Policejní odznak (TV seriál)

The Shield

Policajný odznak

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2002, 89x60 min

Rohn Schmidt

Michael Chiklis, Walton Goggins, CCH Pounder, Catherine Dent, Jay Karnes, Benito Martinez, Michael Jace, Kenny Johnson, David Rees Snell, Cathy Cahlin Ryan, Michele Hicks, David Marciano, Paula Garcés, Forest Whitaker, John Diehl, Alex O'Loughlin, Reed Diamond, Kurt Caceres, Gina Torres, Lela Loren, Chris Williams, Frank Grillo, Michael Peña, Daniel Dae Kim, April Scott, Johnny Whitworth, Lindsay Hollister, Will McCormack, Glen Badyna, David Batiste, Tracie Thoms, Lydia Blanco, Glenn Close, Gareth Williams, Mark Ivanir, Danny Pino, Sung Kang, Pasha D. Lychnikoff, Caroline Macey, Simon Rhee, Jenya Lano, Geoff Meed, Nichole Hiltz, Jay Harrington, April Grace, Aasha Davis, Joseph D. Reitman, Rigo Sanchez, Clark Gregg, Sahar Bibiyan, Steve Cell, Suyun Kim, Jamie Anderson, Elizabeth Rodriguez, Kelvin Yu, Alex Veadov, Damon Standifer, Elijah Kelley, Matthew John Armstrong, Johnny Trí Nguyễn, Joe Chacon, Laurence Mason, Sandra Purpuro, Gloria Garayua, Julanne Chidi Hill, Anthony Anderson, Wayne Dalglish, Noel Gugliemi, Yancey Arias, Stana Katic, Cory Hardrict, Brent Sexton, Michael J. Pagan, Paula Jai Parker, Guy Torry, Franka Potente, Kyle Gallner, Ken Jeong, Frances Fisher, Joseph Julian Soria, Jason Earles, Matt Gerald, Abby Brammell, Kristen Bell, Melanie Lynskey, Katey Sagal, Guillermo Díaz, Jon Huertas, Robert LaSardo, Alex Fernandez, Scoot McNairy, Jimmy Jean-Louis, Brandon Smith, Judi Beecher, Mageina Tovah, Garrett M. Brown, Stu 'Large' Riley, Greg Davis Jr., Tanee McCall-Short, Eric Lange, Kwame Patterson, André Benjamin, Izzy Diaz, J. Anthony Pena, Kirk Baltz, Lana Parrilla, Aisha Hinds, Ronnie Warner, Marguerite MacIntyre, Derek Webster, John Hillard, Laurie Holden, Nicki Micheaux, Arlen Escarpeta, Natalie Zea, Kelvin Brown, Jayden Lund, Anthony Azizi, Paul McCarthy-Boyington, Al Israel, Michael McCafferty, Bill Ferrell, John L. Curtis, Jim Cody Williams, Jamie Anne Allman, Clifton Collins Jr., Jeff Kober, Francesco Quinn, Deborah Van Valkenburgh, Di Quon, Joe Stevens, Christina Woods, Billoah Greene, Mike Foy, Don McManus, Kurt Sutter, Roy Vongtama, Rebecca Lowman, Ken Abraham, Leonard O. Turner, Carl Weathers, Rebecca Pidgeon, Khary Payton, Brian Howe, Silas Weir Mitchell, Walter Jones, Christopher Neiman, Tequan Richmond, Ron Bottitta, Hector Luis Bustamante, Don Maloney, Choice Skinner, Dick Anthony Williams, J.C. MacKenzie, Jonathan Higgins, La Monde Byrd, Allen Maldonado, Laura Harring, Jordan Marder, Sahara Garey, Natalie Dreyfuss, Trent Cameron, Carlos Mencia, Dylan Kenin, Hrach Titizian, Hunter Bodine, Sean Blakemore, Tara Buck, Marc McClure, Derek Hamilton, Brian White, Jamie Martz, James Dalesandro, William Stanford Davis, Necar Zadegan, Navid Negahban, Zahn McClarnon, Ronnie Gene Blevins, José Zúñiga, Hemky Madera, Vincent Angell, Luis Antonio Ramos, Vinicius Machado, Michael Bofshever, Denis Forest, Josh Todd, Ray Campbell, Damián Delgado, Paul Benjamin, Jocko Sims, Angela Sarafyan, Remy Ryan, Larry Cedar, Michael Benyaer, Yvans Jourdain, Caryn Ward, Presciliana Esparolini, Omar J. Dorsey, Larry Flash Jenkins, Lydia Look, Nansi Aluka, Kyle Davis, Kasha Kropinski, Ping Wu, Chelsea Rendon, Joseph Bertót, Matthew Solomon, Tonita Castro, Tim DeZarn, Julia Campbell, Alejandro Furth, Roman Varshavsky, Michail Chmurov, Carmen Corral, Joe Ordaz, Yorgo Constantine, Dan Warner, Teddy Lane Jr., Arnell Powell, Tony Genaro, Tom Schmid, Julia Vera, Daniel Curtis Lee, E. Roger Mitchell, Lance E. Nichols, Sy Richardson, Lombardo Boyar, Peter Mark Vasquez, Giovanni Lopes, Kareem J. Grimes, Larry Sullivan, David Jean Thomas, Sal Lopez, Jackie Cruz, Wilmer Calderon, Darris Love, Keith Diamond, Chris Payne Gilbert, Andy Mackenzie, Jarvis W. George, Kim Miyori, Chi Moui Lo, Gary Wolf, Eddie J. Fernandez, Elimu Nelson, Neko Parham, Robert Silver, Dominic Comperatore, Brian Reed Garvin, Mark Kiely, Rohn Schmidt, Gary Kohn, Kevin McCorkle, Kevin Jackson, Lily Knight, Nasser Faris, Jesse Garcia, Cristos, Page Kennedy, Elizabeth Greer, Margarita Reyes, David Wendell Boykins, Davenia McFadden, Scott Michael Campbell, Nashawn Kearse, Ryun Yu, Lobo Sebastian, Leonard Kelly-Young, Ray Stoney, Mark Gantt, Howard Alonzo, Artemis Pebdani, James Martin Kelly
  • danecek24

