Maria Pitillo, Peter Birkenhead, Mark Feuerstein, Kellie Waymire, Josh Ryan Evans, Dee Wallace, Meta Golding, Richard Topol, Dakota Fanning, Marcia Cross, Nancy Lenehan, Michael O'Neill, Scott Adsit, Paula Newsome, Anthony Anderson, Alexander Gould, Tina Turner, Antonio Sabato Jr., Josef Sommer, John Ritter, Justin Theroux, Bernadette Peters, Kelly Lynch, Brett Cullen, John Michael Higgins, Lily Mariye, Thomas Kopache, Sting, Randy Oglesby, Eric Lutes, Andy Umberger, Orson Bean, Barbara Alyn Woods, Cheri Oteri, Harrison Page, Lisa Gay Hamilton, Josh Groban, Betty White, Don Perry, Ray Walston, Leslie Jordan, Famke Janssen, Rosie O'Donnell, Kevin Rahm, Jami Gertz, Tony Shalhoub, Eyal Podell, Sam Anderson, Robert Picardo, Jay Karnes, Michael Reilly Burke, Tom McCarthy, Holliston Coleman, Aloma Wright, Joe Regalbuto, Tom Kemp, Renée Goldsberry, Anita Barone, Jane Sibbett, Mike Hagerty, Marlo Thomas, Bob Clendenin, James Naughton, Peter Scolari, Pamela Warren, Melinda McGraw, Eddie Mills, William Russ, Mariah Carey, Josh Hopkins, Jonathan Taylor Thomas, Kathy Baker, Elton John, Dwier Brown, Randy Newman, Cristine Rose, David Dukes, Mark Linn-Baker, Wilson Cruz, Arturo Gil, Brigid Brannagh, Marguerite MacIntyre, Camryn Manheim, Talia Balsam, Willie Garson, Barry Humphries, Tracy Middendorf, Phill Lewis, David Spielberg, Sarah Hagan, Cleo King, Ann Cusack, Clare Carey, Jesse D. Goins, Kristen Kerr, Kristin Dattilo, Kirsten Nelson, Darin Cooper, Eric Scott Woods, Fred Koehler, Ben Livingston, Robert Blanche, Raphael Sbarge, Don McManus, Jerry Hardin, Lee Wilkof, Ken Colquit, Ed Brigadier, Ken Abraham, Mary Beth McDonough, Natalia Nogulich, Boyd Kestner, Ted Marcoux, Tim Thomerson, Anne-Marie Johnson, Christopher Neiman, Rosemary Forsyth, Brody Hutzler, Julie White, Jacob Witkin, Barry Miller, Richard Kiley, Dennis Arndt, Mark L. Taylor, Romy Rosemont, Aaron Lustig, Caitlin Dulany, Mark Metcalf, Charles Kimbrough, Eileen Ryan, Rob Schneider, Amy Aquino, Tim Dutton, Lauren Bowles, Jane Clark, William Stanford Davis, Christian Clemenson, John Aylward, Jamie Rose, Ken Lerner, Michael Bofshever, Gloria Gaynor, Amy Castle, Yves Bright, Vyto Ruginis, Edward Conna, Jay Leggett, Susan Krebs, Jennifer Rhodes, Jim O’Heir, Gregg Daniel, Michael Mantell, James Greene, Jean Louisa Kelly, Lydia Look, Paul Willson, Jerry Lambert, Paul Reubens, Michelle L. Gardner, Michael Hyatt, John Ducey, David Burke, Greta Sesheta, Chubby Checker, J. Kenneth Campbell, Julia Campbell, Debra Christofferson, Victor McCay, Amy Pietz, Lillian Adams, Jason Blicker, Tom Virtue, Peter Mackenzie, Claudette Nevins, Elaine Giftos, Mary Mara, Joel Polis, Christine Estabrook, Roy Brocksmith, Karen Abercrombie, Bruce French, Gregory Jbara, Ralph P. Martin, Adrian Sparks, Paige Tamada, Harvey J. Alperin, Travis Payne, Judith Drake, Joel Brooks, Mo Collins, Bradford English, Dan Butler, Lily Knight, McNally Sagal, Kathleen Nolan, Miriam Flynn, Peter White, Robert Briscoe Evans, Richard T. Jones, John O'Leary, Eric Christmas, Maurice Godin, Craig Anton, Davenia McFadden, Mark C. Baldwin, Eve Brenner, Florence Henderson, Audrie Neenan, Claire Rankin, Alaina Reed-Hall, Richard Lee Jackson, Anne Haney, Jeffrey Kramer, Janet Carroll, John Short, Kenneth Kimmins, Nancy Stephens, Barry Livingston, Eric Mansker, Allan Graf, Scott Klace, Earl Billings, Candice T. Cain, Brandy Schaefer
  • sud

Podobný případ jako u "Sexu ve městě". Pohledné herečky, skvělý Peter MacNicol, jednou za čas díl, který by mne zaujal. Zde sice není zdaleka tolik jalového žvanění, jako v případě "Sexu ve městě", ovšem seriál jako celek je povětšinou pro určitou diváckou kategorii, do které já bohužel nepatřím. Škoda. 40%.(5.6.2008)

Tento seriál byl zajímavý hlavně v tom, že vytvořil velké množství vynikajících postav, které však nedokázal náležitě využít. Navíc je uvrhl do nepříliš příjemného prostředí, čímž to všechno dorazil. Některé epizody však přesto dokázaly vytvořit poměrně zábavnou podívanou...(14.11.2006)

