Policejní odznak (TV seriál)

The Shield

Policajný odznak

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2002 - 2008, 87 h 14 min (Minutáž: 89x45 min)

Rohn Schmidt

Michael Chiklis, Walton Goggins, CCH Pounder, Catherine Dent, Jay Karnes, Benito Martinez, Michael Jace, Kenny Johnson, David Rees Snell, Cathy Cahlin Ryan, Michele Hicks, David Marciano, Paula Garcés, Forest Whitaker, John Diehl, Alex O'Loughlin, Reed Diamond, Kurt Caceres, Gina Torres, Lela Loren, Chris Williams, Frank Grillo, Michael Peña, Daniel Dae Kim, April Scott, Johnny Whitworth, Lindsay Hollister, Will McCormack, Glen Badyna, David Batiste, Tracie Thoms, Lydia Blanco, Glenn Close, Gareth Williams, Mark Ivanir, Danny Pino, Sung Kang, Pasha D. Lychnikoff, Caroline Macey, Simon Rhee, Jenya Lano, Geoff Meed, Nichole Hiltz, Jay Harrington, April Grace, Aasha Davis, Joseph D. Reitman, Rigo Sanchez, Clark Gregg, Sahar Bibiyan, Steve Cell, Suyun Kim, Jamie Anderson, Elizabeth Rodriguez, Kelvin Yu, Alex Veadov, Damon Standifer, Elijah Kelley, Matthew John Armstrong, Johnny Trí Nguyễn, Joe Chacon, Laurence Mason, Sandra Purpuro, Gloria Garayua, Julanne Chidi Hill, Anthony Anderson, Wayne Dalglish, Noel Gugliemi, Yancey Arias, Stana Katic, Cory Hardrict, Brent Sexton, Michael J. Pagan, Paula Jai Parker, Guy Torry, Franka Potente, Kyle Gallner, Ken Jeong, Frances Fisher, Joseph Julian Soria, Jason Earles, Matt Gerald, Abby Brammell, Kristen Bell, Melanie Lynskey, Katey Sagal, Guillermo Díaz, Jon Huertas, Robert LaSardo, Alex Fernandez, Scoot McNairy, Jimmy Jean-Louis, Brandon Smith, Judi Beecher, Mageina Tovah, Garrett M. Brown, Stu 'Large' Riley, Greg Davis Jr., Tanee McCall-Short, Eric Lange, Kwame Patterson, André Benjamin, Izzy Diaz, J. Anthony Pena, Kirk Baltz, Lana Parrilla, Aisha Hinds, Ronnie Warner, Marguerite MacIntyre, Derek Webster, John Hillard, Laurie Holden, Nicki Micheaux, Arlen Escarpeta, Natalie Zea, Kelvin Brown, Jayden Lund, Anthony Azizi, Paul McCarthy-Boyington, Al Israel, Michael McCafferty, Bill Ferrell, John L. Curtis, Jim Cody Williams, Jamie Anne Allman, Clifton Collins Jr., Jeff Kober, Francesco Quinn, Deborah Van Valkenburgh, Di Quon, Joe Stevens, Christina Woods, Billoah Greene, Mike Foy, Don McManus, Kurt Sutter, Roy Vongtama, Rebecca Lowman, Ken Abraham, Leonard O. Turner, Carl Weathers, Rebecca Pidgeon, Khary Payton, Brian Howe, Silas Weir Mitchell, Walter Jones, Christopher Neiman, Tequan Richmond, Ron Bottitta, Hector Luis Bustamante, Don Maloney, Choice Skinner, Dick Anthony Williams, J.C. MacKenzie, Jonathan Higgins, La Monde Byrd, Allen Maldonado, Laura Harring, Jordan Marder, Sahara Garey, Natalie Dreyfuss, Trent Cameron, Carlos Mencia, Dylan Kenin, Hrach Titizian, Hunter Bodine, Sean Blakemore, Tara Buck, Marc McClure, Derek Hamilton, Brian White, Jamie Martz, James Dalesandro, William Stanford Davis, Necar Zadegan, Navid Negahban, Zahn McClarnon, Ronnie Gene