poster

Podzimní sonáta

 • Švédsko

  Höstsonaten

 • Sonate d'automne

 • slovenský

  Jesenná sonáta

 • anglický

  Autumn Sonata

Drama / Hudební

Švédsko / Západní Německo / Francie, 1978, 99 min

Režie:

Ingmar Bergman

Scénář:

Ingmar Bergman

Kamera:

Sven Nykvist
(další profese)
 • betelgeuse
  ****

  Pokud si chce člověk s Bergmanem vůbec něco začít, měl by asi nejdřív zkusit tenhle hodně typický, trochu ukecaný, ale naprosto přístupný film. Sice vůbec nesdílím Bergmanovu posedlost vírou, pochybami a rodinnými traumaty, ale i tak jde o slušný art-housový biják.(18.11.2002)

 • anais
  *****

  Liv Ullmanová a Ingrid Bergmanová tu v rolích matky a dcery bezpochyby podávají jedny ze svých nejlepších výkonů své kariéry. Jejich vyhrocené dialogy jsou až krutě reálné. Nenávistné výrazy Ullmanové a bohémská tendence přehlížet skutečnost Bergmanové by se v podání kohokoliv jiného mohla zvrhnout do pouhé frašky. Bergman nás však jejich prostřednictvínm doslova ždíme. Daří se mu přenést napjatost situace i na diváka. Dopomáhají mu k tomu i poměrně dlouhé, nestříhané záběry.(21.2.2006)

 • tron
  ****

  „Ľudia ako ty vedia ubližovať.“ JESENNÁ SONÁTA... Liv Ullmannová a Ingrid Bergmanová... dve ženy v jednom dome... také pôsobivé, že najbližšie ich dokázali prekonať snáď len Charlotte Ramplingová a Ludivine Sagnierová v BAZÉNE o takmer tridsať rokov neskôr.(13.10.2007)

 • Houdini

  Oscar 2 nominace: Herečka HR - Ingrid Bergman, Scénář - Ingmar Bergman(28.3.2004)

 • MikO_NR_1909
  ****

  Opäť sa Ingmarovi neuveriteľne podarilo preniknúť do najhlbších duševných dimenzií postáv v komornej dedinskej atmosfére. Postupné členenie dejstiev (najprv pomalý rozjazd do civilného zázemia rodiny, neskôr neodvratné konflikty...) mali silný výsledný efekt. Liv Ullmanová bola pravdepodobne najobľúbenejšia domáca švédska herečka a spolu s (rakovinou poznačenou) Ingrid Bergmanovou (ktorá sa vďaka ťažkej choroba do toho vedela bez problémov vložiť) ako samoľúba matka, dokázali diktovať túto rodinnú, ťažkú drámu, akú dokáže vyšperkovať iba majster svojho remesla.(3.7.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace