poster

Chalupáři (TV seriál)

Komedie

Československo, 1975, 8 h 38 min (Minutáž: 11x60 min)

Hudba:

Luboš Fišer

Hrají:

Jiří Sovák, Josef Kemr, Jana Hlaváčová, Josef Vinklář, Jiří Schmitzer, Jiřina Bohdalová, Ilja Prachař, Josef Větrovec, Božena Böhmová, Mahulena Bočanová, František Filipovský, Josef Hlinomaz, Nina Popelíková, Hana Maciuchová, Josef Beyvl, Stella Zázvorková, Václav Sloup, Jaroslav Moučka, Věra Tichánková, Vladimír Menšík, Gabriela Vránová, Otto Lackovič, Luba Skořepová, Boleslav Skalski, Růžena Lysenková, Josef Čáp, Pavel Spálený, Blanka Vikusová, Alena Kreuzmannová, Jaroslava Tvrzníková, Alena Vránová, Jiří Adamíra, Jarmila Beránková, Věra Koktová, Čestmír Řanda st., Josef Bek, Mirko Musil, Vlastimil Hašek, Zdeněk Braunschläger, Jan Pohan, Karel Urbánek, Petr Kostka, Carmen Mayerová, Vítězslav Černý, Robert Vrchota, Jiří Lír, Václav Lohniský, Darja Hajská, Josef Patočka, Jindřich Narenta, Otto Budín, Bohumil Šmída, Blažena Slavíčková, Josefa Pechlátová, Antonín Soukup, Karel Houska, Václav Kotva, Jiřina Bílá, Milica Kolofíková, Štěpán Bulejko, Ludmila Roubíková, Jan Teplý st., Ladislav Frej st., Věra Budilová, Václav Fišer, Vladimír Pospíšil, Ondřej Stýblo, Ivo Niederle, František Srb, Petra Kodýmová, Miriam Chytilová, Hana Malířová, Zdeněk Kutil, Jan Kotva, Zdeňka Černá, Jiří Fejfar, Jaroslava Čadková, Milan Mach, Karel Smrž, Jan Kuželka
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radek99
  ****

  I přes ty propagandistické vyčpělosti, kterých je tenhle seriál plný a za jejichž účelem se točil (vzorová ukázková vesnice, vozový park téměř lepší než na západě a vždy naleštěný moderní autobus, modelová činnost jednotného zemědělského družstva, moderní socialistický člověk řešící pouze problémy týkající se vysoké životní úrovně atd. atd.), zůstává příjemná zábava, výborné herecké výkony a celkem slušný scénář. Hlavně kvůli hereckému koncertu pánů Sováka, Kemra, Menšíka ale i dalších herců i hereček se na tenhle seriál dá koukat bez větších problémů i dnes a pořád se dobře bavit. Pan režisér Filip odvedl svou obvyklou dobrou práci... A navíc ta ústřední melodie... ,,Když máš v chalupě orchestrióóón..."(22.1.2007)

 • sarkas21
  *****

  Snad nejoblíbenější seriál Československa(15.12.2011)

 • mzss1
  ***

  Celkem solidní úspěšný český seriál. Beru ho jako lehký nadprůměr. Herecké obsazení je na tom dobře, sice nějak neoslní. Příběhy jsou obyčejné, některé zaujmou, některé moc ne. I vtipné momenty se zde najdou. Takže ve výsledku je to taková menší oddechovka. Hodnotím na 60% = **(27.11.2012)

 • Enšpígl
  ****

  Seriál mě silně připoměl mou týdení situaci s Filipem v Horoměřicích, kde jsme na chalupě jeho babičky s dědou trávily týden svých prázdnin, zatímco babička s dědou byli v lázních. Celá chalupa tedy byla na týden jenom naše. Z tohoto faktu jsem si vyvodil, že celý týden se bude nést ve znamení nepřetržitého šoustaní. Bohužel po této stránce se vše smrsklo jen na jednu trapnou situaci. První večer jsme se s Fildou jak dvě buzny šli projít po okolí. Hned na konci ulice seděla parta buranů. / poznávací znamení burana - puberťáka v celé ČR v té době : dlouhé nemyté vlasy - metalista a motorka zn.Jawa /, když jsme procházeli kolem nich, vstala jedna příšerná bytost říkající si holka a pravila "Ahoj Filipe" pak koukla na mě a řekla " Ahoj koláčku, tebe ještě neznám" a zavěsila se na nás. Samozřejmě jsem čekal bitku s buranama, jenže když jsem si onu zavěšenou dívčí tragédii prohlídnul pořádně udělalo se mě špatně. Ono jí bylo asi 19 let a kozy měla snad až na zem a pak promluvila a bylo mě jasný, že bůh dal všechno na její kozy a na mozek už nic nezbylo. Mrknul jsem na Filipa, stčil do ní a začali jsme se utíkat. Když jsme jako správný chalupáři doběhli do chalupy, mysleli jsme si, že jsme v bezpečí. Po chvíli však začal zvonit zvonek a sotva jsem otevřel vetřela se nám kozatá stvůra do obejváku. Filip seděl na gauči ona si před něj klekla a začala ho prosit ať s ní chodí, ježiši to bylo tak trapný, že když jsem viděl jak je Filipovi trapně a před nim klečící kozatice neustává ve svých prosbách, začal jsem se smát. Kozatice se na mě obrátila a řekla "Nežárli koláčku a nech nás o samotě" V salvě smíchu jsem se zmohl jen na "OK" a začal odcházet, v tom vystartoval Filip a začal prosebně " Nééé proboha nenechávej mě tady s ní samotnýho". Jenže já už byl úplně skolenej a tak jsem začal běžet pryč, ale Filip běžel za mnou a kozatý něštěstí zase za Filipem. Po třech minutách honění po chalupě, kdy já se smál, Filip křičel " Pavle, kurva počkej na mě" a kozatá ikona hrůzy řvala "Filipe, ja tě miluji , já s tebou chci chodit, tak se zastav", situace vygradovala odchodem kozatýho strašidla před naší chalupu, kde půl hodiny řvala na celou vesnici nechutné a velmi vulgární výrazy na naše hlavy. Dneska je tato událost už jen humorná vzpomínka, kterou mě vždycky připomene tenhle zábavný seriál s vynikajícím Jiřím Sovákem a kráskama tehdejší doby Hanou Maciuchovou a Gabrielou Vránovou.(10.9.2007)

 • Phobia
  ***

  Nějak mě tenhle seriál nikdy úplně neuchvátil, navzdory přítomným hereckým esům. Spousta řečí a málo děje. Snad je to dáno nižším věkem, kdy jsem seriál sledovala, nejspíš bych si to měla zopakovat a pochopila bych víc. Třeba jednou, zatím však zůstanu s hodnocením při zemi: 61%. EDIT 2012: Ale jo, s věkem si "Chalupáře", jejich hlášky a lehce komické situace, užívám víc a nebýt toho občasného protivného budovatelského podtónu, asi bych čtvrtou hvězdici přihodila. Střet venkovského buranství, městského snobství a dědkovského cholerismu má své kouzlo, nicméně pořád nejsem nadšená. 69%(20.10.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace