Ally McBealová (TV seriál)

Ally McBeal

Ally McBealová

Komedie / Drama

USA, 1997, 112x45 min

Danny Lux

Calista Flockhart, Courtney Thorne-Smith, Greg Germann, Lisa Nicole Carson, Jane Krakowski, Peter MacNicol, Portia de Rossi, Lucy Liu, Vonda Shepard, James LeGros, Albert Hall, Regina Hall, James Marsden, Julianne Nicholson, Hayden Panettiere, Robert Downey Jr., Gil Bellows, Lisa Edelstein, Gary Graham, Eva Jeníčková, Jesse L. Martin, Phil Leeds, Michael Easton, Tracey Ullman, Alexandra Holden, Taye Diggs, Christina Ricci, Gina Philips, Anne Heche, Jon Bon Jovi, Dyan Cannon, Bruce Willis, Dylan McDermott, Željko Ivanek, Daniel Dae Kim, Kyra Sedgwick, Harry Lennix, Nicki Aycox, Donna Murphy, Christopher Hutson, Michael Vartan, Sandra Bernhard, David Batiste, James Denton, Jeremy Davidson, Brenda Strong, Harriet Sansom Harris, Ashley Johnson, Matthew Perry, Bobby Cannavale, Heather Locklear, Lara Flynn Boyle, Kathleen Wilhoite, Alicia Coppola, Michael Gaston, Anastacia, Dakin Matthews, Brooke Burns, Loretta Devine, Larry Brandenburg, Neil Giuntoli, Anson Mount, Kathryn Joosten, Ryan Hansen, Maria Pitillo, Peter Birkenhead, Mark Feuerstein, Kellie Waymire, Josh Ryan Evans, Dee Wallace, Meta Golding, Richard Topol, Dakota Fanning, Marcia Cross, Nancy Lenehan, Michael O'Neill, Scott Adsit, Paula Newsome, Anthony Anderson, Alexander Gould, Tina Turner, Antonio Sabato Jr., Josef Sommer, John Ritter, Justin Theroux, Bernadette Peters, Kelly Lynch, Brett Cullen, John Michael Higgins, Lily Mariye, Thomas Kopache, Sting, Randy Oglesby, Eric Lutes, Andy Umberger, Orson Bean, Barbara Alyn Woods, Cheri Oteri, Harrison Page, Lisa Gay Hamilton, Josh Groban, Betty White, Don Perry, Ray Walston, Leslie Jordan, Famke Janssen, Rosie O'Donnell, Kevin Rahm, Jami Gertz, Tony Shalhoub, Eyal Podell, Sam Anderson, Robert Picardo, Jay Karnes, Michael Reilly Burke, Tom McCarthy, Holliston Coleman, Aloma Wright, Joe Regalbuto, Tom Kemp, Renée Goldsberry, Anita Barone, Jane Sibbett, Mike Hagerty, Marlo Thomas, Bob Clendenin, James Naughton, Peter Scolari, Pamela Warren, Melinda McGraw, Eddie Mills, William Russ, Mariah Carey, Josh Hopkins, Jonathan Taylor Thomas, Kathy Baker, Elton John, Dwier Brown, Randy Newman, Cristine Rose, David Dukes, Mark Linn-Baker, Wilson Cruz, Arturo Gil, Brigid Brannagh, Marguerite MacIntyre, Camryn Manheim, Talia Balsam, Willie Garson, Barry Humphries, Tracy Middendorf, Phill Lewis, David Spielberg, Sarah Hagan, Cleo King, Ann Cusack, Clare Carey, Jesse D. Goins, Kristen Kerr, Kristin Dattilo, Kirsten Nelson, Darin Cooper, Eric Scott Woods, Fred Koehler, Ben Livingston, Robert Blanche, Raphael Sbarge, Don McManus, Jerry Hardin, Lee Wilkof, Ken Colquit, Ed Brigadier, Ken Abraham, Mary Beth McDonough, Natalia Nogulich, Boyd Kestner, Ted Marcoux, Tim Thomerson, Anne-Marie Johnson, Christopher Neiman, Rosemary Forsyth, Brody Hutzler, Julie White, Jacob Witkin, Barry Miller, Richard Kiley, Dennis Arndt, Mark L. Taylor, Romy Rosemont, Aaron Lustig, Caitlin Dulany, Mark Metcalf, Charles Kimbrough, Eileen Ryan, Rob Schneider, Amy Aquino, Tim Dutton, Lauren Bowles, Jane Clark, William Stanford Davis, Christian Clemenson, John Aylward, Jamie Rose, Ken Lerner, Michael Bofshever, Gloria Gaynor, Amy Castle, Yves Bright, Vyto Ruginis, Edward Conna, Jay Leggett, Susan Krebs, Jennifer Rhodes, Jim O’Heir, Gregg Daniel, Michael Mantell, James Greene, Jean Louisa Kelly, Lydia Look, Paul Willson, Jerry Lambert, Paul Reubens, Michelle L. Gardner, Michael Hyatt, John Ducey, David Burke, Greta Sesheta, Chubby Checker, J. Kenneth Campbell, Julia Campbell, Debra Christofferson, Victor McCay, Amy Pietz, Lillian Adams, Jason Blicker, Tom Virtue, Peter Mackenzie, Claudette Nevins, Elaine Giftos, Mary Mara, Joel Polis, Christine Estabrook, Roy Brocksmith, Karen Abercrombie, Bruce French, Gregory Jbara, Ralph P. Martin, Adrian Sparks, Paige Tamada, Harvey J. Alperin, Travis Payne, Judith Drake, Joel Brooks, Mo Collins, Bradford English, Dan Butler, Lily Knight, McNally Sagal, Kathleen Nolan, Miriam Flynn, Peter White, Robert Briscoe Evans, Richard T. Jones, John O'Leary, Eric Christmas, Maurice Godin, Craig Anton, Davenia McFadden, Mark C. Baldwin, Eve Brenner, Florence Henderson, Audrie Neenan, Claire Rankin, Alaina Reed-Hall, Richard Lee Jackson, Anne Haney, Jeffrey Kramer, Janet Carroll, John Short, Kenneth Kimmins, Nancy Stephens, Barry Livingston, Eric Mansker

