Ukázka toho, jak se dříve natáčel seriál. Dlouhé pasáže klidně i bez dialogů, záběry na koně či přemýšlející herce, nikde se nespěchá, žádné rychlé střihy, zato ale velmi slušně natočené dostihové závody. Dnes je takový seriál výtečným uklidněním všech uspěchaných diváků. Ano, není to pro každého, ale mně se to líbí.(25.7.2015)

• honz

Seriál poplatný své době, obsazený skutečně dobrými herci, ale pro mě přesto chvílemi utahaný až nudný.(21.10.2010)

• gudaulin

Seriál trpí všemi myslitelnými neduhy, kterými se vyznačovaly podobné projekty v éře reálného socialismu, tzn. rozvleklostí, ukecaností, schůzováním a v některých momentech i ideologickým balastem, ale téma chovu koní přece jen leccos zachraňuje, takže slabé dvě hvězdičky - celkový dojem: 30 %.(19.4.2009)

• COF_666

....jako tohle fakt ne......(5.4.2009)

• Anglie

Jedním slovem hrůza!! Předpokládané, roztahané. Silně NEdoporučuji!!(30.1.2003)

• - Petr Haničinec vzpomínal na přípravu na natáčení takto: "Nejdříve jsem jezdil do Slatiňan koně krmit a trochu jsem se jich bál. Potom jsem se učil jezdit a hodně jsem se jich bál a nakonec jsem si je zamiloval a naučil se k nim přistupovat tak, aby se nebáli oni mě." (Olík)

• - Hanouskův (Josef Kemr) seriálův syn žije ve Wellingtonu na Novém Zélandě. (M.B)

• - Čestmír Řanda (předseda) uměl velice dobře jezdit na koni. (M.B)