Druhá šance

Drama / Rodinný / Romantický
USA, (1999–2002), 63 h (Minutáž: 60 min)

Sela Ward, Billy Campbell, Julia Whelan, Meredith Deane, Marin Hinkle, Evan Rachel Wood, Shane West, Susanna Thompson, Jeffrey Nordling, Todd Field (více)

Série(3) / Epizody(63)

V seriáli Krehké vzťahy nájdu diváci všetko: romantiku lásku, spolupatričnosť veci, ktoré dvom hlavným hrdinom Lily a Rickovi zneli v prvých sériách seriálu ako cudzie slová. Iste si pamätáte: Rick je rozvedený, Lily sa tiež rozišla s partnerom. Obaja zrelí štyridsiatnici už nečakali, že by v živote mohli stretnúť nového partnera až do momentu, kedy sa im skrížili cesty a oni sa bezhlavo zaľúbili. Novonájdené šťastie však netrvalo dlho. Lilyne dcéry Grace (14) a Zoe (9), rovnako aj Rickov syn Eli (16) a dcéra Jessie (11) nedbali na zaľúbenosť svojich rodičov, ale naopak - postarali sa im o spestrenie života. Horšie je, že pubertálne nálady nemali len deti, ale niekedy sa ako praví pubertiaci správali aj Lily a Rick... Seriál vstupuje do svojej tretej série, kedy dochádza k nezhodám a problémom, ktoré sú spojené so skutočnosťou, že v dome bývajú dve rodiny. Jessie a Zoe sa neustále vadia, pretože nechcú bývať spolu v jednej izbe. Liy prichádza o prácu a Eli sa dostáva do zložitej situácie, keď policjat v jeho aute nájde marihuanu. Karen a Rick sa rozhodnú, že musí zmeniť svoj život a nájsť si prácu alebo ísť študovať. Karen mu dá tiež ultimátum, že ak sa tak nestane, musí sa vzdať muziky. Eli si napokon s pomocou Lily nájde prácu v hudobnej brandži, čo sa však nepozdáva Karen. Obe prezentujú svoje názory pred Rickom, ktorý sa tak dostáva do rozporu medzi nimi a musí sa rozhodnúť, na ktorú stranu sa prikloní. Tomuto rozhodnutiu však nepodlieha iba on, ale aj Eli, stojac medzi vlastnou a nevlastnou matkou... (oficiální text distributora)

danecek24

Zlatý Glóbus - cena (1) - 58. ročník (za rok) 2000 - *Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Sela Ward + nominace (4) - 57. ročník 1999 - Nejlepší seriál (drama), Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Sela Ward, Nejlepší herec v seriálu (drama) - William O. Campbell, 59. ročník 2001 - Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Sela Ward ()

carly

komentáre postáv k deju boli skvelé. ako nevyliečiteľného romantika ma sklamalo len jedno - Eli a Grace ()

FeiNike

Mimoriadne vydarený dramatický seriál o rodinných, partnerských a celkovo medziľudských vzťahoch s veľkým dôrazom na charakterizáciu postáv...Niektoré scény sú natočené a zahrané tak autenticky, úprimne a citlivo až z toho mrazí..Na tento seriál nezabudnem aj preto, lebo práve tu ma po prvýkrát očarila svojim mega talentom a krásou Evan Rachel Wood, do ktorej som až dodnes.. ()

petite fille

jeden z tých prípadov, kedy sa riešenie všelijakých trapasov a citlivých osobných záležitostí naservíruje príjemnou formou, až si v duchu hovorím "tak presne toto poznám". a tie komentáre postáv v čiernobielom pomáhajú krehkým vzťahom vyhnúť sa tuctovosti. nič prevratné, ale slušné a pozerateľné, čo v prípade dramatického rodinného seriálu úplne stačí. (och, a tínedžerské lesbické scény sú nezabudnuteľné!) ()