Ally McBealová (TV seriál)

Ally McBeal

Ally McBealová

Komedie / Drama

USA, 1997, 112x45 min

Danny Lux

Calista Flockhart, Courtney Thorne-Smith, Greg Germann, Lisa Nicole Carson, Jane Krakowski, Peter MacNicol, Portia de Rossi, Lucy Liu, Vonda Shepard, James Le Gros, Albert Hall, Regina Hall, James Marsden, Julianne Nicholson, Hayden Panettiere, Robert Downey Jr., Gil Bellows, Lisa Edelstein, Gary Graham, Eva Jeníčková, Jesse L. Martin, Phil Leeds, Michael Easton, Tracey Ullman, Alexandra Holden, Taye Diggs, Christina Ricci, Gina Philips, Anne Heche, Jon Bon Jovi, Dyan Cannon, Bruce Willis, Dylan McDermott, Željko Ivanek, Daniel Dae Kim, Kyra Sedgwick, Harry Lennix, Nicki Aycox, Donna Murphy, Christopher Hutson, Michael Vartan, Sandra Bernhard, David Batiste, James Denton, Jeremy Davidson, Brenda Strong, Harriet Sansom Harris, Ashley Johnson, Matthew Perry, Bobby Cannavale, Heather Locklear, Lara Flynn Boyle, Kathleen Wilhoite, Alicia Coppola, Michael Gaston, Anastacia, Dakin Matthews, Brooke Burns, Loretta Devine, Larry Brandenburg, Neil Giuntoli, Anson Mount, Kathryn Joosten, Ryan Hansen, Maria Pitillo, Peter Birkenhead, Mark Feuerstein, Kellie Waymire, Josh Ryan Evans, Dee Wallace, Meta Golding, Richard Topol, Dakota Fanning, Marcia Cross, Nancy Lenehan, Michael O'Neill, Scott Adsit, Paula Newsome, Anthony Anderson, Alexander Gould, Tina Turner, Antonio Sabato Jr., Josef Sommer, John Ritter, Justin Theroux, Bernadette Peters, Kelly Lynch, Brett Cullen, John Michael Higgins, Lily Mariye, Thomas Kopache, Sting, Randy Oglesby, Eric Lutes, Andy Umberger, Orson Bean, Barbara Alyn Woods, Cheri Oteri, Harrison Page, Lisa Gay Hamilton, Josh Groban, Betty White, Don Perry, Ray Walston, Leslie Jordan, Famke Janssen, Rosie O'Donnell, Kevin Rahm, Jami Gertz, Tony Shalhoub, Eyal Podell, Sam Anderson, Robert Picardo, Jay Karnes, Michael Reilly Burke, Tom McCarthy, Holliston Coleman, Aloma Wright, Joe Regalbuto, Tom Kemp, Renée Goldsberry, Anita Barone, Jane Sibbett, Mike Hagerty, Marlo Thomas, Bob Clendenin, James Naughton, Peter Scolari, Pamela Warren, Melinda McGraw, Eddie Mills, William Russ, Mariah Carey, Josh Hopkins, Jonathan Taylor Thomas, Kathy Baker, Elton John, Dwier Brown, Randy Newman, Cristine Rose, David Dukes, Mark Linn-Baker, Wilson Cruz, Arturo Gil, Brigid Brannagh, Marguerite MacIntyre, Camryn Manheim, Talia Balsam, Willie Garson, Barry Humphries, Tracy Middendorf, Phill Lewis, David Spielberg, Sarah Hagan, Cleo King, Ann Cusack, Clare Carey, Jesse D. Goins, Kristen Kerr, Kristin Dattilo, Kirsten Nelson, Darin Cooper, Eric Scott Woods, Frederick Koehler, Ben Livingston, Robert Blanche, Raphael Sbarge, Don McManus, Jerry Hardin, Lee Wilkof, Ken Colquit, Ed Brigadier, Ken Abraham, Mary Beth McDonough, Natalia Nogulich, Boyd Kestner, Ted Marcoux, Tim Thomerson, Anne-Marie Johnson, Christopher Neiman, Rosemary Forsyth, Brody Hutzler, Julie White, Jacob Witkin, Barry Miller, Richard Kiley, Dennis Arndt, Mark L. Taylor, Romy Rosemont, Aaron Lustig, Caitlin Dulany, Mark Metcalf, Charles Kimbrough, Eileen Ryan, Rob Schneider, Amy Aquino, Tim Dutton, Lauren Bowles, Jane Clark, William Stanford Davis, Christian Clemenson, John Aylward, Jamie Rose, Ken Lerner, Michael Bofshever, Gloria Gaynor, Amy Castle, Yves Bright, Vyto Ruginis, Edward Conna, Jay Leggett, Susan Krebs, Jennifer Rhodes, Jim O’Heir, Gregg Daniel, Michael Mantell, James Greene, Jean Louisa Kelly, Lydia Look, Paul Willson, Jerry Lambert, Paul Reubens, Michelle L. Gardner, Michael Hyatt, John Ducey, David Burke, Greta Sesheta, Chubby Checker, J. Kenneth Campbell, Julia Campbell, Debra Christofferson, Victor McCay, Amy Pietz, Lillian Adams, Jason Blicker, Tom Virtue, Peter Mackenzie, Claudette Nevins, Elaine Giftos, Mary Mara, Joel Polis, Christine Estabrook, Roy Brocksmith, Karen Abercrombie, Bruce French, Gregory Jbara, Ralph P. Martin, Adrian Sparks, Paige Tamada, Harvey J. Alperin, Travis Payne, Judith Drake, Joel Brooks, Mo Collins, Bradford English, Dan Butler, Lily Knight, McNally Sagal, Kathleen Nolan, Miriam Flynn, Peter White, Robert Briscoe Evans, Richard T. Jones, John O'Leary, Eric Christmas, Maurice Godin, Craig Anton, Davenia McFadden, Mark C. Baldwin, Eve Brenner, Florence Henderson, Audrie Neenan, Claire Rankin, Alaina Reed-Hall, Richard Lee Jackson, Anne Haney, Jeffrey Kramer, Janet Carroll, John Short, Kenneth Kimmins, Nancy Stephens, Barry Livingston, Eric Mansker, Allan Graf, Scott Klace, Earl Billings, Candice T. Cain, Brandy Schaefer, Paul Gutrecht, Carol Locatell, Paul Jenkins, Susan Blommaert, Louis Giambalvo, Luck Hari, Shirley Prestia, Joyce Brothers, Al Pugliese, James Sutorius, Linda Gehringer, Matt McKenzie, John O'Brien