Zlatý Glóbus - cena (2) - 60. ročník (za rok) 2002 - *Nejlepší seriál (drama), *Nejlepší herec v seriálu (drama) - Michael Chiklis + nominace (3) - 61. ročník 2003, 62. ročník 2004 - Nejlepší herec v seriálu (drama) - Michael Chiklis, 63. ročník 2005 - Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Glenn Close(12.3.2009)

Pokud máte rádi realistickou akci, NEčernobílé charaktery a hlavně důraz na jejich rozvíjení po celou dobu seriálu, pak jste na správné adrese. Shield je o jedné policejní stanici s vyšetřovateli, kapitánem, rozbitým hajzlem a...zásahovkou, kterou vede zkorumpovaný Vic Mackey. A že se mu veškeré věci nakonec vymstí, netřeba dodávat. Seriál je krásně kontinuální a prakticky to, co se stane v prvním díle ovlivňuje celý seriál (zejména tedy pátou a sedmou řadu) a tady myslím Shield boduje ze všech nejvíc. Upozorňuje totiž na lidskou chamtivost a ukazuje, že jednou ty kostlivce ve skříni někdo najde a pak bývá hodně zle. Vykreslení jednotlivých postav je vynikající. Mackey po celou dobu správně "hajzlovský", Shane jakožto jeho věrný pomocník taktéž. Ronnie se začal vybarvovat až když shodil vousy a Lem? Zásadový chlápek, který to má v hlavě srovnané. Hodně se mi líbil Dutch, překvapil Aceveda (podívejte se na první a poslední díly - je to ten samej člověk?), docela mě vytáčela Claudette. Každopádně skvělá show, kterou lze chápat jako jeden velký souvislý příběh s malými odbočkami. Počínaje pátou řadou (Whitaker ten seriál neskutečně okořenil) nabírá seriál vysoké obrátky a až do konce stupňuje tempo. Odchází pak na samotném vrcholu a zanechává za sebou spoustu zkázy a faktu, že věci se nakonec stejně poserou. Aneb jak řekl Silas - těžce fatální. 1. série = 90% | 2. série = 85% | 3. série = 80% | 4. série = 80% | 5. série = 100% | 6. série = 90% | 7. série = 100%(29.9.2010)

