Ally McBealová (TV seriál)

Ally McBeal

Ally McBealová

Komedie / Drama

USA, 1997, 112x45 min

Danny Lux

Calista Flockhart, Courtney Thorne-Smith, Greg Germann, Lisa Nicole Carson, Jane Krakowski, Peter MacNicol, Portia de Rossi, Lucy Liu, Vonda Shepard, James LeGros, Albert Hall, Regina Hall, James Marsden, Julianne Nicholson, Hayden Panettiere, Robert Downey Jr., Gil Bellows, Lisa Edelstein, Gary Graham, Eva Jeníčková, Jesse L. Martin, Phil Leeds, Michael Easton, Tracey Ullman, Alexandra Holden, Taye Diggs, Christina Ricci, Gina Philips, Anne Heche, Jon Bon Jovi, Dyan Cannon, Bruce Willis, Dylan McDermott, Željko Ivanek, Daniel Dae Kim, Kyra Sedgwick, Harry Lennix, Nicki Aycox, Donna Murphy, Christopher Hutson, Michael Vartan, Sandra Bernhard, David Batiste, James Denton, Jeremy Davidson, Brenda Strong, Harriet Sansom Harris, Ashley Johnson, Matthew Perry, Bobby Cannavale, Heather Locklear, Lara Flynn Boyle, Kathleen Wilhoite, Alicia Coppola, Michael Gaston, Anastacia, Dakin Matthews, Brooke Burns, Loretta Devine, Larry Brandenburg, Neil Giuntoli, Anson Mount, Kathryn Joosten, Ryan Hansen, Maria Pitillo, Peter Birkenhead, Mark Feuerstein, Kellie Waymire, Josh Ryan Evans, Dee Wallace, Meta Golding, Richard Topol, Dakota Fanning, Marcia Cross, Nancy Lenehan, Michael O'Neill, Scott Adsit, Paula Newsome, Anthony Anderson, Alexander Gould, Tina Turner, Antonio Sabato Jr., Josef Sommer, John Ritter, Justin Theroux, Bernadette Peters, Kelly Lynch, Brett Cullen, John Michael Higgins, Lily Mariye, Thomas Kopache, Sting, Randy Oglesby, Eric Lutes, Andy Umberger, Orson Bean, Barbara Alyn Woods, Cheri Oteri, Harrison Page, Lisa Gay Hamilton, Josh Groban, Betty White, Don Perry, Ray Walston, Leslie Jordan, Famke Janssen, Rosie O'Donnell, Kevin Rahm, Jami Gertz, Tony Shalhoub, Eyal Podell, Sam Anderson, Robert Picardo, Jay Karnes, Michael Reilly Burke, Tom McCarthy, Holliston Coleman, Aloma Wright, Joe Regalbuto, Tom Kemp, Renée Goldsberry, Anita Barone, Jane Sibbett, Mike Hagerty, Marlo Thomas, Bob Clendenin, James Naughton, Peter Scolari, Pamela Warren, Melinda McGraw, Eddie Mills, William Russ, Mariah Carey, Josh Hopkins, Jonathan Taylor Thomas, Kathy Baker, Elton John, Dwier Brown, Randy Newman, Cristine Rose, David Dukes, Mark Linn-Baker, Wilson Cruz, Arturo Gil, Brigid Brannagh, Marguerite MacIntyre, Camryn Manheim, Talia Balsam, Willie Garson, Barry Humphries, Tracy Middendorf, Phill Lewis, David Spielberg, Sarah Hagan, Cleo King, Ann Cusack, Clare Carey, Jesse D. Goins, Kristen Kerr, Kristin Dattilo, Kirsten Nelson, Darin Cooper, Eric Scott Woods, Fred Koehler, Ben Livingston, Robert Blanche, Raphael Sbarge, Don McManus, Jerry Hardin, Lee Wilkof, Ken Colquit, Ed Brigadier, Ken Abraham, Mary Beth McDonough, Natalia Nogulich, Boyd Kestner, Ted Marcoux, Tim Thomerson, Anne-Marie Johnson, Christopher Neiman, Rosemary Forsyth, Brody Hutzler, Julie White, Jacob Witkin, Barry Miller, Richard Kiley, Dennis Arndt, Mark L. Taylor, Romy Rosemont, Aaron Lustig, Caitlin Dulany, Mark Metcalf, Charles Kimbrough, Eileen Ryan, Rob Schneider, Amy Aquino, Tim Dutton, Lauren Bowles, Jane Clark, William Stanford Davis, Christian Clemenson, John Aylward, Jamie Rose, Ken Lerner, Michael Bofshever, Gloria Gaynor, Amy Castle, Yves Bright, Vyto Ruginis, Edward Conna, Jay Leggett, Susan Krebs, Jennifer Rhodes, Jim O’Heir, Gregg Daniel, Michael Mantell, James Greene, Jean Louisa Kelly, Lydia Look, Paul Willson, Jerry Lambert, Paul Reubens, Michelle L. Gardner, Michael Hyatt, John Ducey, David Burke, Greta Sesheta, Chubby Checker, J. Kenneth Campbell, Julia Campbell, Debra Christofferson, Victor McCay, Amy Pietz, Lillian Adams, Jason Blicker, Tom Virtue, Peter Mackenzie, Claudette Nevins, Elaine Giftos, Mary Mara, Joel Polis, Christine Estabrook, Roy Brocksmith, Karen Abercrombie, Bruce French, Gregory Jbara, Ralph P. Martin, Adrian Sparks, Paige Tamada, Harvey J. Alperin, Travis Payne, Judith Drake, Joel Brooks, Mo Collins, Bradford English, Dan Butler, Lily Knight, McNally Sagal, Kathleen Nolan, Miriam Flynn, Peter White, Robert Briscoe Evans, Richard T. Jones, John O'Leary, Eric Christmas, Maurice Godin, Craig Anton, Davenia McFadden, Mark C. Baldwin, Eve Brenner, Florence Henderson, Audrie Neenan, Claire Rankin, Alaina Reed-Hall, Richard Lee Jackson, Anne Haney, Jeffrey Kramer, Janet Carroll, John Short, Kenneth Kimmins, Nancy Stephens, Barry Livingston, Eric Mansker, Allan Graf, Scott Klace, Earl Billings, Candice T. Cain, Brandy Schaefer, Paul Gutrecht, Carol Locatell