Blevins, José Zúñiga, Hemky Madera, Vincent Angell, Luis Antonio Ramos, Vinicius Machado, Michael Bofshever, Denis Forest, Josh Todd, Ray Campbell, Damián Delgado, Paul Benjamin, Jocko Sims, Angela Sarafyan, Remy Ryan, Larry Cedar, Michael Benyaer, Yvans Jourdain, Caryn Ward, Presciliana Esparolini, Omar J. Dorsey, Larry Flash Jenkins, Lydia Look, Nansi Aluka, Kyle Davis, Kasha Kropinski, Ping Wu, Chelsea Rendon, Joseph Bertót, Matthew Solomon, Tonita Castro, Tim DeZarn, Julia Campbell, Alejandro Furth, Roman Varshavsky, Michail Chmurov, Carmen Corral, Joe Ordaz, Yorgo Constantine, Dan Warner, Teddy Lane Jr., Arnell Powell, Tony Genaro, Tom Schmid, Julia Vera, Daniel Curtis Lee, E. Roger Mitchell, Lance E. Nichols, Sy Richardson, Lombardo Boyar, Peter Mark Vasquez, Giovanni Lopes, Kareem J. Grimes, Larry Sullivan, David Jean Thomas, Sal Lopez, Jackie Cruz, Wilmer Calderon, Darris Love, Keith Diamond, Chris Payne Gilbert, Andy Mackenzie, Jarvis W. George, Kim Miyori, Chi Moui Lo, Gary Wolf, Eddie J. Fernandez, Elimu Nelson, Neko Parham, Robert Silver, Dominic Comperatore, Brian Reed Garvin, Mark Kiely, Rohn Schmidt, Gary Kohn, Kevin McCorkle, Kevin Jackson, Lily Knight, Nasser Faris, Jesse Garcia, Cristos, Page Kennedy, Elizabeth Greer, Margarita Reyes, David Wendell Boykins, Davenia McFadden, Scott Michael Campbell, Nashawn Kearse, Ryun Yu, Lobo Sebastian, Leonard Kelly-Young, Ray Stoney, Mark Gantt, Howard Alonzo, Artemis Pebdani, James Martin Kelly, Ric Sarabia, Patrick St. Esprit, Said Faraj, Afemo Omilami, Tamlyn Tomita, Max Perlich, Jeremiah Birkett, Chris Tashima, Sticky Fingaz, Kimberly McCullough, Ken Davitian, Robert Miano, Patrick Cavanaugh, Richard Portnow, Rick Gonzalez, Tangi Miller, Roscoe Lee Browne, Michael Kelly, Katy Boyer, David Backus, Sophia Santi, David Zepeda, Tyra Ferrell, Marquita Terry, Francis Capra, Lucinda Jenney, Mark Rolston, Emilio Rivera, RonReaco Lee, Susan Santiago, Corey Michael Blake, Corey Pearson, Karen Malina White, Philippe Bergeron, Ray Baker, Richard Yniguez, Cesar Garcia, Seidy Lopez, Ron Canada, Derek Mears, Tommy Hinkley, Ruben Garfias, Rif Hutton, Mo McRae, Adam Harrington, Anna Maria Horsford, Michael Papajohn, Chaney Kley, Marshall Bell, Sage Kirkpatrick, Kevin Cooney, Pat Healy, Jay Phillips, Cullen Douglas, Paul Ben-Victor, De'Angelo Wilson, Montae Russell, Ally Walker, Jordi Caballero, Jerry Hernandez, Dennis Keiffer, Mike Cochrane, Amin Joseph, Antonio D. Charity, Seth Peterson, Christopher Cousins, Jos Viramontes, Mike Gomez, Alexis Rhee, Roman Mitichyan, Jose Pablo Cantillo, James Hiroyuki Liao, Chelse Swain, Roy Jackson, Cooper Huckabee, Joe Nieves, Jeff Campbell, Joanne Baron, Clark Johnson, Lewis Black, Dex Elliott Sanders, John Cygan, Jesse Corti, Stacy Hall, Malcolm Foster Smith, Peter Macon, Mel Winkler, Sam Scarber, Mae Mercer, Carla Jimenez, Rodney J. Hobbs, Nigel Gibbs, Cathy Lind Hayes, Matthew Glave