Nádherně syrový seriál, který dostává maximální grády s příchodem Foresta Whitakera, nečekaně opět v roli charismatického slizáka, kde můžeme sledovat policejní práci naprosto realisticky bez těch všech cool sci-fi vychytávek a zhovadilostí á la Kriminálka Las Vegas, Miami atd. Fakt, jaký vysílací čas tahle pecka dostala na TV Nova, svědčí o neschopnosti lidí nejodpovědnějších..;) Postavy se mají kam dál charakterově posunovat, i ten Chiklisův Vic Mackey není až takové prase, jak by se mohlo zdát, vše je tu nasáklé korupcí a roztříštěností úhlu pohledu na boj se zločinem !! Adrenalin a napětí tryská ze všech stran, aniž by se tu tlačilo na explicitu násilí či nahoty.. Naprostá absence typicky amerikánského černobílého škatulkování na hrdiny a darebáky bez náznaků hlubší motivace činí z Policejního odznaku za mě to nejlepší, co v daném žánru vůbec kdy bylo natočeno.. Samozřejmě v případě Dextera jde o samostatnou kapitolu !! [ Dabing 7/10 ] Celkem povedený kus práce, samotného zpracování dabingu se ujalo AXN v produkci společnosti DubTracks, přičemž po druhé sérii úkol zvolna s úspěchem převzala společnost SDI Media, maximálně oceňuji zachování samotných dabérů s prověřenými jmény jako Miroslav Hanuš, Jan Vondráček či Martin Stránský.(13.5.2013)

Kriminálky klasického střihu mě neberou. Parta čestných policistů, sci-fi způsoby vyšetřování a morální poučení jako bonus. Nic pro mě. Naštěstí je tu Vic a jeho strike team. Když skončil první díl a já koukal s otevřenou pusou jako péro z gauče, měl jsem jasno. Tohle je první kriminálka, kterou chci vidět do konce. Nejsilnější postavou je samozřejmě Vic, udělal už hodně prasáren, ale vždycky to dokáže něčím vyvážit. Aceveda zpočátku působil jako klasická osina v zadku, ale postupem času se z něho stala skoro stejně nejjednoznačná postava jakou je i Vic a tím u mě hodně stoupl. Claudette je bohužel tím nudným prototypem zásadového poldy z bežných kriminálek a občas je dost otravná. Lem a Ronnie nemají tolik prostoru, ale především Lem se ve třetí sérii stal mým největším oblíbencem. Třetí série u mě vůbec hodně změnila. Chvílemi mi z toho všeho bylo opravdu blbě a to ujíždím na Dexterovi, Waltovi a Hankovi. Shane u mě spadl na úplné dno, hodně mi celý seriál znechutil. U otloukánka Dutche jsem dlouho nevěděl, jestli mu mám vůbec fandit. Akce kočka ovšem rozhodla o opaku a spadnul jen kousek před Shanea. 1. série: 80%, 2. série: 85%, 3. série: 75%, 4. série: 85%, 5. - 7. série: 90%.(5.11.2012)

Po shlédnutí všech sérií nekompromisních 5 hvězdiček. Tento seriál člověka doslova profackuje, všichni jsou buď zkorumpovaní nebo na cestě k tomu, gangy se s ničím nepářou, střelba na těhotné, upalování v pneumatikách. No celkem nářez. A taky hlavní postava, ze začátku mu člověk až fandí, i když je to záporák, pak se sympatie mění v zhnusení, a na konci už člověk jenom útrpně sleduje, jak snaha o vyřešení problémů rozpoutává nové, ještě horší, a všechny okolo stahuje dolů. Skvěle napsaný seriál pro otrlé.(30.10.2010)