Mezi obyčejnými lidmi žijí lidé trochu zvláštnější a pak taky ti hodně zvláštní. A tyto nejpodivnější typy jsou nacpány do jednoho seriálu. Všechno se točí okolo Ally, jejích přestav, úvah a myšlenek. Ally je navenek poměrně vyrovnaná, úspěšná žena, a zdálo by se že na ní nemůže být nic zvláštního. Opak je pravdou. Ally upřednostňuje svůj svět před realitou, přesto se dostává do nejrůznějších (myšleno reálných) situací a pak občas končí v depresi... Ach, ten reálný svět je tak nebezpečný... Ačkoli předstírá, že hledá partnera, tak upřednostňuje samotu, ve které je šťastnější... A kromě toho jsou tu další skvělé postavy - majitelé firmy John Cage a Richard Fish atd. Každá z postav má své hlášky -ismy, zvyky, a "úchylky“. Výborná legrace, ale taky seriál o cvocích a pro cvoky! Takže jestli ho milujete, přiznejte si, že jste stejní nebo jim alespoň hodně podobní. Jinak, obsahuje i sympatickou hudbu, "stále podzimní, případně vánoční" prostředí Bostonu, klasické závěrečné záběry postav osaměle kráčejích tmou (a evidentně hloubajících o smysluplnosti světa), bez kterých by neměl tutéž atmosféru...(8.10.2003)

Tento seriál byl zajímavý hlavně v tom, že vytvořil velké množství vynikajících postav, které však nedokázal náležitě využít. Navíc je uvrhl do nepříliš příjemného prostředí, čímž to všechno dorazil. Některé epizody však přesto dokázaly vytvořit poměrně zábavnou podívanou...(14.11.2006)

Velmi kvalitní zábava ! Seriál o právnické firmě, ve kterém jsou velmi dobře skloubeny záběry ze soudních jednání a vzájemné lidské vztahy ve firmě. Velmi dobře natočeno, výborný casting a spousta hostů, z nichž např. Robert Downey Jr. hrál v několika sériích a vysloužil si za svoji roli ocenění na několika frontách. Calista Flockhart by mohla různými oceněními dláždit chodníky, což se ovšem mému chápání trošku vymyká :)(1.2.2006)

Osobne mi je síce väčšina hlavných hrdinov nesympatická (no čo už), no musím uznať, že aj keď som nikdy ešte nepozerala pravidelne každú časť v poradí, je to seriál kvalitný a keď si k nemu raz sadnem, mám chuť dopozerať epizódu do konca. Aj atraktivita častí je síce kolísavá (každého iné veci bavia), no s odstupom času uznávam, že 4* má seriál plne zaslúžené (kedysi som ho bojkotovala:-).(1.8.2006)

Rozhodl jsem se udělat obhajobu tohohle seriálu (pokud ji teda vůbec potřebuje). Prvně chci přiznat, že existuje mnoho vtipnějších seriálů s lepší kadencí vtipů, jako např. Simpsnovi, Červený trpaslík či Přátelé. Bylo dokonce i pár dílů, kde jsem se pouze dvakrát uchechtl a to bylo vše. Jenže tenhle seriál má ještě jeden rozměr, který ostatním seriálům chybí. A to lidský. Nevím jak vy, ale já jsem se nikdy neidentifikoval s Homerem nebo jsem nikdy neukápl slzu nad Listerovým osudem. Sice přátelé se tomuto trochu vymykají, ale i tady trochu schází jistá empatie (asi to dělá příliš krátkých 22 minut). Tenhle seriál není jenom o třeskuté řachandě a šílenostech, které stvořili ještě šílenější scénaristé, je také o vážných věcech, které jsou pojmuty zde velice jemně a nijak násilně. Mnohé myšlenky by se měly prostě tesat do kamene (kde na to ti tvůrci chodí?). Tenhle seriál je televizní životní filozofie s přísadou skvělého a vkusného humoru. A navíc jsem se dokonale identifikoval s postavou Ally (plus a to jsem vážení chlap!). PS: Není dílu, který by mě dokonale nezasáhl a nedonutil si aspon chvíli o tom popřemýšlet. Myšlenka na závěr., která lze vztáhnout i na celý seriál: "Pokud se na konci roku nerozpláčete nebo nerozesmějete, tak jste ho prožili uplně zbytečně."(11.10.2005)