Soundtrack Vonda Shepard: 1. Searchin' My Soul ,2. Ask the Lonely ,3. Walk Away Renee ,4. Hooked on a Feeling ,5. You Belong to Me ,6. The Wildest Times of the World ,7. Someone You Use ,8. The End of the World ,9. Tell Him ,10. Neighborhood ,11. Will You Marry Me? ,12. It's in His Kiss ,13. I Only Want to Be With You ,14. Maryland(9.5.2011)

Americká kravinka, která ženy naplňuje (bůh ví čím) a mě občas pohne s tváří.(5.10.2005)

TV-seriál. | Průměr všech zhlédnutých epizod: 70% (3*) |(21.7.2013)

Ally McBealová je seriál, který je docela zábavný, ale že by přinesl něco hodně nového, zajímavého, originálního. To NE!!! Takže 3 hvězdičky za celkem přijemný humor.(15.9.2009)

112/112 1. série byla příjemná, chytrá a sexy a Georgia s dlouhými vlasy byla jako bonbonek. 2. série nejlepší, kterou si nikdy neokoukám, taková kadence humoru a imaginace se jinde nevidí. Plus nové postavy Nelle a Ling tomu hodně zvedly laťku. 3. série byla velmi odvážná a posunula televizní hranice zase o kus dál, přesto "téměř muzikál" vyjádřil úplně všechno. Bylo to téměř dokonalé. 4. série byla ve výsledku velmi smutná, i když v ní Ally měla najít partnera pro život a Larry měl něco do sebe. Ale Robert Downey Jr. nevěděl, co je to disciplína. 5. série nejprve restartovala celý vnitřní svět seriálu, postavy přicházely/odcházely jak na běžícím pásu, ale nakonec se ukázalo, že všechen ten zmatek má pro Ally a její budoucnost smysl. Na čas dokonce našla klasický rodinný život s dcerou a partnerem. Nicméně navzdory všemu, všem otázkám, přáním a láskám, iluzím a touhám, se stejně ve finále ukázalo, že nesmrtelný je jen Barry White a všechno ostatní je zkrátka pomíjivé. You Are The First, My Last, My Everything ___ Seriál Ally McBealová jsem kdysi objevila vlastně jen díky odchodu Courtney Thorne - Smith z Melrose Place. Postupem času si našel stálé místo v mém srdci a patří mezi ty pravidelně oprašované. Na poličce pak člověk může mít sérii CD skvělé Vondy Shepardové, DVD s prvními sériemi (komplet asi už nikdy nebude) a knižního průvodce.(4.2.2009)

• - Lucy Liu sa pôvodne uchádzala o rolu Nelle Porter, ktorú nakoniec dostala Portia de Rossi. Rola Ling Woo bola až neskôr vytvorená špeciálne pre Lucy. (ekogarniza)

• - Tančící mimino (dítě) byl původně nápad Unreal Pictures Inc, kteří ho vyvíjeli pro Kinetix. Mimino se na internetu stalo okamžitě hitem, a to ještě před tím, než bylo oficiálně uvedeno v seriálu Ally McBeal. (sluppka)

• - Postavu, kterou hraje Portia de Rossi, mohla hrát také Vanessa Marcil. Ta však už byla vázaná k seriálu "Beverly Hills 90210", a tak z toho sešlo. (džanik)