Pamätám, keď ho dávali - už vtedy mi vadilo,že časti až tak nenadväzovali a nakoniec mnohé ostalo nedopovedane. A to mi vadí doteraz -ako skončil P.Čepek, ako E.Trejtnarová ,V.Postránecký...tiež ako to cele dopadlo po vojne. V každom prípade vyborný seriál jeden z najlepších - scenár,obsadenie,natočenie -veľmi presvedčivé. Ale čo mne vadí : vojna je tam podaná tak zo závetria - ved oni -obyvatelia domu vojnu ani necitili-kludne si tam s určitým obmedzením odžili. A hlavne komunista,ktorého stvárnil J.Vala - no komunista a v kľude si prdel na zadku nič sa mu nestalo,maloval si a viedol "múdre" reči. A tri dni pred koncom urobil revolúciu prečo sa nepridal k Z.Rehořovi počas heydrichiády.....hmmm. Inak ani J.Hanzlík z Reichu neprišiel extra podvyživený,že ? A to,že J.Hrzán mal tam byť za chlapčiska ale mal v skutočnosti 35 rokov..... pan Nedbal hral de luxe na Oscara - klobúk dolu. Napriek vyhradám je pre mňa super seriál - mám i originál,pôjdem pozrieť tú ulicu ak budem v Prahe...(31.10.2011)

Zdařilý scenář, setkání celé české hercké elity, správně hustá atmosféra protektorátních Čech a tak jediné, kdo to kazí je postava uvědomělého komunistického odbojníka v podání Zdeňka Řehoře.(20.9.2003)

Byla jednou jedna pavlač a na té pavlači žila elita československé kinematografie. S touto elitou prožíváme nejzrádnější dny našeho národa. Od dob, kdy Hitlera nazývali jako toho křiklouna s knírkem, až po čestné strážení barikády. Naprosto bezchybná záležitost.(14.4.2013)

• - Když si Eduard (Vladimír Menšík) myslí, že ve 2. díle vyprovází Adolfa (Petr Čepek) do války, říká mu, že ani neví, jak se jmenuje. Přitom ještě chvíli předtím ho v kuchyni oslovuje Dolfi a v 1. díle říká své dceři, že doufá, že se na filmy chodí dívat do kabiny k Svárovskému. (offlineman)

• - Ve scéně v epizodě "Stěhovavá trafika" stěhují postavy trafiku vpravo od vchodu do domu. Když si však poté jde radní (Miloš Nedbal) pro doutníky do trafiky, jde na druhou stranu. (M.B)

• - V posledním díle "Obvaziště Boccaccio" jde ve 22. minutě ve smutečním průvodu za rakví Martin (Jaromír Hanzlík) se svojí seriálovou matkou (Jana Hlaváčová). Teprve za 5 minut se ale vrací z totálního nasazení. (wictoria)