Jeffrey Kramer

Troy Takaki

>Dokonalý< popkulturní produkt. Místy vtipné, místy trapné, místy hysterické, místy otravné, místy podbízivé - každopádně v rámci >světové< televizní tvorby lehce nadprůměrné a bez nějakých větších nároků i docela zábavné.... Tři a půl hvězdičky - za tu dílovou nevyrovnanost a umělohmotnou podbízivost zaokrouhleno dolů... - - - P.S. Ano, neviděl jsem všechny díly všech sérií - a nemyslím si, že bych o něco zásadního přišel. Ale na druhou stranu taky - rád bych tenhle seriál někdy skouknul na dvd s originálním zvukem a titulky, bez toho uníkaného zlíbezňujícího českočudláckého televizáckého dabingu...(23.3.2007)

Osobne mi je síce väčšina hlavných hrdinov nesympatická (no čo už), no musím uznať, že aj keď som nikdy ešte nepozerala pravidelne každú časť v poradí, je to seriál kvalitný a keď si k nemu raz sadnem, mám chuť dopozerať epizódu do konca. Aj atraktivita častí je síce kolísavá (každého iné veci bavia), no s odstupom času uznávam, že 4* má seriál plne zaslúžené (kedysi som ho bojkotovala:-).(1.8.2006)

Krásný romantický námět, podařená hudba, příjemný inteligentní humor :-)(29.8.2011)

Vizualně velice nápadité, leč příliš brzy ohrané a kastrující sebe sama.(1.1.2007)

Kdyby byla právničina tak zábavná a zajímavá jako v A. McBealové, každý by šel nejspíš studovat Karlovku. Mezi mé nejoblíbenější postavy patří určitě Piškot (rád poslouchající zvony a Berryho Whita). Jeho obhajoby mám nejraději, protože jeslti vás nevyseká on, pak už nikdo. Dost drsný humor se mísí s vtipnými scénami. Vzniká z toho nenáročný a oddychový seriál, který rozhodně patří mezi mé nejoblíbenější. Perfektní je i český dabing, který mu na vtipnosti možná ještě přidává. Doufám, že se Ally znovu objeví v televizi. Tak a popojedem(1.12.2008)