Chalupáři (TV seriál)

Komedie

Československo, 1975, 11 x 60 min

Luboš Fišer

Jiří Sovák, Josef Kemr, Jana Hlaváčová, Josef Vinklář, Jiří Schmitzer, Jiřina Bohdalová, Ilja Prachař, Josef Větrovec, Božena Böhmová, Mahulena Bočanová, František Filipovský, Josef Hlinomaz, Nina Popelíková, Hana Maciuchová, Josef Beyvl, Stella Zázvorková, Václav Sloup, Jaroslav Moučka, Věra Tichánková, Vladimír Menšík, Gabriela Vránová, Otto Lackovič, Luba Skořepová, Boleslav Skalski, Růžena Lysenková, Josef Čáp, Pavel Spálený, Blanka Vikusová, Alena Kreuzmannová, Jaroslava Tvrzníková, Alena Vránová, Jiří Adamíra, Jarmila Beránková, Věra Koktová, Čestmír Řanda st., Josef Bek, Mirko Musil, Vlastimil Hašek, Zdeněk Braunschläger, Jan Pohan, Karel Urbánek, Petr Kostka, Carmen Mayerová, Vítězslav Černý, Robert Vrchota, Jiří Lír, Václav Lohniský, Darja Hajská, Josef Patočka, Jindřich Narenta, Otto Budín, Bohumil Šmída, Blažena Slavíčková, Josefa Pechlátová, Antonín Soukup, Karel Houska, Václav Kotva, Jiřina Bílá, Milica Kolofíková, Štěpán Bulejko, Ludmila Roubíková, Jan Teplý st., Ladislav Frej st., Věra Budilová, Václav Fišer, Vladimír Pospíšil, Ondřej Stýblo, Ivo Niederle, František Srb, Petra Kodýmová, Miriam Chytilová, Hana Malířová, Zdeněk Kutil, Jan Kotva, Zdeňka Černá, Jiří Fejfar, Jaroslava Čadková, Milan Mach, Karel Smrž, Jan Kuželka

Seriál byl psán na míru Jaroslavu Marvanovi, který krátce předtím zemřel. Pak chtěli získat Jana Pivce, ale ten už v době natáčení nemohl chodit. Takže Jiří Sovák je vlastně taková nouzová varianta, a na to dopadla velice dobře. Josef Kemr mi zrovna v téhle roli nijak k srdci nepřilnul, ale rozhodně je to celkově velmi dobrá zábava a to, jestli to je nebo není propaganda bych v tomto případě neřešil. O to tady nejde, věřte mi. Ten seriál prostě jen nemůže zapřít dobu, v níž vznikal, ale jinak tady žádnou souvislost s politikou nenajdete (pokud tím nejste vyloženě posedlí).(5.5.2003)

Co se dá říct kromě věty: "Já jsem revizor v penzi, já se nesmím rozčilovat!!!!!" Tak se nerozčilujte, i když máte podobně jako já do penze ještě hóóódně daleko a potěšte svá srdce klasikou televizně seriálové zábavy, která nám ukazovala a ukazuje jak krásné to za toho socialismu bylo....(pro ty co to nepochopili, to byl sarkasmus;)) Každopádně je to vtipnější než Žena Za Pultem. BTW víte jaké majetkové poměry panovaly mezi stranickými funkcionáři? Všechny svině si žily jak prasata v žitě, jen jedna byla Švorcová:)))(27.1.2003)

Kvůli Sovákovi a Kemrovi rozhodně čtyři hvězdičky(4.5.2005)

Celkem solidní úspěšný český seriál. Beru ho jako lehký nadprůměr. Herecké obsazení je na tom dobře, sice nějak neoslní. Příběhy jsou obyčejné, některé zaujmou, některé moc ne. I vtipné momenty se zde najdou. Takže ve výsledku je to taková menší oddechovka. Hodnotím na 60% = **(27.11.2012)

Typicky české a výborné:-)(26.8.2012)