Nemůžu si pomoct, ale mně se tenhle seriál vždycky líbil a když ho opakují, tak se na něj dívám. Jo, taky mě nebaví ty kecy kolem toho o co v ději jde, ale jen se objeví na scéně nádherné pěstované závodní koně a mé oči se nemůžou vynadívat. Navíc velmi slušné herecké výkony. U mě za pěkné 3*.(15.3.2009)

• COF_666

....jako tohle fakt ne......(5.4.2009)

Serial ze stare skoly, jasne charaktery, uveritelny dej. Jako ze zivota. Nejlepsi je Jelinek, jako "ten nemec"... :)(11.11.2014)

Nejcennější na celém seriálu je účast Miloše Nedbala.(6.3.2010)

(7/7) "Já neumím nic než jezdit na koni... Je to málo, já vím, ale mně to stačí," říká stárnoucí a neúspěšný jezdec Janýr v podání Ladislava Mrkvičky. Ačkoli příznivci dostihů a koní vytýkali seriálu již tehdy řadu odborných nepřesností či vyložených přešlapů, Dobrá voda dodnes zůstává nepřekonaná v autentičnosti vykreslení koňského prostředí a jeho podstaty. Největší podíl na tom má bezesporu scénárista Jiří Hubač, který prostředí jezdců a chovatelů dlouho studoval a dokázal vytvořit dodnes živý příběh, prodchnutý precizními dialogy i barvitou psychologií postav. A plejáda vynikajících českých herců, z nichž si diváckou pozornost vydobyli vedle skvělého Petra Haničince především Lukáš Vaculík s Vladimírem Dlouhým, je nositelem nenahraditelného bohatství uměleckých výkonů, jakých lze v současnosti jen stěží dosáhnout. Žádná nuda, naopak. V Dobré vodě totiž nešlo jen o koně. Hubač ji pojal jako netušený dokument boje s vrchností i jako poctu lidské vytrvalosti a houževnatosti.(29.5.2016)

• - Petr Haničinec se koní bál. Strávil proto několik týdnů před natáčením ve Slatiňanech mezi chovateli. Učil se tu jezdit a byl přítomen i narození hříběte. Koně si nakonec zamiloval. (jenik71)

• - V domě, kde žil Hanousek (Josef Kemr), je od roku 2014 muzeum věnované seriálu. (M.B)

• - Závodní koně byli na natáčení dostihů pojištěni na více jak dva miliony. (jenik71)