The Shield není tak propracovaný a nejde tak do hloubky (např. do politikaření ve vyšších sférách policie nebo fungování organizovaného zločinu) jako Wire. Shield ovšem není vůbec špatný seriál. Jeho hlavní devizou je perfektní hl. postava zkorumpovaného policisty, který se snaží najít balanc mezi spravedlností a vlastním obohacením:-) Přerod této postavy a její vývoj je nakažlivé sledovat. Končím druhou sérii a jsem rád, že mne ještě dalších 5 čeká:-) EDIT: Po skouknutí 6 sérií musím jednoznačně zvednout hodnocení na 5. Seriál každou sérií poodkrývá trochu více z charakterů postav a chytře je staví do aliancí nebo proti sobě (jeden příklad za všechny - Aceveda x Mackey). Obzvlášť jak osud, chamtivost a nedůvěra cloumají s na začátku neohroženým Strike Teamem...to je paráda sledovat a scénaristé by zasloužili metál. Seriálu ani po 6 sériích nedochází dech, právě naopak. Obdivuhodné. EDIT č. 2:-) Toto musím napsat - poslední 7. série a samotný závěr seriálu je neskutečný...možná nejlepší závěr seriálu, který jsem v životě viděl. A to jsem jich viděl dost. Klobouk dolů před Shawnem Ryanem, scénáristy a herci v čele s Chiklisem.(10.10.2010)

Jeden z nejlepších kriminálních seriálů. Vic Mackey dělá věci po svém a i když to občas tak nevypadá, je to setsakramentsky dobrej polda! Farmington District sice nemá takovou techniku jako chlapíci s modrými světly z CSI ale o to je to realnější.(14.7.2009)

1.série: 100%, 2.série: 100%, 3.série: 95%, 4.série: 90%, 5.-7.série: Zatím neviděno.(27.12.2013)

Po druhé sérii jsem naprosto propadl kouzlu charismatického parchanta Mackeyho a stáhl si zbytek seriálu v originále s titulky, což je imho ještě lepší než (vynikající) český dabing. Pro mne po The Wire druhý nejlepší kriminální seriál.(12.9.2010)

Policejní stanice v přestavěným kostele, ve které fungujou jenom ženský hajzly a to jenom někdy. Korupce, zločin. A mezi tím policajti, kteří se snažej udržet pořádek svým způsobem, kterej taky není zrovna růžovej a čistej jako lilie, spíš krvavej a špinavej jak zemová hadra vymáchaná v bahně. A komu se to nelíbí, tomu se asi ani takovejhle seriál nelíbí. A mě se líbí. Skvělá první série mě nakopla jak čára koksu a doufám, že to tak bude i pokračovat. Asi na tomhle budu závislej... Druhá sérka, třetí a pořád su z toho nadšenej jak pes hrající si s ocasem (svým) (a fakt s ocasem, né s vocasem). Pravda, v té třetí mi to už trošičku maličko malilinko něco sem tam nesedí, ale to i v Dexterovi (kterej mi tohle dost připomíná) a přesto je to skvělej seriál. S příchodem nové kapitánky mě to trošku naštvalo, ale i tak to má pořád svou hladinu kvality. Pátá, šestá série už není tak drsná, ale nejde o drsnost, ale o to, jak si s tím kdo umí poradit. Pár věcí mě tam naštvalo, ale asi to tak muselo být. Sedmá sérka mě zamrzela tím, co se v ní odehrálo, ne tím, jak to bylo odehráto. Každopádně poslední díly jsou krásným vyvrcholením všeho, k čemu se už dlouho schylovalo... Jakožto celej je tento seriál skvěle rozpitván do jednotlivejch dílů, působí reálně, i když někdy trochu uspěchaně (Vic je pořád všude). Brutalita je tam nejen policejní. Podobnou radost ze seriálu jsem měl na posledy u vězeňskýho Oz.(29.10.2010)

• - Mackeyho dcera Cassidy je i ve skutečnosti Chiklisova dcera Atumn. (Sonnik)

• - Samotná zásahovka je inspirována skutečnnou zkorumpovanou jednotkou policejního oddělení Los Angeles z okrsku Rampart. (Sonnik)

• - Cathy C. Ryan (Corrine Mackey) je manželkou tvůrce seriálu Shawna Ryana a jejich novorozenec představoval malého Briana (syn Connie) ve druhé řadě. (Sonnik)