Každá postava originál a zvlášť ta smrtka mi přijde hooodně sexy, jenom tu kolení jamku nemám s kým vyzkoušet, ale ona už se nějaká ta kolegyně najde, jenom ty společné záchodky bych nechtěl...i když... TO VÍŠ, V JÁDRU VŠEHO JE PÉRO... Ano, já vím, Jeanne, že tenhle komentář je jenom zástupný, ale chápej, že důvod, proč se mi ten seriál líbí, nepovídám jen tak někomu. Ale ty hlášky nejsou tak špatný...klidně posuďte: LOŽNICE JSOU SOUKROMÝ. V TÝ SVÝ MÁM KAMERY.--- -A NĚJAKÉ VEDLEJŠÍ ÚČINKY? -U VÁS NEBO U ČÍČY?--- -CO JE TO ZA ŽENSKOU, KDYŽ MÁ MILENCE TÝDEN PŘED SVATBOU? -NAROZDÍL OD TĚCH, KTERÉ SI HO OPATŘÍ AŽ PO NÍ.--- TAKŽE TY SE LÉČÍŠ A PŘIVEDL SIS SEM KOČKU. KDE MÁŠ POPCORN?--- ALLY, V PRÁVNÍ FIRMĚ NEMÁ ETIKA CO DĚLAT!--- -FBI? -TO JSEM MĚL KŘIČET ADVOKÁT?--- VKLOUZLO MI TO DO ŠPATNÝ DÍRKY, BOŽE, SPOLKLA JSEM, CO JSEM NEMĚLA...TAK NA TO HUPNEM, NE?, NA TO JEDNÁNÍ.--- TÉMĚŘ KAŽDÁ ŽENA SE DÁ KOUPIT. JE DOBRÉ, KDYŽ SE TO TI CHLAPCI DOVĚDÍ UŽ V MLÁDÍ.--- LING, HOLUBIČKO, MŮŽEŠ KE MNĚ NA CHVILKU? JE TO DŮLEŽITÝ, TÝKÁ SE TO MĚ.--- -BUĎ JSTE NEBYL ŽENATÝ, NEBO JSTE PŘEKONAL RAKOVINU. -VÍTE, ŽENATÝ JSEM BYL, ALE UMŘELA MI. NA RAKOVINU.--- NEANDRTÁLCI CHTĚJÍ MODELKY, ZATO KULTIVOVANÍ MUŽI SE CHTĚJÍ SEZNÁMIT...TAKY S MODELKAMI. JSOU VYSOKÉ, SOFISTIKOVANÉ, KRÁSNÉ...MOC NEJÍ.--- MOJE MOUDRA ČLOVĚK TĚŽKO CHÁPE OSOBNĚ, NATOŽ PŘES TELEFON.--- MALCOLM JE TOTIŽ HRANIČNÍ NEKROFILIK.--- NEZAPOMEŇ SI ZAPOMENOUT SPODNÍ PRÁDLO, NIKDO SI TAK NEVŠIMNE, ŽE ZPÍVÁNÍ TI MOC NEJDE.--- TYS MI DALA ŽÁR, DALAS MI BARRYHO WHITEA, DALAS MI ORÁLNÍ...--- ROZMÁČKLA JSTE JEHO AUTO. NA ŘADĚ JE JEHO PINDÍK.--- -POLOVINA ŽENATÝCH MUŽŮ PODVÁDÍ? -NE, POLOVINA JE PŘISTIŽENA.--- U RODIČOVSTVÍ JE OBČAS DOBRÝ VĚDĚT, KDY PŘESTAT (fishismus)--- MÁM TU NÁDHERNÉ SHIFONOVÉ ŠATY, CO BUDOU KRÁSNĚ LADIT K VAŠIM VYHLAZENÝM VRÁSKÁM.--- SRAVEDLNOST JE O TO SLADŠÍ, KDYŽ JI ZÍSKÁTE S TŘETINOVÝM PODÍLEM.--- PRAVÝ ŠTĚSTÍ NAJDEŠ V JEDINÝ ČINNOSTI. V NAKUPOVÁNÍ.--- JSTE OBVINĚNÁ, ŽE JSTE UDUSILA MUŽE SVÝMI ŇADRY.---NEMŮŽETE NA NĚ VYSTRČIT SVÉ VRAŽEDNÉ NÁSTROJE!--- LÁSKA JE TO JEDINÉ, CO MÁ VÝZNAM.(15.5.2003)

Lidé jsou divní. Všichni. Ale lžou. Lžou, že jsou normální. Lidé, se kterými přicházíme do kontaktu v práci či ve škole. Neukazují nám svoje zvláštnosti, protože nechtějí být zranitelní. To je pochopitelné. Ale v televizi se přece nikdo nechce koukat na lidi, kteří jsou dokonalí, kteří jsou normální, protože lidská dokonalost a normálnost je víc než cokoli jiného nudná, dost možná i otravná. V Ally ale nikoho "dokonalého" neuvidíme. Všichni do posledního jsou tak opravdoví, se svými chybami, zvláštnostmi a svými bolavými místy. S takovými postavami vůbec není obtížné se sžít, protože my jsme stejní. Abych nemluvil za všechny, já jsem stejný. Dnešní seriály jako Lost, Heroes či Prison Break se točí okolo gigantických napínavých zápletek, které jsou fajn, ale když dojde na prostou lidskost, zoufale selhávají. Ally je jiná. Je doopravdy lidská. Už to samo o sobě je víc, než člověk v seriálu většinou najde, ale když je tu navrch ještě úžasný humor, propracované vztahy, skvělí herci, nádherná hudba, je to můj malý osobní melancholický ráj.(13.5.2007)

O něco inteligentnější zábava než třeba "Přátelé", ale větší zájem se tomuhle seriálu u mě stejně nepodařilo získat. Své příznivce si může určitě získat s rostoucím věkem, ale pořád to pro mě je umělost zabalená do příjemnějšího obalu.(8.10.2005)